جستجو کردن

دکوراسیون خانه به سبک اسکاندیناوی

دکوراسیون خانه به سبک اسکاندیناوی

سبک اسکاندیناوی سبکی است که به دلیل طراحی نور دیک که از کشورهای سوئد، نروژ، دانمارک و فنلاند باب شده است.

با توجه به طبیعت سرد محیط در کشورهای شمال اروپا، طراحی باید با تماشای آرام و آرامش بخش، سازگار باشد و از آنجایی که زمستان در این کشورها طولانی است، به این معنی که دوره روز در این کشورها کوتاه و نور خورشید محدود است. بنابراین معماری این خانه ها تحت تاثیر این امر قرار گرفته و معمولا اغلب مردم به خانه های بسیار کوچک با قابلیت اینکه مکان را با نور خورشید پر کنند و هوا را در عین گرم و صمیمی نگه دارند، روی آوردند و بنابراین سبک اسکاندیناویایی در دسته بندی سبک های دکوراسیون داخلی شناسایی شد.

 

دکور اسکاندیناوی در طراحی داخلی

دکوراسیون اسکاندیناوی یک سبک مینیمالیستی است که از ترکیبی از بافت‌ها و رنگ‌های ملایم استفاده می‌کند تا دکوراسیون مدرن و ظریف را گرم و جذاب کند. و بر اثاثیه ساده که کاربردی، زیبا و راحت هستند تاکید دارد. طراحی داخلی اسکاندیناوی با سادگی و کارایی مشخص می شود. اگرچه طراحی اسکاندیناوی از دهه 1950 وجود داشته است، اما امروزه نیز یک گرایش محبوب در طراحی داخلی است. طراحی اسکاندیناوی که متعلق به مکتب مدرنیستی است، یک جنبش طراحی است که با تأکید بر کارایی و سادگی مشخص می شود. همچنین شامل استفاده از مواد طبیعی مانند چرم، چوب و کنف است. علاوه بر این، طراحی داخلی اسکاندیناوی اغلب تحت تأثیر ارتباط با طبیعت است که ترکیبی از اشکال طبیعی، انتزاع و استفاده از عناصر طبیعی است.

دکوراسیون خانه به سبک اسکاندیناوی

ویژگی های سبک اسکاندیناوی

تماس با طبیعت

همانطور که گفته شد، خورشید در زمان محدودی از سال در دسترس است، بنابراین ما خانه ای پر از طراوت را از طریق پنجره های شیشه ای بزرگ با قاب های قهوه ای تیره تزئین می کنیم و همچنین برای حفظ ظرافت غالب در سبک و به صورت کاربردی. باید خانه را با طبیعت زیبا پیوند داد و از آن در نورپردازی خانه استفاده کرد.و با رنگ های جذاب در عنصر مبلمان، مانند استفاده از رنگ زرد در این صندلی و میزهای چوبی کوچک با ظاهری طبیعی به عنوان تنه درخت و این ارتباط را با عناصر زیبای طبیعت افزایش می دهد..

 

مبلمان

در سبک اسکاندیناویایی فضاها بیشتر از کفپوش های چوبی با رنگ سفید یا رنگ های روشن به جز حمام متمایز میشود و در صورت لزوم می توانید از کارپت های بزرگ با بافتی نرم ولی بدون طرح که حس آرامش را عمیق تر می کند به آن اضافه کنید.

این سبک عمدتاً بر اساس مواد طبیعی است، مانند برخی از دانه‌های چوب دست ساز که کاملاً ناتمام هستند و ملحفه‌های پنبه‌ای نرم الهام‌بخش طبیعت به خانه می‌آورند و نبض گرمی به سادگی و راحتی دکوراسیون اطراف می‌افزایند

 

در سبک اسکاندیناویایی فضاها بیشتر از کفپوش های چوبی با رنگ سفید یا رنگ های روشن به جز حمام متمایز میشود

رنگ

رنگ ها معمولا در سایه های بسیار روشن و آرام انتخاب می شوند. رنگ سفید اغلب به عنوان رنگ اصلی مورد استفاده قرار می گیرد، اما اتاق را رنگ پریده نشان نمی دهد زیرا مواد طبیعی مانند چوب، گرما و آرامش را به مکان می بخشد. انتخاب رنگ ها می تواند در دکوراسیون و طراحی داخلی تاثیر دارد.

 

سفید همچنین یک انتخاب ایده آل برای وارد کردن هر ترکیب رنگی به پالت است، سپس سفیدهای سرد حس آرامش را در اتاق های رو به جنوب ایجاد می کنند زیرا گرمای بیشتری دریافت می کنند تا نور خورشید بیشتری وارد شود.

 

از سوی دیگر، روشن‌ترین سایه‌های سفید، به اتاق‌ های گرم رو به شمال صمیمیت می‌بخشد، زیرا سطح کمتری از نور خورشید را دریافت می‌کنند.

 

از سایه های ملایم خاکستری یا آبی یا رنگ های خاکی نیز می توان برای پس زمینه های زیبا و آرام استفاده کرد. سبک اسکاندیناوی بر رنگ های خنثی تمرکز می کند. یک پالت رنگ خاص مرتبط با دکوراسیون اسکاندیناوی شامل سایه های خاکستری، سفید، قهوه ای و سیاه است. بنابراین هنگام تزئین اتاق نشیمن اسکاندیناوی، روی استفاده از این رنگ های خنثی تمرکز کنید تا جلوه ای تمیز و آرامش بخش برای طراحی خانه اسکاندیناوی خود ایجاد کنید. طراحان همچنین پیشنهاد کردند رنگ‌هایی مانند فوشیا و سبزی‌های دریایی اضافه کنند. در دکوراسیون خانه معمولی اسکاندیناوی، دیوارها اغلب به رنگ سفید رنگ می شوند تا مبلمان و دکوراسیون را برجسته کنند

 

یک پالت رنگ خاص مرتبط با دکوراسیون اسکاندیناوی شامل سایه های خاکستری ، سفید ، قهوه ای و سیاه است

نور

خانه های اسکاندیناوی اغلب دارای پنجره های بزرگ برای روشن و باز کردن اتاق هستند. همانطور که قبلا ذکر شد، زمستان های نوردیک طولانی و تاریک است، بنابراین باید از هر درخشش پرتوهای طبیعی خورشید نهایت استفاده را ببرید. استفاده از نور طبیعی می تواند به شما در داشتن یک دکوراسیون داخلی استاندار بسیار کمک کند.

 

پنجره‌ ها به ندرت پوشیده می‌شوند، زیرا برای ورود نور روز باز نگه داشته می‌شوند، اما در صورت لزوم از پرده‌های نخی روشن با رنگ‌های خاموش استفاده می‌شود که باعث حفظ حریم خصوصی بدون تاریک شدن اتاق می‌شود و می‌توان از پرده‌ ها برای اتاق خواب استفاده کرد.

اعطای فضای تنفس به مبلمان اهمیت زیادی دارد و از آنجایی که فضاها قبلاً کوچک هستند، سادگی سبک اسکاندیناوی و تخصصی بودن در ملزومات اولیه زندگی، مناسب ترین معیار و پرهیز از لوازم جانبی غیر ضروری است.

 

خانه های اسکاندیناوی اغلب دارای پنجره های بزرگ برای روشن و باز کردن اتاق هستند.

نکات تزئینی اسکاندیناوی در طراحی داخلی

همانطور که گفته شد، طراحی داخلی اسکاندیناوی همه چیز در مورد سادگی است. بنابراین وقتی نوبت به تزیین اتاق نشیمن اسکاندیناوی می شود، همیشه از تزیینات با طرح های مینیمالیستی انتخاب کنید.

 

شاید بتوانید میز اتاق نشیمن خود را با گلدان های سرامیکی زیبا تزئین کنید. برای افزودن بافت و رنگ ظریف به دکوراسیون خانه اسکاندیناوی خود، مبل های خود را با پرتاب و بالش با طرح های هندسی ساده تزئین کنید.

 

در طراحی اسکاندیناوی از عناصر چوبی نه تنها در کف، بلکه در مبلمان و وسایل نیز استفاده شده است. بنابراین یک خانه اسکاندیناوی معمولاً میز و صندلی چوبی برای مبلمان خود دارد. با این حال، روند مدرن در سبک دکوراسیون اسکاندیناوی ترکیبی از استفاده از پرداخت های فلزی و عناصر چوبی است. به عنوان مثال: دیوارکوب های برنجی و آویزهای برنجی در سقف چوبی تعبیه شده اند تا درخشندگی و درخشندگی را به کل فضا ببخشند.

 

گیاهان و گل های اسکاندیناوی در طراحی داخلی: طراحان داخلی پیشنهاد می کنند عناصر طبیعی را به طراحی داخلی اسکاندیناوی خود اضافه کنید تا عنصر رنگ و زیبایی در خانه شما زنده باشد. و وقتی نوبت به این موضوع می رسد، تزئین اتاق نشیمن اسکاندیناوی خود را با گیاهان داخلی و گل های تازه در نظر بگیرید. در واقع، طراحان معتقدند که گل های طبیعی در هر خانه اسکاندیناوی در منطقه شمال اروپا ضروری است. خیابان ها اغلب مملو از گل فروشی های پیاده رو هستند که طبیعت را می فروشند. گل و لاله در هر رنگ. بنابراین، طراحی اسکاندیناوی شما باید شامل عناصر تازه گل باشد.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.