جستجو کردن

نکاتی که برای انتخاب رنگ اتاق خواب باید بدانید!

هارمونی رنگ اتاق خواب

اتاق خواب یکی از مهم ترین اتاق های خانه است، بنابراین طراحان داخلی بسیار مراقب طراحی آن هستند، زیرا جایی است که افراد بیشتر وقت خود را در آن می گذرانند.

 

کارشناسان تایید کرده اند که رنگ ها تاثیر جادویی بر روحیه اتاق خواب دارند زیرا ما بیشترین زمان را در اتاق خواب می گذرانیم بنابراین باید رنگ هایی را انتخاب کنیم که انرژی مثبت را در این محیط افزایش دهیم.

 

سفید؛ برای تمیزی و اعتماد به نفس

رنگ سفید رنگ اعتماد به نفس و همچنین رنگ آرامش و کنترل است به گفته کارشناسان انتخاب رنگ سفید شانس بارداری را افزایش می دهد و به خلاقیت افراد به ویژه با خانم ها کمک می کند!

 

آبی؛ برای آرامش و تمدد اعصاب

اگر زندگی شما پر از فشار و تنش است از رنگ آبی استفاده کنید. این رنگ نماد غرق شدن دارد! در نتیجه در اتاق آبی رنگ شما خواب راحت تری تجربه خواهید کرد. انرژی مکان آبی رنگ دانش و خرد است و برای ترویج شفا نیز استفاده می شود.

 

آرامش، تمدد اعصاب و اعتماد به نفس؛ وجود این سه ویژگی در اتاق خواب ضروری است.

 

همچنین آبی رنگ مورد علاقه پسران است، بنابراین بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی از آن برای طراحی اتاق خواب کودکان استفاده می کنند.

 

سبز؛ برای هماهنگی و سلامتی

طراح داخلی اتاق خواب همیشه رنگ سبز را برای اتاق خواب ها انتخاب می کند زیرا دارای ویژگی طراوت و آرامش بخشی است و به بهبود روابط با خانواده کمک می کند، قرار دادن عناصر سبز در اتاق چه گیاهان سبز باشد و چه استفاده از رنگ به خودی خود به احساس راحتی کمک میکند.

 

صورتی؛ برای فضایی رمانتیک!

رنگ صورتی ترکیبی از سفید و قرمز است، پاکی سفید و قدرت قرمز، رنگ عشق و زیبایی است، محققان می گویند از نظر علمی ثابت شده است که بخشی از مغز با رنگ صورتی تعامل دارد و کار قلب را آرام می کند در نتیجه به آرام شدن عضلات و عصب کمک می کند.

 

همچنین این رنگ انتخاب بسیاری از دختربچه ها است، بنابراین ما این رنگ زیبا را همیشه یکی از اولویت در طراحی اتاق خواب دخترانه می دانیم .

 

نکاتی برای انتخاب رنگ اتاق خواب

در اینجا پنج نکته اساسی برای لذت بردن از رنگ متناسب با طبیعت اتاق و طبیعت شخصی شما آورده شده است:

 

  • بدون توجه به سلیقه شخصی خود، کیفیت مبلمان و فضای اتاق به دنبال مد نروید، صرف نظر از اینکه چه چیزی در زمان انتخاب شما محبوب است، به سلیقه خود پایبند باشید.
  • مساحت اتاق خود را مشخص کنید و سرویس خواب را در داخل اتاق خواب بچینید. انتخاب بهترین رنگ برای اتاق خواب مستلزم هماهنگی بین موقعیت سرویس خواب، محل قرارگیری دیوارهای رنگ شده و همچنین تزیینات اتاق است. اگر این نکته را در نظر نگیرید، متوجه نمی شوید که مثلاً دیوار رنگ شده را به رنگ متمایز کمد و غیره پوشانده اید. فضای اتاق تعیین می کند که چه تن رنگی را داشته باشید تا بعداً تحت تأثیر منفی قرار نگیرید و احساس ناراحتی نکنید.
  • قبل از رنگ آمیزی کل دیوار اتاق خواب، در یک قسمت کوچک رنگ مورد نظر خود را امتحان کنید، اغلب درجه رنگ در پالت رنگ فریبنده است و در هنگام رنگ آمیزی دیوار با آن، درصد زیادی تغییر می کند.
  • نظرات کارشناسانی مانند طراحان داخلی یا متخصصان را در نظر بگیرید و تعداد زیادی نمونه کار به رنگ دلخواه را ببینید.
  • از رنگ ;های تند و دکور با طرح ;های متعدد اجتناب کنید، اتاق خواب قرار است مکانی برای استراحت، آرامش و تممد اعصاب باشد، رنگ ;های پر سر و صدا یا تیره بر روحیه شخصی شما تأثیر می ;گذارند و باعث ایجاد تنش و ناراحتی در شما می ;شوند.
Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.