بارگذاری

تفاوت کابینت انزو و ممبران

تفاوت کابینت انزو و ممبران

 • 1401/03/25
 • دکوراسیون داخلی خانه

تفاوت کابینت انزو و ممبران

قبل از هر چیز باید به این نکته اشاره کنیم که در کابینت‌ ممبران هم مانند دیگر انواع کابینت، چوب طبیعی، ام‌ دی ‌اف و یا حتی نئوپان استفاده می شود. این مواد در آخر با نوعی ورق پی ‌وی ‌سی (ممبران) یا وکیوم، روکش می‌شوند. آن چیزی که شما امروزه به عنوان کابینت ممبران می شناسید در واقع نوعی کابینت کلاسیک و ابزار خورده می باشد.

کابینت انزو، نوعی از کابینت آشپزخانه وکیوم می باشد که مغزی آن از جنس ورق MDF است. در این کابینت با استفاده از تکنولوژی وکیوم، توسط دستگاه پرس وکیوم، روکش دلخواه بر روی آن ها پرس می شود. نکته قابل توجه این است که کابینت وکیوم همان کابینت ممبران است که به نام کابینت وکیوم نیز شناخته شده است. در ادامه درباره تفاوت و کاربرد بیشتر هر کدام در هر کجا و هر نوع دکوراسیون آشپزخانه ای صحبت می کنیم.

در ادامه به چند تفاوت کابینت انزو و کابینت ممبران اشاره می کنیم.

برای اولین تفاوت، می توانیم به این نکته اشاره کنیم که قطر ورق MDF استفاده شده در کابینت انزو برابر ۲۵ میلی متر می باشد که این اندازه در کابینت ممبران نهایتاً به ۱۶ الی ۱۸ میلی متر می رسد. در نتیجه قطر ورق MDF استفاده شده در کابینت انزو از قطر ورق MDF استفاده شده در کابینت ممبران بیشتر است.

تفاوت دیگر این دو کابینت در قطر روکش استفاده شده در آن ها می باشد. در کابینت انزو قطر روکش استفاده شده نسبت به قطر روکش کابینت ممبران بیشتر است. این نکته یکی از مهم ترین نکات در زمینه دکوراسیون داخلی خانه می باشد.

سومین تفاوت این دو کابینت این است که درب کابینت انزو از چهار طرف توسط دستگاه سی ان سی، تراش می خورد است. این کار سبب می شود که قطر لبه های کابینت انزو تا ۸ میلی متر کمتر از قطر لبه ها در کابینت ممبران باشد.

چهارمین تفاوت کابینت انزو و ممبران، در این است که کابینت های انزو همیشه به رنگ سفید براق هستند. این در حالی است که کابینت ممبران تنوع رنگ بیشتری دارد.

آخرین تفاوت این دو کابینت در قیمت نهایی آن ها می باشد که به دلیل جنس، میزان متریال و مواد استفاده شده، قیمت کابینت انزو به مراتب بالاتر از قیمت کابینت ممبران است.

"جهت مشاوره جهت دکوراسیون داخلی آشپزخانه با مشاورین آسال سازه تماس حاصل نمایید"

از دیگر مزایای کابینت های ممبران، می توان به موارد زیر اشاره کرد:تنوع بسیار زیاد آن ها...

مزایای کابینت ممبران

مقرون به صرفه بودن کابینت های ممبران، مهم ‌ترین مزیت آن ها محسوب می شود. این کابینت ها به دلیل این که شباهت زیادی به کابینت های چوب دارند، بهترین گزینه مقرون به صرفه و زیبا برای اجرای کابینت های شما می باشند. این نکات در زمینه دکوراسیون داخلی باید رعایت شود.

از دیگر مزایای کابینت های ممبران، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تنوع بسیار زیاد آن ها
 • طراحی و تولید در هر دو سبک مدرن و کلاسیک
 • تنوع بسیار بالای کاتالوگ رنگ آن ها
 • جذابیت و لوکس بودن کابینت های ممبران

معایب کابینت ممبران

ظرافت و پیچیدگی زیاد در طرح های کابینت ممبران، مشکل عمده آن ها محسوب می شود.یکی دیگر از معایب آن ها، تعمیر و نگهداری دشوار آن ها می باشد.

به دلیل حساس بودن روکش های پی ‌وی ‌سی نسبت به نور مستقیم آفتاب، کابینت‌های ممبران ممکن است بعد از مدتی تغییر رنگ بدهند. البته این موضوع تا حد بسیار زیادی به جنس روکش و مرغوبیت آن بستگی دارد.

اگر در مرحله وکیوم کردن کابینت‌ های ممبران، اصول آن به درستی رعایت نشود و از چسب‌های مرغوب استفاده نگردد، باعث می شود که به مرور و با گذشت زمان، فضای بین روکش و ام‌ دی ‌اف باد کند.

مزایای کابینت ‌انزو

حکاکی ها و ابزارهایی که به وسیله سی ان سی روی درب های آن ها زده می ‌شود، از مهم ترین مزایای کابینت ‌انزو می باشد که باعث زیبایی و جذابیت هرچه تمام تر آشپزخانه شما می گردد.

در گذشته استفاده از رنگ های براق فقط برای کابینت های هایکلاس امکان پذیر بود؛ اما امروزه با استفاده از رنگ های پولیشی در کابینت های‌ انزو و کابینت های سی ان سی شده نیز می توان از این ویژگی استفاده کرد. این نکته کار را برای طراحی دکوراسیون داخلی بسیار راحت کرده است.

مزایای کابینت انزوا بسیار زیاد می باشد و این نوع از کابینت ها کاربرد زیادی دارند.

معایب کابینت انزو

به دلیل این که پیدا کردن متریال کابینت انزو دقیقاً با همان رنگ و طرح، کار دشواری است، تعمیر این نوع کابینت ها نیز کار سخت تری می باشد.

 • کابینت ها حساسیت زیادی نسبت به اشیای برنده و تیز دارند.
 • این نوع کابینت ها ممکن است به دلیل عمق حکاکی های زیاد، دچار ترک خوردگی و یا شکستگی شوند.
 • نتیجه گیری
 • مغزی کابینت های انزو از جنس ام دی اف می باشد و روکش آن ها همانند کابینت های ممبران، از جنس وکیوم است؛ اما با این تفاوت که روکش کابینت انزو نسبت به ممبران ضخیم تر بوده و در برابر عواملی مانند آب و رطوبت مقاومت بیشتری دارد.
 • کابینت های انزو دارای رنگ سفید براق هستند و به خاطر متریال و میزان مواد اولیه استفاده شده در تولید آن ها، قیمت بالا تری نسبت به سایر کابینت ها دارند.

قیمت کابینت انزو

عواملی مانند متراژ، نوع روکش و تزئیناتی که بر کابینت اعمال میباشد، بر قیمت آن تاثیر گذار هستند. از طرف دیگر قیمت کابینت انزو بر اساس ضخامت ام دی اف استفاده شده در ساخت در و نوع پوششی که بر روی آن کشیده می شود متغیر است. این موضوع سبب شده تا بسیاری از شرکت ها در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی از این نوع از کابینت ها استفاده کنند، شرکت آسال سازه پرگاس یکی از شرکت هایی می باشد که در زمینه دکوراسیون داخلی فعالیت دارد و شما می توانید در نمونه کار ها این موضوع را ببینید.

سوالات متداول

بهترین نوع کابینت برای دکوراسیون داخلی چه می باشد؟

یکی از انواع کابینت ها که بسیار محبوب می باشد را می توان کابینت های انزوا دانست، این نوع از کابینت ها از کیفیت بسیار عالی برخوردار است اما از سوی دیگر در برخی از موارد به شما پیشنهاد می کنیم تا برای برخی از محیط ها حتما از کابینت ممبران استفاده کنید.

امروزه برای کابینت ها چه رنگی استفاده می شود؟

به طور معمول برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه ها از رنگ های متضاد استفاده می شود و به طور کلی این نوع از رنگ ها جلوه بیشتری دارد از این رو می باشد که از رنگ های متضاد بسیار در دکوراسیون داخلی استفاده می شود، اما رنگ های چوب بسیار محبوب می باشند.

بهترین سبک برای دکوراسیون آشپزخانه چه می باشد؟

یکی از انواع سبک هایی که در دکوراسیون داخلی مخصوصا آشپزخانه ها استفاده می شود سبک های مدرن می باشد، این نوع از سبک ها می تواند یکی از محبوب ترین انواع سبک هایی باشد که در دکوراسیون استفاده می شود تا علاوه بر زیبایی سادگی را نیز برای شما به همراه داشته باشد.

نظرات کاربران

نظر خود را ارسال نمایید.

در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}