جستجو کردن

چگونه ساختمان اداری استاندارد طراحی کنیم!

آیا برای ساختمان اداری طراحی نیاز است؟

برای طراحی ساختمان اداری یک سری از قوانین و ضوابط باید رعایت گردد تا نتیجه دلخواه بدست بیاید.
اگر قصد این را دارید که دفتر اداری خود را ساماندهی یا بازسازی کنید و یا قصد تغییر در ساختمان خود را دارید ، در ادامه با ساختمان سازی همراه ما شوید، در این مقاله به بررسی اصول اصلی و مهم طراحی ساختمان اداری می پردازیم.
کاربری یک “ساختمان اداری” درمحیط ساخت و ساز، در واقع دارای یک مفهومی کلی است و شامل انواع ساختمان های اداری و دفاتر اداری می شود و نیاز به طراحی ساختمان سازی دارد تا تمامی شرایط لازم برای کار کارکنان شرکت ها و سازمان ها با فعالیت های مختلف از لحاظ اقتصادی، صنعتی و تجاری ایجاد شود ، مشارکت در ساخت و ساز ساختمان های اداری بسیار گسترده است، به ویژه در شهرهایی که زیرساخت های صنعتی توسعه یافته دارند.  البته نا گفته نماند که با تغییر کاربری و بازسازی خانه های قدیمی که در مناطق اداری وجود دارد امکان طراحی ساختمان اداری با سبک دلخواه ممکن شده است. یکی از خدماتی که شرکت ساختمان سازی ارائه می کند بازسازی خانه قدیمی است.
مدل طراحی یک ساختمان اداری دارای چندین بخش است، کلیه ی ساختمان های اداری دارای یک سری مکان های مشترک می باشند که شامل: چیدمان ساختمان اداری، طراحی و سبک نمای ساختمان  طراحی نورپردازی و طراحی نما، سیرکولاسیون، دفاتر مهم ساختمان اداری، در نظر گرفتن ارباب رجوع، و استفاده از طراحی های نوین در طراحی داخلی می باشد. هر کدام از این موارد مهمترین و اصلی ترین بخش های یک ساختمان اداری به حساب می آید. که شرکت ساختمان سازی با پیمانکاری در ساخت امکان طراحی به صورت حرفه ای با توجه به متراژ و فعالیت را برای کاربران می تواند اجرا کند.

اهمیت طراحی داخلی ساختمان های اداری چقدر است؟

طراحی ساختمان با توجه به کارکرد و نوع عملکرد آن مکان بسیار حائز اهمیت است که نیازمند طراحی اصولی می باشد. . مشاغل مختلف با توجه به ماهیت خود که از چه نوعی می باشد به طور مثال : هنری، خدماتی، فروش و … نیاز به چیدمان و دیزاین متفاوتی دارد.
اما همه ی طراحی های داخلی دارای دو مشخصه اصلی می باشد. اول طراحی نقشه و پلان ساختمان با توجه به اهمیت دسترسی ها، دوم اهمیت تاسیسات ساختمانی است. که هر دوی این موارد با توجه به نوع کارکرد و فعالیت مکان اداری متفاوت است.

چه ویژگی برای طراحی ساختمان اداری مهم است؟

یکی از مهم ترین ویژگی های یک دفتر اداری، نحوه ی دسترسی و هماهنگی میان واحدهای مختلف و تطبیق پذیری بخش های متفاوت است.
طراحی یک ساختمان اداری علاوه بر چیدمان داخلی وسایل به بخش بندی و تنظیم نور و روشنایی نیز اهمیت داده می شود. می توانید برای آشنای بیشتر با خدمات ما در خصوص ساختمان های اداری به اینجا مراجعه کنید.

نمونه طراحی ساختمان اداری کدامند؟

تفاوت طراحی ساختمان های اداری معمولا در ابعاد و یا باز یا بسته بودن آنهاست، با توجه به همین موضوع می توان گفت نمونه های مختلف اداری از لحاظ ارتباط کارکنان و تمرکز آن ها متفاوت خواهد بود. حال این دفاتر را در ساختمان سازی با هم مقایسه می کنیم تا قابل درک تر شود.

دفتر کار باز:

این فضا بیشتر برای کارهایی که نیازمند به ارتباط مستقیم میان کارکنان می باشد، طراحی می گردد که اصولا برای افراد بالای 10 نفر و تمرکز پایین تر کاری طراحی می شود.باید به گونه ای طراحی شود که بازسازی داخلی ساختمان امکان پذیر باشد.

فضای کار گروهی:

این فضا برای کسانی که به صورت گروهی و پروژه ای کار می کنند بسیار مناسب است. پارتیشن بندی و دیوار کاذب برای این مدل از طراحی بسیار کاربردی و مفید است و همچنین با این قابلیت ها امکان نوسازی و بازسازی وجود دارد.

اتاق کار کوچک:

یک فضای کاری نیمه بسته به حساب می آید که با پارتیشن جدا می شود و بیشتر برای کسانی که تعاملات کمی دارند استفاده می شود و برای یک نفر طراحی می گردد.

دفتر کار خصوصی :

این فضا در یک اتاق مجزا و به صورت بسته می باشد و برای کسانی که در آن جلسه برگزار می کنند و یا نیاز به تمرکز بر روی امور مختلف را دارد طراحی می گردد.

دفتر کاری اشتراکی :

این فضا بسته است و برای چند نفر به طور مثال 2 تا 5  نفر به کار برده می شود. اصولا برای کارهای گروهی اما گروه های کوچک مورد استفاده است.

اتاق کار گروهی:

بعضی از بخش ها کارهای محرمانه ای انجام می دهند که نیاز به یک اتاق کار گروهی دارند که مجزا باشد معمولا این اتاق برای 8 تا 10 نفر طراحی می شود.

اتاقک مطالعه :

فضای کاری بسته ای است که هر فردی وقتی نیاز به تمرکز دارد به این مکان مراجعه می کند.

سالن کار استراحت: فضایی است که برای استراحت و تعامل به کار برده می شود، در این مکان تعاملات کاری نیز انجام می شود.

جایگاه موقت:

فضای کاری برای یک نفر است که تازه وارد و یا کارهایی با تمرکز پایین دارد.

چگونه از روانشناسی فضای اداری استفاده کنیم؟

الگوهای حرکتی کارکنان برای ایجاد یک فضای پویا بسیار پر اهمیت است. زیرا ارتباط میان گروه های کاری بسیار پراهمیت می باشد. همچنین ابعاد مکان اهمیت زیادی دارد.
در روانشناسی فضاهای داخلی اداری باید به مسئله ای همچون رنگ ها، چیدمان اجزا و پارتیشن ها، فرم صندلی ها همه دارای اهمیت زیادی است. انعطاف پذیری در روانشناسی چیدمان بسیار پراهمیت است. مانند حرکت دیوارها، چیدمان مبلمان ها، کابل های الکتریکی، فرم چیدمان مبلمان و معماری نیز اهمیت ویژه ای را در این مورد ایفا می کند. همچنین طراحی نما در امر روانشناسی مکان های اداری خیلی اهمیت دارد به همین دلیل اینکه از چه متریالی استفاده می شود و چگونه از آن ها استفاده می شود بسیار پراهمیت است.

هزینه ساخت و ساز اداری چه میزان است؟

هزینه طراحی به موارد مختلفی بستگی دارد، اینکه در حال بازسازی ساختمان اداری می باشید، کار پیمانکاری ساختمان را انجام می دهید و یا از ابتدا کار ساختمان سازی اداری را شروع کرده اید.
اینگونه بودجه ی مورد نظر خیلی متفاوت در نظر گرفته می شود، چون کاربرد آن که برای اجاره دادن، کاربری شخصی و … می باشد بسیار پراهمیت است و در هزینه ها و بودجه تفاوت ایجاد می کند.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.