جستجو کردن

خانه

اجرای کاغذ دیواری

اجرای کاغذ دیواری

همگی ما با کاغذ دیواری به عنوان پوشش دکوراتیو دیواری آشنایی داریم، و شاید شما نیز این پوشش دیواری را برای منزل و یا دفتر کار خود انتخاب کرده باشید؛ امروزه کاغذ دیواری می تواند جایگزین خوبی برای نقاشی ساختمان باشد، چرا که شاید پروسه نقاشی ساختمان زمان‌ بر بنظر برسد؛ اما نصب کاغذ دیواری از نصب سریعی برخوردار است.
کاغذ دیواری علاوه بر نصب سریعی که دارد، دارای طرح ها و رنگ های متفاوتی است که میتواند در تناسب با سبک دکوراسیون فضای شما انتخاب و اجرا شود.
کاغذ دیواری با مزایای بسیاری که دارد می تواند به عنوان پوشش دکوراتیو دیواره ها و سقف در دکوراسیون منازل و دفاتر کار، استفاده شود.
با ما در بازسازی پرگاس همراه باشید تا با انواع کاغذ دیواری، نحوه اجرای کاغذ دیواری و روش های تعمیر آن آشنا شوید.
کاغذ دیواری دارای انواع مختلف و کیفیت‌های متفاوتی ست که به دلیل تنوع زیاد در طرح ها و رنگ ها، استفاده از آن به عنوان پوشش دیواری در فضاهای مختلف بسیار آسان شده است.
همچنین نحوه اجرا و نصب کاغذ دیواری نیز در ماندگاری کیفیت و عمر آن‌ بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل، خرید و اجرای آن را باید به افراد متخصص در این زمینه سپرد؛ شرکت بازسازی آپارتمان پرگاس این امکان را برای شما فراهم کرده است تا به آسانی به افراد متخصص در نصب کاغذ دیواری دسترسی داشته باشید! کافیست شماره تماس و ابعاد مورد نظر برای اجرای کاغذ دیواری فضا را در کادر بالای صفحه وارد کنید. همچنین اگر میخواهیید لیست قیمت کاغذ دیواری ارزان به قیمت روز را دریافت نمایید، فرم بالای صفحه را پرنمایید.

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟

متخصصان ما با شما تماس خواهند گرفت.

کاغذ دیواری چیست؟

کاغذ دیواری در واقع نوعی پوشش دکوراتیو و تزئینی ست که برای سطوح متفاوت در فضا من جمله دیواردهای داخلی به کار می رود. کاغذ دیواری در تمامی فضا ها مانند منزل، اتاق های کار، سالن های زیبایی، ادارات و مغازه های مختلف می تواند کاربرد داشته باشد؛ این دیوار پوش یکی از عناصر مبلمان است که در انواع مختلف در بازار عرضه می شود. کاغذ دیواری ها به صورت متری و یا به شکل رولی به فروش می رسد و با چسب های مخصوص بر روی سطح مورد نظر نصب و اجرا می شوند. و جدا کردن این رول ها با کاردک انجام می شود و به گونه ای قابلیت جدا شدن دارند. کاغذ دیواری در جنس، کیفیت و انواع مختلفی در بازار وجود دارد که نسبت با هر سلیقه ای می تواند انتخاب شود؛ این طرح ها می تواند ساده و یا گرافیکی و طرح دار باشند. استفاده از کاغذدیواری به عنوان پوشش دیواری در دکوراسیون فضاهای داخلی مختلف ، امری نو نیست و به مدت‌ ها قبل بر میگردد. قدمت استفاده از کاغذ دیواری به عنوان پوشش دکوراتیو به دوره رنسانس و برای نخستین‌ بار به اروپا بر میگردد؛ که در آن زمان استقبال بسیاری نیز از این پوشش دیواری شده است. کشور های اروپایی انگلستان و فرانسه در ساخت و تولید کاغذ دیواری به عنوان اولین کشور هایی که این پوشش دیواری را در فضای دکوراسیون داخلی بکار بردند، پیشگام بودند. اما اگر بخواهیم به طور دقیق و از منظر تاریخی به بررسی بپردازیم، تولید و استفاده از کاغذ دیواری به کشور چین باستان برمیگردد. به این صورت که چینی های باستان، با استفاده از تولید کاغذ با متریال ساقه برنج ، پوستری می ساختند و با آن دیوار هارا پوششی تزئینی می‌دادند؛ و اما امروزه با پیشرفت تمامی متریال های ساختمانی، تولید کاغذ دیواری نیز به تغییرات و پیشرفت های بزرگی در فرایند ساخت دست یافته ست و امروزه نیز، روز به روز در حال پیشرفت است.

مزایای استفاده از کاغذ دیواری

نصب و اجرای کاغذ دیواری را می توان یکی از ساده‌ ترین روش ها برای تغییر دکوراسیون داخلی فضا دانست، چرا که موجب تغییر پوشش عناصر اصلی فضا می شوند. استقبال زیاد از این پوشش دکوراتیو و مزایای زیاد کاغذ دیواری، باعث شد تا کاغذ دیواری یکی از عناصر همیشگی مبلمان در منازل و دفاتر کاری محسوب شود.

هزینه به صرفه

هزینه نصب و تعمیر کاغذ دیواری نسبت به سایر روش‌های تغییر دکوراسیون داخلی مناسب‌تر است؛ هزینه ی نصب کاغذ دیواری معمولا به صورت رولی محاسبه می شود به این معنی که به تعداد رول های نصب شده، قیمت کاغذ دیواری تخمین زده می شود.
علاوه بر این در بسیاری از موارد کاغذ دیواری نیازی به بتونه کاری سطح دیوار ندارد که این مورد، هزینه مصرف متریال را کاهش می دهد؛ همچنین کاغذ دیواری نصب و اجرای راحتی دارد و در بازه زمانی بسیار کمی نصب و اجرا می شود و مانند نقاشی ساختمان نیازی به زمانی برای خشک شدن ندارد.

قابلیت شستشو کاغذ دیواری

بسیاری از کاغذ دیواری ها امکان شستشو دارند، به همین دلیل تمیز کردن کاغذ دیواری به راحتی انجام می شود.
کاغذ دیواری های نوع ساده نیز به راحتی با یک دستمال نم دار می توانند شستشو شوند، برخی از کاغذ دیواری ها ضدآب هستند به همین خاطر در صورت شستشو و یا ریختن آب بر سطح دیوار، مشکلی برای آنها پیش نمی آید.

تنوع در طرح، رنگ و بافت کاغذ دیواری 

تنوع در طرح های کاغذ دیواری ها بسیار زیاد است به طوری که با هر سبک دکوراسیون و سلیقه ای می توانند انتخاب شوند. همچنین امروزه کالیته های بسیاری در کاغذ دیواری های برجسته موجود است؛ که شما می توانید متناسب با سبک دکوراسیون منزل و یا دفتر کارتان آنها را انتخاب کنید.

نصب راحت و تمیز

نصب کاغذ دیواری تنها به یک چسب نیازمند است و هیچ ملات تری در نصب آن استفاده نمی شود، به همین خاطر در هنگام نصب و اجرای کاغذ دیواری محیط اصلا بهم ریخته نخواهد شد.

ماندگاری بالا و عمر طولانی کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری به هنگامی که درست و اصولی باشد، هیچگاه در کیفیت نصب آن تغییر نخواهد کرد، 
همچنین ماندگاری بالا و عمر طولانی کاغذ دیواری را در مدل‌های مرغوب و با کیفیت آن می توانید تجربه کنید.

با بازسازی پرگاس؛ خرید، نصب و اجرای کاغذ دیواری را به افراد ماهر و متخصص در این زمینه بسپارید.
بازسازی پرگاس اجرا کننده انواع طرح های مختلف کاغذ دیواری و پوشش های دکوراتیو، یک محیط نو را برای منزل شما به ارمغان می‌آورد.
کافیست درخواست نصب و اجرای کاغذ دیواری خود را ثبت کنید!

برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای فضای مورد نظرتان بهتر است، انواع کاغذ دیواری را بشناسید.

انواع کاغذ دیواری

همانطور در ابتدا گفتیم، کاغذ دیواری دارای انواع بسیاری از لحاظ طرح، رنگ و بافت است. اما مهمترین معیار در هنگام انتخاب یک کاغذ دیواری، جنس و کیفیت آن است که عمر طولانی و کیفیت اجرایی را به عنوان پوشش دیواری برای شما به ارمغان می آورد.

کاغذ دیواری نازک و کاغذی

یکی از ساده‌ ترین و ارزان ترین کاغذ دیواری که می توانید در بازار پیدا کنید، کاغذ دیواری کاغذی و نازک است.
این نوع از کاغذ دیواری قابل شستشو نیست و معمولا کیفیت رول های آن نسبت به بقیه انواع کاغذ دیواری پایین‌تر است.
یکی از مزایای این نوع از کاغذ دیواری، قیمت پایین و دسترسی بالای آن است؛ به همین علت، عدم قابلیت شستشو در این نوع کاغذ دیواری به هیچ عنوان در محیط هایی که در معرض گرد و خاک هستند توصیه نمی شود و کاغذ دیواری نازک و کاغذی برای دیواره ها و یا بخش‌هایی از منزل و دفتر کار پیشنهاد می شود که دارای فضای خشک هستند و کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بدلیل قیمت پایین این نوع کاغذ دیواری و تقاضای زیاد در بازار، این نوع کاغذ دیواری دارای طرح و رنگ های بسیار متنوعی ست که شما می‌توانید در طرح های مختلف آن را با دکوراسیون فضای مورد نظر انتخاب کنید.

کاغذ دیواری پی وی سی

یکی از بهترین انواع کاغذ دیواری که می توانید در منزل خود انتخاب کنید، کاغذ دیواری پی وی سی است.
این کاغذ دیواری بسیار با دوام، مقاوم،ضد خش است، همچنین کاغذ دیواری پی وی سی قابلیت شستشو نیز دارد. کاغذ دیواری نوع پی وی سی به علت به کار گیری متریال ونیل در آن، دارای مقاومت بالایی است و به همین خاطر طول عمر بالایی دارد. اگر قصد استفاده از یک پوشش دیواری مناسب برای بازسازی اتاق کودک در خانه دارید، کاغذ دیواری پی وی سی یکی از بهترین انتخاب هایی است که می توانید در انواع کاغذ دیواری داشته باشید.

کاغذ دیواری بافت دار و مخملی

این نوع از کاغذ دیواری، دارای نقش های برجسته ای از جنس مخمل پلاستیکی، پارچه و یا مخمل است است که دارای طرح های زیبا و نقش و نگار های متفاوت است و شما می توانید با هماهنگی سبک دکوراسیون منزلتان از آن استفاده کنید. باید دقت داشته باشید که در صورت انتخاب کاغذ دیواری مخملی، قادر به شستشو این نوع از کاغذ دیواری نیستید به این خاطر که بافت کاغذ دیواری مخملی برجسته دارای تکه‌های مخمل است که قابلیت شستشو ندارد و در صورت شستشو چسب آن ور میاید یا ممکن است خراب شود.
کاغذ دیواری بافت دار معمولا در سبک های کلاسیک و نئوکلاسیک بیشتر به کار می رود و زیبایی فضای دکوراسیون را تا حد زیادی افزایش می دهد. کاغذ دیواری دارای بافت، از لحاظ قیمتی دارای قیمت بالاتری نسبت به کاغذ دیواری های نوع ساده و معمولی است.
انتخاب این نوع کاغذ دیواری، برای فضاهایی مانند سالن‌ های زیبایی و سالن های پذیرایی و اتاق نشیمن می تواند بسیار مناسب باشد.

کاغذ دیواری و پوستر های دارای طرح‌ سه بعدی

یکی از انواع کاغذ دیواری که امروزه بسیار ترند و پرطرفدار شده است، کاغذ دیواری طرح سه بعدی است.
این نوع کاغذ دیواری دارای مدل و طرح های جذابی ست که باعث جذابیت بسیار فضای مورد نظر شما خواهد شد.
شما می توانید کاغذ دیواری نوع سه بعدی را در هر فضایی که می خواهید استفاده کنید ولی باید در نظر داشته باشید که ابعاد این پوستر باید در تناسب با فضای مورد نظر اجرا شود.
این پوستر های سه بعدی دارای جلوه های خاصی هستند و به گونه‌ای طراحی شده اند که برجسته و سه بعدی به نظر می‌رسند.
در انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی می توانید از طرح‌های مختلفی مانند پرتره چهره خودتان، عکس های منظره های طبیعت و یا حیوان خانگی تان استفاده کنید.

کاغذ دیواری نانو

کاغذ دیواری های نوع نانو همانطور که از نام آنها پیداست، با استفاده از تکنولوژی نانو تولید می شوند و به سبب این تکنولوژی ساخت؛ دارای قابلیت های زیادی مانند عایق گرما و صدا بودن، ضد حساسیت و ضد گرد و خاک هستند.
از مزایای دیگر این نوع کاغذ دیواری می توان به قابلیت استفاده ی آن در هر محیطی اشاره کرد، همچنین کاغذ دیوارب نانو هیچ آسیبی در برابر آفتاب نمیبیند و کاملا مقاوم است.
به علت مزایای بسیار، به طبع این کاغذ دیواری نسبت به سایر مدل های کاغذ دیواری، دارای قیمت بالاتری است؛ ولی با توجه به داشتن مخاطب های خاص در بازار به راحتی قابل دسترسی نیست و تنوع بالایی در آن یافت نمی شود، همچنین در صورت انتخاب باید متراژ آن را سفارش دهید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.