بارگذاری

کناف سقف

کناف سقف

  • 1401/05/12
  • آموزشی

کناف سقف

 امروزه سقف خانه در ایران بسیار مورد توجه قرار می گیرد کار کردن روی سقف و دیزاین و برش آن ازجمله ویژگی های خانه ایرانی می باشد جالب است بدانید که استفاده از سقف کناف در ایران بیشتر از سایر کشورها صورت میگیرد. 
این نشان دهنده میزان توجه ایرانیان به دکوراسیون سقف می باشد حتی با نگاهی به گذشته هم می تونید این میزان از توجه رو در مساجد و یا کاخ ها ببینید. 
کناف سقف اولین بار توسط توسط یک خانواده آلمانی در 80  سال پیش مورد استفاده قرار گرفت و پس از آن در دنیا رواج پیدا کرد.

کناف سقف مهم و تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی

کناف چیست؟

سقف دیوار پینجم خانه است استفاده از المانی مانند لوستر و آویزان کردنش سبب سنگینی و فشار زیاد به خانه می شود از همین رو سعی می شود تا حد ممکن سقف خانه را با استفاد ه از مصالح سبک دکور کنیم. 
کناف یک پوشش گچی می باشد که علاوه بر استحکام بالا سبک بوده و به جای مصالح سنتی امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. 
کناف سقفی نسبت به دیگر مصالح بسیار سبک تر بوده و فشار کمتری به ساختمان وارد می کند،خیلی سریع و راحت نسب می شود 
،قابلیت جابه جایی دارد شما خیلی راحت می توانید آن را برداشته و تعویض کنید حتی در صورت نیار هم می توانید به تاسیسات پست آن دسترسی داشته باشید ،عایق صوتی و گرمایی بوده و حتی در برابر زلزله نیز مقاومت بالایی دارد و 75 درصد مصالح مورد استفاده در آن بازیافتی است. 
از معایت این نوع سقف می توان به این اشاره کرد که چندان در برابر ضربه مقاوم نیستند از سوی دیگر نصب نادرست آن سبب سقوط سقف شده و استفاده از مصالح بی کیفیت سبب باعث ترک خوردگی در سقف می شود.

انواه سقف کناف 

سقف کناف انواع مختلفی دارد ما در ادامه انواع سقف کنافی را برای شما توضیح می دهیم.

سقف کناف متحرک 

این نوع سقف از گچ و فلز ساخته شده و به صورت قالب های آماده با طرح های متنوع با استفاده از فلزات در هر ارتفاعی نصب شده و حالت متحرکی به خود می گیرد. 
از مزیت های این نوع از سقف می توان به نصب سریع و راحت و دسترس ساده به تاسیسات پشت آن باشد.

سقف ثابت

 سقف های ثابت دارای دو نوع ساده و طرح دار بوده از همین رو در ادامه درباره هر کدام بطور کامل  توضیح می دهیم

سقف ساده 

این سقف ها با استفاده از گالوانیزه تولید  می شود تا وزن کم تری داشته باشد از سوی دیگر این سقف ها به صورت پنل های گچی آماده با استفاده از پیج و مهراه ها به هم دیگر متصل می شوند  و سپس فاصله های ایجاده شده را با استفاده از بتن پرد کرده و سقف را یکدست می کنند.

سقف طرح دار

این نوع از سقف کناف دارای تنوع بیشتری بوده و به علت طرح و تقشش نسبت به دیگر طرح ها دارای قیمت بیشتری است تنوع طرح در این مدل بیشتر و حالت برجسته تری دارد از این رو برای سالن های تاتر و مراکز اداری بیشتر استفاده می شود و استفاده آن در خانه چندان مورد پسند نیست.

کناف سقف باید توسط یک متخصص نسب شود.

نکته پایانی 

این سقف ها امروزه بیشتر در ایران مورد استفاده قرار می گیرد استفاده آن ها علاوه بر زیبایی کارایی بالایی دارد و شما می توانید با اجرای سقف کناف در خانه خود از دکوراسیون های روز بهره مند شوید اما باید یاد آوری کنم که نصب آن بسیار حساس بوده و باید به درستی صورت گیرد در غیر اینصورت آسیب جبران ناپذیری ایجاد می کند،از این رو اگر می خواهید این کار را انجام دهید آن را به افراد مطمئنی مثل آسال سازه پرگاس بسپارید.

نظرات کاربران

نظر خود را ارسال نمایید.

در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}