جستجو کردن

بازسازی سالن بیلیارد

سالن بیلیارد فضایی برای سرگرمی و بازی بیلیارد می باشد و با کاربری که دارد در مراکز تفریحی قرار میگیرد. با همه گیر شدن این ورزش جذاب، سالن های بیلیارد امروزه با استقبال بی نظیری از افراد مواجه می شوند، به همین خاطر افراد زیادی در سالهای اخیر تصمیم به تاسیس سالن بیلیارد و تجهیز کردن آن گرفتند؛ اما نکته ای که در بازسازی سالن هایی با کاربری تفریحی وجود دارد این است که اگر شما در طراحی و اجرای بازسازی آن به صورت هوشمند عمل نکنید و همیشه فضای اپدیتی در اختیار مراجعه کنندگان قرار ندهید، آنها سالن شما را دیر یا زود به یک سالن بیلیارد مجهز با دکوراسیون جذاب تر، ترک می‌کنند.

از آنجایی که رقابت بین باشگاه های بیلیارد در جذب مخاطبین بالا می باشد و دکوراسیون سالن های بیلیارد نزد مراجعه کنندگان یک معیار انتخاب محسوب می شود، اقدام برای تغییر دکوراسیون و بازسازی سالن بیلیارد می تواند یک برگ برنده برای باشگاه بیلیارد شما محاسبه شود.

اهمیت بازسازی سالن بیلیارد

با همه گیری سبک های دکوراسیون در فضاهای مختلف، امروزه خیلی از افراد برای جذب بیشتر مخاطبین و مشتریان در باشگاه بیلیارد، تصمیم به بازسازی سالن بیلیارد و تغییر دکوراسیون آن می گیرند؛ اگد قصد بازسازی سالن بیلیارد را دارید، باید به نکات مهمی توجه داشته باشید، چرا که این اهمیت به جزئیات است که دکوراسیون یک سالن بیلیارد را خلق می کند.

از طرفی توجه به سلایق مخاطبین باشگاه شما و در نظر گرفتن این معیار ها در دکوراسیون سالن بیلیارد، مانند نورپردازی سالن، المان های طراحی و اکسسوری ها باعث می شود تا سالن بیلیارد شما یک محیط جذاب برای مخاطبین باشد. اگر قصد اجرای دکوراسیون و بازسازی سالن بیلیارد را دارید، می توانید با مشاورین شرکت بازسازی ساختمان بازسازی پرگاس تماس حاصل فرمایید.

طراحی و بازسازی سقف در سالن بیلیارد

برای اجرای بازسازی سالن بیلیارد می توانید از طراحی و بازسازی سقف سالن بیلیارد شروع کنید، ارتفاع استانداردی که یک سقف بیلیارد باید داشته باشد، حداقل ۲ متر و ۸۰ سانتیمتر می باشد؛ اما به طور معمول برای بازسازی سالن بیلیارد و طراحی یک سقف مناسب برای سالن بیلیارد، فضای شما باید از یک سالن بیلیارد با ارتفاع سه متری برخوردار باشد؛ اگر ارتفاع سقف در سالن های بیلیارد کمتر از دو متر و هشتاد سانتی متر باشد، در اجرای سقف های کاذب دچار مشکل خواهید شد چرا که در صورت اجرای سقف کاذب شما به ۳۰ سانتیمتر ارتفاع نیاز دارید و امکان دارد پلیرها با این ارتفاع دچار مشکل در بازی های اسنوکر و بیلیارد شوند.

نورپردازی سقف در بازسازی سالن بیلیارد

استفاده از نورپردازی خطی با خطوط شکسته در طراحی سقف سالن بیلیارد بسیار رایج است، اگر چه طراحی سقف و نورپردازی سالن بیلیارد امری سلیقه ای است و به سالن شما و سلیقه طراحان بستگی دارد.

نکته حائز اهمیتی که باید در نورپردازی سالن بیلیارد در نظر داشته باشید، تاکید نور بر میز بیلیارد است.

اجرای نورپردازی و روشنایی سالن بیلیارد باید به گونه ای باشد که میزهای بیلیارد در آن بولدتر دیده شوند.

معمولا در نورپردازی سالن بیلیارد، چراغ های چندتایی با ارتفاع بالا بر روی طول میز بیلیارد در سقف تعبیه می شوند که این نورپردازی سبب ایجاد نور تاکیدی بر روی میز بیلیارد خواهد شد.

نورپردازی سالن بیلیارد به طور معمول با نورهای ملایم و اجرای چراغ های توکار در سقف انجام می شود.

یکی از نکاتی که در نورپردازی سالن بیلیارد در اجرای بازسازی آن باید در نظر داشته باشید، استفاده از چراغ هایی با شدت نوری پایین می باشد. این چراغ ها معمولا به صورت نورپردازی خطی در دیوار سالن بیلیارد و یا تعبیه هالوژن های نقطه ای و یا نورپردازی با چراغ های شبکه ای به صورت توکار در سقف اجرا می شوند.

انتخاب دیوارپوش در بازسازی سالن بیلیارد

دیوارپوش های سالن بیلیارد در طراحی فضا تاثیر بسیاری دارند، استفاده از دیوارپوش های دارای بافت مانند کاغذ دیواری و دیوارپوش های سلولزی می تواند در جذابیت بیشتر سالن بیلیارد تاثیر گذار باشد.

اجرای پتینه و پوشش میکروسمنت در قسمتی از دیواره های بیلیارد که به سالن ورودی منتهی می شود می تواند یک ایده خلاقانه در بازسازی سالن بیلیارد باشد که جذب مخاطب بالایی را می تواند برای سالن شما به ارمغان بیاورد.

استفاده از نورپردازی های خطی بر روی دیوارها و اجرای نور مخفی دیواری با نور ملایم می تواند گزینه ی مناسبی در طراحی سالن بیلیارد باشد.

اجرای دیوار کاذب در بازسازی سالن بیلیارد در صورت داشتن بودجه ی کارفرما می تواند زیبایی سالن بیلیارد را دوچندان کند، این دیوار کاذب می تواند با متریال پلی اورتان با طراحی های شکسته بر روی دیوار سالن بیلیارد اجرا شود.

انتخاب متریال در اجرای بازسازی سالن بیلیارد

انتخاب نوع متریال در بازسازی سالن بیلیارد می تواند کیفیت بازسازی سالن شما را تعیین کند؛ دوام متریال های سالن بیلیارد از آنجایی که رفت و آمد ممکن است در این فضاها زیاد باشد، اهمیت زیادی دارد. بنابراین درجه کیفیت مصالح و متریال هایی در هنگام اجرای عملیات بازسازی استفاده می کنید بر روی کاربردی بودن سالن بیلیارد تاثیر زیادی می گذارد.

سعی کنید در انتخاب و اجرای متریال بودجه را محدود نکنید زیرا که عمر بازسازی و سالن بیلیارد شما را انتخاب و کیفیت متریال ها تعیین می کنند.

تغییر دکوراسیون سالن بیلیارد

انتخاب سبک دکوراسیون سالن بیلیارد به موارد مختلفی بستگی دارد و از مهمترین این موارد، سلیقه مشتریان است که می تواند در انتخاب سبک مورد نظر سالن بیلیارد شما تاثیرگذار باشد.

سبک های دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد دارای تنوع بالایی هستند، از جمله انواع این سبک های دکوراسیون می توان به سبک های رترو، سبک دکوراسیونی پاپ آرت، سبک دکوراسیونی کلاسیک و نئوکلاسیک، مدرن و روستیک اشاره کرد.

اکثر باشگاه ها و سالن بیلیارد دارای سبک دکوراسیونی کلاسیک و مدرن می باشد که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده اند.

در سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک از جزئیات طراحی بیشتری استفاده می شود و با توجه به طراحی لاکچری و لوکس این باشگاه ها؛ یکی از سبک های پیشنهادی تغییر دکوراسیون سالن بیلیارد می باشد.

اجرای بار نوشیدنی در بازسازی سالن بیلیارد

در نظر داشتن فضایی برای اجرای بار نوشیدنی و یک کافه کوچک بیرون بر در سالن بیلیارد می تواند سطح سالن بیلیارد شما را بالا ببرد و سبب جذب بیشتر مراجعه کنندگان به سالن بیلیارد شما شود.

اجرای یک کانتر پذیرش و بار نوشیدنی در قسمتی از سالن بیلیارد باعث کاربردی تر شدن سالن شما نیز خواهد شد.

 

فضای انتظار در بازسازی سالن بیلیارد

در نظر گرفتن بخشی از سالن بیلیارد به عنوان فضای انتظار در بازسازی سالن بیلیارد، و دکوراسیون کردن آن می تواند در دکوراسیون کلی سالن بیلیارد تاثیر گذار باشد.

این فضا می تواند جهت استفاده مشتریان به عنوان سالن انتظار و یا بخش گفتگو به کار رود.

ابعاد این فضای استراحت باید با توجه به ابعاد سالن بیلیارد در نظر گرفته شود و از آنجایی که بازی بیلیارد و اسنوکر معمولا به صورت چهار نفره و دونفره انجام می شود، در نظر گرفتن مبلمانی برای استراحت افراد و تمرکز بهتر پلیر ها یکی از ضرورات دکوراسیون سالن بیلیارد است.

هزینه بازسازی سالن بیلیارد

هزینه بازسازی سالن بیلیارد و دکوراسیون آن به عوامل مختلفی مانند درجه کیفیت متریال ها در اجرای بازسازی سالن بیلیارد، نورپردازی و انتخاب ادوات روشنایی در بازسازی سالن بیلیارد، سبک دکوراسیون سالن بیلیارد، ابعاد و متراژ سالن باشگاه بیلیارد، نوع کفپوش سالن بیلیارد بستگی دارد. شما می توانید جهت برآورد هزینه و قیمت تقریبی بازسازی سالن بیلیارد با مشاورین ما در سایت بازسازی پرگاس تماس حاصل فرمایید.

بازسازی سالن بیلیارد در مناطق مختلف تهران

اگر قصد افتتاح سالن بیلیارد، تغییر دکوراسیون سالن بیلیارد و یا طبق پیشنهاد پرسنل و مشتریان میخواهید سالن بیلیارد خود را بازسازی کنید، این کار را به متخصصان شرکت بازسازی پرگاس بسپارید. شرکت بازسازی پرگاس با داشتن سابقه بی نظیر در بازسازی سالن بیلیارد قادر است خلاقانه ترین ایده های دکوراسیون و بهینه سازی فضای داخلی را در فضای سالن بیلیارد شما اجرا کند.

شرکت بازسازی پرگاس با تجربه چندین ساله در حوزه بازسازی ساختمان اطمینان می دهد که خدمات بازسازی سالن بیلیارد شما را با بهترین کیفیت در کنار در نظر گرفتن بودجه ی معقول و مناسب و استانداردهای فضایی لازم انجام دهد، شما می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با بازسازی پرگاس ارتباط کسب کنید!

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.