جستجو کردن

طراحی دکوراسیون اتاق کودک با طرح های ترند سال

دکوراسیون اتاق کودک

اتاق کودک بخش مهمی از منزل است که برای پدر و مادر دارای اهمیت بسیار بالایی است. قطعا والدینی را دیده اید که برای دکوراسیون اتاق کودک خود ذوق و علاقه بسیاری از خود نشان می دهند. پس در انتخاب تک تک لوازم و دکور اتاق کودک سعی کنید از نگاه فرزند خود به فضا بنگرید تا کودک نیز در اتاق احساس خوشحالی و نشاط داشته باشد.

یک پدر و مادر آگاه نهایت دقت و حساسیت را در دکوراسیون اتاق خواب کودک خود به خرج می دهند زیرا می دانند که کودک دلبندشان ساعات زیادی از روز را در این اتاق می گذارند و باید در آن احساس امنیت و آرامش داشته باشد. فاکتورها و عوامل مختلفی هستند که در دکوراسیون اتاق کودک باید به آنها توجه و دقت نمود.

آسال سازه پرگاس جزو پیشگامان و برترین های طراحی و دکوراسیون است که با استفاده از بروزترین تکنولوژی ها هر انچه که شما در سر دارید را به صورت 360 درجه برای شما طراحی میکنند. اگر می خواهید اتاق خواب کودک خود را دکور کنید پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید زیرا قصد داریم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

دکوراسیون اتاق کودک

بهترین دکوراسیون اتاق کودک

بهترین دکوراسیون برای اتاق کودک باید با سن، روحیات و خلقیات کودک هماهنگی داشته باشد تا در آن محیط احسای امنیت و آرامش داشته باشد. پیشنهاد ما به این است که برای دکوراسیون اتاق کودک خود حتما از یک مشاور و طراح زبده و ماهر کمک بگیرید زیرا یک اتاق امن و مناسب می تواند در شخصیت و روحیات  کودک دلبند شما تاثیر گذار باشد.

اشتباهی که برخی والدین در طراحی دکوراسیون کودک خود انجام می دهند این است که تمام اجزای اتاق را مناسب برای سن 4 تا 5 سالگی انتخاب می کنند در صورتی که طراحی و دکوراسیون اتاق کودک باید هوشمندانه و دقیق باشد و نیازهای کودک را تا پایان دوران کودکی رفع کند. برای دکوراسیون و طراحی اتاق کودک مولفه و مشخصه هایی وجود دارد که اگر از آنها پیروی کنید قطعا نتیجه مطلوب و رضایت بخشی برای شما حاصل خواهد شد. در ادامه مهم ترین فاکتورهای دکوراسیون اتاق کودک را برای شما شرح می دهیم.

سرویس خواب کودک:

سرویس خواب کودک باید از دکوراسیون محیط تبعیت کند. اگر کودک شما توانایی صحبت و اظهارنظر دارد حتما از او در مورد رنگ و طرح مورد علاقه اش سوال کنید. با اینکار هم عزت نفس کودک دلبندتان را تقویت نموده اید هم محیطی امن و جذاب برای او فراهم کرده اید.

سرویس خواب کودک و تمام ملزومات آن باید دارای استاندارد و استحکام باشد تا در حین بازی با استفاده از آن ها هیچ تهدیدی برای کودک عزیزتان وجود نداشته باشد. قسمت های مختلف سرویس خواب را به گونه ای طراحی کنید که محل مناسب برای قرار دادن لوازم و وسایل کودک وجود داشته باشد.

رنگ اتاق خواب کودک:

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب کودک دارای اهمیت بالایی است زیرا به طور مستقیم با روحیات کودک در ارتبااط است و می تواند روی آن نیز تاثیر گذار باشد. حتما در مورد تم رنگی اتاق خواب از کودکان نظر بخواهید زیرا برخی کودکان برای رنگ ها جنسیت قائل هستند.

اگر کودک دلبند شما بسیار شلوغ و بازیگوش است بهتر است از رنگهای سرد در اتاق خواب او استفاده کنید و بر عکس برای کودکانی که بسیار آرام و گوشه گیر هستند استفاده از رنگهای گرم مثل قرمز، بنفش و صورتی می تواند تحریک کننده باشد. استفاده از یک رنگ یا تناژ رنگی در اتاق کودک یک اشتباه بزرگ طراحی است و بهترین کار استفاده از 3 تا 4 رنگ در دکوراسیون است زیرا اینگونه کودک بهتر و بیشتر هم با رنگ ها آشنا می شود.

نورپردازی اتاق کودک:

نورپردازی اتاق کودک باید به گونه ای طراحی شود که هنگام شب هم اتاق نه خیلی تاریک باشد  که کودک احساس ترس و نا امنی کند، نه خیلی روشن باشد که کودک نتواند بخوابد. در دکوراسیون اتاق کودک حتما باید از چند منبع نور استفاده کنید. مثلا استفاده از یک لوستر فانتزی در کنار نور مخفی گزینه مناسبی می تواند باشد. اگر کودک شما در اتاق به مطالعه می پردازد حتما برای او محلی برای قرار دادن چراغ مطالعه تعبیه کنید.

توجه به جزئیات:

تا این بخش در مورد لوازم بزرگ و اصلی و کلیات اتاق خواب کودک و دکوراسیون آن صحبت نمودیم. بهتر است کمی هم نسبت به جزئیات توجه و خلاقیت داشته باشیم. مثلا برای نظم دادن به اتاق کودک دلبندتان باید سبدهایی مخصوص و مستحکم قرار دهید یا استفاده از شلف و طبقه های زیبا که بسیار هم در سبک دکوراسیون های جدید ترند هستند می تواند به نظم و جذابیت فضا بیافزاید.

محل امنیت و سرگرمی:

دکوراسیون اتاق کودک باید به گونه ای طراحی شود که محلی امن برای سرگرمی و بازی او فراهم باشد. اگر طراحی و دکوراسیون اتاق کودک دلبند خود را به شرکت های طراحی می سپارید از اینکه محلی دنج برای بازی کودک شما در نظر بگیرند غافل نشوید.

دکوراسیون متناسب با فضای اتاق:

توجه به ابعاد اتاق خواب می تواند در زیبایی و البته احساس امنیت کودک تاثیر گذار باشد. حتما هنگام سفارش و تهیه لوازم و اکسسوری های اتاق کودکتان به ابعاد و متراژ آن توجه کنید. استفاده بیش از حد از لوازم دکوری همیشه هم باعث جذابیت محیط نمی شود. اگر ابعاد و متراژ اتاق خواب کودک محدود و کوچک است حتما در انتخاب سرویس خواب نهایت دقت را داشته باشید زیرا باید در اتاق، فضای کافی برای بازی و انجام کارهای روزمره وجود داشته باشد.

نبود فضای کافی در اتاق و شلوغی بیش از حد خود یک عامل تهدید کننده برای کودک می باشد زیرا امکان صدمه دیدن کودک وجود دارد. مثلا اگر فضای کافی برای تخت خواب های بزرگ و جاگیر ندارید می توانید با استفاده از یک چادر سرخپوستی زیبا یک محل مناسب و دنج را برای خواب و استراحت کودک دلبند خود فراهم نمائید.

دکوراسیون اتاق کودک

تقویت حس کنجکاوی و خلاقیت:

اتاق خواب کودک محلی است که او بیشترین وقت خود را در طول روز در آن سپری می کند پس هنگام طراحی و اجرای آن باید به جنبه های رشد و تقویت کودک نیز توجه شود. اگر در انتخاب لوازم و اکسسوری های اتاق کودک هوشمندانه عمل شود قطعا حس کنجکاوی و خلاقیت کودک فعال خواهد بود.

امیدواریم اطلاعاتی را که راجع به دکوراسیون اتاق کودک د راختیارتان قرار دادیم مورد قبول واقع شده باشد.

اتاق کودک جزو مهم ترین بخش های یک خانه است که دکوراسیون آن به دلیل ارتباط مستقیم با روحیات و تاثیر گذاری در خلقیات کودک دارای اهمیت ویژه و بالایی می باشد. برای انتخاب دکوراسیون مناسب بری اتاق کودک همیشه باید به برخی نکات کلیدی و مهم توجه ویژه ای داشته باشید. اگر خودتان در طراحی و اجرای دکوراسیون توانایی و استعداد دارید می توانید با راهنمایی‌هایی که نمودیم به راحتی اتاق کودک خود را دکور نمائید اما برای اطمینان بیشتر و کسب نتیجه مطلوب می توانید این کار را به شرکت آسال سازه پرگاس محول کنید.

دکوراسیون اتاق کودک

متخصصان و طراحان خوشنام این مجموعه با استفاده از بروزترین تجهیزات و امکانات خدمات مختلفی را در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی به شما عزیزان ارائه می دهند. از بزرگترین مزیت های اعتماد به این مجموعه مشاهده ویدیوهای 360 درجه با استفاده از تکنولوژی های نوین از طرح نهایی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با متخصصان آسال سازه پرگاس می توانید با شماره های موجود در وبسایت مجموعه تماس بگیرید.

دکوراسیون داخلی شامل دو بخش مختلف طراحی دکوراسیون داخلی و اجرای دکوراسیون داخلی است که می تواند شامل موارد مختلفی از جمله :

دکوراسیون ویلا

دکوراسیون اداری

دکوراسیون رستوران

دکوراسیون دفترکار

طراحی 360 درجه: پیش نمایشی از رویای شما!

با طراحی کامل و بی‌نقص ما قبل از شروع پروژه، خیالتان از نتیجه نهایی راحت باشد!

آسال سازه پرگاس :  دنیای رؤیایی شما را به واقعیت تبدیل می‌کنیم.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.