جستجو کردن

سبک دکوراسیون داخلی معاصر

انتخاب متنوع‌ ترین سبک‌ ها از میان انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی کار دشواری است، بنابراین بیشتر اتاق‌ ها بر اساس معیار های مختلفی از جمله راحت، مدرن و زیبا بودن طراحی می‌شوند. همه این عناصر را می توان در دکوراسیون داخلی معاصر یا نئوکلاسیک شناسایی کرد.

طراحی داخلی معاصر سبکی مدرن است که می تواند در اشکال و روش های متعددی اجرا شود که با گذشت زمان و ظهور نوآوری های مدرن همیشه دگرگون می شوند.

این سبک آمیزه‌ای از مینیمالیسم، سبک اسکاندیناویایی با افزودن عناصر تزئینی سبک‌ها و دوره‌های مختلف میباشد.

سبک معاصر مبتنی بر ایدئولوژی مینیمالیسم، سادگی و کاربردی است و از مزیت عدم محدودیت های سختگیرانه برخوردار است. این امر آن را به گزینه ای مناسب برای طراحی دکور فضاهای مسکونی، تجاری و هتلداری تبدیل می کند.

در ادامه عناصر اصلی طراحی داخلی را معرفی میکنیم:

 

 • سبک معاصر در دکوراسیون داخلی سبکی مستقل است که در اواخر قرن بیستم یافت شد و سبک اسکاندیناویایی در دکوراسیون منبع الهام برای ایجاد برخی از پروژه های دکوراسیون داخلی بود و سادگی در فرم ویژگی اصلی این سبک بود.
 • ویژگی اصلی دکوراسیون داخلی به سبک معاصر، آمیختگی عناصر تزئینی سنتی با تکنیک های مدرن طراحی است که در نتیجه ترکیب خاص خطوط ساده و تناژهای طبیعی مواد تزئینی است که گرما، راحتی و صمیمیت لازم را به اتاق می بخشد. سبک مدرن دکوراسیون، مواد تزئینی استفاده شده را خلاصه می کند.

 

برنامه ریزی فضای جادار

طراحی داخلی معاصر بیشتر شامل یک پلان باز است که از موانع جلوگیری می کند و فضاها را با مبلمان، رنگ ها و بافت ها تقسیم می کند. در سبک معاصر فضاها به طور یکپارچه به یکدیگر متصل می شوند.این موضوع بسیار در طراحی دکوراسیون داخلی مهم و پر اهمیت می باشد یکی از ویژگی هایی که می توان برای خانه های بسیار کوچک پیاده سازی و اجرا کرد این روش می باشد، ایجاد فضای خالی بیشتر برای خانه هایی که متراژ پایینی دارند می تواند برا افرادی که از خانه استفاده می کنند راحتی را به ارمغان بیاورد.

 

خطوط و اشکال ساده

هیچ دکور اغراق آمیزی روی دیوارها، سقف ها یا کف وجود ندارد. سبک معاصر با خطوط ساده و اشکال واضح در دکور، اتاق ها و مبلمان مشخص می شود.در زمینه دکوراسیون داخلی خانه نباید بیش از حد از خطوط و اشکال استفاده کرد استفاده بیش از حد از خطوط زمانی که تضاد رنگی بسیار می باشد می تواند پس از گذشت مدتی بسیار آزار دهنده جلوه کند، از این رو در استفاده و انتخاب خطوط در دکوراسیون داخلی منزل خود دقت کنید.

 

استفاده از مواد طبیعی

استفاده از مواد طبیعی و پایدار در سبک معاصر و استفاده از مواد بدیع یکی از عناصر طبیعی این سبک است.سنگ مرمر، تراورتن و گرانیت به طور گسترده در کف، دیوارها و میزهای آشپزخانه، مانند چوب های سخت و پانل های چوبی استفاده می شود. استفاده از سنگ در دکوراسیون داخلی خانه می تواند یکی از گزینه های بسیار ساده برای شما باشد حتی می توانید برای پیاده دکوراسیون داخلی خانه شما می توانید از گیاهان طبیعی نیز استفاده کنید این موضوع می تواند در روحیه افراد خانه نیز تاثیر گذار باشد.

 

طراحی و دکوراسیون داخلی منزل

پالت رنگ

رنگ های اصلی این سبک خنثی، خاکی و سفید هستند. برای ایجاد تضاد رنگی و ظاهری جذاب، از رنگ های روشن در وسایل دکوری و مبلمان استفاده می شود.

جریان صاف رنگ ها یکی پس از دیگری ،از ویژگی های مثبت دکوراسیون داخلی معاصر است، سایه های خاموش و خنثی در میان آنها ترجیح داده می شود حتی اگر می خواهید از یکنواختی الگوی رنگ بکاهید، باید رنگی خنثی به آن بدهید و این یکنواختی به اتاق آرامش و گرما می دهد و اجزای مختلف مکان را در کل متعادل می کند. در ارتباط با طراحی دکوراسیون داخلی باید به نورپردازی توجه ویژ شود چرا که این موضوع سبب می شود تا طراحی داخلی به درستی نمایش داده شود.

 

روشنایی

نور یک عنصر مهم در طراحی داخلی معاصر است و از نور طبیعی به طور گسترده استفاده می شود. یکی از ویژگی های این سبک استفاده از پنجره های بزرگ بدون پرده است که اجازه ورود نور زیادی به داخل را می دهد. در صورت نیاز از پرده و سایه استفاده می شود.

لوسترهای معاصر با اشکال منحصر به فرد خود متمایز می شوند. نورپردازی پنهان از خطوط و اشکال استفاده می‌کند و لامپ‌های کف ابتکاری ظریف فضای خاصی را ایجاد می‌کنند. در ارتباط با طراحی دکوراسیون داخلی باید به نورپردازی توجه ویژ شود چرا که این موضوع سبب می شود تا طراحی داخلی خانه به درستی نمایش داده شود.

 

مبلمان خانه

مبلمان سبک معاصر اغلب ساده و راحت هستند. با خطوط مستقیم یا منحنی و گاهی اوقات اشکال هندسی بدیع مشخص می شود.

کارایی و ارگونومی ویژگی اصلی مبلمان سبک کلاسیک معاصر است. و وجود برخی جزئیات پیشرفته در آن تاثیری در عملکرد اصلی آن ندارد.

در صورتی که باید اشکال و خطوط واضحی در مبلمان استفاده شده وجود داشته باشد، موارد نرم و ساده می توانند راحتی مطلوبی را در اتاق ایجاد کنند و از استحکام بقیه قطعات دکوراسیون استفاده شده بکاهند.

 

پرداخت های فلزی

پرداخت های فلزی در سبک معاصر به اشکال مختلفی وجود دارد و به بیش از یک روش ترکیب می شود. از فولاد، برنج و کروم برای افزودن حسی مجلل به مبلمان، حمام و سایر جزئیات دکوراسیون استفاده می شود

 

عناصر هنری منحصربفرد و دکوراسیون نوآورانه خانه بخشی جدایی ناپذیر از سبک معاصر است که به این سبک ظاهری ظریف می بخشد.

مینیمالیسم در این سبک جزئی است و فقط پایه ای برای ایجاد یک بوم با نقاط کانونی و عناصر دکوری است که شخصیت صاحب خانه را نشان می دهد.

سبک معاصر می تواند بسیار شیک یا آینده نگر باشد زیرا هیچ محدودیت سختی ندارد و به صاحبان خانه این آزادی را می دهد تا با ایده های غیر متعارف برای خانه ای شیک و مدرن ابراز نظر کنند.

داشتن قطعات غیر معمول خیره کننده در دکوراسیون داخلی مجاز است، اما باید تنها یکی باشد و شکل کلی را حفظ کرده و با آن هماهنگ باشد. سپس، به راحتی، می توان یک اتحاد هماهنگ با یک عنصر مرکزی ایجاد کرد.

مناسب ترین مواد اولیه برای ایجاد یک تصویر یا نمای کلی از یک اتاق عبارتند از:

 

 • شیشه
 • منسوجات
 • فلز
 • مواد مصنوعی
 • سنگ ها

در سبک معاصر دکوراسیون داخلی، بهتر است از پارچه های طبیعی، با رنگ ها و بافت های طبیعی برای تاکید و رسیدن به هماهنگی بین خطوط و فضای کلی استفاده شود.

در مورد کف، می تواند صاف و براق باشد یا با یک فرش نرم پوشیده شود.طراحی کف بر ظاهر کلی ساختمان تأثیر می گذارد، جایی که از تکنیک های مدرن و کاربردی برای ایجاد نمای کلی اتاق استفاده می شود.

سقف ها باید تک رنگ با پنجره ها و درهای پلاستیکی ساده باشند تا فضای کلی اتاق را به شکلی متمایز تکمیل کنند.دکوراسیون سقف در این زمینه بسیار پر اهمیت می باشد.

 

 

دکوراسیون معاصر برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به مبلمان با یک سبک خوب علاقمند هستید که زیاد از مد افتاده نباشد در عین حال کمی هم کلاسیک باشد، این سبک طراحی داخلی برای شما ساخته شده است. در این طراحی دکوراسیون ، چیدمان و ظاهر مبلمان برای صاحبخانه طراحی شده است و یک زندگی آسان و راحت را فراهم می کند. بیشتر طراحان داخلی امروزه به این سبک گرایش دارند.

اگر شما به فکر طراحی خانه خود به سبک مدرن هستید میتوانید موارد زیر را دنبال نمائید تا به دکوراسیونی ایده آل دست پیدا کنید.

 

 • تاکید بر خطوط افقی و عمودی و محدودیت در استفاده از خطوط منحنی
 • مبلمان کم ارتفاع با زوایای منظم و خطوطی صاف
 • استفاده از نور طبیعی و پنجره های بدون تزئین
 • متریال های طبیعی مانند چوب رنگ نشده, فلز, چرم و فیبرهای طبیعی
 • استفاده از رنگ های طبیعی و خنثی
 • استفاده از سطوح بازتابی مانند استیل, شیشه و یا کروم
 • کاربرد چوب طبیعی و روکش های چوبی

سبک معاصر در دکوراسیون داخلی برای افرادی که به دنبال راحتی هستند بیش از دکوراسیون خارجی و شیک اهمیت دارد و همین امر باعث شده تا این نوع دکوراسیون (معاصر) در طول سالیان متمادی تاج و تخت دسته بندی سبک ها و مدل های مختلف دکوراسیون را به خود اختصاص دهد.

 

اگر در زمینه دکوراسیون داخلی نیاز به مشاوره داشتید شرکت آسال سازه پرگاس آماده خدمات رسانی به شما می باشد.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.