جستجو کردن

راه حل رهایی از چربی های آشپزخانه

لکه های چرب روی دیوارهای آشپزخانه ظاهر می شوند

آلودگی و لکه های چرب داخل آشپزخانه می تواند سبب خراب شدن رنگ یا کاغذ دیوارها شود ، که زیبایی آشپزخانه را کاهش می دهد ، در این امر پخت و پز را عامل ایجاد لکه های روغنی می دانند ، به ویژه هنگامی که خانم خانه دار غذاها را سرخ می کند. از آنجا که چربی در همه جای آشپزخانه تجمع می یابد بسیاری از افراد به این علت دکوراسیون کابینت آشپزخانه را تغییر می دهند ، می توان با استفاده از روش های ساده با ابزارهای موجود در خانه این لکه ها را از بین برد.رهایی از چربی های روی کابینت آشپزخانه بسیار سخت می باشد در شرایطی که لکه های چربی بسیار سخت باشدنیاز به جابه جایی کابینت‌ها و بهم ریختن دکوراسیون آشپزخانه است.

 

نحوه تمیز کردن دیوارهای آشپزخانه از چربی

روش های زیادی وجود دارد که به خانم خانه کمک می کند تا لکه های چربی روی دیوار آشپزخانه را از بین ببرد ، و این از طریق استفاده از تعدادی ابزار مخصوص تمیز کردن ، علاوه بر رعایت چندین مرحله برای تمیز کردن موثر دیوارها ، انجام می شود. و این موارد به شرح زیر است:

 

لکه های چرب را از دیوارهای آشپزخانه پاک کنید

از بین بردن لکه های چرب آسان از دیوارهای آشپزخانه با استفاده از برخی از مواد ، مانند: حوله کاغذی ، آب گرم ، یک تکه پارچه تمیز ، مایع ظرفشویی ، یک کاسه بزرگ و یک تکه اسفنج تمیز کننده ، مراحل انجام تمیز کردن به شرح زیر است:

 

لکه های چرب روی دیوار آشپزخانه باید با استفاده از دستمال کاغذی خشک شوند و این روند باید سریع انجام شود سپس لکه های چربی با پارچه ای مرطوب در آب گرم از روی دیوارها پاک می شوند. پاک کردن لکه های چربی یکی از روش هایی می باشد که در دکوراسیون آشپزخانه بسیار تاثیر دارد.

 

مقداری آب گرم در یک کاسه بزرگ بریزید ، سپس دو قطره مایع ظرفشویی را به آن اضافه کنید ، خوب مخلوط کنید و سپس مقداری از آن را روی یک تکه اسفنج استفاده کنید و روی لکه های چرب انباشته شده روی دیوارها بمالید و سپس با یک تکه تمیز محل را پاک کنید. از پارچه برای از بین بردن لکه های چرب استفاده کنید.

ممکن است با یکی از روش های زیر لکه های چرب سخت دیوارهای آشپزخانه را از بین ببرید:

بهترین روش رهایی از چربی های آشپزخانه

روش اول

از یک فنجان آب گرم ، یک فنجان جوش شیرین و یک تکه پارچه تمیز می توان استفاده کرد. برای انجام فرایند تمیز کردن ، چندین مرحله را می توان دنبال کرد:

 

آب را در یک کاسه پلاستیکی بریزید ، سپس جوش شیرین را به آن اضافه کنید و مواد را با قاشق هم بزنید تا خوب مخلوط شوند و مخلوطی شبیه خمیر به دست آید .

مخلوط را به محل های آلوده به چربی بمالید و مخلوط را بگذارید تا خشک شود.

با استفاده از یک پارچه نرم دیوار را از آثار بتونه تمیز کنید .

روش دوم

این روش در صورتی استفاده می شود که از تمام روشهای قبلی استفاده شده باشد و هنوز نقاط چرب روی دیوار قابل مشاهده باشد.در این روش مقداری آب گرم ، سرکه سفید ، یک بطری اسپری خالی و یک تکه پارچه تمیز می توان از موارد زیر استفاده کرد:

 

به طور مساوی سرکه سفید و آب گرم را مخلوط کنید.

مخلوط را در یک بطری اسپری قرار دهید و سپس محلول را در محل اسپری کنید.

بگذارید پنج دقیقه بماند ، سپس دیوار را با استفاده از یک پارچه مرطوب شده با کمی آب گرم پاک کنید ، و سپس از یک حوله تمیز برای خشک کردن دیوار استفاده کنید.

از بین بردن لکه های چرب با استفاده از جوش شیرین

با استفاده از چندین ابزار می توانید لکه های چرب را از دیوارهای آشپزخانه پاک کنید: یک جاروبرقی پشمی ، یک پارچه سفید تمیز و یک تکه اسفنج طبیعی (مراقب باشید از اسفنج های رنگی خودداری کنید زیرا ممکن است باعث رنگ آمیزی دیوارها) ، سطل ، دستکش پلاستیکی ، تقریبا 4 لیتر آب گرم ، یک فنجان آمونیاک ، یک فنجان سرکه سفید و یک فنجان جوش شیرین (بوراکس) این روش یکی از روش هایی برای پاکسازی کابینت آشپزخانه می باشد، و مراحل زیر را می توانید برای تمیز کردن انجام دهید:

دستکش لاستیکی باید پوشیده شود.

در سطل اول ، آب گرم قرار داده می شود تا مکان هایی که تمیز شده اند شسته شود و مراقب باشید هر زمان که آب کثیف شد آب آن را عوض کنید.

در مورد سطل دوم ، مواد تمیز کردن دیوار با هم مخلوط می شوند که گرم هستند. آب ، سرکه سفید ، آمونیاک و سودا.

قبل از تمیز کردن دیوار از لکه ها ، باید گردگیری شود و می توان از تمیزکننده ها برای تمیز کردن گرد و غبار به ویژه از پشم استفاده کرد و روش تمیز کردن باید از بالای دیوار به پایین باشد و این کار باید انجام شود.

قبل از خیس کردن دیوار ، به طوری که مخلوط گل آلود آب و گرد و غبار ظاهر نشود ، که حذف آن را برای خانم خانه آسان نمی کند و با قرار دادن سر برس بر روی جاروبرقی امکان حذف گرد و غبار وجود دارد.

محل های چرب با استفاده از یک اسفنج آغشته به محلول تمیز کننده تمیز می شوند ، اما باید مراقب باشید که اگر روند تمیز کردن به شدت انجام شود ظاهر دیوار خراب می شود ،پس دیوار را با یک تکه اسفنج تمیز کرده و سپس با آب بشویید ، و سپس با پارچه تمیز آب را خشک کنید .

ترجیحا تمیز کردن دیوار در یک جلسه اتفاق نمی افتد شاید این کار باید در مدت زمانی طولانی و در چندین جلسه تکرار شود.

همچنین می توانید نمونه کار های طراحی آشپزخانه را مشاهده نمایید.

 

لکه های چرب را از کاغذ دیواری آشپزخانه پاک کنید

در صورت آلودگی کاغذ دیواری در آشپزخانه با لکه های چرب ، می توانید با استفاده از چندین وسیله جزئی یعنی: حوله کاغذی ، دستگاه اتو ، از آنها خلاص شوید و از روش زیر برای تمیز کردن استفاده کنید:

 

دستمال کاغذی را باید در قسمت هایی که لکه چرب بر روی کاغذ دیواری آشپزخانه می باشد قرار دهید.

 

سپس اتو را روی دستمال کاغذی قرار دهید، اما باید توجه داشته باشید که دمای دستگاه اتو پایین است و باید حرکت دستگاه را روی حوله کاغذی ادامه دهید تا زمانی که لکه به تدریج شروع به بیرون آمدن کرده و به حوله بچسب.

 

روش های دیگر برای تمیز کردن دیوارهای آشپزخانه از چربی

رهایی از چربی های سخت آشپزخانه تنها با مواد شوینده

از یک چربی گیر کرمی استفاده کنید

در صورت وجود لکه های چربی جامد روی دیوار ، توصیه می شود از مایع های چربی گیر کرمی استفاده کنید. این به این دلیل است که کرم پاک کننده می تواند لکه های چرب را برای مدت طولانی تری از مایع پاک کننده که به سرعت از روی آن می لغزد پاک کند ، و بنابراین کرم پاک کننده لکه های تجمع یافته بیشتری را از بین می برد و دیوار را بهتر تمیز می کند ، و توجه داشته باشید که این محصول باید روی یک لکه بمالید.از آن برای از بین بردن گریس ، ناحیه کوچک و غیر قابل مشاهده ای که بر روی دیوار قرار دارد این کار برای جلوگیری از آسیب یا تغییر رنگ روی دیوارهای رنگ شده است. این روش ممکن است برای پاک کردن لکه های چربی بسیار مفید باشد و یا شما می توانید به طور کلی دیزاین آشپزخانه خود را تغییر دهید.

 

استفاده از آمونیاک

آمونیاک برای تمیز کردن لکه های چرب با مخلوط کردن دو فنجان آمونیاک خانگی با چهار و نیم لیتر آب گرم استفاده می شود ، سپس مخلوط را در یک بطری اسپری قرار داده و به طور ملایم روی لکه های چرب انباشته شده روی دیوار با یک اسفنج یا برس نایلونی بمالید. لازم است آشپزخانه را به خوبی تهویه کرده و از دستکش برای محافظت از آنها استفاده کنید.

 

از چربی پاک کننده مخصوص استفاده کنید

با انجام مراحل زیر می توانید چربی را از دیوارهای آشپزخانه با استفاده از یک گریس مخصوص پاک کنید:

 

تا حد امکان چربی را با استفاده از یک پارچه تمیز یا دستمال کاغذی پاک کنید.

پاک کننده ضد چربی را روی ناحیه ای که باید تمیز شود بمالید.

با پارچه یا برس نرم محل را به آرامی بمالید.

بلافاصله پس از از بین بردن لکه ، محل را با پارچه ای آغشته به آب بشویید.

محل را با یک پارچه نرم خشک کنید و آشپزخانه را به خوبی تهویه کنید تا دیوارها کاملاً خشک شوند.

در صورت از بین نرفتن لکه ها در آشپزخانه شما می توانید دکور آشپزخانه خود را با هزینه بسیار کمی تغییر دهید،برای تغییر دکوراسیون می توانید با شرکت آسال سازه پرگاس تماس حاصل نمایید.

 

سوالات متداول

 

برای از بین بردن چربی های آشپزخانه چه باید کرد؟

 

یکی از مواردی که باید به آن دقت کرد این می باشد که شما باید لکه های چربی را با استفاده از انواع مواد شوینده از بین ببرید چرا که این نوع از لکه ها بسیار قوی می باشد و برای از بین بردن آن ها تنها نیاز به مواد شوینده قوی می باشد.

 

آیا لکه چربی از روی چوب پاک می شود؟

 

یکی از مهم ترین مواردی که می توانید به آن دقت کنید این است که لکه های چربی از روی چوب به سختی پاک می شود و شما برای پاک کردن آن باید زحمت بسیاری را متحمل شوید از این رو پاک کردن لکه از روی چربی بسیار سخت است.

 

آیا می شود لکه چربی را از روی کابینت فلزی پاک کرد؟

 

یکی از نکات مهمی که باید به آن دقت کنید این است که کابینت های فلزی در برابر اسید مقاوم نمی باشند از این رو است که شما برای پاک کردن این لکه ها نمی توانید از مواد شوینده اسیدی استفاده کنید چرا که سبب خوردگی کابینت می شود.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.