جستجو کردن

تاثیر گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی

گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون

در این مطلب می خواهیم در زمینه تاثیر گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی اطلاعاتی را در اتیارتان قرار بدهیم. امروزه و با پیشرفت تکنولوژی انسان ها کمتر فرصتی برای حضور در طبیعت و فضاهای سبز دارند. از سویی سبک معماری و ساخت آپارتمان ها موجب بی روحی و سردی زندگی می شود.

یکی از بزرگترین کمک های بشر به افزایش کیفیت زندگی خود ساخت یک طبیعت کوچک در دکوراسیون داخلی منزل است. گیاهان تاثیر مثبت و شگفت انگیزی در روحیه و کارایی افراد دارند. ازسویی استفاده از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون سبب تصفیه هوا و کمک به تنفس هوایی پاکیزه می کند که می تواند در سلامتی افراد نیز تاثیر بگذارد.

آسال سازه پرگاس قصد دارد در این مقاله در مورد تاثیر گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. اگر شما هم می خواهید راجع به تاثیر گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون اطلاعاتی را کسب کنید با ما همراه باشید.

مزایای نگهداری از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون

خوشبختانه انواعی از گیاهان دارای ویژگی‌هایی منحصر به فرد هستند که به راحتی می‌توانید در محیط‌های بسته و کم نور آپارتمان‌ها از وجود آنها بهره ببرید. استفاده از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی مزایای بسیاری دارد که ما به مهم‌ترین و اصلی‌ترین موارد اشاره می کنیم.

کاهش اظطرلب و استرس: قطعا برای شما هم پیش آمده است که با حضور در طبیعت از استرس و فشار روانی شما کاسته شود. با ایجاد یک طبیعت کوچک در دکوراسیون آپارتمان خود می‌توانید از استرسی که در دنیای امروز امری طبیعی برای همگان است بکاهید.

کمک به خواب بهتر و باکیفیت تر: استفاده از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون محل خواب می تواند با افزایش اکسیژن محیط در داشتن خوابی آرام و عمیق به شما کمک نماید.

تصفیه هوا: وظیفه اصلی گیاهان تصفیه هوای محیط است. گیاهان دارای فیلتری طبیعی هستند که باجذب کربن دی اکسید و تبدیل آن به اکسیژن در بهبود و افزایش کیفیت محیط تاثیر می گذارند. در شهرهای بزرگ که بیشتر روزهای سال را درگیر هوای آلوده هستیم حضور گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون می تواند آن را به مامنی امن برای راحت نفس کشیدن تبدیل کند.

پیشگیری از سرماخوردگی و آلرژی: وجود گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی سبب افزایش رطوبت محیط و کاهش گرد و غبار می شود. اگر دچار آلرژی هستید پس باید به نظافت گیاهان خود اهمیت دهید و مانع از تجمع آلودگی بر روی آنها شوید. پتوس و بامبو از بهترین گیاهان آپارتمانی برای کمک به بهبود آلرژی هستند.

 گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون

نکات و پیشنهادهای خلاقانه در نگهداری از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون

امروزه استفاده از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون بسیار ترند و محبوب شده است و به نوعی می توان آن را بخشی از دکوراسیون داخلی به حساب آورد. همانطور که در طراحی و اجرای اجزای مختلف دکوراسیون باید طبق اصول و قوانینی معین حرکت کرد، در انتخاب و استفاده از گیاهان نیز باید به برخی اصول پایبند بود تا علاوه بر افزایش طراوت محیط، جذابیت آن نیز افزایش یابد.

اندازه گیاه: هنگام خرید یک گیاه آپارتمانی حتما به ابعاد و اندازه آن توجه نمائید. تمامی اجزای دکوراسیون به لحاظ ابعاد و اندازه باید با یکدیگر و فضای محیط تناسب داشته باشند. اگر فضای شما کوچک است خرید درختچه یا گیاهانی که قدی بلند یا رشدی سریع دارند می تواند یک اشتباه باشد. شما می توانید با انتخاب چند گلدان کوچک با حفظ نظم محیط، زیبایی آن را نیز چنر برابر کنید.

از گیاهان در دکوراسیون دیوار: استفاده از گیاهان در دیوارهایی که کارایی خاصی ندارند می تواند بسیار خلاقانه و هوشمندانه باشد اینگونه با بهره گیری از فضایی بی استفاده طراوت و نشاط را به خانه خود آورده اید.

استفاده از آینه برای بازتاب هوشمندانه: آینه ها فقط تصویر اجسام را منعکس نمی کنند بلکه احساس و انرژی آنها را نیز انعکاس می دهند. شما می توانید با استفاده از آینه در کنار گیاهان به صورت هوشمندانه ای محیط را شاداب تر و باطراوت تر جلوه دهید.

استفاده از دیوایدر: ممکن است شما هم محیطی در منزل داشته باشد که قابلیت و کارایی خاصی را ندارد. می توانید با استفاده از دیوایدرها محیطی سبز و پر انرژی برای خود خلق کنید.

آویز کردن گیاهان به سقف: برای محیط های کوچک آپارتمانی آویختن گیاهان به سقف یک تکنیک عالی و خلاقانه است. شما با استفاده از یک آویز مکرومه،می توانید گیاه خود را از سقف آویز نمائید تا علاوه بر افزایش نشاط دکوراسیون در استفاده از فضای کوچک خود نیز صرفه جویی کرده باشید.

ساخت یک گلخانه کوچک: شما با ساخت یک گلخانه کوچک البته اگر فضای آن را در اختیار دارید می توانید همیشه خود را در طبیعت سبز احساس کنید. امروزه گلخانه های شیشه ای بسیار ترند و محبوب هستند. البته برای ایجاد گلخانه نیاز به فضایی بزرگ و خاص ندارید بلکه با کمی مهارت و تخصص به راحتی می توانید یگ گلخانه جذاب شیشه ای را برای دکور منزل خود خلق کنید.

درختچه های کوچک: درختچه های کوچک می توانند علاوه بر ایجاد نشاط، دکوراسیونی لوکس و لاکچری ایجاد نمایند.

استفاده از گیاهان متفاوت: گاهی بهترین راه برای تکمیل یک دکوراسیون استفاده ازگیاهان متفاوتی است که درعین داشتن تفاوت ظاهری با یکدیگر هارمونی و تناسب دارند.

استفاده از تراریوم: تراریوم های شیشه ای می توانند جذابیت بیشتری به دکوراسیون مدرن یا مینیمالیستی شما بدهند پس از آنها در آپارتمان خود غافل نشوید.

 گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون

بهترین گیاهان برای دکوراسیون داخلی

گیاهان موجوداتی زنده هستند که به خوبی متوجه احساسات انسان ها می شوند پس سعی کنید در حفظ و نگهداری از گیاهان فعال باشید. تا این جا به خوبی در مورد اهمیت و تاثیر گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی آشنا شدید و حالا می خواهیم به معرفی بهترین گیاهان برای نگهداری در آپارتمان بپردازیم. البته گیاهان آپارتمانی تنوع بسیار بالایی دارند اما فقط با توجه به ترند بودن و محبوبیت این گیاهان، آنها را معرفی می نمائیم.

  1. سانسوریا: یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی است که قطعا گونه های مختلفی از آن را تا کنون دیده اید. این گیاه به رطوبت و نور بسیار کمی احتیاج دارد و بسیار قانع است.
  2. دیفن باخیا: دیفن باخیا دارای برگهایی پهن و سبزرنگ است. اگر می خواهید دیفن باخیای شما همیشه بانشاط و جذاب باشد بهتر است آن را در کنار یک منبع نور مانند پنجره قرار دهید.
  3. دراسنا: گیاهی شبیه به درخت نخل است که مردمان مناطق سردسیر علاقه زیادی به آن نشان می دهند. از مزایای دراسنا می توان به مقاومت در برابر نور کم اشاره نمود.
  4. برگ انجیری: گیاهی جذاب و مناسب برای محیط های بسته و دکوراسیون داخلی است. این گیاه برگهایی همچون پنجه حیوانات دارد که اگر در محیطی پرنور قرار گیرد جذابیت آن دوچندان خواهد شد.
  5. ساکولنت و کاکتوس های کوچک: از حضور کاکتوس ها و ساکولنت های کوچک بر روی میزهای کوچک غافل نشوید. آنها بسیار قانع هستند و نیاز به مراقبت خاصی ندارند.
  6. پتوس: پتوس را می توان یک گیاه رونده دانست زیرا در هر شرایط محیطی خود را به سرعت سازگار می کند. مثلا به راحتی می توانید این گیاه را در داخل آب نگهداری کنید و از زیبایی آن لذت ببرید.
  7. گیاهان هوازی: بسیاری گیاهان هوازی را اسرارآمیز و خاص می دانند. این گیاهان برای رشد و گسترش به بستر خاک نیاز ندارند و برخی برای افزایش جذابیت آنها را از سقف آویزان می کنند.
  8. فیکوس: فیکوس گیاهی تقریبا لوکس و زیبا است. فیکوس دارای برگهایی پهن و بزرگ است و به تنهایی می تواند بار جذابیت یک فضای سبز را به دوش بکشد.

 گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون

طبیعت و انرژی آن یکی از بزرگترین موهبت های خداوند نسبت به انسان ها است. با توجه به سبک معماری و زندگی انسان ها به راحتی و با کمی خلاقیت می توانید طبیعتی پرانرژی و زیبا را برای خود در دکوراسیون داخلی خلق نمائید. با بهره گیری از گیاهان مقاوم و مناسب برای محیط آپارتمان می توانید انرژی و نشاط دکوراسیون را افزایش دهید. توجه کنید که حتما در انتخاب گلدان های گیاهان نیز به سبک دکوراسیون و اجزای تشکیل دهنده آن باید توجه شود.

اگر سبک دکور فضای شما مینیمال است گلدان‌های فلزی یا دارای محافظ مکرومه می تواند انتخاب مناسبی باشد. آسال سازه پرگاس متخصص و پیشگام در عرصه دکوراسیون داخلی، می تواند کمک شایانی را در طراحی و دکوراسیون داخلی به شما نماید. طراحی اصولی دکوراسیون داخلی نیازمند تخصص و تجربه می باشد پس با اعتماد به متخصصان و طراحان آسال سازه محیطی زیبا و جذاب را برای خود و اطرافیانتان رقم بزنید.

دکوراسیون داخلی شامل دو بخش مختلف طراحی دکوراسیون داخلی و اجرای دکوراسیون داخلی است که می تواند شامل موارد مختلفی از جمله :

دکوراسیون ویلا

دکوراسیون اداری

دکوراسیون رستوران

دکوراسیون دفترکار

طراحی 360 درجه: پیش نمایشی از رویای شما!

با طراحی کامل و بی‌نقص ما قبل از شروع پروژه، خیالتان از نتیجه نهایی راحت باشد!

آسال سازه پرگاس :  دنیای رؤیایی شما را به واقعیت تبدیل می‌کنیم.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.