جستجو کردن

راهکار های بازسازی باشگاه بدنسازی

باشگاه بدنسازی از جمله فضاهایی است دارای رشته های ورزشی پرطرفداری در بین بانوان و آقایان میباشد از طرفی امروزه با پشت میز نشینی اکثر افراد، بی تحرکی و معضل اضافه وزن باعث شده است تا مراجعه به باشگاه های بدنسازی نسبت به چند سال اخیر بیشتر شود؛ در این بین ظاهر باشگاه بدنسازی و دکوراسیون آن می تواند سبب جذب بیشتر افراد و ترغیب مراجعه کنندگان به سمت رشته های ورزشی در باشگاه بدنسازی شود.

از آنجایی که دکوراسیون باشگاه بدنسازی در جلب توجه مراجعه کنندگان می تواند موثر واقع شود و یکی از معیارهای انتخاب ورزشکاران می باشد؛ در ادامه این مطلب از بازسازی ساختمان بازسازی پرگاس سعی داریم به اهمیت دکوراسیون در باشگاه های ورزشی و راهکارهای بازسازی آن بپردازیم.

اهمیت سیستم تهویه هوا در باشگاه بدنسازی

از اهمیت سیستم تهویه هوا در بازسازی باشگاه بدنسازی غافل نشوید!

یکی از معیارهایی که در بازسازی باشگاه بدنسازی بسیار اهمیت دارد، تجهیز کردن باشگاه بدنسازی به سیستم تهویه مناسب می باشد.

تعبیه سیستم تهویه هوا در بازسازی باشگاه بدنسازی از مهمترین نکاتی است که توجه به آن می تواند در جذب مخاطبین باشگاه تاثیر گذار باشد، با توجه به این که اکثر باشگاه های بدنسازی در ارتفاع کمتر از سطح زمین قرار دارند و فعالیت رشته های ورزشی در این فضاها به گونه ای است که افراد تعریق می کنند و تنفس آنها بالاتر می رود؛ تعبیه سیستم تهویه سبب جلوگیری از دم کردن هوای باشگاه بدنسازی و فعالیت بهتر ورزشکاران می شود؛ علاوه بر این در فضاهایی که گردش هوای کمی در جریان است، سطح رطوبتی فضا بالا رفته و ممکن است موجب بروز بیماری و حساسیت های تنفسی شود.

برای جلوگیری از تمامی این موارد کافیست تا تعبیه سیستم های تهویه را در اجرای بازسازی باشگاه بدنسازی در الویت قرار دهیم.

کفپوش مناسب در بازسازی باشگاه بدنسازی

کفپوش ها نقش مهمی را در فعالیت های ورزشی، ورزشکاران ایفا میکنند!

کفسازی باشگاه های بدنسازی در روند بازسازی حائز اهمیت است چرا که تاثیر بسیاری بر روی انجام فعالیت های ورزشی مشتریان باشگاه دارد؛ کیفیت کفپوش، تراکم کفپوش باشگاه، ضخامت و استحکام کفپوش از عواملی است که باید در انتخاب کفپوش باشگاه بدنسازی رعایت شود.

یکی از عواملی که سبب آسیب رسیدن به کفسازی باشگاه های بدنسازی می شود، وزنه های سنگین در باشگاه می باشد به همین خاطر برای جلوگیری از اتفاق های اینچنینی باید از کفپوش های استفاده کنید که تراکم بافتی بالایی دارند؛ کفپوش گرانولی بهترین گزینه جهت کفسازی باشگاه بدنسازی است، چرا که این کفپوش ها علاوه بر تراکم بالایی که دارند، دارای کیفیت مناسب و خاصیت آنتی باکتریال هستند.

نورپردازی صحیح در بازسازی باشگاه بدنسازی

رعایت استاندارد های نورپردازی و اصول روشنایی در باشگاه های بدنسازی یکی دیگر از معیارهای یک باشگاه خوب و از جمله اقداماتی است که در بازسازی باشگاه های بدنسازی اهمیت ویژه ای دارد.

استفاده از نورهای سفید با شدت نوری بالا در نورپردازی باشگاه بدنسازی موجب خستگی زودهنگام ورزشکاران می شود؛ و استفاده از این نور ها توصیه نمی شود. بلکه برای نورپردازی باشگاه های بدنسازی پیشنهاد می شود تا از ترکیب نورپردازی طبیعی و نورهای مصنوعی استفاده شود، هدایت نور طبیعی از بازشوهای باشگاه بدنسازی به سمت سالن بدنسازی با انتخاب پنجره های مناسب می تواند صورت بگیرد.

استفاده از نورهای هالوژنی و یا شبکه ای به صورت نقطه ای در سقف باشگاه بدنسازی توصیه نمی شود، بلکه چراغ های نورپردازی باشگاه بدنسازی باید به گونه ای باشد که یک شبکه نوری متصل را تشکیل دهند؛ علاوه بر این از استفاده لوستر های تزئینی و آباژور های مختلف در محیط باشگاه خودداری کنید.

چیدمان تجهیزات و دستگاه های بدنسازی

نحوه چیدمان دستگاه های بدنسازی در باشگاه بدنسازی باید به گونه ای باشد تا در هنگام شلوغی افراد بدون برخورد کردن به یکدیگر، قادر به استفاده از آن باشند.

معمولا حریم هر تجهیزات در باشگاه بدنسازی به عرض شانه دو نفر است که این فاصله حداقل ۱۲۰ سانتی می باشد.

نصب آینه دیواری در باشگاه بدنسازی

استفاده از آینه در محیط باشگاه بدنسازی سبب بزرگنمایی بیشتر محیط باشگاه می شود، علاوه بر این تجهیز باشگاه بدنسازی به آینه ی باکیفیت از امرهای مهم دکوراسیون باشگاه بدنسازی تلقی می شود؛ چرا که ضمن بالا بردن انگیزه ورزشکاران در انجام حرکات و تمرین های صحیح به آنها کمک خواهد کرد.

برای اطلاع از نحوه ی بازسازی باشگاه بدنسازی، نوسازی سالن ورزشی قدیمی و براورد قیمت بازسازی باشگاه بدنسازی می توانید با مشاورین ما در شرکت بازسازی پرگاس، تماس حاصل فرمایید!

تخمین قیمت بازسازی باشگاه بدنسازی

بسیاری از مراجعه کنندگان باشگاه بدنسازی، برای ورزش و ایجاد انگیزه در زندگی روزمره به سالن های بدنسازی مراجعه می کنند، به همین خاطر ایجاد یک اتمسفر خوب با اجرای دکوراسیون باشگاه بدنسازی می تواند باعث جذب مخاطب بیشتر سالن شود.

برآورد قیمت بازسازی باشگاه بدنسازی به عوامل متفاوتی مانند متراژ باشگاه، کاربری باشگاه، نوع کفپوش باشگاه بدنسازی و المان های طراحی آن بستگی دارد که با توجه به قیمت روز برآورد می شود.

متخصصین و مشاورین شرکت بازسازی پرگاس با ارائه مشاوره ی تخصصی در عرصه ی بازسازی باشگاه بدنسازی و دکوراسیون داخلی سالن ورزشی با در نظر گرفتن معیار های ملک، می توانند تا حد زیادی روند نوسازی و یا بازسازی باشگاه بدنسازی قدیمی شما همراهان گرامی را تسریع ببخشند.

جهت مشاوره با متخصصین و کارشناسان بازسازی پرگاس در رابطه با بازسازی می توانید از راه های ارتباطی تلفنی موجود در سایت بازسازی پرگاس استفاده کنید و با ما در ارتباط باشید.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.