جستجو کردن

بازسازی راه پله

راه پله یکی از مشاعات ساختمان محسوب میشود و با توجه به نوع کاربری که دارد، در زمان ساخت بسیار مقاوم و مستحکم پیاده سازی آن انجام صورت میگیرد. اما طبیعی است که مانند هرجای دیگر خانه بعد از سالها استفاده فرسوده و مستهلک شود. ممکن است نرده‌ها آسیب دیده باشند یا رنگ دیوارها بر اثر ضربه یا نگهداری نامناسب از بین رفته باشد. حتی در بازسازی راه پله در بعضی مواقع نیاز است تا خود پله ها نیز بهبود پیدا کنند. درست است که سالهاست ساختمان‌ها با آسانسور تحویل داده میشوند، اما این موضوع دلیل بر آن نیست که استفاده کردن ساکنین از راه پله کاملا از بین برود، خیلی از ساختمان‌ها برای جابجایی اسباب و اثاثیه از راه پله استفاده میکنند یا حتی در بعضی مواقع که عجله داریم راه پله بهترین گزینه است نسبت به آسانسور. گروه متخصصین بازسازی پرگاس با تجربه خود آماده اجرای بازسازی راه پله برای شما عزیزان است.

بازسازی راه پله ساختمان چگونه انجام میشود؟

با هرچه قدیمی تر شدن ساختمان، راه پله نیز آسیب بیشتری به خود میبیند و دچار ایراداتی میشود که برای اهالی ساختمان میتواند خطر آفرین یا حتی باعث نارضایتی بخاطر ظاهر بد شود. زمانی که بازسازی راه پله قدیمی بهترین راه حل این مشکلات است، باید بدانیم که دوست داریم چه بخش هایی از راه پله بهبود پیدا کند و تغییراتی که در ذهن داریم را به متخصصین بازسازی ساختمان دهیم تا به بهترین نحو شاهد انجام شدن آن باشیم.

  • طراحی راه پله جدید
  • بازسازی پله ها
  • بازسازی نرده راه پله
  • بازسازی کف و دیوار

طراحی راه پله جدید

هنگامی که تصمیم بر بازسازی راه پله قدیمی گرفته می شود، این فکر به ذهن ساکنین ساختمان خطور میکند که آیا بهتر نیست بجای بازسازی ساده، یک راه پله با طراحی جدید داشته باشیم؟ از آنجایی که طراحان و متخصصین شرکت بازسازی پرگاس از تجربه چندین ساله و علم بالایی برخوردار هستند میتوانید با خیالی آسوده به تصمیم گیری در مورد طرح راه پله جدید خود فکر کنید و مطمئن باشید که نتیجه ای که تحویل خواهید گرفت، از استانداردهای روز دنیا پیروی میکند. زیبایی در کنار استحکام دو فاکتور مهم برای بازسازی راه پله قدیمی ساختمان است.
البته این اولین مرحله بازسازی راه پله است که میتواند در صورت علاقه کارفرما انجام شود، بدون انجام طراحی جدید نیز این کار انجام میشود که در ادامه به دیگر مراحل خواهیم پرداخت.

بازسازی پله ها

همانطور که میدانید نوع کاربری راه پله ایجاب میکند که در طول روز رفت و آمد بالایی در این بخش از ساختمان شکل بگیرد که این موضوع به شکل مستقیم بر روی استهلاک پله ها تاثیرگذار است. این آسیب دیدگی میتواند شکستگی یا خوردگی باشد یا هر چیز دیگه‌ای ممکن است. در ابتدا باید توسط کارشناس‌ها مورد بررسی قرار بگیرد تا میزان این آسیب دیدگی و راه حل مناسب آن را پیدا کنند تا در زمان اجرای بازسازی پله ها مشغول به انجام آن شوند.
اگر مرحله بالا یعنی طراحی جدید راه پله انجام شود و در آن تعیین شود که پله ها نیاز به تغییر دارند در این مرحله زمان انجام آن است. پله ها استانداردهای مشخصی دارند که با توجه به نوع کاربری ساختمان و البته طبق نظر کارفرما متغیر هستند. مثلا در مورد ارتفاع پله ها که اکثرا بین 20 تا 30 سانتی متر هستند، میتوان از پله های کوتاه تر و پهن تر استفاده کرد تا راحتی بیشتری برای افراد به ارمغان بیاورد. کوتاه کردن ارتفاع، تعداد بیشتری پله را نیاز دارد.

بازسازی نرده راه پله

یکی از اجزای راه پله که تاثیر زیادی در زیبایی آن دارد، نرده راه پله است. نرده ها جدا از اینکه یک کمک برای طی کردن پله‌ها هستند مخصوصا برای افراد سالخورده تر؛ میتوانند جلوه‌ی کلی راه پله را نیز تغییر بدهند. تصور کنید یک راه پله داخلی در خانه دارید که کاملا شخصی است. انتخاب یک نرده مناسب میتواند یک راه پله اعیانی را به وجود بیاورد. در کل بازسازی نرده راه پله عضو جدا نشدنی این پروسه است که با یک سلیقه خوب میتوان به نتیجه فوق‌العاده‌ای رسید.

بازسازی کف و دیوار

بازسازی کف و بازسازی دیوار دو مرحله جدانشدنی از بازسازی هر بخشی از خانه است. در راه پله نیز نه تنها این دو فراموش نشده‌اند بلکه از تاثیر گذاری بالایی در زیبایی نهایی بازسازی راه پله دارند. با توجه به طرحی که قرار است پیاده سازی شود، از رنگ، متریال و موارد دیگری که قرار است پیاده سازی شود تصمیم گیری میشود تا در نهایت توسط متخصصین بازسازی انجام شود.

شما عزیزانی که علاقه مند به بازسازی راه پله قدیمی ساختمان خود را دارید میتوانید با مشاورین بازسازی پرگاس در اتباط باشید تا در اولین فرصت استادکاران ما برای اجرای بازسازی راه پله شما اقدام کنند.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.