جستجو کردن

بازسازی لابی

لابی های ساختمان پیش ورودی فضا محسوب می شوند و تاثیر زیادی در برخورد اولیه فضای داخلی بر روی افراد دارند، از این رو طراحی لابی ساختمان و بازسازی این فضاها داری اهمیت زیادی می باشد؛ اما با گذشت زمان و قدمت ساختمان، با توجه به اینکه صنعت ساختمان روز به روز پیشرفته تر می شود، لابی ساختمان‌ها بعد از چندین سال ممکن است نیاز به بازسازی و یا تعویض مصالح مختلف مانند کفپوش و … پیدا کنند. در این مطلب قصد داریم به بررسی بازسازی لابی و تغییر دکوراسیون آن به عنوان یک فضای مهم در معماری ساختمان و نکات آن بپردازیم، پس اگر قصد بازسازی لابی ساختمان، فضای کار و یا سالن زیبایی خود را دارید در ادامه ی این مقاله با  تیم متخصص بازسازی پرگاس همراه باشید.

اهمیت بازسازی فضای لابی

در ساختمان هایی با کاربری های مختلف مسکونی، تجاری و یا اداری اولین فضایی که کاربر فضا به محض ورود در آن قرار میگیرد، لابی ساختمان است، فضای لابی ساختمان مانند یک فضای مشترک برای همه ی واحد ها محسوب می شود و در تمامی برج ها و ساختمان ها در طبقه ی همکف قرار میگیرد.

بازسازی لابی ساختمان ممکن است به دلیل عواملی چون طراحی نامناسب لابی، فرسودگی مصالح ساختمانی فضای لابی، افزایش المان های زیبایی شناختی و تغییر سبک معماری داخلی اجرا شود؛ از آنجایی که فضای لابی در قیمت ساختمان می تواند اثر گذار باشد، در برخی موارد نیز کارفرمایان جهت افزایش ارزش ملک دست به بازسازی لابی ساختمان و تغییر دکوراسیون آن می زنند.

مراحل اجرای بازسازی لابی ساختمان

بازسازی لابی ساختمان می تواند شامل شرح کارهای متفاوتی شود، این اقدامات می تواند از طراحی لابی تا نازک کاری و کفسازی لابی را در بربگیرد.
به طور کلی در مرحله اول از بازسازی لابی ساختمان، طبق مشاوره و طراحی شرکت بازسازی، طرح پلان و انتخاب مصالح طبق نظرات کارفرما انجام می شود و درباره تغییرات بازسازی با کارفرما جلساتی صورت میگیرد.

بودجه ی تقریبی در نظرگرفته شده توسط کارفرما می تواند در بسیاری از اقدامات و انتخاب درجه کیفیتی مصالح تعیین کننده باشد. بعد از در نظرگرفتن بودجه، انتخاب طرح ارائه شده توسط شرکت بازسازی و شرح تغییرات لازم، نوبت به اجرای بازسازی لابی ساختمان می رسد. اجرای بازسازی لابی ساختمان ابتدا از تعویض و یا تعمیر درب های ورودی لابی انجام می شود.

تعویض درب ورودی

درب ورودی لابی ساختمان یکی از مهمترین عناصری است که در بدو ورود افراد به چشم میخورد؛ انتخاب در های هوشمند می تواند در لابی برج ها گزینه ی خوبی باشند اما برای در های ساختمانی در انتخاب طرح درب ورودی از درب های کشویی و بازشو نیز می توان استفاده کرد؛ اگر از متراژ بالایی در فضای لابی برخوردار هستید، در ورودی را دولنگه انتخاب کنید.

سعی کنید طرحی را برای انتخاب درب لابی انتخاب کنید که با دکوراسیون داخلی فضا نیز در هماهنگی کامل باشد، یکی دیگر از نکاتی که باید برای تعویض و یا انتخاب درب ورودی لابی در نظر بگیرید، توجه به امنیت درب می باشد. اینکه درجه امنیتی درب در چه سطحی می باشد می تواند معیار انتخابی خوبی برای فضای لابی باشد.

تعویض کفپوش و کفسازی

یکی از مهمترین اقداماتی که در بازسازی لابی ساختمان اجرا می شود، تعویض کفپوش لابی ساختمانی است؛ چرا که به علت رفت و آمد بالا در این فضا ممکن است با گذشت زمان، مصالح کف دچار فرسودگی شود.

متریالی که در اجرای بازسازی لابی ساختمان برای کف انتخاب می شود، تاثیر زیادی بر روی بزرگنمایی و زیبایی فضای لابی دارد. انتخاب کفپوش مناسب با فضای لابی ساختمان به عوامل مختلفی از جمله سبک طراحی ساختمان و ابعاد لابی دارد، اما به طور کلی توجه به چند نکات می تواند در راستای انتخاب متریال لابی جهت بازسازی ساختمان کمک کننده باشد.

اگر قصد دارید با انتخاب یک کفپوش مناسب لابی، در این فضا ایجاد بزرگنمایی کنید، متریال هایی از نوع براق  با طیف رنگی روشن می تواند یک انتخاب مناسب باشد.

ما در بازسازی پرگاس جهت انتخاب متریال کفسازی لابی، استفاده از متریال سنگ را در اقدامات بازسازی پیشنهاد می کنیم، زیرا با ویژگی هایی که دارند می توانند در این فضا مقاومت بالا و زیبایی دو چندانی داشته باشند، همچنین متریال سنگ سهولت پاکیزگی بالایی دارد.

در صورت انتخاب کفپوش های طیف رنگی تیره، سعی کنید نورپردازی را به صورت تاکیدی و بیشتر اجرا کنید و اگر از نور طبیعی کمی در فضای لابی برخوردارید به سمت انتخاب کفپوش های طیف رنگی روشن بروید.

انتخاب دیوارپوش

در هنگام اجرای بازسازی لابی ممکن است که دیوار های لابی قدیمی دچار ترک خوردگی و یا نم زدگی باشند، در این صورت بازسازی دیواره های لابی ساختمان امری ضروری می باشد، چرا که نشانه های نم زدگی و ترک خوردگی دیوار می تواند نشان از آسیب های جدی باشد و همینطور هم چهره ی بصری بسیار بدی می تواند به لابی ساختمان شما بدهد؛ در صورت مشاهده ی نشانه های این چنینی می توانید جهت بازسازی دیوار لابی اقدامات نازک کاری ساختمان و بتونه دیوار انجام دهید، همچنین می توانید جهت تعمیر دیوارهای لابی قدیمی از اجرای سنگ های ساختمانی و نقاشی ساختمان بهره ببرید.

اگر از متراژ فضایی بالایی در لابی ساختمان برخوردارید، می توانید از کاغذ دیواری های بافت دار و یا دارای طرح به عنوان پوشش دیواری لابی استفاده کنید.
شرکت معماری بازساری پرگاس، شرکت سابقه دار در زمینه ی دکوراسیون لابی و بازسازی لابی های قدیمی با انواع کاربری های اداری، مسکونی و تجاری و در سبک های مختلف، آماده ارائه خدمات بازسازی لابی دکوراسیون فضا در کیفیت بالا برای کارفرمایان عزیز می باشد. جهت اجرای بازسازی لابی و طراحی داخلی می توانید از شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

نکات بازسازی لابی ساختمان

سعی کنید جهت نورپردازی و تامین روشنایی لابی ساختمان، از نورطبیعی و راه یابی آن به فضای لابی استفاده کنید؛ ایجاد بازشوهای شیشه ای در سایز های بزرگ می تواند کمک کننده ی این امر باشد. نورپردازی لابی هنگامی تکمیل خواهد شد که علاوه بر تعبیه هالوژن های نقطه ای در سقف بتوانید از نور طبیعی حداکثر استفاده را داشته باشید.

در صورتی که متراژ پایینی را برای بازسازی فضای لابی در اختیار دارید، باید آکوستیک بودن فضا را در نظر بگیرید، زیرا فضای لابی دارای رفت و آمد بالایی است و کوچک بودن آن می تواند موجب نویز در طبقات دیگر ساختمان شود، برای خودداری از این امر می توانید از کفپوش و دیوارپوش های آکوستیک با جنس پی وی سی استفاده کنید.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.