جستجو کردن

عوامل موثر بر بازسازی ساختمان

با توجه به پیشرفت پیاپی تکنولوژی در صنعت ساختمان، متریال و تاسیسات ساختمانی؛ بازسازی امری لازم برای خانه ها و یا ساختمان هایی ست که چندین سال از ساخت آنها گذشته است. بازسازی ساختمان از چندین اقداماتی است که میتواند تاثیر زیادی بر روی ارزش ملک شما چه از لحاظ بصری چه از لحاظ اقتصادی داشته باشد. بازسازی ساختمان همچنین میتواند شامل راهکار هایی از جمله اقدامات مرمتی و یا تعمیرات اساسی ساختمان و یا تجدید تاسیسات باشد؛ که تمامی این راهکار ها باید توسط کارشناس بررسی شود.

بازسازی ساختمان خود انواع مختلفی دارد که به دو بخش کلی بازسازی ساختمان های عمومی و بازسازی ساختمان های مسکونی تقسیم میشود که هر کدام عوامل موثر خود و استاندارها و ضوابط خاص خود را دارا هستند. شاید برای شما پیش آمده باشد که قصد بازسازی و یا نوسازی ملک مسکونی خود و یا ساختمان و دفتر کار خود را داشته باشید و پرسش هایی برایتان پیش آمده باشد، در این مواقع بهتر از است یک طراح داخلی و یا یک کارشناس بازسازی مشاوره بگیرید.

اما قبل از آن باید چند پرسش اساسی را از خودتان داشته باشید و چندین معیار را در نظر بگیرید:

چه مقدار بودجه برای بازسازی ساختمان خود در نظر دارید؟

ساختمان چه کاربری قبلی دارد و قصد چه کاربری برای فضاها دارید؟

آیا قصد چیدمان فضا و فرنیش کردن ملک را دارید؟

تمامی این پرسش ها در واقع عواملی هستند که نوع بازسازی ساختمان شمارا تعیین میکنند. در بازسازی ساختمان عوامل بسیاری دخیل هستند که در ادامه به این معیار ها میپردازیم پس با ساختمان سازی همراه باشید.

قدمت ساختمان

یکی از مهمترین عوامل موثر در بازسازی ساختمان قدمت سازه ی ساختمان است، قدمت ساختمان میتواند چندین ساله و یا نوساز باشد برای بازسازی ساختمان هایی دارای قدمت بالا و یا خانه های قدیمی ابتدا باید به تقویت سازه پرداخت و تمامی تاسیسات ساختمان از جمله سیم کشی تعمیر شود.

بازدید کارشناس و نظرات احتمالی

وقتی برای بازسازی یک ساختمان اقدام میشود ابتدا باید کارشناس بازدید داشته باشد تا تمامی استاندارد های سازه ای و یا تیر کشی و تاسیسات بررسی شود این بازدید تا حد زیادی خطرات حین بازسازی را کاهش داده و همچنین میتواند بازسازی را اصولی پیش ببرد. طبق نظرات کارشناس سیستم های برق کشی و یا تهویه تعمیر یا تعویض میشوند که این یکی از عوامل موثر بر بازسازی میباشد.

بودجه ی کارفرما برای بازسازی

یکی دیگر از عوامل موثر بر بازسازی ساختمان بودجه ی در نظر گرفته شده کارفرماست که اهمیت بسیاری دارد، مقدار بودجه ی تعیین شده تاثیر بسزایی بر روی انتخاب متریال توسط معمار،طراح و پیمانکار دارد؛ همچنین بودجه تعیین کننده ی بسیاری از انتخابات است اگر بودجه ی کارفرما پایین باشد بسیاری از انتخاب ها در بازسازی محدود خواهند شد. طراح می بایست در اولین جلسه و قبل از بازسازی تمامی هزینه مورد نیاز پروژه با توجه به انتخاب و نوع متریال، نیروی انسانی، هزینه تخریب و تعمیر را به طور تقریبی تخمین بزند و با توجه به بودجه ی درنظر گرفته شده توسط کارفرما به کارفرما اطلاع دهد. همچنین برای آگاهی بیشتر درباره عوامل مهم بر هزینه های بازسازی ساختمان، میتوانید در وبسایت بازسازی پرگاس درباره آن بخوانید و اطلاعات کسب نمایید.

زمان اجرای بازسازی

وقت درنظر گرفته شده برای انجام پروژه توسط سرپرست کارگاه یکی دیگر از عوامل موثر بر بازسازی ساختمان وقت در نظرگرفته برای پروژه است که توسط تیم طراحی و تیم اجرایی تخمین زده میشود، با توجه به اینکه اکثر کارفرماهایی که برای بازسازی اقدام میکنند، معمولا با توجه به هزینه های روزانه ی نیروی انسانی و بالارفتن روزانه ی قیمت های متریال، برای گرفتن کار تایم محدودی را در نظر دارند، تیم اجرایی نیز باید فشرده کار کنند. اما در نظر گرفتن یک تایم مقعول برای پروژه باید توسط سرپرست کارگاه انجام شود که این تایم باید بتواند تمامی نیازهای فعالیتی پروژه را در بر بگیرد همچنین با وقت در نظر گرفته ی کارفرما تا حدامکان هم خوانی داشته باشد.

لوکیشن و موقعیت ساختمان

یکی دیگر از عوامل موثر بر بازسازی ساختمان موقعیت قرار گرفته ملک و یا ساختمان است که بر تمامی ابعاد پروژه تاثیر گذار میباشد ، اینکه ساختمان در خارج و یا داخل شهر باشد، مقدار سختی های متفاوتی از نظر حمل نخاله و یا حمل مصالح و نیروی انسانی خواهد داشت که این موضوع بر روی تمامی ابعاد از جمله هزینه های بازسازی و وقت اتمام پروژه تاثیر گذار خواهد بود.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.