جستجو کردن

10 نکته جذاب نصب تابلو در دکوراسیون داخلی برای داشتن خانه ژورنالی و لوکس

نصب تابلو در دکوراسیون

در این مطلب می خواهیم اطلاعاتی را راجع به نصب تابلو در دکوراسیون در اختیارتان قرار بدهیم. تابلوها از مهم ترین بخش های دکوراسیون هستند که در انتخاب و خرید آن باید به سبک دکوراسیون و سایر اجزای آن توجه کنید. اگر تابلویی را برای دکوراسیون منزل خود تهیه نموده اید حالا به بخش کمی سخت‌تر ماجرا یعنی انتخاب محل مناسب برای نصب تابلو در دکوراسیون رسیده اید. انتخاب یک فضای مناسب برای نصب تابلو در دکوراسیون شاید اصلا مسئله پیچیده یا خاصی به نظر نیاید اما این قضیه زمانی ابعاد بیشتری پیدا میکند که اصلا شما در مورد نقطه کانونی نصب تابلو در دکوراسیون اطلاعاتی نداشته باشید و یا با یک تابلوی چند تکه یا بسیار بزرگ روبرو باشید.

اگر اطلاعات کافی در مورد نکات کلیدی و جذاب نصب تابلو در دکوراسیون داخلی را داشته باشید دیگر این مسئله به راحتی برای شما حل می شود. اگر مشتاق به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نکات مهم نصب تابلو در دکوراسیون داخلی هستید پس تا پایان این مقاله مارا همراهی نمائید.

انتخاب مناسب تابلو

قبل از عنوان کردن نکات مهم نصب تابلو در دکوراسیون باید کمی در مورد انتخاب صحیح تابلو مناسب برای دکوراسیون با شما صحبت کنیم. برخی صرف ترند و مد بودن برخی تابلوها بدون در نظر گرفتن سنخیت و هماهنگی آن با دکور فضا اقدام به خرید و نصب می کنند. همان میزان که نصب اشتباه یک تابلو در فضا تاثیر منفی دارد انتخاب اشتباه و غلط نیز می تواند مخرب باشد. اگر از تابلویی خوشتان آمد حتما به هماهنگی و هارمونی آن با دکوراسیون داخلی فضای مورد نظر خود دقت کنید. مثلا تابلوهایی با سبک مدرن اصلا در دکوراسیون‌های کلاسیک جذابیت ندارند و البته برعکس.

نصب تابلو در دکوراسیون

استانداردها و نکات نصب تابلو در دکوراسیون داخلی

تابلوها در دکوراسیون داخلی هر فضایی از اهمیت بالایی برخوردار هستند اما اگر در انتخاب محل نصب تابلو در دکوراسیون دقت کافی را نداشته باشید احتمالا نه تنها زیبایی تابلو بلکه زیبایی کلی دکوراسیون نیز به چشم نخواهد آمد. در هنگام خرید تابلو حتما به این موضوع توجه کنید که اصلا در فضای دکوراسیون خود مکانی برای نصب آن دارید یا خیر. اگر دیواری برای نصب تابلو در دکوراسیون شما وجود دارد می توانید با سنجیدن و توجه به فاکتورها و معیارهای زیر تغییر مثبت و جذابی را در فضا ایجاد نمائید.

انتخاب دیوار مناسب: دیواری که برای نصب تابلو انتخاب می کنید باید مناسب برای آن باشد. سایز تابلو باید با ابعاد دیوار هماهنگ باشد. استفاده از یک تابلوی کوچک در دیوار کانونی دکوراسیون داخلی می‌تواند مانند یک وصله ناجور باشد. هر چقدر هم که هزینه بالایی را برای داشتن تابلو صرف کرده باشید هیچ تاثیر و تغییر مثبتی در فضا ایجاد نخواهد شد.

ارتفاع نصب تابلو: توجه به ارتفاع استاندارد در نصب تابلو می تواند نکته مهمی باشد که باید به آن دقت کنید. مرکز تابلو را پیدا کنید. این نقطه باید تقریبا 155 سانتی متر با کف زمین فاصله داشته باشد. اگر تابلو را در بالای لوازمی مانند مبل یا شومینه نصب می کنید باید تاج مبل یا هر وسیله ای حداقل 30 سانتی متر با تابلو فاصله داشته باشد.

تناسب تابلو با دکوراسیون داخلی: قبل تر هم در مورد اهمیت تناسب اجزای مختلف دکوراسیون صحبت کردیم. با توجه به اهمیت این موضوع باز هم می گوئیم که حتما قبل از خرید تابلو در مورد مناسب بودن آن با سبک دکوراسیون مطمئن شوید.

چینش چند تابلو: نصب و چینش چند تابلو در یک دیوار و در کنار هم می تواند یک چالش بزرگ باشد. اگر تابلوها برای یک مجموعه باشند کمی کار راحت‌تر خواهد بود. اما اگر قصد نصب چند تابلوی مجزا را در یک دیوار دارید حتما به هماهنگی این تابلوها با یکدیگر دقت کنید. برای چینش اصولی، بهتر است ابتدا بر روی یک کاغذ محل نصب را مشخص کنید اگر از نتیجه کار رضایت داشتید حالا وقت پیاده سازی طرح بر روی دیوار است.

فاصله بین تابلوها: برای دیوارهای بزرگ می توانید از یک تابلوی بزرگ استفاده کنید. اگر این سبک از تابلوها با سلیقه و نظر شما همخوانی ندارد می توانید از چند تابلو در یک دیوار استفاده کنید. در نصب چند تابلو روی یک دیوار حتما باید با فاصله آنها با هم دقت کنید. با کمی حوصله و خلاقیت می توانید یک طرح و فاصله مناسب برای تابلوهای یک دیوار ایجاد کنید.

زاویه دید مناسب: هنگام انتخاب فضای نصب تابلو با زاویه دید آن از جهت های مخالف دقت کنید. اگر تابلو را در محلی مناسب و در راستای زاویه دید نصب کنید با یک نگاه هر کسی متوجه جذابیت و زیبایی آن خواهد شد. محل نصب تابلو می توانید در تعیین ارتفاع برای زاویه دید بهتر تعیین کننده باشد. اگر می خواهید تابلویی را در محیط سرو غذا نصب کنید باید ارتفاع پائین تری را برای آن در نظر بگیرید تا بعد از نشستن و هنگام میل کردن غذا به راحتی بتوان تابلو را تماشا نمود.

حفظ سلامت فضا برای نصب تابلو: شما نمی توانید صرف اینکه یک تابلو زیباست چند جای دیوار را زخمی کنید.

نصب تابلو در دکوراسیون

نورپردازی مناسب در اطراف تابلو: نورپردازی مناسب و حرفه ای می تواند تاثیر خوبی در جذابیت فضا و دکوراسیون داخلی داشته باشد. پیاده سازی یک نورپردازی حرفه ای برای دکوراسیون داخلی یک هنر و تخصص است که می توانید این مورد را به صاحبان فن بسپارید.

موارد دیگری هم هستند که در نصب اصولی تابلو نقاشی کمک کننده هستند.

اگر می خواهید در راه پله تابلویی را نصب کنید حتما باید در راستای پله ها این کار صورت گیرد.

اگر می خواهید یک تابلو را بر روی دیوار نصب کنید بهتر است در مرکز دیوار آن را جای دهید.

طول هر تابلو و فضایی که اشغال می کند باید حداقل دو سوم لوازم قرار گرفته در جلوی دیوار باشد.

اگر دیوارهای شما ارتفاع کمی دارد بهتر است از تابلوهای عمودی برای آن استفاده کنید.

رنگ قاب تابلوها هم دارای اهمیت است. اگر لوازم چوبی موجود در دکوراسیون رنگی سفید و روشن دارند قطعا یک قاب ماهگونی می تواند یک تضاد ناهماهنگ را ایجاد کند.

تابلوها یکی از عناصر اصلی و موثر در دکوراسیون داخلی هستند. با یک نگاه ساده به اهمیت تابلوهای اطراف خود می توانید به اهمیت نصب استاندارد و اصولی آنها پی ببرید. سعی کنید که قبل از انتخاب تابلو به نکات مهم در اتخاب یک تابلو متناسب با فضا دقت کنید. یک تابلو اشتباه هر چقدر هم در فضای مناسب و استاندارد نصب شود نمی تواند تاثیر مثبتی در دکوراسیون داخلی داشته باشد. به فاصله تابلوها بایکدیگر و اصول نصب آن نهایت توجه را داشته باشید تا در عین زیبایی کمترین آسیب متوجه فضا شود.

نصب تابلو در دکوراسیون

اگر می خواهید فضای شما لوکس و لاچری باشد باید در انتخاب تابلو دقت کنید و از سبک تابلوهای مینیمال و مدرن دوری کنید. تابلوهایی با سبک کلاسیک می توانند بیشترین تاثیر را در لوکس بودن فضای شما داشته باشند. شرکت آسال سازه پرگاس جزو پیشگامان عرصه طراحی دکوراسیون داخلی است که با بهره گیری از تکنولوژی های مدرن قبل از اجرا ویدیو طراحی فضا را به صورت 360 درجه در اختیار شما قرار می دهد. اگر برای بازسازی یا تغییر دکوراسیون خود به دنبال یک مجموعه خوشنام و با سابقه هستید می توانید به آسال سازه اعتماد کنید. همین امروز می توانید برای مشاوره با متخصصان این مجموعه تماس بگیرید.

دکوراسیون داخلی شامل دو بخش مختلف طراحی دکوراسیون داخلی و اجرای دکوراسیون داخلی است که می تواند شامل موارد مختلفی از جمله :

دکوراسیون ویلا

دکوراسیون اداری

دکوراسیون رستوران

دکوراسیون دفترکار

طراحی 360 درجه: پیش نمایشی از رویای شما!

با طراحی کامل و بی‌نقص ما قبل از شروع پروژه، خیالتان از نتیجه نهایی راحت باشد!

آسال سازه پرگاس :  دنیای رؤیایی شما را به واقعیت تبدیل می‌کنیم.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.