جستجو کردن

درباره کناف سقف ساده و انواع آن بیشتر بدانید

درباره کناف سقف ساده و انواع آن بیشتر بدانید

یکی از راه های زیباسازی سقف، استفاده از کناف است. کناف در طرح ها و مدل های مختلفی وجود دارد. کناف سقف ساده در بین مشتریان، طرفداران زیادی دارد. کناف نسبت به روش های دیگری که بر روی سقف به کار برده می شوند، به صرفه تر است و انتخاب مناسبی برای مشتریان می باشد. این ماده علاوه بر زیبایی، دلایل زیادی برای اجرا دارد و به همین دلیل، امروزه به صورت گسترده به کار برده می شود.

سقف کناف ساده چه ویژگی هایی دارد؟

سقف کناف، در واقع از گچ ساخته شده و طرح های مختلفی به خود می گیرد. کناف در واقع روشی نوین است که جایگزین روش های سنتی و قدیمی شده است. مزایای سقف کناف به شرح زیر است:

 

⦁ سقف های کناف، بسیار سبک و کم وزن هستند. سبک بودن آن ها باعث می شود تا فشاری به سازه وارد نشود.

 

⦁ نصب آسان و بدون دردسر، یکی دیگر از مزایای کناف است.

 

⦁ کناف بار اولین بار در کشور آلمان تولید و عرضه شده است.

 

⦁ کناف سقف ساده همان‌طور که از اسم آن پیداست، بدون ظریف کاری و درز، اجرا می شود.

 

⦁ اجرای کناف سقف ساده، زمان زیادی نمی گیرد و بنابراین در زمان هم صرفه جویی خواهد شد.

 

⦁ بعد از اجرای کناف، به سرعت می توان آن را رنگ آمیزی کرد.

 

⦁ برای این نوع کناف، روش های هندسی مختلفی قابل اجرا هستند.

 

اجرای کناف سقف ساده انتخاب مناسبی برای کسانی است که ساده پسند هستند. البته این نوع کناف هم از زیبایی منحصر به فردی برخوردار است. کناف سقف شیک و طرح دار، زیبایی بیشتری نسبت به کناف ساده دارد؛ اما به همان نسبت هم به زمان و هزینه بیشتری احتیاج دارد.

چرا باید کناف سقف ساده را انتخاب کنیم؟

کناف علاوه بر زیبایی، کاربردهای دیگری هم دارد. کناف، انعطاف پذیری سقف را بیشتر می کند و این امر باعث می شود تا در برابر زلزله از استحکام بیشتری برخوردار باشد. کناف به راحتی قابل رنگ آمیزی بوده و به دلیل ساختاری که دارد، به راحتی قابل اجرا است. اجرای کناف سقف ساده ممکن است راحت به نظر برسد؛ اما بعد از مدتی از بین خواهد رفت. از ویژگی های کناف این است که بعد از خرابی، می توان مجدداً آن را ترمیم و یا بازیافت کرد. کناف سقف شیک و ساده، مقاومت ساختمان را بالا می برد؛ به شرطی که به درستی اجرا شده باشد.

 

کناف می تواند روش مناسبی برای افزایش مقاومت سازه باشد. در بیشتر موارد فقط برای زیبایی از کناف سقف استفاده می شود.در صورتی که از کاربردهای دیگر آن بی اطلاع هستند. کناف برای هر قسمت از خانه قابل استفاده است. معمولاً کناف های ساده را بیشتر برای اتاق خواب و یا آشپزخانه استفاده می کنند. اجرای کناف، زیبایی آپارتمان را چند برابر می کند.

هزینه اجرای کناف سقف ساده

زیبایی آپارتمان به صرف هزینه نیازمند است؛ اما برای اجرای کناف سقف، هزینه نسبتاً مناسبی باید پرداخت کنید. سقف کناف، قیمت های متفاوتی دارد و هزینه آن بستگی به طرح انتخابی شما دارد. کناف سقف با توجه به اینکه متحرک و یا ثابت است، قیمت های متفاوتی دارد. برای نصب و اجرای کناف باید از متخصص با تجربه کمک بگیرید.

 

در صورت نصب غیر اصولی، نه تنها زیبایی خاصی برای دکوراسیون آپارتمان به ارمغان نمی آید بلکه کناف تأثیری در افزایش مقاومت سازه هم نخواهد داشت؛ بنابراین اجرای کناف سقف ساده و شیک باید توسط افراد متخصص صورت بگیرید. با توجه به کاربردهای فراوانی که کناف دارد، هزینه آن چندان به چشم نمی آید. هزینه کناف شامل هزینه اجرای آن و تمام موادی است که برای آن استفاده می شود.

انواع کناف سقف ساده و شیک چه تفاوتی دارند؟

کناف سقف ساده با توجه به اینکه برای چه اتاقی اجرا می شود، تقسیم بندی خواهد شد. کناف سقف پذیرایی، سالن و اتاق خواب از انواع کناف ساده هستند. برای هر کدام از آن ها از طرح های خاصی استفاده می شود. البته کناف اتاق خواب به نظر ساده تر از کناف پذیرایی و سالن است. در مرحله اول باید نقشه کناف کشیده شود و بعد از آن اقدام به اجرای آن شود.

 

سقف پذیرایی که معمولاً به صورت منحنی است برای آپارتمان هایی با دکوراسیون کلاسیک به کار برده می شوند. کناف سقف ساده برای سالن به رنگ های زیادی قابل اجرا است؛ اما باید رنگ های به کار برده شده در دکوراسیون، توجه زیادی داشت. عمده تفاوت انواع کناف، در طرح و نقش خاصی است که به خود می گیرد. برای انتخاب طرح و در نهایت اجرای کناف هر قسمت از منزل خود باید از متخصصان این حوزه کمک بگیرید. هر گونه اشتباه در اجرای آن باعث می شود تا هزینه بیشتری به شما تحمیل شود.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.