جستجو کردن

5 نرم افزار طراحی دکوراسیون داخلی محبوب و حرفه ای

امروزه اگر همه چیز دیجیتالی و نرم افزاری شده است چرا طراحی داخلی و دکوراسیون نشود؟ امروزه حتی یک طراح دکوراسیون داخلی مبتدی و تازه کار نیز از یک نرم افزار طراحی داخلی مبتدی و سه بعدی سازی کمکی استفاده می‌کند.الته این نرم افزار‌های برای طراحی در زمینه‌های دیگر ازجمله طراحی نما ساختمان نیز مورد استفاده است.

 

برای دانلود برنامه طراحی دکوراسیون داخلی برای کامپیوتر تعداد برنامه‌های بسیاری وجود دارد که می‌توانید از آن ها برای طراحی استفاده کنید که در ادامه به آن ها می‌پردازیم. نرم افزار طراحی دکوراسیون برای کامپیوتر به طراحان کمک می‌کند تا ایده خود را اجرا کنند و علاوه برآن به شما در داشتن یک انتخاب بهتر کمک می‌کند؛ برخی از نرم افزار طراحی داخلی آسان برای افراد مبتدی نیز مناسب می‌باشد و به آن ها کمک می‌کند تا ایده خود را پیاده سازی کنند.

 

 

دیگر طراحی‌های دستی مد نیستند و هیچ کس آن ها را به طرح‌های سه بعدی معماری که به واقعیت بسیار نزدیک هستند ترجیح نمی‌دهد، به خصوص کارفرمایان و شرکت‌هایی که به دنبال طراح‌های دکوراسیون داخلی حرفه‌ای در تهران یا سایر شهر ها هستند.

 

قدرت نرم افزار طراحی دکوراسیون

در مقایسه با روش‌های سنتی طراحی دستی( طراحی ها وهمچنین بازطراحی ها ) استفاده از این نرم افزار‌های دکوراسیون داخلی بسیار متداول هستند و کم کم به حالتی تبدیل شده است که بدون دیدن یک طراحی سه بعدی از دکوراسیون دفتر کار و یا منزل نمی‌توان اقدام به سفارش و اعتماد به یک شرکت دکوراسیون داخلی کرد.

 

وقتی این امکان فراهم شده است که قبل از اجرای یک دکوراسیون داخلی می‌توانیم پروژه را بصورت خیلی طبیعی و نزدیک به واقعیت ببینیم و بین طراحی ها مختلف قبل از هزینه‌ای که در نظر گرفتیم حق انتخاب داشته باشیم، چرا ریسک کنیم و خروجی نهایی کار دکوراسیون را بعد از اجرا ببینم؟ پس کاملا منطقی و مقرون به صرفه است که ابتدا ایده ها و طرح‌هایی را که ممکن است در ذهن خودمان باشد و یا ایده‌های پیشنهادی پیمانکار طراحی داخلی را ابتدا بصورت یک طراحی مفهومی‌که به کمک نرم افزار‌های طراحی دکوراسیون داخلی پیاده سازی می‌شود مشاهده کنیم بعد اقدام به هزینه و ساخت و ساز کنیم.

 

پنج نرم افزار طراحی دکوراسیون داخلی برتر

طراحی دکوراسیون داخلی یکی از جنبه‌های مهم در آرایش و تزئین فضاهای داخلی است. با پیشرفت تکنولوژی، امروزه نرم افزارهای متعددی برای طراحی دکوراسیون داخلی وجود دارند که به طراحان و معماران کمک می‌کنند تا ایده‌های خود را به صورت دقیق و واقع‌گرا به تصویر بکشند. در زیر به برخی از نرم افزارهای برتر طراحی دکوراسیون داخلی اشاره خواهیم نمود.

 

1. SketchUp

نرم افزار اسکچ آپ که در گذشته Google SketchUp نام داشته است بعنوان یکی از بهترین نرم افزار‌های طراحی دو بعدی و سه بعدی شناخته می‌شود. این نرم افزار در سال 2000 رونمایی شد و در همان سال برنده جایزه‌های بین المللی نیز شد، بعد از بروزرسانی‌هایی داشت کم کم نظر شرکت گوگل را به خود جلب کرد که تصمیم به خرید مالکیت این نرم افزار را گرفت. این نرم افزار از جمله بهترین نرم افزار طراحی داخلی می‌باشد که میتوانید با استفاده از آن به راحتی طراحی کنید و این برنامه طراحی دکوراسیون خانه را می‌توان برنامه طراحی داخلی سه بعدی نیز دانست. با دانلود نرم افزار طراحی سه بعدی خانه برای کامپیوتر می‌توانید طرح‌های خود را به راحتی اجرا کنید.

 

این نرم افزار یک نسخه رایگان با نام SketchUp Make دارد و نسخه‌ای پیشرفته با قابلیت‌های بسیار و نامحدود به نام SketchUp Pro نیز منتشر می‌کند.

هم اکنون نرم افزار اسکچاپ متعلق به شرکت گوگل نیست و توسط Trimble Navigation خریداری شده است.

 

با استفاده از این نرم افزار طراحی داخلی شما می‌توانید به طراحی، ویرایش، بندازه گیری و همچنین چرخش اشیا و آبجکت ها اقدام کنید، امکان شبیه سازی محل دوربین، امکان وارد کردن تصاویر به صورت 2 بعدی و 3 بعدی و دیگر قابلیت‌های پیشرفته‌ای که یک نرم افزار شبیه سازی معماری و دکوراسیون داخلی را نیز دارا است.

 

2. Autodesk 3Ds Max

این نرم افزار که تقریبا نام آن برای تمامی‌افراد حتی خارج از حوزه طراحی داخلی و دکوراسیون آشناست متعلق به شرکت اتودسک است. این نرم افزار سه بعدی تقریبا همه کار می‌کند و تمام نیازتان را برآورده می‌سازد.

 

از قابلیت‌های نرم افزار 3Ds Max میتواند به انیمیشن سازی سه بعدی و ذرات، رندر 3 بعدی، مدلسازی سه بعدی، افکت گذاری و تکچردهی اشاره کرد، خروجی‌های گرفته شده با این نرم افزار به شدت واقعی هستند و پیش از طراحی دکوراسیون می‌توانید محیط کار یا منزل را در حد واقعیت ببینید.

3. Autodesk AutoCad

نرم افزار اتوکد یکی از مهمترین ابزار طراحی داخلی و پروژه‌های معماری است که مورد استفاده طراحان قرار می‌گیرد. با صرف نظر از پیچیدگی آن، اتوکد یک نرم افزار بسیار محبوب و پر کاربرد در کلیه شرکت‌های طراحی معماری و دکوراسیون داخلی است که استفاده از دیگر واجب شده است و بدون استفاده از این نرم افزار، دکوراسیون شما طراحی نمی‌شود.

 

کارکرد ویژه‌ای محصول طراحی نمای ساختمان ها می‌باشد.توجه به جزئیات فوق العاده واقعی و ابزارهای پر بهره این نرم افزار از محبوب ترین ها به شمار می‌رود که برای سه بعدی سازی و تجسم فضای داخلی برای تحقق بخشیدن به ایده ها پیشنهاد می‌گردد.اگر کلمه دانلود نرم افزار طراحی داخلی ساختمان برای کامپیوتر را جستجو کنید یکی از برنامه‌هایی که به شما پیشنهاد می‌شود این برنامه می‌باشد.

4. Autodesk Revit

یکی دیگر از محصولات شرکت اتودسک بر خلاف موارد ذکر شده در قبل منحصراً برای معماران و طراحان داخلی است. از نظر ماهیت نرم افزار ردیت کاملا فنی است و برای طراحی و ساخت ساز ساختمان متخصصان طراحی داخلی دا قادر می‌سازد تا طرحی از ساختمان ها و اشیاء را مبتنی بر مدل بسازند. در این نرم افزار می‌توان تمامی‌آبجکت ها بصورت سه بعدی ساخت و در طراحی دوبعدی نمای کلی و پلان ساختمان را طراحی کرد و مدل‌های سه بعدی طراحی دکوراسیون را در طراحی دو بعدی علامت گذاری و چیدمان کرد.

 

نرم افزار revit علاوه بر این امکانات به شرکت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی  امکان محاسبه و مدیریت مالی  پروژه را نیز می‌دهد. هزینه تولید و مصرف بر پایه زمان از ویژگی‌های این نرم افزار است. ام هدف کلی این نرم افزار مدل سازی پیشرفته و سه بهدی سازی و طراحی جزئیات ساختمانی است.

5. Infurnia

نرم افزار اینفرنیا جامع ترین و پرمصرف ترین نرم افزار طراحی داخلی آنلاین است که هم اکنون در بازار موجود است. infurnia اولین نرم افزار طراحی داخلی مبتنی بر ابر است که مخصوص طراحان حرفه ای  دکوراسیون ساخته شده است. طراحان می‌توانند پروژه‌های چند طبقه را در مدل‌های دو بعدی و سه بعدی طراحی و ایجاد کنند.

 

طراحی داخلی به طور کلی بصورت سه بعدی انجام می‌شود و آبچکت‌های آماده و سفارشی از مبلمان برای دیزاین نیز در نرم افزار موجود است. طراحان می‌توانند با سفارشی کردن اندازه ها از امکاناتی نظر کابینت آشپزخانه و دیگر آبجکت‌های دکوراسیون استفاده کنند و اقدام به طراحی نمایند.

جدا از نرم افزار‌های طراحی داخلی که در بالا ذکر شدند نرم افزار‌های دیگری هستند که مورد استفاده شرکت‌های طراحی دکوراسیون داخلی و معماری می‌شوند البته تمام این نرم افزار ها در طراحی نمای ساختمان نیز استفاده می‌شود. که هر کدام کاربرد‌های خود دارند که به برخی از آن ها اشاره می‌کنیم:

 

  • Photoshop
  • Archicad
  • Ikea Home Planner
  •  Sweet Home 3D

نرم افزار طراحی داخلی اندروید

یکی از بخش‌هایی که باید در نظر بگیرید این است که در طراحی دکوراسیون بسیاری از افراد دوست دارند تا از نمونه اولیه‌ای که در ذهن خود دارند را اجرا کنند. از این رو است که عده زیادی از افراد، از نرم افزار طراحی داخلی سه بعدی برای اندروید استفاده می‌کنند. استفاده از گوشی سبب می‌شود تا افراد راحت تر بتوانند ایده خود را به صورت نمایشی مشاهده کنند.

 

یکی از بخش‌های مهم این است که نرم افزارهای کم حجم طراحی خانه برای گوشی، نرم افزار‌هایی هستند که کیفیت مطلوب را نداشته؛ به همین علت باید از نرم افزار طراحی دکوراسیون داخلی برای اندروید با حجم‌های بسیار بالا استفاده کنید. از دیگر راه‌های این موضوع این است که از نرم افزار طراحی خانه اندروید به صورت آنلاین استفاده کنید، برنامه انلاین طراحی منزل بسیاری وجود دارند که می‌توانید از آن ها در بازار استفاده کنید. نرم افزار طراحی خانه سه بعدی به شما کمک می‌کند تا ایده خود را به صورت زنده مشاهده کنید.

 

همانطور که می‌دانید، طراحی داخلی یکی از عوامل مهم در ایجاد فضاهای زیبا و کارآمد است. با پیشرفت فناوری، امروزه نرم افزارهای طراحی داخلی برای پلتفرم اندروید نیز وجود دارند که به کاربران امکان طراحی و مدل‌سازی دقیق فضاها، اثاثیه‌ها و تزئینات را می‌دهند. در زیر به برخی از نرم افزارهای طراحی داخلی برای اندروید اشاره می‌کنیم.

Homestyler Interior Design

این نرم افزار اندرویدی به کاربران امکان می‌دهد فضاهای داخلی را طراحی کنند. با استفاده از ابزارها و مدل‌های ثبت شده در برنامه، می‌توانید فضاها را تزئین کنید و تغییرات را در آنها اعمال کنید.

Planner 5D

این نرم افزار دارای ویژگی‌هایی است که به کاربران امکان می‌دهد طرح‌ها و مدل‌های سه‌بعدی دقیق را برای فضاهای داخلی ایجاد کنند. همچنین، امکانات ویرایش و پیش‌نمایش به شما کمک می‌کند تا طرح‌های خود را بهبود ببخشید.

Roomle

این نرم افزار اندرویدی به کاربران امکان می‌دهد نقشه‌های داخلی را ایجاد و ویرایش کنند. با استفاده از ابزارهای مختلف، می‌توانید اثاثیه‌ها، رنگ‌ها و سایر جزئیات را به نقشه خود اضافه کنید.

Magicplan

این نرم افزار قدرتمند به شما کمک می‌کند تا نقشه‌های داخلی را به صورت سریع و آسان ایجاد کنید. با استفاده از دوربین گوشی خود، می‌توانید اقلام مختلف را اندازه‌گیری کنید و نقشه دقیقی برای فضای داخلی خود ایجاد کنید.

Houzz

این نرم افزار اندرویدی یک منبع جامع برای طراحی داخلی است. شما می‌توانید از طرح‌ها، تصاویر و ایده‌های دیگران الهام بگیرید و با ابزارهای مختلف طراحی، طرح‌های خود را ایجاد کنید.

این نرم افزارها برخی از برترین و محبوب‌ترین نرم افزارهای طراحی داخلی برای پلتفرم اندروید هستند. با استفاده از این ابزارها، شما می‌توانید ایده‌های خود را به صورت دقیق و زیبا به تصویر بکشید و طراحی داخلی شگفت‌انگیزی را ایجاد کنید.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.