جستجو کردن

بازسازی پارکینگ

پارکینگ‌، با توجه به نوع کاربری که دارد یکی از پر ترددترین مکان‌های ساختمان است. این حجم بالای تردد باعث میشود که در طی گذشت سالها استفاده از آن، دچار خرابی و از بین رفتن بعضی نقاط پارکینگ شود. بازسازی پارکینگ راه حلی است که میتوان بعد از به وجود آمدن این مشکلات، اقدام به برطرف کردن آن کرد. شرکت بازسازی پرگاس متخصص در اجرای بازسازی در نقاط مختلف ساختمان است که با کادری مجرب آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد.

 

چرا بازسازی پارکینگ مهم است؟

رسیدگی به پارکینگ با توجه به حساسیت و حجم بالای استفاده‌ای که دارد باید به موقع انجام شود تا باعث تشدید خرابی‌ها و در نهایت از کار افتادگی پارکینگ نشود. زمانی که پارکینگ از کار افتاده شود تعداد زیادی از افرادی که خودروهایشان را در آن پارک میکردند دیگر نمیتوانند از پارکینگ به خوبی استفاده کنند و ممکن است خسارات مختلفی متحمل شوند. در ادامه با تعدادی از دلایلی که اهمیت بازسازی پارکینگ را نشان میدهد آشنا خواهید شد:

  • جلوگیری از تخریب بیشتر کف و تخریب کامل آن
  • برای اطمینان از ایمنی وسایل نقلیه
  • جلوگیری از افزایش نرخ تصادف در پارکینگ
  • کاهش بخش‌های قابل استفاده و بروز نارضایتی
  • بالاتر رفتن هزینه تعمیر در آینده

بازسازی کف پارکینگ

اغلب، ترک ها در پارکینگ خودرو ظاهر می شوند. ابتدا آنها به صورت ترک های کوچک جداگانه ظاهر می‌شوند و پس از آن در شبکه های ترک ترکیب می شوند. عدم پاسخ به چنین آسیب هایی منجر به تشکیل چاله ها و گودال ها می شود. ترک ها تحت تأثیر دما به دلیل استفاده از مواد کم کیفیت ایجاد می شوند. ارزان ترین تعمیر بلافاصله پس از ظهور اولین نقص خواهد بود. برای از بین بردن آنها می توانید از آسفالت گرم یا سرد استفاده کنید. یقینا کاهش هزینه های بازسازی پارکینگ به کمک اقدامات پیشگیرانه امکان پذیر است. به عنوان مثال، اعمال یک پوشش محافظ بر روی آسفالت به طور قابل توجهی مقاومت آن را در برابر تأثیرات خارجی افزایش می دهد و ظاهر ترک ها را به حداقل می رساند.

____________________________

همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بازسازی کف در دیگر نقاط ساختمان از صفحه مخصوص این بازسازی دیدن فرمایید.
____________________________

نکات مهم بازسازی کف پارکینگ

در زمان بازسازی کف پارکینگ باید این نکات مهم را رعایت کرد تا در نهایت به نتیجه مناسب دست یافت.

  • اجرای شیب مناسب

دلیل این کار آن است که هنگام شست و شو کف پارکینگ باید آب باقی مانده خودش به سمت چاه برود تا در کف ماندگار نشود.

  • استفاده از متریال خوب و بادوام

منظور از متریال با کیفیت مناسب آن است که در مقابل رطوبت، فشار، مواد شیمیایی و تغییرات آب و هوایی مقاوم باشد.

انتخاب کفپوش پارکینگ مناسب

برای پارکینگ‌های سرپوشیده انتخاب کفپوش با چالش‌های متعددی همراه است. این بدان معنی است که ما نمی توانیم فقط یک کفپوش اپوکسی استاندارد را اعمال کنیم، بلکه باید فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیریم.

جلوگیری از لغزش

لغزش در پارکینگ میتواند رئیس ساختمان را مجبور به پرداخت خسارات کند. به همین دلیل است که بسیاری از پارکینگ ها در قسمت های کلیدی کف پارکینگ خود از اپوکسی ضد لغزش استفاده می شود تا از لغزش خودروها جلوگیری کند.
در نصب کفپوش در پارکینگ های تجاری، علائم مناسب، مسیرهای مخصوص عابران پیاده و فلش های قابل مشاهده نیز بسیار مهم است. همچنین ممکن است بخواهید از رنگ علامت گذاری ترافیکی بازتابنده استفاده کنید، این کار باعث می شود که وقتی اتومبیل ها چراغ های جلوی خود را روشن می‌کنند، علائم بیشتری نمایان شود.

کفپوش پارکینگ چند طبقه

هنگام اعمال پوشش کف در پارکینگ های چند طبقه‌، هر طبقه باید مقداری عایق رطوبتی برای محافظت از سطح زیر داشته باشد. در غیر این صورت خطر آسیب به سازه بتنی وجود دارد (و همچنین لکه هایی که روی خودروهای زیر آن چکه می کنند).
به همین دلیل بهتر است از کفپوش های پلی اورتان را در پارکینگ های چند طبقه استفاده کنیم. کف های پلی اورتان انعطاف پذیرتر هستند و می توانند به عنوان یک لایه ضد آب عمل کنند. تصویر زیر نمونه ای از پارکینگ چند طبقه است. که هر طبقه باید از کف زیرین محافظت کند.

سخن پایانی

شما عزیزانی که علاقه مند به بازسازی پارکینگ ساختمان مسکونی یا تجاری دارید میتوانید با شرکت بازسازی ساختمان در تماس باشید تا بهترین متخصصین خود را برای اجرای بازسازی شما اعزام کند.

سوالات متداول

هزینه بازسازی پارکینگ چقدر است؟

هزینه بازسازی پارکینگ به ابزار و مواد به کار رفته، مساحت پارکینگ و همچنین اجرت کارکنان بستگی دارد که میتوانید برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بهترین کفپوش پارکینگ چیست؟

اغلب اوقات بهتر است که از کفپوش های پلی اورتان در پارکینگ استفاده شود.

چرا بر روی آسفالت پارکینگ باید محافظ کشید؟

قرار دادن محافظ بر روی آسفالت پارکینگ می تواند مقاومت در برابر تاثیرات خارجی را بیشتر کند.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.