جستجو کردن

سقف های کناف یکپارچه

سقف کناف

سقف کناف یکی از انواع سقف هایی می باشد که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد،این نوع از سازه نیازی به ملات برای پیاده سازی ندارد از این رو به آن ها سازه های خشک گفته می شود،این نوع از سقف در تمامی اماکن مورد استفاده قرار می گیرد یکی از پر کاربرد ترین جاهایی که در آن مورد استفاده قرار می گیرد دکوراسیون سققف پذیرایی می باشد.

در رابطه با پیاده سازی این روش به طور کلی دو بخش کلی وجود دارد که باید انجام شود یکی از بخش ها زیرساخت و دیگری روساختی می باشد که در اجرا انجام می شود.

 

کناف سقف یکی از انواع کناف هایی می باشد که شما می توانید با استفاده از آن ها به راحتی و با استفاده از کمترین دردسر یک دکوراسیون سقف عالی داشته باشید.

یکی از مهم ترین بخش هایی که می توانید با استفاده از آن یک دکوراسیون سقف بسیار عالی داشته باشید استفاده از سقف های کنافی می باشد.

سقف های کنافی یکی از انواع سقف هایی می باشد که با استفاده از آن به راحتی یک سقف زیبا و متنوع را داشته باشید چرا که این سقف ها بسیار متنوع می باشند.

انواع سقف های کناف

این نوع از سقف ها به علت تنوع بسیار بالایی که در خود دارند دارای ،انواع متفاوتی داشته و تنوع بسیاری در طرح و رنگ دارد.

 

کناف سقف یکپارچه

یکی از انواع اولیه و ساده سقف های کنافی،سقف های کنافی یکپارچه (ساده)می باشد،در این نوع از سقف ها قبل از پیاده سازی زیرسازی هایی را با استفاده از ورقه های گالوانیزه انجام می دهند از این رو این نوع از سقف ها به علت زیرسازی قوی دارای مقاومت بالایی می باشد،پس از پیاده سازی زیرسازی های انجام شده قسمت رویی مربوط به کار سوار شده و با استفاده از پرچ به زیرسازی مربوطه متصل می شود.

این نوع از سقف ها به طور معمول در هتل ها و مفازه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

سقف کناف طرح دار

این نوع از سقف کناف ها دارای طرح های بسیار زیادی می باشد به طور کلی در این نوع از سقف ها می توان گفت سقف طرح برجسته ای را به خود می گیرد و استایل آن سه بعدی می شود.

در این نوع از سقف ها می توان گفت دکوراسیون سقف به طور کامل طرح سه بعدی به خود می گیرد و بسیار برجسته می شود،این نوع از سقف ها دارای انواع مختلفی هستند از جمله انواع این سقف ها می توان به حاشیه دار،کناف گنبدی شکل،کناف سفقی گنبدی شکل و قوس دار،حاشیه دار برای نورپردازی،تونلی و کمانی علاوه بر این ها انواع متفاوت دیگری از این نوع از سقف ها وجود دارد.

در ادامه ما قصد داریم سقف های کنافی یکپارچه را معرفی کنیم.

 

این نوع از سقف ها از تنوع بسیار بالایی در زمینه طرح برخوردار می باشند از این رو انتخاب شما برای دکوراسیون سقف کنافی بسیار راحت می باشد.

شما می توانید در زمنیه دکوراسیون سقف خود از شرکت های متنوع بسیاری که در تهران وجود دارد استفاده کنید چرا که این شرکت ها از اعتبار بالایی برخوردار می باشند.

در زمینه دکوراسیون داخلی شما می توانید برای دکوراسیون سقف خود از سقف های کنافی استفاده کنید چرا که این نوع از سقف ها بسیار مورد استفاده می باشند.

پیاده سازی سقف کناف یکپارچه

در این نوع از سقف های کنافی به طور معمول در ابتدا زیرسازی های مربوطه باید انجام شود و پس از آن پیاده سازی سقف رخ دهد.برای زیرسازی های مربوطه روش های متفاوتی وجود دارد اما معمول ترین روش آن پیاده سازی با استفاده از شاسی کشی می باشد،در این نوع از پیاده سازی با استفاده از چهارچوب های فلزی که در سقف جا زده می شوند زیرسازی های مربوطه انجام می شود،در روش پیاده سازی شاسی کشی اتصالات فلزی گالوانیزه را با استفاده از پیچ و مهره به سقف متصل می کنند و پس از آن نمای سقف را پیاده سازی می کنند،در این مرحله پالت های آماده سقف را با استفاده از دستگاه به شاسی کشی متصل می کنند،و پس از پیاده سازی این لایه با استفاده از مصالحی مانند بتونه ماستیک،رنگ های پوشاننده و بتونه های درز گیر لایه ها و درزهایی که در کار باقی می ماند را پر کرده و سقف را یکدست می کنند.

 

سقف های کناف یکپارچه

این مدل از سقف ها زیر مجموعه ی سقف های کناف هستند، سقف های کناف یکپارچه با استفاده از رابیتس و گچ ساخته می شوند که جایگزین بسیار مناسبی برای سقف های غیر استاندارد کاذب می باشد، سبک بودن این سقف ها در واقع این برتری را به وجود آورده است. ساختار آن ها به از نوعی زیر سازی فولادی سبک است که صفحات گچی را با استفاده از پیچ های مخصوص در یک یا چند لایه روی سقف سوار می کنند.

مزایای سیستم کناف درمقایسه با برخی سیستم های مورد استفاده در کشور؛

 

 • مقاومت این سیستم در برابر زلزله : به علت سبکی وانعطاف پذیری بسیار بالادر برابر زلزله مقاوم هستند.
 • ایمنی : بدلیل اتصالات صحیح  در دیوارها و سقف های کاذب کناف، عموما اتصالات به صورت پیچی و مطابق ضوابط و آیین نامه های موجود انجام می دهند.
 • سرعت اجرای بالا : سیستم کناف (در شرایط مناسب وبا نیروی کار کافی ) نسبت به سیستم سنتی تا 4 برابر سریع تر قابلیت اجرا دارد.
 • اجرای راحت : به دلیل طراحی مناسب بسیار راحت می توان آن را به مرحله ی اجرا در آورد.
 • وزن کم و به طبع هزینه کمتر: چون برای پوشش دهی این سقف ها از متریال های زیادی استفاده نمی شود در نتیجه هم هزینه ی کمی در بر دارد و هم این که بسیار سبک می باشد.
 • افزایش سطح مفید زیر بنا: به سبب کاهش اشغال فضا توسط دیوارها و پارتیشن های کناف سطح مفیر زیر بنا بیشتر می شود.
 • عایق حرارتی مناسب: سیستم کناف در صورتی که به درستی اجرا می تواند بسیار عایق حرارت مناسبی باشد.
 • عایق صوتی مناسب: علاوه بر این که عایق حرارتی مناسبی می باشد می تواند به عنوان عایق صوتی نیز قرار بگیرد البته در صورتی که به درستی نصب و اجرا شده باشند.
 • پنلهایی به شدت مقاوم در برابر حریق و آتش سوزی هستند.
 • در برابر رطوبت پنل هایی بسیار مقاوم می باشند.
 • قابلیت فرم پذیری کناف بالامخصوصاً در بحث دکوراتیو
 • قابلیت تغییر فضاهای قدیمی و تبدیل به کاربری های جدید با پتانسیل بالا، کناف را می توان مناسب ترین سیستم به جهت کارهای باز سازی دانست.
 • بازیافت بیش از 75 درصد مصالح مصرفی
 • کاهش نخاله های ساختمانی به میزان قابل توجه، نخاله های ساختمان در سیستم کناف نسبت به سیستم سنتی 1 به 5 هستند به همین دلیل سبب کاهش هزینه های حمل مصالح، هزینه ی نظافت و هزینه های تخلیه نخاله ها از کارگاه می شود.
 • کاهش اکیپ های کارگری در ساختمان، به دلیل سهولت و سرعت اجرای سیستم کناف اکیپ های مختلف اجرای دیوار که شامل دیوارچینی، گچ و خاک، سفید کاری و… بود تنها به یک اکیپ اجرایی کاهش می یابند. حتی در صورت اجرای سقف کاذب کناف به جای سقف کاذب با میلگرد و رابیتس تمامی اکیپ جوش کار، رابیتس کار و گچ کار سقف همگی به یک شخص واگذار می شود.

سقف های کنافی از جمله سقف هایی می باشد که شما می توانید بااستفاده از آن ها به راحتی و با استفاده از طرح های متنوعی که دارد از دکوراسیون سقف زیبایی برخوردار باشید.

برای دکوراسیون سقف خود می توانید از سقف های کنافی استفاده کنید چرا که این نوع از سقف ها از زیبایی متفاوت و بسیاری برخوردار هستند.

برای داشتن یک دکور عالی داشتن یک سقف زیبا بسیار مهم می باشد همانگونه که داشتن یک کف زیبا مهم می باشد سقف نیز باید دکوراسیون زیبایی داشته باشد.

سقف کناف یکپارچه مزیت های فراواانی دارد که آن را به یک انتخاب ساده برای افرادی که قصد تهیه سقف کناف برای دکوراسیون منزل یا محل کار خود دارند مبدل می سازد. اما از یاد نبریم که اجرای نادرست و غیر حرفه ای آن می تواند باعث شود سایه مشکلات و معایب، مزایای آن را تحت الشعاع قرار دهد؛ پس برای اجرای سقف کناف یکپارچه از یک تیم حرفه ای کمک بگیرید.

 

یکی از مهترین انتخاب ها در زمینه پیاده سازی دکوراسیون سقف خانه پیاده سازی درست و اصولی آن می باشد در رابطه با شرکت بازسازی و دکوراسیون داخلی می توان گفت آسال سازه تنها مجموعه ای می باشد که در تمامی زمینه های طراحی دکوراسیون داخلی فعالیت داشته و سابقه بی نظیری در این زمینه دارد از این رو برای انجام بازسازی داخلی می توانید به شرکت ما در این زمینه اعتماد کنید.

 

قیمت سقف کناف یکپارچه

سقف های کنافی یکی از گزینه های بسیار عالی می باشد که می توانید برای دکوراسیون داخلی سازه های خود از آن استفاده کنید، قیمت اجرای کناف در سال ۱۴۰۰ به نسبت قیمت اجرای کناف در سال ۱۴۰۱ بسیار متفاوت می باشد، یکی از گزینه های بسیار عالی که می توانید برای دکوراسیون منزل خود استفاده کنید استفاده از نور مخفی می باشد، قیمت کناف سقف نور مخفی به نسبت کناف عادی بسیار بالاتر می باشد و همین موضوع سبب می شود که درخواست ها برای این مسئله کم باشد.

 

یکی از انواع سقف های کاذب سقف کاذب فلزی می باشد، این نوع از سقف ها در چند  سال گذشته استفاده بسیاری نداشته و قیمت سقف کاذب فلزی به طور دقیق و کامل مشخص نمی باشد از این رو است که بسیاری از افراد از سقف های pvc استفاده می کنند، قیمت سقف کاذب pvc کاملا تعریف شده بوده و از این رو می باشد که شما می توانید این نوع از سقف ها بسیار مورد استفاده است، در میان سقف های کاذب سقف 60 در 60 یکی از پراستفاده ترین ها می باشد، قیمت سقف کاذب ۶۰در۶۰ می تواند بین 100 تا 150 هزار تومان باشد علاوه بر آن هزینه اجرای سقف کناف کاملا جداگانه محاسبه می شود.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.