جستجو کردن

10 ترفند زیبا و جذاب در دکوراسیون داخلی ایرانی

ایرانیان مردمانی اصیل و دارای فرهنگ و هنر دیرینه هستند. ایران از دیرباز مهد هنر و فرهنگ بوده است. ایرانیان با توجه به اصالت فرهنگ و هنر گذشتگان خود که نسل به نسل و سینه به سینه به آنان ارث رسیده است، هر نوع دکوراسیون و سبک دیزاین منزل را برای خود نمی پسندند. اگر شما هم علاقه مند به دکوراسیون و سبک خانه های اصیل ایرانی هستید پس دیگر از خانه های بی روح و بی انرژی خسته شده اید و آرامش خود را در یک خانه گرم با دکوراسیون ایرانی جست و جو می کنید.

به جرات می توانیم بگوئیم که یک خانه ایرانی بهترین و امن ترین جا برای زندگی و گذران عمر است. اگر می خواهید برای منزل خود دکوراسیون داخلی ایرانی را اجرا کنید پس باید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. شرکت آسال سازه پرگاس قصد دارد در این مقاله اطلاعات مفیدی را در مورد دکوراسیون داخلی ایرانی در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

دکوراسیون ایرانی بهشت هر ایرانی

اگر به دنبال مکانی امن و سراسر آرامش هستید تا در آن گذر زمان را احساس نکنید، دکوراسیون ایرانی می تواند مامن آرامش و احساس برای شما باشد. به جرات می توانیم بگوئیم که در دکوراسیون ایرانی می توانید یک بهشت گم شده را خلق کنید. استفاده از هنرهای اصیل ایرانی مانند صنایع دستی، تابلوهای هنری، فرش با اصالت ایرانی، میناکاری، خاتم کاری و ظروف سفالی می تواند کنجی دنج و امن را برای شما به ارمغان بیاورد. شما می توانید با بهره گیری از هنر و اصالت ایرانی، زیبایی و آرامش محصور کننده ای را در فضای و دکوراسیون منزل خود ایجاد کنید.

دکوراسیون داخلی ایرانی

10 راهکار جذاب برای دکوراسیون داخلی ایرانی

دکوراسیون ایرانی فراتر از ظاهر یک فضا بلکه نماد هنر و اصالت یک ملت و فرهنگ و تمدن آنهاست. توجه به جزء جزء قسمت های یک دکوراسیون ایرانی دارای اهمیت است. ایرانیان دارای تمدنی غنی و فرهنگی اصیل هستند پس خود را لایق بهترین ها می بینند. بهره گیری از المان های ایرانی می تواند موجب شکوه فضا و ایجاد حس آرامش در افراد شود.

دکوراسیون داخلی ایرانی دارای ریزه کاری های زیادی است که می توانید برای کسب نتیجه مطلوب آن را به متخصصان و طراحان داخلی آسال سازه پرگاس بسپارید. آسال سازه با توجه به مواردی چون فضای موجود و همچنین برنامه‌ریزی حرفه‌ای و طراحی براساس سلیقه مشتری با کمک نرم‌افزارهای هوشمند مهندسی نهایت تلاش خور را برای جلب رضایت شما می کند. شما می توانید با رعایت چند نکته و ترفند یک دکوراسیون داخلی ایرانی را طراحی نمائید.

بهره گیری از اشکال هندسی و ایرانی: برای دیزاین و طراحی دکوراسیون داخلی ایرانی می‌توانید از اشکال هندسی و متقارن به طرز هوشمندانه و خلاقانه ای استفاده نمائید. زیبایی اشکال هندسی مانند مربع، مستطیل، شش ضلعی، هشت ضلعی و… می‌تواند اصالت و جذابیت بیشتری را در فضای منزل ایجاد کند. از هنرهایی که با تقارن و قرینه سازی ایجاد می شوند می توان به شمسه و گره ها اشاره نمود. این هنر زیبای اصیل ایرانی با تقارن یک طرح جذاب و کوچک در یک سطح گسترده ایجاد می‌شود.

نورپردازی گرم و صمیمی: خانه ایرانی همیشه روشن و سرزنده بوده است. سعی کنید در دکوراسیون داخلی ایرانی از نور و انرژی آن بیشترین استفاده و بهره را ببرید. اگر در مورد نورپردازی حرفه ای سررشته دارید می‌توانید با استفاده از نورهای ملایم و مخفی جذابیت فضا را افزایش دهید.

دکوراسیون سبز و طبیعی: استفاده از گیاهانی که در سنت ایرانی شناخته شده اند می‌تواند تاثیر مثبتی در دکوراسیون شما داشته باشند. بهره گیری از المان های سبز علاوه بر ایجاد آرامش می‌تواند به بهبود کیفیت هوای محیط هم کمک شایانی نماید. از میان تمام گیاهان زیبا پونه، نعناع، گل چمن، رازیانه، گل سرخ، بابونه و بنفشه مناسب ترین ها برای دکوراسیون داخلی ایرانی هستند.

دکوراسیون داخلی ایرانی

استفاده از هنرهای دستی ایرانی: هنرهای سنتی و دستی ایرانی می توانند بیشترین تاثیر را در خلق یک دکوراسیون ایرانی داشته باشند. بهره گیری از ظروف سفالی که در آن از طرح های کهن و باستانی ایرانی الهام گرفته شده است. نصب یک دیوار کوب میناکاری شده یا برنجی بر روی دیوار می تواند الهام بخش فرهنگ و هنر ایرانی باشد.

جلوه آینه کاری در دکور ایرانی: آینه ها عنصری اصلی در دکوراسیون داخلی ایرانی هستند که به هیچ وجه نمی توان آن را از فضای دکوراسیون داخلی ایرانی کنار گذاشت. از گذشتگان دور از آینه برای افزایش زیبایی و شکوه قصرها و کاخ ها استفاده می شده است. آینه در دکوراسیون علاوه بر جنبه زیبایی دارای مزایای دیگری نیز هست.

دلبازتر شدن و افزایش دید در خانه :انعکاس نور و افزایش روشنایی دکوراسیون جلال و شکوه بیشتر منزل

زیبایی و جمال فرش دستبافت ایرانی: به جرات می توان گفت که فرش ایرانی و نقوش اسلیمی آن بخشی از ماهیت و وجود فرهنگ و هنر ایرانی است. فرش ایرانی دارای قدمتی چند هزار ساله است و از قدیمی ترین اعضای دکوراسیون ایرانی می باشد که موجب ایجاد حس صمیمیت و افزایش انرژی فضای خانه می شود. فرش سنتی ایرانی با طرح و رنگ خود به فضا صمیمیت بیشتری را تزریق می کند. هنرمندان ایرانی در بافت فرش از طرح های مختلفی چون حیوانات، پرندگان،اسلیمی و گل و بته استفاده می کنند.

گلدوزی و هنرهای سوزنی روی پرده و کوسن ها: اصلا اهمیت ندارد که دکور خانه شما مربوط به چه زمانی است. شما می توانید با بهره گیری از هنرهای دستی و دیرینه در خلق فضایی سنتی و ایرانی خلاق باشید. با گلدوزی و سوزن دوزی های زیبا و چشم نواز انرژی محیط را بالا ببرید. این المان ها برای ایجاد فضایی ایرانی و صمیمی بسیار موثر هستند. ملیله دوزی و ترمه دوزی از قدیمی ترین هنرهای دستی ایرانی هستند پس در طراحی دکور ایرانی از آن ها غافل نشوید.

آشتی با نور آفتاب: داشتن پنجره ای بزرگ و نورگیر یکی از بزرگترین نعمت ها و دستاوردهای دکور ایرانی است. نور آفتاب می تواند انرژی را در خانه ساری و جاری کند. کمبود نور کافی در دکوراسیون ایرانی اصلا قابل قبول نیست. شما می توانید برای ایجاد تعادل  افزایش انرژی محیط از آینه ها کمک بگیرید. آینه با انعکاس نور می تواند کمک شایانی به شما بکند.

بهره گیری از هنر اصیل نقاشی ایرانی: نقاشی های ایرانی که حاصل هنر و زحمت هنرمندان ایرانی هستندعلاوه بر انتقال پیام و معنا بخشی می تواند بر جلال و شکوه دکوراسیون داخلی ایرانی بیافزایند. اگر به دیوارهای موزه ها و خانه بزرگان و متمولان نگاه کنید از اهمیت بالای تابلوهای نقاشی و تاثیر آن بر محیط، شگفت زده خواهید شد.

دکوراسیون داخلی ایرانی

مبلمان سنتی: در دکوراسیون ایرانی استفاده از عناصر طبیعی و هنری از جایگاه ویژه ای برخوردار است. برای اینکه فضای شما زیباتر و اصیل تر باشد بهتر است از مبلمان های ساده چوبی متناسب با فضای خود استفاده کنید.

اهمیت رنگ های گرم در دکوراسیون ایرانی: رنگ ها دنیایی بزرگ و پرمعنا دارد. رنگ های گرم و شاد می تواند تاثیر مطلوبی در صمیمیت و انرژی فضا داشته باشد. هنر ایرانی دارای اصالتی دیرینه است و انتخاب رنگ ها در آن با تفکر و تامل صورت گرفته است. رنگهای گرم در دکوراسیون داخلی ایرانی بسیار مورد توجه هستند. فرش لاکی ایرانی از مهم ترین المان های گرم دکوراسیون داخلی ایرانی است. طراحان دکوراسیون ایرانی تا حد امکان از استفاده از رنگ های خنثی که سبب افسردگی و سکون می شود خودداری می کنند.

دکوراسیون داخلی شامل دو بخش مختلف طراحی دکوراسیون داخلی و اجرای دکوراسیون داخلی است که می تواند شامل موارد مختلفی از جمله :

دکوراسیون ویلا

دکوراسیون اداری

دکوراسیون رستوران

دکوراسیون دفترکار

طراحی 360 درجه: پیش نمایشی از رویای شما!

با طراحی کامل و بی‌نقص ما قبل از شروع پروژه، خیالتان از نتیجه نهایی راحت باشد!

آسال سازه پرگاس :  دنیای رؤیایی شما را به واقعیت تبدیل می‌کنیم.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.