جستجو کردن

6 اصل طراحی داخلی دکوراسیون منزل

اهمیت دانستن اصول طراحی دکوراسیون

بسیاری از مردم می خواهند دکوراسیون خانه را تغییر دهند یا با طراحی داخلی به خانه خود جان ببخشند اما در عین حال ممکن است ایده های مناسب، خلاقانه و پر جنب و جوش در دسترس نباشند تا بتوانند با بودجه کم خانه ای نوساز دریافت کنند. به همین منظور آسال سازه به عنوان بهترین شرکت طراحی داخلی دکوراسیون، اصول اولیه دکوراسیون داخلی خانه و مواردی را که باید از رنگ گرفته تا تعادل، اصل طراحی داخلی و نکات دیگری که باید بدانید را به شما اطلاع می دهد. رعایت این اصول به شما کمک می کند تا در زمینه دکوراسیون داخلی منزل بتوانید به صورت اصولی و درست عمل کنید، این موضوع سبب می شود تا شما به راحتی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود از المان های درست استفاده کنید.

اساسی ترین اصل طراحی داخلی منزل

ما می دانیم که طراحی و دکوراسیون به خودی خود یک علم است که به عنوان شاخه ای جداگانه در دانشگاه ها تدریس می شود و از طرفی همه ما رویای یک خانه بسیار شیک و خیره کننده را داریم. بنابراین در این مقاله مهمترین نکات و اصول اولیه دکوراسیون داخلی منزل را یاد می گیریم. در زمینه دکوراسیون داخلی بهتر است به یک سری از اصول دقت شود تا دکوراسیون داخلی شما به درستی صورت گیرد و از سوی دیگر شما در انتها یک دکوراسیون داخلی اصولی و درست را داشته باشید. این نکات را تنها در زمینه دکوراسیون داخلی خانه باید رعایت شود و هر مکانی در زمینه دکوراسیون داخلی اصولی دارد.

نسبت مبلمان انتخاب شده و اندازه اتاق مورد نظر برای حفظ تعادل

“درباره بازسازی دکوراسیون داخلی چه میدانید؟”

مبلمان را متناسب با شخصیت ساکنین انتخاب کنید!

خانه پناهگاهی است که ما پس از یک روز طولانی پر از کار و مشکلات به آن پناه می بریم و این مکانی است که باعث می شود احساس آرامش و تعلق کنیم، بنابراین هنگام فکر کردن در مورد تغییر دکوراسیون باید به طور جدی به انتخاب وسایلی بپردازیم که در آن قرار دارند تا مطابق با شخصیت ساکنان خانه باشد. امروزه در بیشتر خانه های مدرن دیگر از صندلی ها و مبل هایی که سلطنتی هستند استفاده نمی شود بیشترین استفاده و سفارش ها در زمینه مبلمان منزل، مبلمان راحتی و ال می باشد که شما می توانید از آن در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید.

انتخاب رنگها

رنگها عنصر مهمی هستند که مکان را زنده می کنند و هر رنگ تأثیر روانی خود را دارد، بنابراین قبل از شروع انتخاب رنگ دیوارها یا مبلمان، ما به شما الگوهای انتخاب رنگ را معرفی می کنیم.

رنگ های متضاد: کار بر روی این نکته نیاز به جسارت و شجاعت دارد. بر اساس ایده انتخاب رنگهای متضاد در دایره رنگ ، مانند قرمز و سبز یا افزودن رنگهای مکمل به آنها با ترکیب کردن آنها در نسبتهای مختلف یا انتخاب اصل هماهنگی سه گانه ، که بر اساس مفهوم انتخاب سه رنگ متضاد مانند سبز ، نارنجی و بنفش است.

رنگهای گرادیان (سلسله مراتبی): این روند مانند ایده قبلی جسارت و شجاعت زیادی نمی طلبد بلکه بر دو اصل استوار است:اصل اول رنگهای مجاور مانند انتخاب آبی به عنوان رنگ اصلی و دو رنگ مجاور؛ سبز مایل به آبی و بنفش مایل به آبی. اصل دوم انتخاب یک رنگ خنثی و سپس دو رنگ مشتق شده از آن است ، مانند انتخاب سفید و ترکیب آن با سیاه و خاکستری.

ایجاد تناسب و هماهنگی بین مبلمان

تناسب

تناسب نقطه دیگری از اصول اولیه دکوراسیون داخلی خانه است و لزوماً به معنای تقارن قطعات مبلمان یا نقاشی ها در یک مکان نیست اما دیدگاه کلی باید تداوم و نکات مشترکی را از طریق آن نشان دهد تا وقتی چشم از جایی به مکان دیگر حرکت می کند؛ مانند رنگ آمیزی دیوارها یا کفپوش ها از همان نوع مصالح مورد استفاده در مبلمان در همه اتاق ها باشد. در اینجا ، نکته دیگری را باید در نظر گرفت این است که مبلمان باید برای فضایی که اشغال می کنند، مناسب باشد، مانند انتخاب قطعاتی که اندازه آنها متناسب با فضای اتاق است تا فضایی ناراحت کننده و شلوغ ایجاد نکند. هر یک از این ها در زمینه دکوراسیون داخلی خانه بسیار مهم می باشد.

تعادل

ایده تعادل به عنوان یکی از اصول اولیه دکوراسیون داخلی خانه به چند شاخه تقسیم می شود:

تعادل متقارن: این یک سبک عاری از نوآوری است. بر اساس اصل این نوع طراحی اتاق به گونه ای که گویی به دو قسمت کاملاً یکسان تقسیم شده است،طراحی میشود. گویی یک خط خیالی بین آنها وجود دارد. این اصل جذاب و راحت است اما به دلیل وجود عنصر معمول و تکراری در چیدمان اثاثیه و سایر مصالح مورد استفاده، برای مدت زمان بسیار کوتاهی فرد به سرعت خسته می شود.

تعادل نامتقارن: تعادل فعال نامیده می شود و یکی از مزایای آن این است که امکان استفاده از قطعات با اندازه های مختلف را در یک اتاق فراهم می کند، مانند ترکیب رنگ های گرم قرمز، نارنجی و زرد با رنگ های سرد مانند آبی، سبز و بنفش و یا ترکیب بین مبلمان ، جایی که وزن بصری قطعه نقش مهمی در این اصل دارد، مانند انتخاب صندلی ساتن یا چوبی با میز شیشه ای، به عنوان وزن بصری شیشه سبک تر از وزن بصری چوب و ساتن است که ترکیب آنها باعث میشود بین آنها فضایی نامتقارن ایجاد شود که در عین حال خسته کننده نیست و بسیار جذاب است.

تعادل تابشی: این چیدمان بر اساس انتخاب یک نقطه خیالی است و پس از آن قطعات مبلمان در اطراف آن چیده شده است، چیزی که ما اغلب در ورودی خانه های بزرگ پیدا می کنیم.

هماهنگی رنگها در یک اتاق به روش مشابه یا متضاد

روشنایی

روشنایی در خانه از مهم ترین عناصر اصول اولیه دکوراسیون داخلی خانه است، میتوان از نورپردازی برای میزهای ناهار خوری و چراغ های کنار تخت خواب استفاده کرد  و از نورافکن ها برای برجسته کردن آثار هنری ، مجسمه ها و موارد دیگر استفاده می شوند. نورپردازی باعث افزایش دید می شود و فضا را زنده می کند. در زمینه نور پردازی خانه استفاده از رنگ ها و نورها در خانه بهتر است از رنگ های گرم استفاده شود تا احساس گرما و راحتی بیشتری را به شما هدیه دهد. این نورپردازی می تواند در زمینه طراحی سقف صورت گیرد.

قطعات تزئینی مهم

می توانید از طریق گل، شمع یا نقاشی هایی که جلوی چشم قرار گرفته اند ، جلوه ای از تجمل و طراوت را به فضای داخلی خانه اضافه کنید تا بعد دیگری را در فضا ایجاد کنید. استفاده از اکسسوری های متفاوت در زمینه طراحی و دکوراسیون داخلی می تواند به شما زیبایی بیشتری را هدیه دهد تا شما بتوانید به راحتی در زمینه دکوراسیون داخلی خانه تصمیم گیری کنید. در زمینه دکوراسیون داخلی خانه شما می توانید به شرکت آسال سازه پرگاس اعتماد کنید، این شرکت یکی از شرکت های با سابقه در زمینه دکوراسیون داخلی می باشد که با تجربه بالا می تواند فایل ها و نمونه کارهای زیادی را به شما ارائه دهد.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.