بارگذاری

5 نرم افزار طراحی دکوراسیون داخلی محبوب و حرفه ای

5 نرم افزار طراحی دکوراسیون داخلی محبوب و حرفه ای

نرم افزار طراحی داخل خانه

امروزه اگر همه چیز دیجیتالی و نرم افزاری شده است چرا طراحی داخلی و دکوراسیون نشود؟ امروزه حتی یک طراح دکوراسیون داخلی مبتدی و تازه کار نیز از یک نرم افزار طراحی داخلی مبتدی و سه بعدی سازی کمکی استفاده می کند.


آیا میخواهید درباره درآمد رشته طراحی دکوراسیون داخلی بدانید؟


دیگر طراحی های دستی مد نیستند و هیچ کس آن ها را به طرح های سه بعدی معماری که به واقعیت بسیار نزدیک هستند ترجیح نمی دهد، به خصوص کارفرمایان و شرکت هایی که به دنبال طراح های دکوراسون داخلی حرفه ای در تهران یا سایر شهر ها هستند.

قدرت نرم افزار طراحی دکوراسیون

در مقایسه با روش های سنتی طراحی دستی( طراحی ها وهمچنین بازطراحی ها ) استفاده از این نرم افزار های دکوراسیون داخلی بسیار متداول هستند و کم کم به حالتی تبدیل شده است که بدون دیدن یک طراحی سه بعدی از دکوراسیون دفتر کار و یا منزل نمی توان اقدام به سفارش و اعتماد به یک شرکت دکوراسیون داخلی کرد.


آیا میدانید وظایف طراح دکوراسیون داخلی چیست؟


وقتی این امکان فراهم شده است که قبل از اجرای یک دکوراسیون داخلی می توانیم پروژه را بصورت خیلی طبیعی و نزدیک به واقعیت ببینیم و بین طراحی ها مختلف قبل از هزینه ای که در نظر گرفتیم حق انتخاب داشته باشیم، چرا ریسک کنیم و خروجی نهایی کار دکوراسیون را بعد از اجرا ببینم؟ پس کاملا منطقی و مقرون به صرفه است که ابتدا ایده ها و طرح هایی را که ممکن است در ذهن خودمان باشد و یا ایده های پیشنهادی پیمانکار طراحی داخلی را ابتدا بصورت یک طراحی مفهومی که به کمک نرم افزار های طراحی دکوراسیون داخلی پیاده سازی می شود مشاهده کنیم بعد اقدام به هزینه و ساخت و ساز کنیم.

پنج نرم افزار طراحی دکوراسیون داخلی برتر

1. SketchUp

نرم افزار اسکچ آپ که در گذشته Google SketchUp نام داشته است بعنوان یکی از بهترین نرم افزار های طراحی دو بعدی و سه بعدی شناخته می شود.

نرم افزار اسکچ آپ که در گذشته Google SketchUp نام داشته است بعنوان یکی از بهترین نرم افزار های طراحی دو بعدی و سه بعدی شناخته می شود. این نرم افزار در سال 2000 رونمایی شد و در همان سال برنده جایزه های بین المللی نیز شد، بعد از بروزرسانی هایی داشت کم کم نظر شرکت گوگل را به خود جلب کرد که تصمیم به خرید مالکیت این  نرم افزار را گرفت.

این نرم افزار یک نسخه رایگان با نام SketchUp Make دارد و نسخه ای پیشرفته با قابلیت های بسیار و نامحدود به نام SketchUp Pro نیز منتشر می کند

هم اکنون نرم افزار اسکچاپ متعلق به شرکت گوگل نیست و توسط Trimble Navigation خریداری شده است.

با استفاده از این نرم افزار طراحی داخلی شما می توانید به طراحی، ویرایش، بندازه گیری و همچنین چرخش اشیا و آبجکت ها اقدام کنید، امکان شبیه سازی محل دوربین، امکان وارد کردن تصاویر به صورت 2 بعدی و 3 بعدی و دیگر قابلیت های پیشرفته ای که یک نرم افزار شبیه سازی معماری و دکوراسیون داخلی را نیز دارا است.

2. Autodesk 3Ds Max

 3d max که تقریبا نام آن برای تمامی افراد حتی خارج از حوزه طراحی داخلی و دکوراسیون آشناست متعلق به شرکت اتودسک است.

این نرم افزار که تقریبا نام آن برای تمامی افراد حتی خارج از حوزه طراحی داخلی و دکوراسیون آشناست متعلق به شرکت اتودسک است. این نرم افزار سه بعدی تقریبا همه کار می کند و تمام نیازتان را برآورده می سازد.

از قابلیت های نرم افزار 3Ds Max میتواند به انیمیشن سازی سه بعدی و ذرات، رندر 3 بعدی، مدلسازی سه بعدی، افکت گذاری و تکچردهی اشاره کرد، خروجی های گرفته شده با این نرم افزار به شدت واقعی هستند و پیش از طراحی دکوراسیون می توانید محیط کار یا منزل را در حد واقعیت ببینید.

3. Autodesk AutoCad

 اتوکد یک نرم افزار بسیار محبوب و پر کاربرد در کلیه شرکت های طراحی معماری و دکوراسیون داخلی است که استفاده از دیگر واجب شده است و بدون استفاده از این نرم افزار، دکوراسیون شما طراحی نمی شود.

نرم افزار اتوکد یکی از مهمترین ابزار طراحی داخلی و پروژه های معماری است که مورد استفاده طراحان قرار می گیرد. با صرف نظر از پیچیدگی آن، اتوکد یک نرم افزار بسیار محبوب و پر کاربرد در کلیه شرکت های طراحی معماری و دکوراسیون داخلی است که استفاده از دیگر واجب شده است و بدون استفاده از این نرم افزار، دکوراسیون شما طراحی نمی شود.

توجه به جزئیات فوق العاده واقعی و ابزارهای پر بهره این نرم افزار از محبوب ترین ها به شمار می رود که برای سه بعدی سازی و تجسم فضای داخلی برای تحقق بخشیدن به ایده ها پیشنهاد می گردد.

4. Autodesk Revit

از نظر ماهیت نرم افزار ردیت کاملا فنی است و برای طراحی و ساخت ساز ساختمان متخصصان طراحی داخلی دا قادر می سازد تا طرحی از ساختمان ها و اشیاء را مبتنی بر مدل بسازند.

یکی دیگر از محصولات شرکت اتودسک بر خلاف موارد ذکر شده در قبل منحصراً برای معماران و طراحان داخلی است. از نظر ماهیت نرم افزار ردیت کاملا فنی است و برای طراحی و ساخت ساز ساختمان متخصصان طراحی داخلی دا قادر می سازد تا طرحی از ساختمان ها و اشیاء را مبتنی بر مدل بسازند. در این نرم افزار می توان تمامی آبجکت ها بصورت سه بعدی ساخت و در طراحی دوبعدی نمای کلی و پلان ساختمان را طراحی کرد و مدل های سه بعدی طراحی دکوراسیون را در طراحی دو بعدی علامت گذاری و چیدمان کرد.

نرم افزار revit علاوه بر این امکانات به شرکت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی امکان محاسبه و مدیریت مالی  پروژه را نیز می دهد. هزینه تولید و مصرف بر پایه زمان از ویژگی های این نرم افزار است. ام هدف کلی این نرم افزار مدل سازی پیشرفته و سه بهدی سازی و طراحی جزئیات ساختمانی است.

5. Infurnia

نرم افزار اینفرنیا جامع ترین و پرمصرف ترین نرم افزار طراحی داخلی آنلاین است که هم اکنون در بازار موجود است.

نرم افزار اینفرنیا جامع ترین و پرمصرف ترین نرم افزار طراحی داخلی آنلاین است که هم اکنون در بازار موجود است. infurnia اولین نرم افزار طراحی داخلی مبتنی بر ابر است که مخصوص طراحان حرفه ای  دکوراسیون ساخته شده است. طراحان می توانند پروژه های چند طبقه را در مدل های دو بعدی و سه بعدی طراحی و ایجاد کنند.

طراحی داخلی به طور کلی بصورت سه بعدی انجام می شود و آبچکت های آماده و سفارشی از مبلمان برای دیزاین نیز در نرم افزار موجود است. طراحان می توانند با سفارشی کردن اندازه ها از امکاناتی نظر کابینت آشپزخانه و دیگر آبجکت های دکوراسیون استفاده کنند و اقدام به طراحی نمایند.

جدا از نرم افزار های طراحی داخلی که در بالا ذکر شدند نرم افزار های دیگری هستند که مورد استفاده شرکت های طراحی دکوراسیون داخلی و معماری می شوند که هر کدام کاربرد های خود دارند که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

- Photoshop

- Archicad

- Ikea Home Planner

- Sweet Home 3D

در مقالات دیگر به توضیح و تفسیر این نرم افزار ها نیز هم خواهیم پرداخت. 

اجرای دکوراسیون داخلی

اجرای دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی دفتر کار

دکوراسیون داخلی دفتر کار

 

دکوراسیون داخلی

 

نظرات کاربران

نظر خود را ارسال نمایید.

در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}