بارگذاری

نکاتی که برای انتخاب رنگ اتاق خواب باید بدانید!

نکاتی که برای انتخاب رنگ اتاق خواب باید بدانید!

  • 1400/10/18
  • دکوراسیون داخلی خانه

هارمونی رنگ اتاق خواب

اتاق خواب یکی از مهم ترین اتاق های خانه است، بنابراین طراحان داخلی بسیار مراقب طراحی آن هستند، زیرا جایی است که افراد بیشتر وقت خود را در آن می گذرانند.

کارشناسان تایید کرده اند که رنگ ها تاثیر جادویی بر روحیه اتاق خواب دارند زیرا ما بیشترین زمان را در اتاق خواب می گذرانیم بنابراین باید رنگ هایی را انتخاب کنیم که انرژی مثبت را در این محیط افزایش دهیم.


درباره اصول دکوراسیون منزل هم میتوانید این مقاله را بخوانید!


سفید؛ برای تمیزی و اعتماد به نفس

وجود رنگ سفید در اتاق خواب نشانه اعتماد به نفس و همچنین رنگ آرامش و کنترل است.

رنگ سفید رنگ اعتماد به نفس و همچنین رنگ آرامش و کنترل است به گفته کارشناسان انتخاب رنگ سفید شانس بارداری را افزایش می دهد و به خلاقیت افراد به ویژه با خانم ها کمک می کند!

آبی؛ برای آرامش و تمدد اعصاب

 اگر زندگی شما پر از فشار و تنش است از رنگ آبی در اتاق خواب استفاده کنید.

 اگر زندگی شما پر از فشار و تنش است از رنگ آبی استفاده کنید. این رنگ نماد غرق شدن دارد! در نتیجه در اتاق آبی رنگ شما خواب راحت تری تجربه خواهید کرد. انرژی مکان آبی رنگ دانش و خرد است و برای ترویج شفا نیز استفاده می شود.

آرامش، تمدد اعصاب و اعتماد به نفس؛ وجود این سه ویژگی در اتاق خواب ضروری است. 

همچنین آبی رنگ مورد علاقه پسران است، بنابراین بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی از آن برای طراحی اتاق خواب کودکان استفاده می کنند.

سبز؛ برای هماهنگی و سلامتی

پرنگ سبز دارای ویژگی طراوت و آرامش بخشی است و وجود آن در ترکیب اتاق خواب به بهبود روابط با خانواده کمک می کند.

طراح داخلی اتاق خواب همیشه رنگ سبز را برای اتاق خواب ها انتخاب می کند زیرا دارای ویژگی طراوت و آرامش بخشی است و به بهبود روابط با خانواده کمک می کند، قرار دادن عناصر سبز در اتاق چه گیاهان سبز باشد و چه استفاده از رنگ به خودی خود به احساس راحتی کمک میکند.

صورتی؛ برای فضایی رمانتیک!

محققان می گویند از نظر علمی ثابت شده است که بخشی از مغز با رنگ صورتی تعامل دارد و قلب را آرام می کند!

رنگ صورتی ترکیبی از سفید و قرمز است، پاکی سفید و قدرت قرمز، رنگ عشق و زیبایی است، محققان می گویند از نظر علمی ثابت شده است که بخشی از مغز با رنگ صورتی تعامل دارد و کار قلب را آرام می کند در نتیجه به آرام شدن عضلات و عصب کمک می کند.

همچنین این رنگ انتخاب بسیاری از دختربچه ها است، بنابراین ما این رنگ زیبا را همیشه یکی از اولویت در طراحی اتاق خواب دخترانه می دانیم .

نکاتی برای انتخاب رنگ اتاق خواب

در اینجا پنج نکته اساسی برای لذت بردن از رنگ متناسب با طبیعت اتاق و طبیعت شخصی شما آورده شده است:

  • بدون توجه به سلیقه شخصی خود، کیفیت مبلمان و فضای اتاق به دنبال مد نروید، صرف نظر از اینکه چه چیزی در زمان انتخاب شما محبوب است، به سلیقه خود پایبند باشید.
  • مساحت اتاق خود را مشخص کنید و سرویس خواب را در داخل اتاق خواب بچینید. انتخاب بهترین رنگ برای اتاق خواب مستلزم هماهنگی بین موقعیت سرویس خواب، محل قرارگیری دیوارهای رنگ شده و همچنین تزیینات اتاق است. اگر این نکته را در نظر نگیرید، متوجه نمی شوید که مثلاً دیوار رنگ شده را به رنگ متمایز کمد و غیره پوشانده اید. فضای اتاق تعیین می کند که چه تن رنگی را داشته باشید تا بعداً تحت تأثیر منفی قرار نگیرید و احساس ناراحتی نکنید.
  • قبل از رنگ آمیزی کل دیوار اتاق خواب، در یک قسمت کوچک رنگ مورد نظر خود را امتحان کنید، اغلب درجه رنگ در پالت رنگ فریبنده است و در هنگام رنگ آمیزی دیوار با آن، درصد زیادی تغییر می کند.
  • نظرات کارشناسانی مانند طراحان داخلی یا متخصصان را در نظر بگیرید و تعداد زیادی نمونه کار به رنگ دلخواه را ببینید.
  • از رنگ ;های تند و دکور با طرح ;های متعدد اجتناب کنید، اتاق خواب قرار است مکانی برای استراحت، آرامش و تممد اعصاب باشد، رنگ ;های پر سر و صدا یا تیره بر روحیه شخصی شما تأثیر می ;گذارند و باعث ایجاد تنش و ناراحتی در شما می ;شوند.

سوالات متداول

بهترین دکوراسیون برای اتاق خواب چه می باشد؟

در ابتدا باید بدانیم که این دکوراسیون انجام شده برای چه بچه ای و با چه سنی می باشد به طور کلی سبکی که برای دکوراسیون داخلی اتاق ها مورد استفاده قرار می گیرد از جمله دکوراسیون های مدرن و ساده می باشد، چرا که این نوع از دکوراسیون ها بسیار مد هستند.

از چه رنگی برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنیم؟

یکی از مهم ترین سوالات در رابطه با دکوراسیون داخلی این می باشد که چه رنگی بهتر است، بسیاری از افراد از رنگ های مدرن و به روز استفاده می کنند خیلی از افراد هم هستند که رنگ سال را برای دکوراسیون داخلی خود انتخاب می کنند اما شما می توانید در این زمینه از رنگ مورد علاقه خود استفاده کنید.

انواع دکوراسیون های اتاق خواب چیست؟

برای دکوراسیون اتاق خواب های زوج های تازه ازدواج کرده بهتر است از طرح های مدرن و ساده استفاده کنید چرا که این نوع از دکوراسیون ها برای مدتی برای افراد تازگی دارد و خیلی دیر از مد می افتد اما برای نوجوانان بهترین دکوراسیون دکوراسیون های مدرن و مینیمال می باشد.

نظرات کاربران

نظر خود را ارسال نمایید.

در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}