جستجو کردن

بهترین نرم افزارهای طراحی داخلی مبتدی برای علاقه مندان و دانشجویان در حوزه طراحی داخلی

بیشتر بخش ها از پیشرفت فوق العاده فناوری بهره مند شده اند، بنابراین برنامه های کاربردی زیادی ظاهر شده اند که به صرفه جویی در زمان و تلاش و بازدهی بیشتر کمک می کنند. در این مقاله به بررسی مهم ترین برنامه ها برای طراحی دکوراسیون داخلی می پردازیم که در طراحی داخلی و در انتخاب دکوراسیون منزل کمک می کنند. امروزه هوش مصنوعی نرم افزارهای طراحی داخلی ساختمان را در اختیار ما قرار داده است که به ما کمک می کند. اساسا و بسیار برای طراحی داخلی و خانه که به راحتی و با قیمت های مناسب و اغلب رایگان استفاده می شود

 

برنامه Autocad

نرم افزار اتوکد یکی از مهمترین برنامه ها در حوزه ی طراحی داخلی و پروژه های معماری است که مورد استفاده طراحان قرار می گیرد. با صرف نظر از پیچیدگی، اتوکد یک نرم افزار بسیار محبوب و پر کاربرد در کلیه شرکت های طراحی معماری و دکوراسیون داخلی است ، نرم افزار طراحی خانه اتوکد در طراحی های دوبعدی و سه بعدی استفاده میشود ، اما میتوان گفت که این نرم افزار در طراحی های دوبعدی حرف اول را میزند و نسبت به دیگر نرم افزار ها در زمینه ی دو بعدی برتری دارد.

توجه به جزئیات فوق العاده واقعی و ابزارهای پر بهره این نرم افزار از محبوب ترین ها به شمار می رود که برای سه بعدی سازی و تجسم فضای داخلی برای تحقق بخشیدن به ایده ها پیشنهاد می گردد.

نرم افزار اتوکد ، در واقع یک محیط دو بعدی را در اختیار کاربر قرار میدهد ، کارکردن در نرم افزار اتوکد به علت پیچیدگی ، نیاز به آموزش دارد .

 

برنامه Sketchup

نرم افزار طراحی داخلی و برنامه طراحی سه بعدی اسکچاب ، در واقع یک محیط سه بعدی در اختیار کاربر قرار میدهد ، این محیط سه بعدی به زبان ساده و با نمایه های گرافیکی طراحی شده است که یکی از ساده ترین نرم افزارهای سه بعدی میباشد ، در محیط برنامه ی اسکچاپ به راحتی میتوان با قابلیت import نقشه های دو بعدی را در فضای نرم افزار پیاده کرده و آنها را به احجام سه بعدی تبدیل کرد ، همچنین در فضای برنامه ی اسکچاپ قابلیت اضافه کردن آبجکت های طراحی داخلی به راحتی قابل اجراست ، این برنامه در گذشته Google SketchUp نام داشته است، بعنوان یکی از بهترین نرم افزار های طراحی سه بعدی شناخته می شود. این نرم افزار در سال 2000 رونمایی شد و در همان سال برنده جایزه های بین المللی نیز شد، بعد از بروزرسانی هایی داشت کم کم نظر شرکت گوگل را به خود جلب کرد که تصمیم به خرید مالکیت این نرم افزار را گرفت.

 

این نرم افزار یک نسخه رایگان با نام SketchUp Make دارد و نسخه ای پیشرفته با قابلیت های بسیار و نامحدود به نام SketchUp Pro نیز منتشر می کند

هم اکنون نرم افزار اسکچاپ متعلق به شرکت گوگل نیست و توسط Trimble Navigation خریداری شده است.

با استفاده از این نرم افزار طراحی داخلی شما می توانید به طراحی، ویرایش و همچنین چرخش اشیا و آبجکت ها اقدام کنید، امکان شبیه سازی محل دوربین، امکان وارد کردن تصاویر به صورت 2 بعدی و 3 بعدی و دیگر قابلیت های پیشرفته ای که یک نرم افزار شبیه سازی معماری و دکوراسیون داخلی را دارد .

اگر از افرادی هستید که فیلد مورد نظر رشته ی انتخابی شما ، طراحی داخلی است، نرم افزار اسکچاب یکی از ساده ترین نرم افزار سه بعدی است که میتوانید آموزش ببینید و از ان استفاده کنید .

 

برنامه ی 3DMax

اگر از علاقه مندان و یا دانشجویان در حوزه ی معماری داخلی باشید ، حتما نام این نرم افزار به گوش شما آشناست ، در واقع این نرم افزار که تقریبا نام آن برای تمامی افراد حتی خارج از حوزه طراحی داخلی و دکوراسیون آشناست متعلق به شرکت اتودسک است.

 

این نرم افزار سه بعدی قادر به برآورده کردن تمامی نیازهای شما در حوزه ی برنامه ای است و تمامی کارهای مرتبط با طراحی و رندرگیری و تکتچر دهی را میتوان با آن انجام داد. از قابلیت های دیگر این نرم افزار به انیمیشن سازی سه بعدی و ذرات، رندر 3 بعدی، مدلسازی سه بعدی، افکت گذاری نیز اشاره کرد، خروجی های گرفته شده و یا عکس های رندرگیری با این نرم افزار به شدت واقعی هستند و به شما و کارفرما این قابلیت را میدهد تا به طور دقیق بتوانید طراحی های مورد نظر ر ا پیاده و یا ارایه کنید..

 

برنامه Revit

این برنامه طراحی داخلی یکی دیگر از محصولات شرکت اتودسک می باشد ، این برنامه بر خلاف موارد ذکر شده در قبل که منحصراً نرم افزار طراحی دکوراسیون برای معماران و طراحان داخلی طراحی شده است ، برای طراحان سازه و عمران نیز استفاده میشود.

از نظر ماهیت نرم افزار رویت کاملا فنی است و برای طراحی و ساخت ساز ساختمان متخصصان طراحی داخلی را قادر می سازد تا طرحی از ساختمان ها و اشیاء را مبتنی بر مدل بسازند.

این نرم افزار یکی از جامع ترین نرم افزارانی است که میتوان آن را اجرا کرد ، در این نرم افزار می توان تمامی آبجکت ها بصورت سه بعدی ساخت و در طراحی دوبعدی نمای کلی و پلان ساختمان را طراحی کرد و مدل های سه بعدی طراحی دکوراسیون منزل را در طراحی دو بعدی علامت گذاری و چیدمان کرد. علاوه بر تمامی این امکانات، نرم افزار رویت امکان محاسبه و مدیریت مالی پروژه را نیز می دهد. هزینه تولید و مصرف بر پایه زمان از ویژگی های این نرم افزار است.

نرم افزار طراحی داخلی برادران اسکات

برادران اسکات یک شرکت بین المللی تولید سرگرمی هستند که در یک برنامه تلوزیونی بر روی بازسازی خانه های رویایی تمرکز میکنند. در ادامه کلیپی میبینید که برنامه های طراحی دکوراسیون داخلی که این 2 برادر استفاده میکنند را نشان میدهد.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.