جستجو کردن

قرارداد مدیریت پیمان | نمونه قرارداد پیمانکاری

در قرارداد مدیریت پیمان، یک طرف قرارداد مدیریت اجرای یک پروژه ساخت و ساز یا بازسازی ساختمان را متعهد می شود، قرارداد های مدیریت پیمان بدین صورت خواهد بود که تمام مصالح، منابع، تجهیزات، ماشین آلات و حتی نیروزی انسانی بر عهده سازنده خواهد بود. سازنده یا پیمانکار در ازای مدیریت پروژه مبلغی را دریافت می‌کند که هم میتواند درصدی از هزینه ها، یا مبلغ مشخص و معینی باشد.

 

در قرارداد مدیریت پیمان سود برای هم پیمانکار خواهد بود هم کارفرما، کلیه هزینه ها به عهده کارفرما خواهد بود  و طرف پیمانکار هزینه های اجرای پروژه را پرداخت نمی‌کند، در جهت اجرا و مدیریت پروژه درصدی از هزینه های انجام شده را دریافت خواهد کرد.

 

نمونه قرارداد: اگر نمیدانید جزئیات دقیق مدیریت پیمان چیست صفحه مربوطه را مطاعه بفرمائید. مدیریت پروژه یا مدیریت پیمان در واقع هر کاری که در ارتباط با انجام و تکمیل پروژه اعم از تامین و مدیریت مصالح، تجهیزات، ماشین آلات و کارگاه و هرچیزی که مورد نیاز اجرای پروژه می باشد.

 

قرار داد مدیریت پیمان ممکن است برای بازسازی ساختمان نیز انجام شود.برای بازسازی ساختمان شما باید به شرکتی که سابقه کاری بالایی دارد اعتماد کنید از این رو آسال سازه یکی از شرکت ها بازسازی ساختمان می باشد که در این زمینه سابقه بالایی دارد.

 

قرارداد های مدیریت پیمان

اغلب قرارداد های مدیریت پیمان در پیمانکاری ساختمان و طرح های عمرانی با دو شکل متفاوت با مدیران پیمان منعقد می گردد.

 

قرارداد مدیریت پیمان نوع اول: قرارداد اصلی مابین مدیریت طرح و کارفرما منعقد می شود. کارفرما امور طراحی پروژه، اجرا و ساخت را به او می سپارد، پیمانکار وظیفه عقد قرارداد را به عهده دارد. مدیر طرح پس از طراحی پروژه، مراحل ساخت و اجرا را به همان پیمانکار می‌سپارد.

 

قراردادهای مدیریت پیمان نوع دوم: شخص مدیریت پیمان به عنوان ناظر و مشاوره کار خود را انجام می دهد. کارفرما با پیمانکاران اجرایی مختلف قراردادی جهت انجام امور ساختمانی می بندد. وظیفه مدیرپیمان در این مرحله از قرارداد، دادن مشاوره و راهنمایی های لازم به شخص کارفرما می باشد.

 

نمونه قرارداد مدیریت پیمان درصدی

در صورت استفاده از قرارداد مدیریت پیمان، درصدی از هزینه های نهایی ساخت پروژه که معمولا بین ۱۰ تا ۲۰ درصد هزینه ها می باشد به پیمانکار تعلق می گیرد. مبلغ مورد توافق صاحب ملک و پیمانکار می بایست در طی انجام مراحل پروژه تسویه شود. البته بخشی از مبلغ در هر مرحله به عنوان حسن انجام کار نزد صاحب ملک حفظ می شود تا پس از تایید نهایی پروژه توسط صاحب ملک به پیمانکار پرداخت گردد.

 

هزینه های موردنظر در محاسبه درصد قرارداد مدیریت پیمان شامل هزینه های تامین مواد و مصالح و هزینه های اجرا می باشد. البته بازهم همه این موارد وابسته به نوع قرارداد منعقد شده میان پیمانکار و صاحب ملک خواهد بود.

 

 

نمونه قرارداد پیمان مدیریت

در فایل زیر که بصورت word بارگذاری شده است می توانید نمونه قرارداد از مدیریت پیمان را دانلود و مشاهده نمائید، لازم به ذکر است قرار داد فوق یک نسخه خام و اولیه بصورت پیش نویس قرارداد پیمانکاری می باشد که به نسبت نوع پروژه و کارفرما می تواند شامل تغییراتی در بند های قرارداد شود.

 

دانلود نمونه قرارداد مدیریت پیمان (فایل ورد با پسوند docx)

 

دانلود نمونه قرارداد مدیریت پیمان (فایل پی‌دی‌اف با پسوند pdf)

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.