درباره کناف سقف برای مغازه و انواع آن بیشتر بدانید

درباره کناف سقف برای مغازه و انواع آن بیشتر بدانید

امروزه در فروشگاه ها به منظور ایجاد فضایی شیک و زیبا و همچنین داشتن دکوراسیون جذاب، از کناف سقف مغازه استفاده می شود. این نوع سقف ها در فروشگاه ها، فضای متفاوتی ایجاد کرده و محیطی دل انگیز برای کسب و کار را فراهم می کنند. با استفاده از این مدل سقف ها، علاوه بر زیبایی فضای مغازه ها، نیاز به استفاده از وسایل دکوراتیو و تزئینی نیز نخواهد بود. در این مطلب قصد داریم درباره انواع کناف سقف مناسب برای مغازه و فروشگاه ها و همچنین مزایای استفاده از آنها توضیح دهیم. پس ما را در این مطلب همراهی کنید.

 

انواع کناف مغازه

برای اجرای کناف سقف مغازه، فروشگاه ها و مراکز تجاری بزرگ و کوچک از دو نوع کناف می توان استفاده کرد. انواع این کناف ها شامل کناف سقف طرح دار و ساده یا یکپارچه می باشند.

 

⦁ کناف سقف یکپارچه: در کنف های ساده و یا یکپارچه، سقف به صورت یک تکه بوده و درزی در آن قابل مشاهده نیست. این سقف دارای وزن بسیار سبکی است و هیچ باری بر بار اصلی سقف مغازه اضافه نمی کند. بعد از اتصال این محصول به سقف اصلی، کناف بتونه کاری شده و مطابق سلیقه صاحب مغازه، رنگ می شود. این نوع از کناف سقف، در آن دسته از مغازه و فروشگاه هایی که دارای مساحت بزرگی هستند کاربرد دارد.

 

⦁ کناف سقف طرح دار: کناف سقف مغازه به صورت طرح دار، بیشتر در مغازه هایی چون بوتیک ها، فروشگاه های لوازم آرایشی بهداشتی، مجتمع های بزرگ و … کاربرد دارد. با استفاده از این سقف ها می توان نمایی زیبا به فضا داده و هنر و خلاقیت را در هم آمیخت.

 

استفاده از کناف سقف برای مغازه، معماری داخلی فروشگاه ها را تغییر داده و ظاهری لوکس و مجلل به فروشگاه می دهد. تمامی این موارد در جذب مشتری نیز بی تأثیر نخواهد بود. بنابراین با استفاده از این محصولات، می توان به رونق کسب و کار نیز کمک کرد.

مزایای استفاده از کناف مغازه

استفاده و اجرای کناف سقف برای فروشگاه ها، مزایای زیادی با خود به همراه دارد. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

⦁ صرفه جویی در هزینه: با توجه به این که امروزه به زیبایی مغازه ها توجه زیادی می شود، صاحبان فروشگاه ها در صدد هستند تا با استفاده از انواع تزئینات و وسایل موجود، به زیبایی مغازه بیافزایند. برای زیباسازی سقف ها نیز انواع محصولات نظیر گچ، رابیتس، چوب و … مورد استفاده قرار می گیرند. اما استفاده از این مصالح در سقف مغازه ها، هزینه زیادی در برخواهد گرفت. کناف سقف، در مقایسه با تمامی این مصالح، از قیمت پایینی برخوردار بوده و نمایی زیباتر از آنها دارد.

 

⦁ عایق بندی محیط: کناف سقف به نسبت سقف کاذب برای مغازه به عنوان عایق عمل می کند. به این ترتیب برای ثابت نگه داشتن دمای فروشگاه ها هم مناسب بوده و شاهد صرفه جویی در انرژی نیز خواهیم بود.

 

⦁ نصب راحت: اجرای این نوع سقف ها، بسیار راحت است و نیاز به نیروی انسانی کمی دارد. به این ترتیب شما می توانید بر حسب متراژ فروشگاه، در مدت زمانی کمی کناف ها را نصب کرده و بلافاصله از مغازه استفاده نمایید.

 

⦁ قابلیت ترمیم: یکی از مهمترین ویژگی ها و مزایای استفاده از کناف در سقف مغازه ها، قابلیت ترمیم آن است. چنانچه به هر دلیلی سقف آسیب ببیند، به سرعت می توان آن را تعمیر و ترمیم کرد. از آن جایی که این مصالح به راحتی در بازار یافت می شوند، مشکلی از بابت تأمین آنها نیز نخواهید داشت.

 

⦁ مقاومت بالا: کناف ها معمولاً دارای ساختاری مفصلی می باشند. از این رو به هنگام اجرای کناف سقف مغازه، این ساختار به بالا رفتن مقاومت سقف کمک کرده و به هنگام بروز حوادثی چون زلزله، شاهد کمترین آسیب به بافت سقف خواهیم بود.

 

⦁ زیبایی بی نظیر: همان گونه در قسمت قبل نیز به آن اشاره شد صاحبان مغازه و فروشگاه ها بر اساس سلیقه خود و یا کاربری مغازه می توانند نوع کناف برای سقف مغازه را تعیین کنند. به این ترتیب می توان زیبایی محیط مغازه را دو چندان کرد. همچنین بدون نیاز به استفاده از وسایل تزئینی و دکوراتیو، به زیبایی ظاهری و جذابیت فروشگاه اضافه نموده و طرحی منحصر به فرد داشت.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.
Call Now Button