جستجو کردن

بازسازی حمام

آیا به تازگی وارد خانه جدید شده‌اید؟ یا خانه‌ای که در آن سکونت می‌کنید که قدیمی شده و نیاز به رسیدگی داره؟ یا حتی از ظاهر همیشگی خسته شدید و دوست دارید با تغییرات اساسی روح تازه‌ای به فضای خانه بدمید؟ همه این شرایط فقط با یک راه قابل حل هستند و اون راه چیزی نیست جز بازسازی خانه .
شاید وقتی ایده بازسازی خانه گوشتان میرسد از اینکه بخواهید روزهای زیادی رو صرف انجام این کار بکنید براتون خسته کننده باشه ولی هرچیزی یک راه‌حل راحت و کم‌دردسر هم داره. بازسازی خانه حتما لزومی نداره به شکل یکجا برای همه‌ی قسمت‌های خونه انجام بشه و این امکان وجود داره که خانه را مرحله به مرحله بازسازی کرد تا در نهایت به نتیجه دلخواهمون برسیم. در این صفحه قصد داریم شما را با بازسازی حمام آشنا کنیم، همراه ما باشید.

بازسازی حمام چگونه انجام می‌شود؟

حمام یکی از قسمت‌های مهم خانه است که توسط تمام اعضای خانه مورد استفاده قرار میگیرد. اما این حجم از استفاده در دراز مدت باعث می‌شود بخش‌هایی از حمام دچار کهنگی یا حتی خرابی شود که این اتفاق هم روی زیبای و هم روی کارایی تاثیر منفی دارد. حمام کوچک یا بزرگ و قدیمی و جدید هم فرقی ندارد، همیشه برای ارتقا به بهترین شرایط ممکن بازسازی حمام انتخاب خوبی برای این کار است. شما می‌توانید ایده‌ها و امکانات حمام ایده‌‌آل خودتون رو با متخصصین بازسازی در میان بگذارید تا با مشاوره این متخصصین به یک هدف نهایی برای پیاده‌سازی حمام آینده برسید.

بازسازی حمام قدیمی

بیشتری افرادی که برای خانه خود جهت نوسازی حمام به شرکت بازسازی پرگاس درخواست می‌دهند بخاطر این است که عمر نسبتا زیادی از ساخت و تجهیز حمام خانه‌شان گذشته و از آن کارایی و زیبایی که انتظار دارند دور شده است. بازسازی حمام قدیمی با توجه به متداول بودن در میان پروژه‌های انجام شده تجربه خوبی به متخصصین بازسازی اضافه کرده و البته کارنامه درخشانی از خود به جا گذاشته‌اند. اگر کنجکاو شده‌اید که مراحل بازسازی حمام چگونه انجام می‌شود و در نهایت چه نتیجه‌ای به ما تحویل می‌دهد در ادامه توضیح خواهیم داد.

مراحل بازسازی حمام

اکثر اوقات بازسازی یک بخش از خانه با مرحله تخریب شروع می‌شود. اما چیزی که قبل از این مرحله انجام می‌شود طرح‌ریزی و هدف گذاری برای حمام آینده است، به این شکل که این هدف گذاری نقشه راه شما و متخصصین بازسازی برای انجام مراحل نوسازی حمام است. بطور مثال اگر هدف این باشد که صرفا تغییراتی در ظاهر حمام ایجاد شود، نیازی به بهبود لوله‌کشی‌ها و سیم‌کشی‌ها نیست. اما در حالت دیگر اگر حمام خیلی فرسوده شده و نیاز است تا زیرسازی ها نیز تغییر کند در همان هدف گذاری اولیه مشخص می‌شود. و اما مراحل بازسازی حمام‌:

  • تخریب تجهیزات حمام

این مرحله شاید به نظر خشن و بی‌پروا به نظر بیاید اما درواقع ظرافت عضو جدانشدنی و مهم این مرحله است. وقتی با جدا کردن تمامی تجهیزات حمام نوبت به حذف کاشی‌ها می‌رسد؛ باید به قدری دقت و ظرافت در کار وجود داشته باشد تا مبادا ضربات پتک ما به لوله‌کشی آب و تاسیسات برق حمام صدمه بزند که این کار خسارت بالایی به ما می‌زند. توجه داشته باشید که قبل از شروع این مرحله از قطع بودن آب و برق اطمینان حاصل کنید. خوشبختانه متخصصین بازسازی پرگاس با توجه به تجربیات خود می‌توانند به نحو احسن این مراحل را پیاده سازی کنند.

  • لوله‌کشی آب و سیم‌کشی برق

این مرحله با توجه به هدف گذاری اولیه که قبل از شروع مراحل بازسازی حمام انجام شد، پیاده سازی می‌شود بعضی از موارد بازسازی که نیازی به تغییر و نوسازی در لوله‌کشی وجود ندارد از انجام این مرحله چشم پوشی می‌شود و به سراغ مرحله بعدی می‌رویم.

  • زیرسازی و عایق کاری

در این مرحله باید دیوارها و کف به خوبی عایق شوند تا در آینده به مشکلات مختلف برخورد نکنیم. برای انجام این کار ابتدا باید سطح سیمان‌کاری شود و همچنین جهت حمع نشدن آب در یک قسمت از حمام شیب مناسب پیاده‌سازی شود. بعد از آن باید ایزوگام و قیرگونی روی سطح انجام شود.

  • نصب کف پوش و کاشی کاری

بعد از انجام عایق‌کاری باید یک رنگ مناسب انتخاب شود که در مقابل رطوبت مقاوم باشد که با کمک یک آستر مقاوم این امر میسر می‌شود. سپس نوبت به کاشی‌کاری می‌رسد که قبلا طرح و جنس این کاشی‌ها قبلا انتخاب شده. حالا نوبت نصب کف‌پوش می‌رسد که چند نوع کف‌پوش‌ها عبارتند از: سرامیک، وینیل ضد آب و لمینت مقاوم بر آب.

  • نور و هواکش

هواکش برای جلوگیری از جمع شدن هوا و بوی نامطبوع باید نصب شود، همچنین چراغی که تهیه شده برای حمام باید نصب شوند.

  • نصب شیرآلات

شیرآلات و سردوش‌های زیادی در بازار موجود هستند که پاسخگوی هر سلیقه‌ای می‌تواند باشد. پس از انتخاب بهترین و زیباترین گزینه‌ها حالا نوبت این است که با اتصال آنها به مرحله استفاده و بهره‌برداری برسیم.

هزینه بازسازی حمام

هزینه بازسازی حمام با توجه به انتخاب متریال و تجهیزات متغیر است، شیرآلات، سردوش، کاشی‌ها و موارد دیگر در کنار اجرت متخصصین بازسازی هزینه‌هایی است که باید برای بازسازی حمام مجموعا پرداخت شود تا کار به سرانجام برسد. همچنین با توجه به اینکه حمام بخاطر کاربردی که دارد رطوبت زیادی به خود می‌گیرد و اگر از متریال مناسبی استفاده نشود می‌تواند به هزینه‌های آینده تبدیل شود.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.