بارگذاری

دکوراسیون زمستانی

دکوراسیون زمستانی

خانه خود را برای زمستان آماده کنید!

وقتی فصل زمستان فرا می رسد، بسیاری از مردم به تغییر دکوراسیون و شکل خانه برای مطابقت با طبیعت زمستان و افزایش حس گرما در سراسر خانه اهمیت می دهند. متناسب با سلایق و نظرات مختلف، ایده های زیادی داریم که می توانید برای تغییر دکوراسیون منزل و مطابقت آن با فصل زمستان با اضافه کردن و تغییر برخی عناصر دکوراسیون که تاثیر زیادی در شکل گیری گرما دارد، از آنها کمک بگیرید. در فضای زمستانی نازک و راحت برای همه سلیقه ها، این نکاتی است که به برخی از آنها اشاره می کنیم:

استفاده از پرده های سنگین و اضافه کردن تعدادی کوسن بر روی مبلها، خانه را گرم‌تر می‌کند.

مبلمان و پرده

استفاده از پرده های سنگین و اضافه کردن تعدادی کوسن بر روی مبلها، خانه را گرم‌تر می‌کند. یا تغییر متریال مبلمان و پرده‌ها به برخی از مواد سنگین یعنی آستردار مانند چوب‌ها و پشم یا چرم. همچنین استفاده از رنگ های تیره زمستانی (قهوه ای، مشکی، بژ و... هماهنگی آنها با برخی از رنگ های تند (قرمز، زرد، سبز) و ادغام یکدیگر در مبلمان و پرده ها، حس گرمی و لطافت فضای زمستانی و آسایش روانی را به وجود می آورد. 


پیشنهاد میکنیم درباره طراحی دکوراسیون داخلی مدرن بیشتر بدانید!


کف و موکت

پارکت انتخاب ایده آلی برای کف خانه است چرا که در زمستان و تابستان گرمای طبیعی خود را حفظ می کند و در زمستان گرم و در تابستان سرد است و این امر باعث می شود تا خانه بدون فرش هم زیبا به نظر برسد.

دیوارها و نورپردازی

تغییر رنگ دیوارها در هر فصلی از سال قطعا سخت است، اما هنگام طراحی دکوراسیون زمستانی می توان آن را جبران کرد، می توان از تابلوهای مناسب فصل زمستان مانند نقاشی های زمستانی استفاده کرد. برخی از مناظر بیانگر زمستان و محدود به رنگ‌های سفید و سیاه و یا استفاده از برخی نقاشی‌های آسمان ابری و باران که حسی سرزنده و عاشقانه ای از زمستان می‌دهد و آن را بیان می‌کند. نورپردازی نیز تاثیر آن را جادویی دارد. دکوراسیون در فصل زمستان با توزیع نور طبیعی در خانه دلچسب تر است و این امر با چیدمان و کاهش برخی از لوازم مربوط به منبع نور طبیعی میسر میشود. همچنین استفاده از نور کم حس صمیمی و گرمتری به خانه می دهد.

لوازم جانبی

 یکی از مهم ترین عناصری که تغییر کاملی در شکل دکوراسیون ایجاد می کند و انتخاب آن می تواند تعیین کننده نوع دکوراسیون باشد، خرید اکسسوری زمستانی است. انتخاب درست اکسسوری های مناسب برای فصل زمستان ضروری است، به عنوان مثال استفاده از لوازم چوبی ساخته شده در رنگ های تیره و متناسب با شکل و رنگ عناصر دیگر مانند مبلمان و فرش یا استفاده از عناصری که شامل جزئیات پشمی هستند. اکسسوری های طبیعی مانند سنگ های طبیعی یا گل و برگ های خشک درخت. اکسسوری های طبیعی حس راحتی و گرما را القا می کنند.

شومینه 

استفاده از شومینه در فصل زمستان ضروری است، زیرا یکی از اولین تزیینات زمستانی مورد نیاز خانه است و می توان آن را به شکل سنتی در وسط دیوار اصلی قرار داد که حکایت از احساس گرمی و عاشقی دارد! تشويق اجتماعات خانوادگي در شب‌هاي زمستان، ضمن تزيين آن از بيرون با سنگ مرمر يا آجر و قرار دادن فرش روبروي آن که از مواد خام غير قابل احتراق براي جلوگيري از آتش‌سوزي ساخته شده است، همچنين هنگام استفاده از بخاري برقي، اندازه و رنگ باید متناسب با اندازه اتاق و رنگ سایر عناصر تزئینی باشد. با رایحه های معطر زیبا که مکمل تمام عناصر دکور است و یک دکور زمستانی گرم و راحت باشد.

 

دکور خانه باید دائماً تغییر کند که باید با روحیه و وضعیت روانی ما مطابقت داشته باشد، بنابراین با هر فصل از سال تغییر و شکل دادن به دکوراسیون خانه خود را شروع کنید تا تفاوت را در وضعیت روانی خود احساس کنید.

 

نظرات کاربران

نظر خود را ارسال نمایید.

در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}