جستجو کردن

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

اهمیت طراحی حرفه ای در دکوراسیون خانه کوچک

امروزه خانه های ویلایی و حیاط دار با متراژ زیاد جایشان را به آپارتمان های کوچک و برج های چند طبقه داده اند. زندگی در آپارتمان های کوچک از معضلات مردم در جوامع امروزی است اما طراحان داخلی دکوراسیون راه حل هایی را برای دیزاین خانه های کوچک ارائه داده اند. دکوراسیون داخلی منزل کوچک ممکن است در نگاه اول سخت به نظر برسد. اما با بهره گیری از یک طراح حرفه ای و متخصص در زمینه طراحی خانه های کوچک  و با استفاده از وسایل  انعطاف پذیر ومناسب این موقعیت می تواند لذت بخش باشد. در دکوراسیون داخلی منزل کوچک مشکل کمبود فضا است، حال باید از تمهیداتی استفاده کرد که کمبود فضا جبران شده و محیط مناسبی را برای زندگی ایجاد کرد. اغلب افراد تصور می کنند برای داشتن خانه های دلباز و شیک، حتما باید خانه ای با متراژ بالا داشته باشند که این تصور درست نیست و شما می توانید با تغییر دکوراسیون منزل در خانه های کوچک فضایی دلباز و دکوراسیونی فوق العاده خلق کنید. شما می توانید با به کار بردن یک طراحی خوب و اصولی، فضای بی نظیر و کاربردی را در خانه کوچک خود فراهم کنید.

نکاتی که باید در دکوراسیون منزل کوچک رعایت کرد

طراحی دکوراسیون داخلی یکی از بخش های مهمی می باشد که در سبک زندگی افراد تاثیر دارد.  می توانید با به کارگیری روش های مختلف دکوراسیون داخلی منزل کوچک خود را به نحو دلپذیر و استادانه ای بچینید. منزل یا آپارتمان شما کوچک است، مسلما نگرانی مشکلی را حل نمی کند با ما همراه باشید تا تمهیداتی را در مورد دکوراسیون داخلی در خانه های کوچک را برای شما توضیح دهیم.

  • وسایل را طبقه بندی کنید

شما می توانید با استفاده از شلف های دیواری، قفسه ها و حتی میزهایی که در بدنه ی آن ها کشو وجود دارد این کمبود فضا را جبران کنید. استفاده از این وسایل در دکوراسیون باعث می شود ظاهر منزل شما مرتب به نظر بیایید و همچنین فضای زیادی را برای شما ایجاد کند. وسایل را درون قفسه ها، کمدها یا شلف بگذارید. وسایل اضافی را به انبار منتقل کنید.

  • در انتخاب رنگ دقت کنید

رنگ های تیره به طور کلی باعث کوچک تر به نظر رسیدن فضا می شوند و به همین دلیل از انتخاب آن ها و استفاده از لوازمی با طرح های شلوغ و رنگ های تیره خودداری نمایید. به جای آن می توانید دو یا سه رنگ روشن مثل سفید، طوسی ملایم، کرمی و …  را به کار بگیرید. در دکوراسیون داخلی منزل کوچک برای ایجاد فضای بهتر از رنگ های سرد و روشن در نور پردازی و دکوراتیو داخلی خانه شما باعث می شود فضا بزرگتر به نظر بیایید. درست است استفاده از رنگ های گرم در طراحی دکوراسیون داخلی باعث می شود که یک محیط گرم صمیمی ایجاد شود. اما به هیچ وجه مناسب خانه هایی با متراژکم نیست. زیرا حس کوچک بودن فضا را بیشتر می کند. استفاده از رنگ های سرد در نورپردازی و دکوراتیو داخلی باعث می شود خانه شما روشن تر و در نتیجه بزرگتر به نظر برسد.

 

  • استفاده از مبلمان مناسب 

در اکثر آپارتمان های ۴۰، ۵۰، ۶۰ و حتی ۹۰ متری امروزی، فضای مجزایی تحت عنوان سالن پذیرایی وجود ندارد. بلکه تنها یک فضا برای نشیمن طراحی می شود که مبلمان در آنجا چیدمان می شود. به همین دلیل مهم است که مبلمانی که انتخاب می کنید تناسب لازم با فضای محدود خانه های کوچک امروزی را داشته باشد. به طوری که بیش از حد فضا را اشغال نکند. از طرفی نیاز های افراد منزل و میهمانان آنها را رفع نماید. برای این منظور لازم است در هنگام خرید مبلمان، برخی نکات مهم را به یاد داشته باشید. در دکوراسیون  داخلی منزل کوچک میلمان نقش عمده ای را ایجاد می کند. طرز صحیح چینش مبلمان باعث ایجاد فضا می شود. در این موقعیت هرگز از طرح ها شلوغ و رنگ های تند استفاده نکنید. مبلمان غیر ضروری و اضافی را حذف کنید تا فضای بیشتری برای رفت و آمد داشته باشید. سعی کنید مبلمان را به شکلی بچینید که کفپوش خانه در دید قرار بگیرد و حس فضای بیشتر را القا کند.

  • استفاده از نور مناسب

برای اینکه فضا را بزرگتر نشان بدهید می توانید از نور کمک بگیرید. به عنوان مثال از آینه های بزرگ در مقابل پنجره یا نور گیر، چراغ های روشنایی استفاده کنید تا انعکاس نور در آن روشنایی خانه را بیشتر کرده و در نتیجه فضا را بازتر و بزرگتر از حد واقعی نشان بدهد.

  • طراحی درست آشپزخانه

نکته ی دیگر در طراحی دکوراسیون منزل کوچک آشپزخانه آن است. زمانیکه فضا به قدر کافی برای انجام امور منزل وجود نداشته باشد، احساس دلبستگی و حس خوب نسبت به خانه از بین می رود به خصوص در ضمینه آشپزخانه. بنا براین توجه به دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر نتوان برای آشپزخانه فضای کافی ایجاد کرد، تمام زحمات و نتایج دکواسیون داخلی از بین می رود زیرا بیشتر فعالیت های روزمره مربوط به خانه در آشپزخانه اتفاق می افتند و اگر شخص شاغلی به خانه بیاید و بخواهد برای خود شامی تدارک ببیند اما محیط آشپز خانه هیچ حس آرامشی را به او القا نکند ترجیحا به سفارش غذای بیرون اتکا میکند و کم کم از استفاده از آشپزخانه و یا حتی آن خانه زده می شود. پس میتوان گفت که آشپز خانه قلب هر خانه است و باید به خوبی از آن مراقبت شود.

 

 

 یک طراح داخلی باید مهارت های مهمی داشته باشد ، از جمله:

خلاقیت

طراحان برای ایجاد فضاهای خاص و حرفه ای مطابق با  نیازهای مشتری باید خلاق باشند.

توانایی هنری

طراحان داخلی از حس هنری خود برای ایجاد طرح هایی استفاده می کنند که زیبایی را از خود به نمایش می گذارند.

مهارت های ارتباطی بین افراد

طراحان داخلی نیاز به برقراری ارتباط با مشتری دارند ، زیرا آنها وقت زیادی را صرف معامله با مشتریان جدید و ایجاد مشاغل با طراحان ، مهندسان و پیمانکاران ساختمان می کنند. توانایی مقابله با مشکلات: طراح داخلی مجبور است با چالش های بسیاری مانند تأخیر در اجرا یا در دسترس نبودن برخی مواد خاص و حفظ توانایی تحویل به موقع پروژه ها و در بودجه مصوب مواجه شود.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.