جستجو کردن

سبک دکوراسیون مدرن در طراحی داخلی

دکوراسیون داخلی به سبک مدرن

چگونه دکوراسیون داخلی سبک مدرن را در منزل و یا فضای دفتر کار داشته باشیم؟

فضاهایی با طراحی داخلی سبک مدرن را می توان به طور ساده در حداقل تزئینات و حداکثر استفاده از فضا تعریف کرد. می توان گفت سادگی دکوراسیون سبک مدرن سبب شده تا علاوه بر زیبایی از لحاظ شرایط اقتصادی نیز، به سبک بسیار کارآمدی تبدیل شود. علاوه بر این سبک مدرن همیشه طرفداران و دنبال کنندگان خاص خود را داشته است؛ همچنین ویژگی های سبک مدرن از جمله توجه بالا به پایداری انرژی و بازدهی، توجه به روحیه آرامشی و ویژگی‌های روانشناختی انسان، همگی باعث شده تا این سبک به سبکی محبوب در طراحی داخلی و دکوراسیون منازل محسوب شود.

 

استفاده از سبک دکوراسیون مدرن و طراحی داخلی مدرن در خانه و یا دفتر کار، علاوه بر زیبایی باعث بزرگنمایی دو چندان خانه ی شما خواهد شد؛ فقط کافیست تا از قواعد و اصول این سبک در فضای خانه و یا دفتر کار خود پیروی کنید، برای آشنایی بیشتر با این سبک و المان‌ها و قواعد اصلی سبک مدرن با آسال سازه پرگاس در ادامه همراه باشید.

 

سبک دکوراسیون مدرن در طراحی داخلی

هدف اصلی سبک دکوراسیون مدرن در طراحی داخلی دوری از سنت های قدیمی و تجمل‌گرایی ست؛ به همین خاطر عناصر و جزئیات غیرضروری در این سبک به طور کامل حذف می شوند و فضا یک طراحی داخلی یکپارچه و ساده خواهد داشت.

 

در واقع سبک مدرن توجه به روحیه ی روانشناختی انسان دارد، چرا که سبک مدرن سعی بر این دارد تا با حذف المان های غیر ضروری، فضای طراحی داخلی را تبدیل به فضایی آرام کند تا کاربر در حین قرارگیری در آن احساس آرامش کند.

 

همانطور که گفتیم شعار سبک مدرن “فرم تابع عملکرد” است و در این سبک سعی بر آن است تا به جای پرداختن به تزئینات، ساختار درست باشد.

 

چگونه فضایی با دکوراسیون مدرن داشته باشیم؟

برای داشتن دکوراسیون مدرن در طراحی داخلی منزل و یا دفتر کار خود نیاز است که ویژگی های این سبک و اصول و قواعد سبک مدرن را در طراحی داخلی فضای مورد نظر خود بگنجانید!

 

در ادامه با ما در آسال سازه پرگاس همراه باشید تا به بررسی این ویژگی ها بپردازیم.

 

یکی از روش هایی که در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از سبک های متفاوت در دکوراسیون داخلی می باشد.

دکوراسیون ساده

سعی کنید در انتخاب مبلمان، اجزای دکوراتیو و اکسسوری ها از فرم های ساده و بدون پیچیدگی استفاده کنید، مبلمان مورد استفاده در طراحی داخلی سبک مدرن باید به دور از هر جزئیاتی و تزئینات پیچیده ای باشند. همچنین طرح های مبلمان باید بدون الگو باشد.

در سبک مدرن می توانید از مبلمان های ساده ی تک رنگ در کنار کوسن های زیبای رنگ مکمل استفاده کنید، اما دقت کنید که این رنگ ها باید در تناژ رنگی گرم و روشن (نود) باشد. این نوع از سبک ها را می توانید برای دکوراسیون بالکن استفاده کنید.

 

در انتخاب اجزای مبلمان مانند میز عسلی، می توانید از میز های شیشه ای فلزی در سبک مدرن استفاده کنید.

برای انتخاب مبلمان در سبک مدرن از تعداد مبلمان کمی استفاده می‌شود؛ زیرا استفاده از عناصر داخلی باعث شلوغی فضا و تناقض با اصل سادگی خواهد شد.

 

درانتخاب مبلمان سبک مدرن تاکید بر راحتی،کاربردی بودن و سادگی مبلمان است. و نکته ی مهم آن است که اجزای مبلمان با یکدیگر تطابق داشته باشند.

 

نورپردازی

نور به داخل فضا هدایت کنید!

 

در سبک مدرن، سعی بر آن است که بیشترین استفاده از نور طبیعی در خانه صورت گیرد، به این شکل که بیشترین نور به فضا راه یابد؛ بنابراین پنجره ها بدون پرده رها می شوند.

 

در صورت استفاده از پرده نیز، پرده باید دارای طرحی ساده و بدون الگو باشد؛ از استفاده ی پرده های والان دار و یا دارای تزئینات در سبک مدرن خودداری کنید؛ بهترین نوع انتخاب پرده در سبک مدرن، پرده ای بلند از جنس پارچه ی حریر بدون طرح و الگو است.

نکته ی مهم در سبک مدرن این است که پنجره ها نباید هدررفت انرژی داشته باشند به همین دلیل از تجهیزات به روز و پنجره های دوجداره باید استفاده شود.

 

دکوراسیون داخلی یکی از بخش های بسیار مهم برای یک سازه به شمار می آید.

نورپردازی مناسب در فضای طراحی داخلی سبک مدرن

همانطور که گفته شد در طراحی مدرن، سعی بر آن است که از نور طبیعی نهایت استفاده شود؛

 

بنابراین علاوه بر هدایت نور بیرون در داخل خانه باید از نورپردازی استفاده کنید.

بهترین ایده ای که برای نورپردازی سبک مدرن می توان داشت، به‌کارگیری لامپ‌های شبکه ای و هالوژن های مخفی در سقف کاذب است.

همچنین برای تکمیل این نور پردازی می توانید از لامپ های دیواری و آباژورهای پایه بلند استفاده کنید.

همچنین می توانید با استفاده از رنگ‌های روشن در طراحی داخلی فضا و عناصر داخلی باعث روشن تر دیده شدن فضا نیز شوید.

 

کف و دیوارها را با متریال سبک مدرن

از متریال های بدون بافت و طرح کف و دیواره استفاده کنید!

تاکید طراحی داخلی سبک مدرن بر خلق فضایی دراماتیک و منسجم به کمک عناصر ساده است، نه بکارگیری عناصر تزیینی با جزئیات زیاد.

به همین خاطر این سادگی نیز بر روی تمامی عناصر فضا تاثیر گذار است حتی متریال.

 

در سبک مدرن متریال های کف و دیواره باید بدون بافت و طرح باشند؛ در انتخاب متریال کف در سبک طراحی داخلی مدرن می توانید از سنگ اسلب مرمر، سرامیک های بدون طرح، کاشی‌های پورسلین و کفپوش های لینولئوم و وینیل استفاده کنید.

 

یکی از انواع سبک هایی که در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد را می توانیم سبک های مدرن و ساده دانست.

طراحی دیوارها

از انتخاب کاغذ دیواری اجنتاب کنید!

 

برای دیوار و دیوار پوش ها در سبک مدرن، از پوشش های دکوراتیو میکروسمنت بدون بافت استفاده کنید؛ در سبک مدرن به‌ندرت از کاغذ دیواری و پوستر استفاده می شود؛ پس در این طرح از انتخاب پوستر های سه بعدی و کاغذ دیواری به کلی اجتناب کنید.

 

جزئیات سقف ها نیز در این سبک، ساده و بدون گچبری است، به طور کلی این نوع از سبک های دکوراسیون داخلی از جمله مواردی می باشد که بسیار طرفدار داشته و از جمله گزینه های عالی برای دکوراسیون داخلی می باشد. استفاده از سبک های خط های عمودی در دکوراسیون داخلی می تواند یکی دیگر از روش های طراحی باشد.

 

بهینه سازی فضا

عناصر کاربردی را جایگزین تزئینات اضافی کنید!

در طراحی داخلی سبک مدرن و ریز فضاها مانند آشپزخانه، اتاق‌پذیرایی، اتاق خواب و حمام و سرویس بهداشتی تاکید بر بهینه سازی فضای داخلی ست و سعی بر استفاده حداکثری از محیط است.

 

برای این کار باید از استفاده ی لوازم تزئینی خودداری کنید و به جای آن از تجهیزات مدرن استفاده کنید. به طور مثال در ریز فضاها از لوازم کاربردی به جای تزئینی استفاده کنید و عناصر تزئینی بدون کاربرد را به طور کلی حذف کنید.

 

آثار هنری در سبک مدرن

از اکسسوری های ساده و کاربردی استفاده کنید!

عناصر دکوراتیو در طراحی داخلی سبک مدرن باید در عین سادگی، کاربردی باشند به همین دلیل از اینه هایی با قاب های ساده به جای تابلوهای متفاوت استفاده می شود که باعث بزرگنمایی فضا نیز می شوند. این گزینه یکی از مواردی می باشد که کاملا سلیقه ای بوده و به خود افراد بستگی دارد که این نوع از سبک ها را استفاده کنند.

 

به شما پیشنهاد می کنیم برای دکوراسیون داخلی خود حتما از شرکت های دکوراسیون داخلی کمک بگیرید، این نوع از محیط ها بهتر است توسط فردی که توانایی و سابقه بسیار بالایی دارد انجام شود.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.