جستجو کردن

بازسازی بانک

شعب بانک ها مراکز خدماتی با کاربری تجاری هستند که روزانه پذیرای ارباب رجویان مختلف هستند؛ معماری داخلی شعب بانک ها از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که این مراکز به نوعی ارائه کننده برند های بانکی هستند.

معماری داخلی فضای بانک علاوه بر کاربردی بودن فضا باید به گونه ای طراحی شوند که جلب کننده اعتماد افراد نیز باشند؛ بانک ها بدلیل رفت و آمد زیاد اکثرا دارای فضای شلوغی هستند، اما اگر فضای داخلی بانک ها به صورت بهینه طراحی شود، عبور و مرور افراد نیز موجب ایجاد هرج و مرج در محیط نخواهد شد؛ دکوراسیون داخلی بانک می تواند مانند یک امتیاز مثبت برای شعب بانکی تلقی شود و بر روی جلب توجه افراد تاثیرگذار باشد.

با پیشرفت صنعت ساختمان، هر ساله سبک های معماری مدرن تر و همه پسندی رواج پیدا می کنند؛ از آنجایی که فضای بانک به گونه ای است که طیف افراد زیادی در این محیط رفت و آمد دارند، معماری داخلی بانک باید به گونه ای باشد که سلیقه‌ی افراد مختلفی را پاسخگو باشد. از طرفی فضاهای بانکی به گونه ای است که مراجعه کنندگان در بدو ورود به تمامی فضاها دسترسی دارند، به همین دلیل جزئیات طراحی و معماری داخلی بانک بسیار اهمیت دارد.

معماری داخلی شعب بانکی

طراحی داخلی شعبه های بانکی می تواند یکی از معیارهای تاثیر گذار برای جذب مخاطبین و زمینه ساز خوبی برای ایجاد اعتماد مراجعه کنندگان باشد، همچنین با توجه به رقابت های تنگاتنگی برای جذب افراد در بین این صنف وجود دارد، در این میان بازسازی شعب بانکی و تغییر دکوراسیون آنها می تواند مانند یک برگ برنده عمل کند؛ چرا که یکی از موارد اصلی افراد برای انتخاب شعب بانکی برای خدمات بانک خود آسایش در هنگام مراجعه است که تنها با معماری داخلی بهینه بانک امکان پذیر است؛ خصوصا در سالهای اخیر که با همه گیری کرونا افراد از تجمع ها پرهیز میکردند، بسیاری از بانک هایی که معماری داخلی آنها به گونه ای بود که در آنها رفت و آمد افراد مختل می شد؛ هیچ مراجعه ای نداشتند.

در واقع مراجعه کنندگان ترجیح می دهند در فضایی خدمات بانکی خود را انجام دهند که شلوغی کمتری در آن شعب به چشم می خورد، حتی اگر متراژ قابل قبولی در بانک ها در اختیار داشته باشید اما معماری داخلی و دکوراسیون بانک به درستی انجام نشود، سبب می شود تا شعبه بانکی شلوغ و پرهرج و مرج دیده شود؛ برای پرهیز از این موضوع می توانید با مشاوره شرکت بازسازی پرگاس از برترین متد های روز معماری در بازسازی شعب بانکی و دکوراسیون آنها بهره گیری کنید.

استاندارهای بازسازی شعب بانکی

در ادامه نکات مهمی که در رعایت استانداردهای بازسازی نیاز به توجه است را توضیح خواهیم داد.

تقسیم بندی و پارتیشن بندی

مهمترین اقدامی که در بازسازی شعب بانکی انجام می شود، جداسازی و پارتیشن بندی ریزفضاها و بخش های مختلف در فضا می باشد. این پارتیشن بندی بانک باید به گونه ای انجام شود که بخش اداری بانک از بخش خدماتی مشتریان جدا باشد؛ بخش خدماتی بانک باید در دسترس اولیه مراجعه کنندگان بانک قرار بگیرد و بخش اداری بانک باید در قسمتی پارتیشن بندی شود که کارمندان بتوانند به دور از سر و صدا باجه ها کارهای اداری بانک را انجام دهند.

پارتیشن بندی قسمت های اداری باید از جنس پارتیشن بندی های دوجداره ام دی اف باشد تا مانند عایق صدا عمل کند؛ علاوه بر این معمولا اتاق مدیر شعبه بانکی باید در قسمتی از بانک قرار بگیرد تا بر تمامی بخش های بانک اشراف داشته باشد و همچنین از بخش های اداری و باجه مشتریان نیز قابل دسترسی داشته باشد.

پارتیشن بندی های بانک در جنس های مختلفی قابل اجراست که امروزه معمولا در انواع تک جداره و دوجداره در جنس های لترون، ام دی اف و هایگلاس قابل اجرا می باشد؛ اجرای پارتیشن بندی بانک با استفاده از جنس هایگلاس یکی از پیشنهاداتی است که توسط گروه بازسازی پرگاس به کارفرمایان گرامی ارائه می شود.

نورپردازی فضا

نورپردازی شعب بانکی در اجرای بازسازی از اهمیت بالایی برخوردار است به این دلیل که علاوه بر روشنایی محیط بر روی راندمان کاری کارمندان بانک و پرسنل تاثیرگذار است.

نورپردازی شعب بانکی باید به گونه ای باشد که علاوه بر استفاده از هالوژن های سقفی از یک منبع نور اصلی مانند لوستر و منبع نور طبیعی استفاده شود؛ هالوژن های سقفی می توانند به صورت تعبیه نورهای شبکه ای توکار در اطراف سقف اجرا شوند، و روشنایی قابل قبولی را در فضای بانک ایجاد کنند. استفاده از سقف کاذب کناف در بازسازی شعب بانکی می تواند مکمل خوبی در کنار نورپردازی بانک باشد، چرا که سقف های کاذب قابلیت تعبیه قاب های فلورسنت و نورهای سقفی توکار را به شما می دهند، علاوه بر این قابلیت قابل توجه، استفاده از سقف های کاذب در بازسازی شعب بانکی می تواند سبب زیبایی دوچندان دکوراسیون بانک شود.

انتخاب مبلمان مناسب

مبلمان بانک در دو دسته کلی انتخاب می شوند؛ یک دسته مرتبط با مبلمان اداری کارمندان و پرسنل بانکی و دسته ی دیگر مختص به مبلمان انتظار مراجعه کنندگان و صندلی ارباب رجوع میباشد.

از آنجایی که کارمندان بانکی مدت زمان زیادی را در پشت میز خود مشغول هستند پیشنهاد می شود تا مبلمان اداری بانک از مبلمان ارگونومیک انتخاب شوند، این انتخاب سبب بالا بردن راندمان کاری کارمندان بانکی نیز خواهد شد، چرا که از نشستن طولانی مدت خسته نخواهند شد و جهت استراحت کوتاه محل کار خود را ترک نخواهند کرد. از این جهت نیز خدمات ارباب رجویان با فاصله زمانی کمتری نیز انجام می شود.

مبلمان انتظار و صندلی ارباب رجویان نیز می تواند از مبلمان راحتی و یا مبلمان چستر مدرن انتخاب شود. در هنگام انتخاب طرح، بافت و رنگ مبلمان بانک دقت داشته باشید تا مبلمان را در هماهنگی کامل با سبک دکوراسیون داخلی فضا انتخاب کنید.

تعبیه سیستم های صوتی و تصویری

یکی دیگر از معیار هایی که در اجرای بازسازی بانک بسیار اهمیت دارد، تجهیز کردن شعبه بانکی با سیستم های صوتی تصویری به روز می باشد. تعبیه سیستم صوتی استاندارد سبب این می شود تا در مواقع شلوغی نیز صدای پیج کردن افراد به باجه، به گوش افراد حاضر در بانک برسد؛ همچنین تعبیه تلویزیون می تواند در ارائه تبلیغات خدمات شعبه بانکی به مشتریان تاثیرگذار باشد.

کلام آخر

بازسازی شعب بانکی سبب نوسازی و جذب بیشتر مراجعه کنندگان به شعبه خواهد شد، شما می توانید با صرف بودجه ی معقول به استاندارد سازی و نوسازی ساختمان بانکی خود بپردازید و نتیجه ای عالی کسب کنید.

شرکت معماری بازساری پرگاس، شرکت سابقه دار در زمینه ی دکوراسیون و بازسازی شعب بانکی با انواع کاربری های اداری در سبک های مختلف، آماده ارائه خدمات بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی بانک با کیفیت بالا برای کارفرمایان عزیز می باشد؛ گروه معماری و بازسازی شرکت پرگاس تا به امروز توانسته است با شعب بانکی برجسته در سطح کشور همکاری داشته باشد.

جهت اجرای دکوراسیون و بازسازی شعب بانکی می توانید از شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.