جستجو کردن

بازسازی هایپرمارکت

از آنجایی که در زندگی روزمره ممکن است بارها به هایپرمارکت ها و مغازه های سوپر مارکت مراجعه کنیم و با این فضاها به طور مستقیمی ارتباط داریم، این فضاها از مهمترین و در دسترس ترین مکان های خرید محصولات محسوب می شوند.

چیدمان فضای داخلی هایپر مارکت باید در کمال نظم و بر اساس اولویت خرید محصولات و برندهای معروف تر فروشگاهی انجام شود تا افراد قادر باشند در کمترین زمان ممکن محصولات خود را پیدا کنند و خرید خود را به راحتی انجام دهند؛ از طرفی از آنجایی که روزانه افراد زیادی به این مکان جهت خریدهای روزمره خود مراجعه میکنند، دکوراسیون داخلی فضای هایپرمارکت ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

قبل از آنکه به اجرای دکوراسیون داخلی هایپرمارکت ها بپردازیم و آن را شرح دهیم ابتدا باید بدانیم که فضای هایپرمارکت ها باید از شرایط خوبی برخوردار باشد به همین دلیل برای انجام دکوراسیون هایپرمارکت ها ابتدا بازسازی هایپرمارکت است که اولویت دارد؛ در ادامه با ما در بازسازی پرگاس همراه باشید تا به توضیحات عملیات و اجرای بازسازی هایپرمارکت ها و مغازه های سوپرمارکت بپردازیم.

بازسازی هایپرمارکت و سوپرمارکت

در عملیات بازسازی هایپر مارکت ها قبل از هرچیز، توجه به جزئیات و در نظر گرفتن فعالیت های کاربر است که اهمیت دارد؛ سپس برای شروع اجرای بازسازی نیاز است تا افراد متخصص در تشخیص مشکلات و خرابی های ساختمان به هایپرمارکت بیایند و تمامی مشکلات ساختمان اعم از خرابی کفپوش ها، نم زدگی دیواره، مشکلات سیستم های برق را تشخیص دهند؛ در صورت داشتن این مشکلات لیستی از اولویت های بازسازی در هایپرمارکت توسط پیمارنکاران نگارش می شود.

در واقع شناخت مشکل ها و اولویت بازسازی این خرابی ها در هایپر مارکت به شما و گروه بازسازی کمک می کند تا قادر باشند بودجه و هزینه ی کلی کار را برآورد کنند، در این صورت کارفرمایان هزینه ی بازسازی و بودجه ی کلی را تخمین خواهند زد.

در ادامه به بازسازی بخش های هایپرمارکت طبق اولویت بازسازی فضا میپردازیم.

کفسازی و بازسازی کفپوش هایپرمارکت

در کفسازی و بازسازی کفپوش هایپرمارکت، چندین نکته حائز اهمیت وجود دارد؛ توجه به این نکات سبب می شود تا علاوه بر زیبایی فضای سوپر مارکت، موارد ایمنی رعایت شود و در هایپرمارکت شما خسارت مالی و یا جبران پذیر جانی صورت نگیرد؛ کفسازی هایپر مارکت و انتخاب متریال کف باید به گونه ای باشد تا سطح لغزنده و سری در کف هایپر مارکت اجرا نشود، چرا که در این صورت ممکن است جان کودکان و افرادی که با عجله حرکت می کنند به خطر بیوفتد و یا در صورت جابجایی چرخ ها بر روی سطح لیز کف ممکن است شلف های دیواری و یا کارتون ها به زمین بخورند و خسارت های زیادی به هایپرمارکت وارد شود.

انتخاب متریال کف در بازسازی هایپرمارکت

از مصالح و متریالی در کفسازی هایپرمارکت های استفاده کنید که سهولت شستشو و قابلیت لکه گیری کمتری به نسبت بقیه ی مصالح داشته باشند، زیرا با وجود رفت و آمد زیاد در فروشگاه ها و هایپرمارکت، ممکن است مجبور به پاکیزگی زود به زود کف شوید و تمیزی کف این فضاها از اهمیت بالایی برخوردار است؛ معمولا در کفسازی و انتخاب متریال کف در بازسازی هایپرمارکت ها از مصالح سنگ و سرامیک های نوع مات استفاده می شود.

از آنجایی که در فروشگاه های هایپرمارکت، افراد برای خرید و جابجایی محصولات از چرخ های دستی استفاده می کنند، کف هایپرمارکت باید بدون شکاف، شکستگی و درزهای سرامیکی باشد؛ بلکه باید از متریال و مصالحی استفاده شود که دارای ابعاد بزرگ و بدون درز هستند، همچنین انتخاب متریال ها باید از نوع مصالح بدون بافت باشد؛ زیرا امکان دارد در هنگام جابجایی چرخ های دستی، پایه های چرخ به کف هایپرمارکت گیر کنند و موجب افتادن محصولات و یا آسیب رساندن به افراد شود.

پیشنهاد می شود برای انتخاب متریال کف در بازسازی هایپرمارکت ها از مصالحی مانند سنگ، سرامیک های ابعاد بالا و کفپوش های لمینتی استفاده شود چرا که این نوع متریال ها تمامی ویژگی های کفسازی مناسب در فضای هایپرمارکت هارا در خود میگنجانند.

 

نوع طراحی سقف در بازسازی هایپرمارکت

اگر در هنگام عملیات بازسازی متوجه شدید که سقف هایپرمارکت و فروشگاه دارای نشتی است و یا این سیستم های تهویه هوا به خوبی کار نمی کند؛ ابتدا باید این مشکلات را برای بازسازی سقف رفع کنید سپس به اجرای سقف کاذب و یا رنگ آمیزی آن بپردازید.

معمولا سقف های هایپرمارکت ها و فروشگاه های زنجیره ای دارای ارتفاع بلندتری نسبت به استاندارهای ساختمانی و یا فروشگاه هایی با دیگر کاربری ها می باشند چرا که قفسه های بزرگی با ارتفاع های مختلف در آنها قرار دارد و نیز تهویه ی هوا در این فضاها باید بیشتر صورت بگیرد.

سقف های هایپرمارکت ها اکثرا در مدل سقف های اکسپوز طراحی می شوند و هیچ پوشش خاصی بر روی آنها قرار نمیگیرد؛ اما در برخی موارد نیز اجرای سقف کاذب کناف بدلیل نورپردازی خوبی که ایجاد می کند یکی از پیشنهاد های طراحی سقف و پوشش سقف برای هایپرمارکت ها و فروشگاه های زنجیره ای می باشد.

اجرای نور پردازی در بازسازی هایپر مارکت

از آنجایی که در فروشگاه های زنجیره ای سراسر محصولات قرار دارند، نورپردازی کلی و سراسری سقف مهم تلفی می شود؛ نوپردازی هایپرمارکت ها باید به گونه ای باشد که مشتریان در هنگام خرید بتوانند بدون اینکه محصولی را جابجا کنند، آن را تشخیص دهند.

نورپردازی که تنها از بالای هایپرمارکت باشد، بر روی قفسه ها و اجناس سایه می اندازد و نورپردازی مناسبی برای فضای سوپرمارکت محسوب نمی شود. داخل قفسه ها باید از روشنایی و نورپردازی خوبی برخوردار باشند تا محصولات به راحتی در دسترس مشتریان قرار بگیرند.

پوشش های دیواری در بازسازی هایپرمارکت

یکی دیگر از عناصر فضایی که در بازسازی هایپر مارکت ها اهمیت دارد، رسیدگی به دیوارها و انتخاب پوشش دیواری می باشد؛ در صورت مشاهده ی ترک ها و یا نم زدگی بر روی دیواره های فروشگاه باید ابتدا به رسیدگی تخریب های دیواره بپردازید، بتونه کاری و نازک کاری دیواره های هایپرمارکت می تواند این عناصر فضایی را برای پوشش دیواری زیبا اماده سازی کند، همچنین استفاده از نورهای مخفی بر روی دیواره ها باعث می شود تا قفسه های دیواری به خوبی دیده شوند.

از آنجایی که دیوارهای هایپرمارکت ها پشت قفسه های بزرگ قرار دارند، انتخاب پوشش دیواری مانند کاغذ دیواری ممکن است پیشنهاد خوبی نباشد، بلکه یک رنگ آمیزی ساده در رنگ های طیف روشن می تواند ایجاد فضای دلنشینی در هایپرمارکت و فروشگاه های زنجیره ای کند.

تفکیک قفسه محصولات

یکی از مهمترین ویژگی هایی که فضای هایپرمارکت باید داشته باشد، تفکیک محصولات است؛ چرا که افراد باید قادر باشند طبق اولویت های خریدی که دارند محصول خود را در کمترین زمان پیدا کنند، این تفکیک اجناس با توجه به قرار گیری قفسات در هایپرمارکت انجام می شود.

در صورتی که این تفکیک سازی بر اساس اولویت های خرید مشتریان انجام نشود، یافتن اقلام مورد نظر توسط افراد بسیار وقت گیر خواهد بود.

بازسازی هایپرمارکت در تهران

سپردن بارسازی هایپرمارکت به یک گروه متخصص سبب می شود تا بودجه ی در نظر گرفته ی شما به درستی صرف شود. شرکت معماری بازسازی پرگاس، شرکت سابقه دار در زمینه ی دکوراسیون و بازسازی هایپرمارکت ها و فروشگاه های زنجیره ای با انواع کاربری ها و در سبک های مختلف، آماده ارائه خدمات بازسازی و طراحی داخلی هایپرمارکت ها در کیفیت بالا برای کارفرمایان عزیز می باشد.

گروه معماری و بازسازی شرکت پرگاس تا به امروز توانسته است با فروشگاه های زنجیره ای و هایپرمارکت های برجسته ای در سراسر پایتخت همکاری داشته باشد. جهت اجرای دکوراسیون و عملیات بازسازی هایپرمارکت ها و فروشگاه های زنجیره ای می توانید از شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.