جستجو کردن

بازسازی هتل بوتیک

بوتیک هتل ها به چه فضاهایی گفته می شود؟

امروزه استفاده از هتل بوتیک ها در سراسر جهان و ایران بسیار همه گیر شده است، این فضاها در سالهای اخیر توانسته اند معنایی جدید را در صنعت هتلداری خلق کنند.

با توجه به اینکه ایران سراسر مهد فرهنگ و هنر است و در هرجای از کشور عزیزمان شاهد وجود تاریخ و معماری خاص خود هستیم، مراجعه و استفاده از این هتل بوتیک ها در هنگام سفر در ایران بسیار باب شده است.

هتل بوتیک ها مانند اقامتگاه هایی سنتی می باشند و در واقع به فضاهایی اتلاق می شوند که مانند هتل ها پذیرای افراد مختلف در سراسر کشور می باشند، منتها این هتل ها ویژگی های خاصی را نیز دارا هستند.

این فضاها اقامتگاه هایی کوتاه مدت هستند که با معماری و طراحی داخلی خاصی که دارند، هر فردی را که شیفته هنر است به خود جلب می کنند.

اهمیت بازسازی بوتیک هتل ها

اکثر بوتیک هتل ها خانه هایی با معماری ایرانی و سنتی هستند که دارای بافتی قدیمی می باشند، این فضاها ظرفیتی محدود در پذیرش میهمان ها هستند چرا که مانند هتل ها از فضاهای بزرگ و تجهیزات زیادی برخوردار نیستند؛ اما امروزه با بازسازی بوتیک هتل ها می توان سیستم های تجهیزاتی، سیستم های مکانیکی و لوله کشی های آنها را به روزسانی و اپدیت کرد.

بسیاری از بوتیک هتل ها، خانه های قدیمی هستند که کاربری و عملکرد آنها از مسکونی به کاربری خدماتی و سرویس دهی تغییر کرده است، به همین جهت این فضاها باید قادر باشند تا تمامی انتظارات سرویس دهی یک مراجعه کننده را پاسخگو باشند و از این رو میبایست دارای تجهیزات به روز و امکانات خدماتی باشند.

بازسازی بوتیک هتل ها

خانه‌های قدیمی که با داشتن بافت باارزش بنا در دل شهر رها شده اند، بهانه ی خوبی برای تغییرکاربری و تغییر عملکرد به یک بوتیک هتل محسوب می شوند، در واقع حفظ هویت خانه در تبدیل و تغییرکاربری آن به بوتیک هتل بسیار حائز اهمیت است چرا که بوتیک هتل ها با داشتن حال و هوای سنتی و قدیمی خود از دیگر هتل های مدرن و اقامتگاه های دیگر متمایز می شوند، به همین جهت قصد داریم تا در ادامه این مطلب به راهکارهای بازسازی و شناخت عملکرد بوتیک هتل ها بپردازیم، پس با ما در بازسازی ساختمان پرگاس همراه باشید.

راهکار های بازسازی بوتیک هتل ها

با رواج ساخت هتل بوتیک در ایران، افراد زیادی رو به بازساری خانه های قدیمی و تغییر عملکرد آنها به بوتیک هتل آوردند؛ و توانسته اند با استفاده از المان های خاص معماری در این فضاها توجه افراد زیادی را به سمت بوتیک هتل ها جذب کنند. از این رو در ادامه به برخی از راهکارهای بازسازی این فضاها پرداختیم.

استفاده از فضای سبز در بازسازی بوتیک هتل

طراحی و بازسازی فضای سبز در بوتیک هتل ها این امکان را به ما می دهد تا دکوراسیون و معماری داخلی سبک ارگانیکی در این فضا به وجود بیاوریم. اگر‌ خانه قدیمی که قصد تغییر کاربری آن به بوتیک هتل را دارید، دارای محوطه ای است که در آن فضا بتوانید جهت طراحی فضای سبز مانور دهید، از این فضا نهایت استفاده را بکنید.

طراحی یک باغچه و ایجاد پوشش گیاهی سبز در محوطه بوتیک هتل می تواند زیبایی فضا را دوچندان کند. قرار دادن گلدان ها و فلاورباکس هایی در سایز های مختلف بر روی پلکان و یا تراس بوتیک هتل یکی از چندین راهی است که می توانید جهت ایجاد فضای سبز بکار ببرید.

قاب بندی بخش های کوچک در بازسازی بوتیک هتل

در بازسازی بوتیک هتل ها، هیچگاه قدرت تکنیک قاب بندی را دست کم نگیرید. فضاهای کوچک امکان مانور کمتری را در تغییر دکوراسیون به ما می دهند، اما تکنیکی که می تواند در این مواقع به کمک ما بیاید ایجاد قاب بندی و صحنه های دراماتیک در این فضاهای کوچک بوتیک هتل هاست.

جزئیات و استفاده از مبلمان خاص در قاب بندی فضاها حرف اول را می زند. برای مثال در تراس های بوتیک هتل و یا فضاهای کوچک آن می توان از تلویزیونی قدیمی و کوچک مربوط به زمان های قدیم در کنار چیدمان گلیمی قدیمی استفاده کرد، و با چیدمان یک صندلی روان در سبک روستیک و استفاده از چند کتاب این قاب را تکمیل کرد.

مبلمان سفارشی در دکوراسیون بوتیک هتل

شاید شماهم تصور کنید که در بازسازی بوتیک هتل و دکوراسیون آن تنها باید مبلمان سبک سنتی و یا سبک روستیک را چیدمان کرد، اما با انتخاب و یا طراحی یک مبلمان سفارشی که هماهنگی بالایی با دکوراسیون بوتیک هتل دارد می تواند اقدام خوبی برای بازسازی مبلمان بوتیک به شمار رود.

از آنجایی مبلمان بوتیک هتل باید بتواند به نیازهای کاربر پاسخ دهد، انتخاب مبلمان سفارشی در سبک و طرح های سنتی گزینه ی مناسبی در دکوراسیون بوتیک هتل می باشد

شما همچنین می توانید جهت تغییر عملکرد خانه قدیمی به کاربری بوتیک هتل و بازسازی بوتیک هتل از مشاورین شرکت بازسازی پرگاس، مشاوره رایگان دریافت کنید!

متخصصین شرکت بازسازی پرگاس، شرکت معماری پیشتاز و با سابقه در زمینه ی بازسازی؛ با داشتن کارشناسان حرفه ای و تیم های تخصصی در زمینه بازسازی و عرصه دکوراسیون داخلی، قادر به انجام انواع عملیات بازسازی در تمامی فضاهای مورد نظر شماست. متخصصین و مشاورین شرکت بازسازی پرگاس با ارائه مشاوره ی تخصصی در عرصه ی بازسازی و دکوراسیون داخلی با در نظر گرفتن معیار های ملک، می توانند تا حد زیادی روند بازسازی خانه قدیمی و بوتیک هتل شما همراهان گرامی را تسریع ببخشند.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.