جستجو کردن

بازسازی هتل

امروزه در صنعت هتلداری، بازسازی هتل‌ ها و به روز کردن تجهیزات این فضاها یکی از الزامات نگهداری آنان محسوب می شود؛ در واقع معماری هتل است که تا حد زیادی به فضای هتل هویت می بخشد و از آنجایی که هتل ها کاربری خدماتی دارند، مراجعه کنندگان به هتل ها از فضاهایی که دارای امکانات و تجهیزات به روز هستند استقبال می کنند.

مشتریان هتل به فضاهایی مراجعه می کنند که در مدت اقامت کوتاهشان تمامی نیازهای فضایی و خدماتی، در آن براورده شود و فضای هتل بتواند به خوبی این نیازها را پاسخگو باشد؛ از همین رو بازسازی هتل ها همیشه جزء برنامه های مدیریت هتل می باشد، از طرفی رقابت بین صنف هتلداران و مدیریت هتل در جذب مراجعه کنندگان و جلب رضایت مشتریان بسیار بالا می باشد، در این بین است که بازسازی هتل می تواند مانند یک برگ برنده عمل کند و امتیاز هتل را در جذب مخاطب و جلب رضایت مشتریان هتل بالا ببرد.

بازسازی هتل در هر منطقه و حتی در هر کشوری نیازمند هزینه بسیار زیادی است از همین رو برای افرادی که به دنبال تعییر اساسی در هتل خود می باشند بازسازی به شدت توصیه می شود،تعییر در هتل و بازسازی آن شاید درابتدا هزینه بسیار زیادی را متحمل شود اما پس از گذشت مدتی اگر به صورت اصولی و درست صوزت گیرد در مدت زمان کوتاهی تمام سرمایه را به همراه سود آن باز می گرداند.

ضرورت بازسازی هتل ها و اهمیت آنها

امروزه در صنعت هتلداری مراجعه کنندگان به نوع خدمات، دکوراسیون هتل و ظاهر فضاهایی که در آن اقامت دارند بسیار توجه می کنند؛ مراجعه کنندگان هتل قبل از هر چیز می خواهند تمامی انتظارات فضایی آنها برآورده شود، اگر این انتظارات توسط معماری و دکوراسیون هتل ها، اتاق و فضاهای سرویس دهی هتل برآورده نشود، رضایت مشتریان پایین آمده و قطعا امتیاز هتل ها پایین خواهد آمد.

از آنجایی که صنعت ساختمان روز به روز پیشرفت می کند و سالانه تجهیزات گرمایشی، مصالح بادوام تر و سیستم های تهویه هوای مجهز تری در بازار عرضه می شود، اگر مدیریت هتل ها، برای بازسازی هتل و تجهیز کردن هتل های قدیمی اقدام نکنند، در آینده ای نزدیک توسط مشتریان کنار گذاشته می شوند و از دایره انتخاباتی افراد خارج می شوند. بنابراین به این علت که هتل های کاربری خدماتی و تجاری دارند و با ارائه خدمات سروکار دارند پیشنهاد می شود تا اهمیت تجهیز و بازسازی هتل‌ ها را جدی بگیرند و برنامه ی آن را در راستای کار خود قرار دهند.

اقدامات بازسازی هتل توسط هتلداران

یکی از اولین اقداماتی که قبل از اجرای بازسازی هتل باید در نظر بگیرید، توجه به نیازهای آینده مراجعه کنندگان در هتل می باشد، مشاورین بازسازی هتل و هتلداران باید به این توجه کنند که مشتریان خواستار چه امکانات فضایی هستند.
اکثر افرادی که هتل ها را برای اقامت خود انتخاب می کنند، جهت امور کاری به ایران سفر می کنند و معمولا از هتل هایی با دکوراسیون مدرن و تجهیزات به روز استقبال می کنند.

برخی از افراد نیز برای کارهای گردشگردی از هتل ها، هتل بوتیک ها و اقامتگاه های سنتی بیشتر استقبال می کنند و ترجیح می دهند در فضای هتل بیشتر از المان های سنتی و فرهنگی تجربه کنند.

بازسازی اصولی هتل چیست؟

یکی از سوالات متداول در این زمینه می باشد که پاسخ به آن بسیار سخت است در ابتدا بهتر است به سراغ این موضوع برویم که چه تیمی تونایی بازسازی هتل را دارد، بازسازی خانه و دکورادسیون داخلی خانه در سال بسیار اتفاق می افتد اما بازسازی هتل بسیار کم رخ می دهد از همین رو بهتر است آن را به یک متخصص بسپارید.
پس از بررسی هتل توسط پیمانکار و طراحان آن ها مکان هایی که نیاز به بازسازی بیشتر است را بیان می کندبرخ از قسمت های هتل نیاز به بازسازی قوی ندارند گاهی تعییر دکوراسیون در آن کافی است.
آن ها پس از برآورد هزینه ها توافق بر سر موضوعات با صاحب هتل و بستن قرار داد اتود هایی مبتنی بر مکان هایی که نیاز به بازسازی دکوراسیون داخلی دارد طراحی کرده و پس از تایید رنگ و سبک دکوراسیون هتل کار خود را آغاز میکنند.

بازسازی سالن غذاخوری

یکی از بخش های مهم هتل که بسیار مورد توجه است سالن غذاخوری یک هتل می باشد،تقریبا تمام افراد هتل که افرادی که قصد اقامت دارند و یا در هتل اقامت دارند  این مکان را می بینند بازسازی این بخش از هتل سبب می شود تا در هتل تاثیر بسیاری ایجاد شود.

در رابطه با بازسازی این محیط باید به دنبال ایجاد یک محیط گرم و آرامش بخش باشیم،استفاده افراطی از رنگ های جیغ یا براق سبب می شود تا افراد در این محیط احساس آرامش نکرده و از غذای خود لذت نبرند.

ارتقا سیستم برق و لوله کشی هتل

هتل ها قدیم قطعا در مرور زمان دچار تفص های زیادی در زمینه لوله کشی و برق کشی شده اند از همین رو بازسازی آن ها بسیار مهم و حیاتی می باشد تغییر دادن برق کشی اتاق های ،لابی هتل تاثیر زیادی بر زیبایی آن گذاشته از سوی دیگر ما می توانیم در رابطه با طراحی نمای ساختمان نیز از نورپردازری استفاده کنیم.
ترمیم و بازسازی لوله ها نیز می تواند تاثیر گذار باشد زیرا اگر درست نباشد امکان ورود حشرات از راه فاضلاب ها وجود دارد و از همین رو وقوع همچین حادثه ای در هتل بسیار از ارزش هتل می کاهد.

برای ایجاد اتاق های متفاوت، سبک های مختلف را ترکیب کنید

در رابطه با دکوراسیون های اتاق ها باید خلاقیت به خرج داد سبکی که استفاده می شود باید اشتیاق را در مشتری ایجاد کند تا بخواهد برای اقامت در هتل شما اقدام کند.
نکته بعدی این است که شما می توانید با توجه به ویویی که برای اتاق شما وجود دارد برای آن دکوراسیون طراحی کنید،برای مثال درباره اتاق هایی که در هتل ویو دریا را دارند می توانید طرح ساحلی را در اتاق پیاده کنید استفاده از رنگ های شنی به همراه سفید استفاده از بافت های حصیری می تواند نمونه از این سبک طراحی باشد.

یک ورودی باور نکردنی و اصلی ایجاد کنید

اصل هر هتلی را ورودی آن تشکیل می دهد،دکوراسیون ورودی هر هتلی باید به درستی و با دقت صورت گیرد،باید  این احساس در افراد ایجاد شود که با ورود به هتل می توانند شب را  در آن بگذارند استفاده از المان هایی که احساس راحتی ،امنیت و آرامش را به افراد می دهد بسیار مهم است برای ایجاد این احساس بسیاری از هتل ها در لابی خود مبل های راحتی را قرار داده اند تا افراد با نشستن بر روی آن احساس راحتی کنند.چیدمان داخلی لابی باید به دقت و با ملاحضه صورت گیرد.

ارائه سرویس خدماتی در بازسازی هتل ها

همانطور که به آن اشاره کردیم، هتل ها جزء فضاهایی با کاربری های خدماتی هستند که کیفیت سرویس دهی در آنها بسیار حائز اهمیت است، هنگامی یک هتل ستاره دار تلقی می شود که کیفیت ارائه خدمات سرویس دهی و خدمات فضایی آن از درجه بالایی برخوردار باشد. این در حالیست که بازسازی هتل در این موضوع بسیار تاثیرگذار است.

کاهش هزینه ها در بازسازی هتل

صرف بودجه ی بازسازی هتل به عوامل مختلفی مانند اقدامات بازسازی، کیفیت مصالح اجرایی، متراژ هتل و  … بستگی دارد، اما اگر بازسازی هتل به درستی اجرا شود می تواند تا حد زیادی، هزینه های هتل را پایین بیاورد. زیرا در صورت استفاده از سیستم های به روز، هدر رفت انرژی تا مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

شما همچنین می توانید جهت بازسازی هتل و دکوراسیون لابی از مشاورین شرکت تخصصی بازسازی پرگاس، مشاوره رایگان دریافت کنید!

شرکت بازسازی پرگاس، شرکت معماری پیشتاز و با سابقه در زمینه ی بازسازی هتل؛ با داشتن کارشناسان حرفه ای و تیم های تخصصی در زمینه بازسازی و عرصه دکوراسیون داخلی، قادر به انجام انواع عملیات نوسازی و بازسازی هتل و فضاهای مورد نظر شماست!

جهت مشاوره با متخصصین و کارشناسان بازسازی پرگاس در رابطه با بازسازی هتل می توانید از راه های ارتباطی تلفنی موجود در سایت بازسازی پرگاس استفاده کنید و با ما در ارتباط باشید.

بکارگیری مصالح نوین در بازسازی هتل

تکنولوژی و پیشرفت صنعت ساختمان، باعث شده تا در بازسازی هتل ها نیز استفاده از کفپوش های به روز و بادوام، سیستم های گرمایشی و سرمایشی جدید و سبک های مدرن در بین فضاهای هتل همه گیر شود.

بکارگیری مصالح نوین، تعبیه نورپردازی و استفاده از ادوات روشنایی خودکار، سنسور درب‌های امنیتی، جانمایی تجهیزات صوتی و تصویری به روز در لابی هتل و اتاق‌ها و انتخاب مبلمان ارگونومیک و مناسب در فضای هتل، همگی اقداماتی است که در بازسازی هتل می تواند اجرا شود. به روز کردن تجهیزات و بازسازی هتل با بودجه ای معقول نه تنها امتیاز هتل شما را بالا میبرد بلکه می تواند سبب بازدهی بالاتر و سود دهی هتل شما تا چندین برابر شود.

نکات بازسازی هتل و تغییر دکوراسیون فضای خدماتی

در بازسازی هتل‌ها توجه به ضوابط و استانداردهای فضایی از اهمیت بالایی برخوردار است، از این جهت سپردن بازسازی به یک گروه متخصص بسیار مهم می باشد، با رعایت نکات بازسازی و حفظ ضوابط ایمنی در بازسازی هتل می‌توانید علاوه هویت دادن به معماری هتل و تغییر دکوراسیون آن به جذب مراجعه کنندگان بیشتر به هتل کمک کنید.

طراحی و ارائه پلان توجیهی در بازسازی هتل

اولین اقدامی که در بازسازی هتل ها مطرح می شود، ارائه پلان و طرح توجیهی برای بازسازی هتل‌ می باشد. طرح توجیهی بازسازی هتل شامل شرایط و لزوماتی می باشد که باید در بازسازی هتل رعایت شود؛ در طرح توجیهی هتل معمولا چشم انداز طرح، برنامه ی بازسازی و بودجه ی بازسازی به طور کامل قید می شود. این طرح معمولا توسط طراحان داخلی و متخصصان بازسازی سنجیده و به طور کامل به مدیریت هتلداری و کارفرمایان ارائه می شود.

شناخت سلیقه مخاطب هتل در بازسازی هتل

یکی دیگر از معیار هایی که می تواند به اجرای بازسازی هتل ها کمک کند و جریان آن را تسریع ببخشد، توجه به نیازهای مخاطب هتل می باشد.

از آنجایی که هتل ها ماهانه پذیرای افرادی با سلایق و گروه سنی های مختلفی هستند، باید با سبکی بازسازی شوند که تمامی سلایق را در بر بگیرند؛ اینکه فضای هتل شما معمولا پذیرای چه میهمانانی می باشد می تواند بر روی کاربری و سبک طراحی داخلی فضا اثرگذار باشد.

انتخاب دقیق یک شرکت بازسازی

شرکتی که توانایی بازسازی چه در زمینه بازسازی و طراجی دکوراسیون داخلی و معماری داخلی تمامی اماکن متفاوت را داشته باشد و سابقه بسیار قوی در این زمینه دارد بسیار کم است،شرکت آسال سازه پرگاس تنها شرکتی است که می تواند در این زمینه به شما کمک کند این شرکت در زمینه بازسازی و دیزاین داخلی خانه ،هتل،اداره و حتی شرکت تجربه و سابقه داشته و تمام زیرساخت ها را خودش طراحی پیاده سازی و اجرا می کند.

انچه که باید برای اداره ی هتل های مدرن بدانیم

تصور غلطی که در ذهن عموم وجود دارد این است هتلی که از ابتدا تاسیس شده تا باید تا اخر با همان استایل و دیزاین باقی بماند و تبدیل یک هتل قدیمی به هتل مدرن غیر ممکن است. قاعدتآ هرچه به جلوتر می رویم همه چیز درحال تغییر و نوشدن است یا به اصطلاح تکامل یافتتن الگوهای مدیریتی هتل های مدرن باید با شرایط تطبیق داشته باشند.

در صنعت جالب هتلداری به خاطر از دست ندادن مشتریان سابق و جذب میهمانان جدید باید به امور هتل مانند تمیزبودن و نگهداری هتل رسیدگی کرد. چون اغلب هتل ها در 24 ساعت شبانه روز درحال فعالیت هستند و اگر درست نگه داری نشود امکان دارد خیلی زود فرسوده شود و آن ابهت سابق خود را از دست بدهد.

اگر می خواهیم هتلی شیک و لوکس داشته باشیم باید کوچکترین نقص را سریعآ برطرف کنیم و نکاتی را که هنگام طراحی رستوران رعایت می کنیم دراین مورد نیز به کار ببریم.

اگر برای بازسازی تجهیزات و امکانات هتل اقدام نکنید هتل شما مورد پسند قرار نمی گیرد به همین صورت مشتریان کمتری به سراغ شما می آیند و سرمایه مهم شما در مسیر ورشکستگی قرار می گید.

کارفرمایان و هتلداران آینده نگر اصلا خواستار این نیستند که نام هتلشان بین زبان ها بد باشد آن ها می خواهند مسافران هرجایی که می روند از تجمل گرایی و خدمات عالی هتل تعریف کنند یا شاید عاشق دیزاین داخلی آن شوند؟! چرا به هتل نمی رسید؟ شایع ترین سوال در بخش انتقادات و پیشنهادات یک هتل می باشد.

تنها راه حل کارآمد در این موارد بازسازی هتل می باشد، اما از آنجا که هزینه بازسازی و دکوراسیون هتل معادل هزینه بازسازی دکوراسیون داخلی منزل نیست، خیلی از صاحبان هتل ها از آن سر باز می زنند.

همانطور که در مقاله مشارکت در ساخت نیز ذکر کرده ایم ساختمان های قدیمی مصرف انرژی را بالا می برد وهزینه های زیاد گاز، آب، برق و …روی شما تحمیل می شود.

تیم قوی ما با دانش معماری بین المللی به هتل شما روح و جان تازه ای می بخشد.

کلام آخر

در عملیات اجرای بازسازی هتل‌ها، استخدام یک گروه بازسازی متخصص و معتبر اهمیت زیادی دارد، چرا که صرف بودجه ی بازسازی هتل کارفرمایان باید به درستی در تمامی بخش های هتل انجام شود؛ شرکت بازسازی پرگاس شرکت سابقه دار در زمینه ی دکوراسیون لابی هتل، بازسازی هتل در سبک های مختلف، آماده ارائه خدمات بازسازی هتل و دکوراسیون فضا در کیفیت بالا برای کارفرمایان عزیز می باشد.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.