بارگذاری

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 

دکوراسیون داخلی

 

دکوراسیون داخلی منزل کوچک ممکن است در نگاه اول سخت به نظر برسد. اما با استفاده از وسایل مناسب انعطاف پذیر ومناسب این موقعیت می تواند لذت بخش باشد. در موقعیت دکوراسیون داخلی منزل کوچک مشکل کمبود فضا است، حال باید از تمهیداتی استفاده کرد که کمبود فضا جبران شده و محیط مناسبی را برای زندگی ایجاد کرد.

نکاتی که باید در دکوراسیون منزل کوچک رعایت کرد

دکوراسیون داخلی منزل

امروزه اغلب افراد در شهر های شلوغ در خانه هایی با متراژ کوچک زندگی می کنند. می توانید با به کارگیری روش های مختلف دکوراسیون داخلی منزل کوچک خود را به نحو دلپذیر و استادانه ای بچینید.
منزل یا آپارتمان شما کوچک است، مسلما نگرانی مشکلی را حل نمی کند با ما همراه باشید تا تمهیداتی را در مورد دکوراسیون داخلی در خانه های کوچک را برای شما توضیح دهیم.
وسایل را طبقه بندی کنید. شما می توانید با استفاده از شلف های دیواری، قفسه ها و حتی میزهایی که در بدنه ی آن ها کشو وجود دارد این کمبود فضا را جبران کنید.
استفاده از این وسایل در دکوراسیون باعث می شود ظاهر منزل شما مرتب به نظر بیایید و همچنین فضای زیادی را برای شما ایجاد کند. وسایل را درون قفسه ها، کمدها یا شلف بگذارید. وسایل اضافی را یا ببخشید یا به انبار منتقل کنید.

منزل کوچک

 

در دکوراسیون  داخلی منزل کوچک میلمان نقش عمده ای را ایجاد می کند. طرز صحیح چینش مبلمان باعث ایجاد فضا می شود. در این موقعیت هرگز از طرح ها شلوغ و رنگ های تند استفاده نکنید. مبلمان غیر ضروری و اضافی را حذف کنید تا فضای بیشتری برای رفت و آمد داشته باشید. سعی کنید مبلمان را به شکلی بچینید که کفپوش خانه در دید قرار بگیرد و حس فضای بیشتر را القا کند.

دکوراسیون داخلی منزل

شما می توانید در دکوراسیون داخلی منزل کوچک برای ایجاد فضای بهتر از رنگ های سرد و روشن در نور پردازی و دکوراتیو داخلی خانه شما باعث می شود فضا بزرگتر به نظر بیایید.
درست است استفاده از رنگ های گرم در طراحی دکوراسیون داخلی باعث می شود که یک محیط گرم صمیمی ایجاد شود. اما به هیچ وجه مناسب خانه هایی با متراژکم نیست. زیرا حس کوچک بودن فضا را بیشتر می کند.

استفاده از رنگ های سرد در نورپردازی و دکوراتیو داخلی باعث می شود خانه شما روشن تر و در نتیجه بزرگتر به نظر برسد.
برای اینکه فضا را بزرگتر نشان بدهید می توانید از نور کمک بگیرید. به عنوان مثال از آینه های بزرگ در مقابل پنجره یا نور گیر، چراغ های روشنایی استفاده کنید تا انعکاس نور در آن روشنایی خانه را بیشتر کرده و در نتیجه فضا را بازتر و بزرگتر از حد واقعی نشان بدهد.

نکته ی دیگر در طراحی دکوراسیون منزل کوچک آشپزخانه آن است. زمانیکه فضا به قدر کافی برای انجام امور منزل وجود نداشته باشد، احساس دلبستگی و حس خوب نسبت به خانه از بین میرود به خصوص در ضمینه آشپزخانه. اگر نتوان برای آشپزخانه فضای کافی ایجاد کرد، تمام ضحمات و نتایج دکواسیون داخلی از بین میرود زیرا بیشتر فعالیت های روزمره مربوط به خانه در آشپزخانه اتفاق می آفتند و اگر شخص شاغلی به خانه بیاید و بخواهد برای خود شامی تدارک ببیند اما محیط آشپز خانه هیچ حس آرامشی را به او القا نکند ترجیحا به سفارش غذای بیرون اتکا میکند و کم کم از استفاده از آشپزخانه و یا حتی آن خانه زده میشود. پس میتوان گفت که آشپز خانه قلب هر خانه است و باید به خوبی از آن مراقبت شود.