بارگذاری

فنگشویی در دکوراسیون داخلی

فنگشویی در دکوراسیون داخلی

  • 1401/05/12
  • دکوراسیون داخلی خانه

چگونه خانه را بر اساس فنگ شویی چیدمان کنیم؟

اگر شما هم نیز از دنبال کنندگان صفحات مجازی و یا دکوراسیون داخلی باشید، نام این فلسفه به گوشتان آشناست.
به خصوص امروزه که علم فنگ شویی به واسطه ی فعالان عرصه ی دکور و علاقه مندان به حرفه ی دکوراسیون و چیدمان، آوازه ی خود را به گوش همه رسانده است.
در واقع فنگ شویی میتواند به شما کمک کند نه تنها خانه ای با چیدمانی اصولی داشته باشید بلکه حس و انرژی خوب در فضا شمارا غرق حس خوشحالی و موفقیت کند، فقط کافیست در ادامه، با ما در آسال سازه پرگاس همراه باشید تا شمارا با اصول ساده ی این امر پر سروصدا در دکوراسیون آشنا کنیم.

فنگشویی چیست؟

فنگ شویی فلسفه و فنی چینی برای چیدمان درست اشیا بر اساس انرژی چی ست که معنای آن برداشت شده از  عنصر باد و آب است.
فنگشویی در همه کاربری های یک ساختمان مانند ساختمان مسکونی، اداری، تجاری و محوطه نیز استفاده می شود و در واقع چیدمان را به طوری تعریف میکند که بر سلامتی، موفقیت و روابط ساکنین بهترین اثر را داشته باشد.
اصول فنگشویی بر پایه ی نظم و پرهیز از انباشتگی پایه گذاری شده و این علم با توجه به تعاریفی که دارد بر روی استفاده از رنگ مناسب با در نظر گرفتن جهت ها و استفاده از لوازم و خطوط منحنی تاکید میکند.

پایه ی فنگشویی بر اساس جریان انرژی چی در فضا 
علم فنگشویی بر اساس انرژی به نام انرژی چی اصول گذاری شده که یک اصل ساده دارد
"انرژی چی باید در فضا جریان داشته باشد" 
چینی های باستان بر این اصل معتقد بودند که این انرژی دارای دو حالت مثبت و منفی است، حالت مثبت شنگ چی نامیده می‌شود و باعث جریان انرژی خوب، روابط عاطفی درست و رفاه مادی می شود.
حالت منفی این انرژی، شا چی نامیده می شود که اگر انرژی چی در محیط جریان نداشته باشد و راکد باقی بماند، این انرژی تولید می شود. در واقع این بی نظمی و انباشتگی های یک محیط است که باعث رکود انرژی چی و در نهایت باعث به وجود آمدن انرژی شا می شود.که این انرژی می تواند اثر مخربی بر محیط  بگذارد.

عناصر  فنگشویی

یکی از نکات جالب در فنگ شویی، نقش مهم عناصر است، در واقع عناصر پنج گانه در این علم نقش مهمی را دارد، چرا که هر بخش باید با توجه به عنصر مرتبط با آن فضا چیدمان و یا انتخاب رنگ شود.
این عناصر از : آب، آتش، خاک، فلز و چوب تشکیل شده اند؛ و هر کدام از این عناصر بر روی یکدیگر تاثیر گذار هستند.
در واقع چینی های باستان معتقد بر این امر بودند که این عناصر نشان دهنده ی تغییر هستند و هر کدام از این‌پنج عنصر، عنصر بعدی را خلق می کند.

چیدمان خانه بر اساس عناصر پنج گانه فنگشویی

همانگونه که اشاره کردیم این پنج عنصر بر روی یکدیگر تاثیر گذار هستند و هر کدام دارای بخش مرتبط با فضا هستند که باید به درستی و با توجه به آن بخش، انتخاب رنگ شود؛ و باید به گونه ای استفاده شوند تا بهترین ترتیب را داشته باشند، به این ترتیب میتواند باعث به وجود امدن بهترین چیدمان شوند.
این عناصر باید به این ترتیب چیدمان شوند که چرخه ی سازنده ای را به وجود اوردند به این مفهوم که عنصر آب، از چوب تغذیه می کند.
چوب سوخت آتش است و آتش، باعث به وجود آمدن خاک می شود و در ادامه فلز از خاک بدست می‌آید.
این چرخه باید به این ترتیب چیدمان درستی را تشکیل دهد و اگر این عناصر به درستی استفاده نشوند باعث به وجود آمدن چرخه مخرب می شود؛ که باعث از بین رفتن تعادل در محیط می شود.

فنگ شویی در دکوراسیون فضا

حال که تعاریف و اصول این فلسفه ی جذاب را مورد بررسی قراردادیم، قصد داریم به شما در داشتن منزلی با دکوراسیون اصولی بر اساس فنگشویی کمک کنیم، همچنین شما نیز می توانید از مشاورین آسال سازه برای داشتن دکوراسیونی اصولی کمک بگیرید.

چگونه فنگشویی را در دکوراسیون محیط استفاده کنیم؟

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم در فلسفه فنگ شویی هر کدام از بخش ها دارای رنگ مختص به آن بخش و جهت می باشد، فلسفه ی فنگ‌شویی بر این باور است که رنگها باعث اثر بخشی قابل توجهی روی افراد می شوند. 
برای مثال: 
برای جریان شانس از رنگ قرمز استفاده می‌شود، که یکی از بهترین گزینه ها برای ورودی منزل و یا محیط کارتان است و یا برای رشد و راندمان بیشتر از رنگ سبز استفاده می‌شود. 
و رنگ نارنجی سمبلی از سلامت در فضاست.
برای همین شما میتوانید با شناخت درست جهت هر بخش از رنگ متناسب و عنصر متناسب با آن بخش استفاده کنید تا باعث تعادل انرژی چی در فضا شوید.

چیدمان خانه بر اساس فنگشویی 

چگونه خانه و یا محیط کارمان را بر اساس فنگشویی چیدمان کنیم؟

  • انباشتگی محیط را به صفر برسانید 

همانگونه که در ابتدا مقاله گفتیم، انباشتگی و بی نظمی در محیط باعث راکد ماندن انرژی چی و در نتیجه باعث به وجود آمدن انرژی مخرب خواهد شد.
پس اولین کاری که باید انجام دهید، جریان انرژی چی در محیط با از بین بردن انباشتگی ها می باشد.
انباشتگی هایی مانند لباس های روی هم ریخته در اتاق یا لوازم درهم ریخته در کشوهای شما، باعث رکود انرژی می شود.

  • لوازم های خراب و شکسته را تعمیر کنید و یا آن هارا دور بیاندازید

یکی دیگر از انباشتگی های محیط که باعث راکد ماندن انرژی چی می شود، این لوازم بلاتکلیف هستند، در اولین فرصت آنها را تعمیر و یا دور بیاندازید.

  • از چیدمان آیینه های تکه تکه پرهیز کنید

آینه های جداگانه که در آن اشیا به صورت تکه تکه شده دیده می شود در فنگشویی استفاده نمی شوند و به جای آن، از آیینه های گرد استفاده می شود.

  • از نقاشی های متعددی استفاده کنید

در فنگ شویی برای افزایش طول عمر و سلامتی از نقاشی و عکس های آهوی کوهی و یا درخت کاج در سمت راست فضا استفاده می کنند و یا از نقاشی های رنگ زرد در جنوب غرب منزل در جهت ایجاد روابط سالم در بین اعضای خانواده استفاده می کنند.

  • از چیدمان اشیا تیز پرهیز کنید

یکی دیگر از اصول فنگشویی استفاده از لوازم گرد و منحنی به جای لوازم تیز و شکسته است که باعث جریان انرژی چی می شود.

شما می توانید با مشاورین آسال سازه برای داشتن دکوراسیونی نیز اصولی همراه باشید فقط کافیست با ما در آسال سازه پرگاس تماس بگیرید، مشاورین و متخصصین ما در آسال سازه پرگاس آماده خدمات رسانی و مشاوره به شما همراهان گرامی هستند.

نظرات کاربران

نظر خود را ارسال نمایید.

در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}