دکوراسیون با ورق طلا

ورق طلا

سقف  های خانه ها در معماری ایرانی و دکوراسیون داخلی از دیرباز مورد تزئین قرار می گرفته و در این تزئینات از پوشش هایی مانند پتینه کاری، آینه کاری، گچبری استفاده می‌شد.

 

این تزیینات امروزه و با گذر زمان، با به رو آمدن متریال های جدید سبب تحولات بسیار شد و روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی نیز مورد استفاده و اجرا قرار گرفت.

 

یکی از این پوشش ها، پوشش ورق طلاست که امروزه در تکنیک ها و در ترکیب های متفاوت به کار می رود.

پتینه ورق طلا، امروزه در دکوراسیون داخلی به عنوان نوعی پوشش دکوراتیو لوکس به کار برده می شود، ورق طلا در واقع لایه ی نازکی از فلزات محسوب می شود که در انواع مختلف و در تنوع بالا در بازار موجود میباشد.

پوشش ورق طلا و یا پوشش ورق هاى فلزى همانند آن مثل ورق نقره و ورق  مس، لایه هایی نازک و رنگ شده از فلز های طلا، نقره و مس هستند. اما امروزه در پوشش های دکوراتیو و دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف، این پوشش دکوراتیو ورق طلا و یا ترکیب آن با پتینه و میکروسمنت بسیار همه پسند و مورد توجه واقع شده است.

 

پوشش های ورق طلا در دکوراسیون داخلی به عنوان پوششی دکوراتیو در دیواره ها و یا سقف ها در ترکیب با پوشش های دکوراتیو پتینه، میکروسمنت و یا گچبری و موتیف قرار گرفته شده و ظاهری لوکس را به فضا می بخشد.

 

استفاده از پوشش ورق طلا

همانطور که گفتیم پوشش ورق طلا، پوششی از طلای واقعی نیست. این پوشش در واقع ورقی نازک با ضخامت میکرونی از متریال های فلزی است که در بازار دارای انواع متفاوت در جلا، رنگ های مختلف میباشد.

 

در پوشش دکوراتیو ورق طلا و یا پتینه کار با استفاده از ورق طلا، سطح های متفاوت را پوشش می دهند. در گذشته از این پوشش، در جهت تزیینات ظریف مانند آبکاری استفاده می شد.

 

امروزه در سطح وسیع تری در دکوراسیون داخلی برای پوشش دهی روی سقف و دیوار  و یا ترکیب با پوشش های دکوراتیو دیگر به کار می رود. پوشش ورق طلا در کنار میکروسمنت دیوار در فضاهای دکوراسیون داخلی لابی، دکوراسیون دفاتر کار و مزون و سالن های زیبایی دیده می شود.

 

نکته ی قابل توجه برای استفاده از پوشش ورق طلا، انتخاب طرح مناسب و استفاده ی به اندازه از این پوشش دکوراتیو میباشد؛ به این صورت که اگر در انتخاب طرح پوشش دکوراتیو ورق طلا ، زیاده روی و افراط کنید، تمامی توجه فضا به سمت قسمت موتیف شده و کار شده می رود و فضا را سنگین می کند؛ اما اگر در طرحی درست و مناسب انتخاب شود باعث زیبایی دوچندان محیط نیز می شود.

پوشش ورق طلا علاوه بر پوشش دکوراتیو در دکوراسیون داخلی به عنوان پوشش لوازم گوناگون از جنس های متفاوت، نیز کارایی دارد.

و شما می توانید در کنار استفاده ی این پوشش دکوراتیو در فضای دکوراسیون داخلی، در انواع اکسسوری های موجود در دکوراسیون نیز این پوشش را استفاده کنید.

 

 

ترکیب پتینه و ورق طلا در فضای دکوراسیون داخلی لابی

یکی از مواردی که پوشش ورق طلا را بسیار جذاب و چشمگیر خواهد کرد؛ ترکیب این پوشش دکوراتیو با پتینه می باشد.

استفاده از پوشش ورق طلا و یا پوشش های مشابه آن، مانند ورق نقره و ورق مس در کنار پتینه کاری، باعث ایجاد و خلق یک قاب جذاب در دیواره ی فضای لابی خواهد شد.

 

استفاده از ورق طلا در میکروسمنت دیوار کافه و یا رستوران

یکی دیگر از قاب های جذاب و لوکسی که شما می توانید در رستوران و یا کافه ی خود بسته به سبک دکوراسیون داخلی فضا انتخاب کنید، استفاده از پوشش دکوراتیو میکروسمنت در کناز ورق طلا می باشد.

 

میکروسمنت دیوار با ایجاد بافت برجسته ای که در دیوار ایجاد می کند میتواند با پوشش ورق طلا ترکیب و قابی زیبا را به وجود اورد.

 

ترکیب پوشش ورق طلا در قاب پلی اورتان در منزل و خانه ی شما

قاب های پلی اورتان جز پوشش های دکوراتیوی است که امروزه بسیار محبوب و مورد استفاده در منازل و یا دفاتر کار میباشد؛ این قاب های پلی اورتان با ایجاد ظاهر زیبا و برجسته می توانند با طرح های پوشش ورق طلا، جلوه ی لوکس و لاکچری به خانه ی شما ببخشند.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.
جستجو کردن
جستجو کردن