جستجو کردن

ویژگی های طراحی مینیمال در دکوراسیون داخلی

ویژگی های طراحی مینیمال در دکوراسیون داخلی

در این پست قصد داریم در مورد ویژگی های طراحی مینیمال در دکوراسیون داخلی صحبت کنیم. حال این که اصلاً سبک مینیمال چیست؟ چه کاربردی و خاصیتی در  دکوراسیون می تواند داشته باشد؟ و یا این که چه مزایایی با خود همراه دارد.  در ادامه به بررسی آن میپردازیم. پس، تا پایان ما را همراهی بفرمایید.

 

آیا میدانید طراحی دکوراسیون روستیک چه ویژگی هایی دارد؟

سبک مینیمال چیست؟

مینیمال نوعی سبک هنری و خاص است که برای طراحی داخلی و خارجی منزل مورد استفاده قرار می گیرد. از نظر لغوی این واژه به معنای کم کردن و یا به حداقل رساندن می باشد؛ اما معنی آن در دکوراسیون داخلی، یعنی دستیابی به کیفیت های بنیادی و سادگی با کم کردن اشیاء، بزرگ جلوه دادن فضای منزل و نمایان تر نمودن ویژگی برجسته ساختمان می باشد.

 

در دهه اخیر به ویژه در کشور خودمان، مردم از قانون هر چه بیشتر، بهتر تبعیت می کردند. یعنی آن ها بیشتر طراحی های شلوغ و پرزرق و برق، مبلمان سنگین، پرده های چند لایه و در یک کلام اثاثیه های بیشتر را میپسندیدند؛ اما امروزه برعکس شده و این قانون جای خود را به هر چه کمتر، بهتر داده است. در این نوع دکوراسیون، بیشترین تأکید بر روی سادگی، خلوتی و باز بودن فضای داخلی خانه با سبکی مدرن تر است. انتخاب مبلمان و سایر وسایل در این نوع طراحی، کاملاً بر اساس ظرافت و سبکی صورت می گیرد.

 

سبک هنری مینیمال در اواخر دهه 1980 ابتدا در لندن و آمریکا رواج پیدا کرد و سپس به دلیل همین خاص بودن از سوی بسیاری از مردم جهان نیز مورد استقبال قرار گرفت. برخلاف سبک های کلاسیک و سنتی که بیشتر به صورت طرح های شلوغ اند، از ویژگی های دکوراسیون مینیمال کمینه گرایی و سادگی است. گرچه این سبک نیز به مرور زمان دچار تغییر و تحولاتی شده و به نوعی رنگ و بوی مدرن به خود گرفته؛ اما امروزه توانسته طرفداران بی شماری را به سمت و سوی خود بکشاند.

 

طراحی مینیمال داخلی امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های دکوراسیون مینیمال

سبک مینیمال دارای چه ویژگی و خصوصیتی است که افراد زیادی خواهان پیاده سازی آن بر روی دکوراسیون داخلی و یا حتی خارجی منزل خود هستند؟ یقیناً این جنبش هنری از یکسری ویژگی و خصوصیت برخوردار است که توانسته در تمام زمینه های طراحی و دکوراسیون، پرکاربرد باشد. از آن جمله می توان اشاره ای به موارد زیر نمود:

 

رنگ دکوراسیون

به جرأت می توان گفت که رنگ، اصلی ترین ویژگی در سبک مینیمال است. زیرا می تواند پایه طراحی دکوراسیون منزل را به خوبی نمایش دهد. در این سبک، بیشترین تأکید و تمرکز بر روی رنگ های خنثی همانند سفید و یا ترکیبی از آن ها است. دیوارها و یا سطوح خانه با رنگی سفید، تک رنگ و یا بدون طرح، رنگ آمیزی می شوند. به کارگیری رنگ روشن، فضا را بازتر از قبل نشان می دهد. در این نوع طراحی، استفاده از سطوح رنگارنگ معنایی ندارد. از این رو بیشتر به صورت تک رنگ و یا استفاده از رنگ های مشابه انجام می گیرد. به عنوان مثال اگر از رنگ های خنثی همانند سفید در کنار یکدیگر استفاده می شود بهتر است که از هم خانواده و یا طیفی از این رنگ به کاربرده شود.

 

سادگی دکوراسیون

سادگی طراحی مینیمال در دکوراسیون داخلی از ویژگی اساسی این سبک شمرده می شود. سادگی و بی آلایشی را می توان به طور واضح مشاهده نمود. به همین دلیل است که به هم ریختگی و شلوغی در طراحی مینیمال جایگاهی ندارد. در این سبک، استفاده از مبلمان سبک و ظریف، دیوارهای محدود، مکان های مخفی به منظور ذخیره سازی و درب و پنجره های ساده، دارای بیشترین کارایی می باشند. در دکوراسیون مینیمال حفظ کیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو در هنگام طراحی خانه بایستی وسایل ضروری و مهم را نگهداری نمود. در این نوع از طراحی بهتر است در همه بخش های دکوراسیون داخلی از سادگی استفاده شود،استفاده از سبک های طرح دار در دکوراسیون سقف اصلا توصیه نمی شود.

 

نور دکوراسیون

خانه هایی که از سبک مینیمال تبعیت می کنند کارایی بالایی در استفاده از نور طبیعی خورشید دارند. به همین دلیل پنجره در این مدل از خانه ها معمولاً بزرگ و آفتابگیر است تا از نور خورشید حداکثر بهره را ببرند.

 

هنگام انتخاب نور برای دکوراسیون داخلی منزل، رنگی را که دوست دارید به طبیعی ترین شکل در نور روز خواهید دید. وقتی به نور روز نگاه می کنید، می توانید ببینید که کدام رنگ را بیشتر به رنگ اصلی دوست دارید. به طور خاص، در نور مصنوعی، انتخاب رنگ می تواند خسته کننده باشد.

 

به جرأت می توان گفت که رنگ، اصلی ترین ویژگی در سبک مینیمال است. زیرا می تواند پایه طراحی دکوراسیون منزل را به خوبی نمایش دهد.

نحوه چیدمان وسایل در دکوراسیون مینیمال

 

بهره گرفتن از لوازم و وسایل زیبا همانند انواع فرش، قاب عکس های شکیل، گیاهان آپارتمانی، بطری های دکوراتیو و … می تواند جذابیت دکوراسیون مینیمال را چند برابر نماید. در انتخاب این وسایل توجه شود که با یکدیگر از نظر طرح، سبک و رنگ در تعادل و هماهنگی باشند. به عنوان مثال اگر که فضای خانه، سبکی فانتزی و مدرن دارد استفاده از وسایل کلاسیک در کنار آن نمی تواند صحنه زیبایی را خلق نماید. پس سعی شود که چیدمان کاملاً هدفمند صورت گیرد.

 

اگر در زمینه دکوراسیون داخلی به دنبال شرکتی می گردید که در زمینه کاری تجربه بالایی داشته باشد ما به شما آسال سازه پرگاس را معرفی می کنیم این شرکت که در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی تجربه بسیار بالایی دارد می تواند بهترین مشاوره و راهنمایی را به شما ارائه دهد تا شما بهترین انتخاب را داشته باشید.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.