جستجو کردن

دکوراسیونی به سبک مدرن در فضای نشیمن

چگونه دکوراسیونی به سبک مدرن در فضای نشیمن و پذیرایی منزل داشته باشیم؟

 

فضای نشیمن و پذیرایی، فضای مهمی در خانه به خصوص برای افراد برونگرا که عادت به گرفتن میهمانی دارند، اطلاق می شود؛ در این فضا افراد خانواده دور هم جمع می شوند، مهمان ها گفتگو میکنند و در کل مانند نقطه ای کانونی در فضای خانه محسوب می شود.

این فضا نیز می تواند تنش روزانه ی شما را کم کند چرا که در اوقات فراغت به دنبال استراحت در آن و یا تماشای تلویزیون با اعضای خانواده هستید؛ فضای نشیمن نیز مانند یک آلبوم از شخصیت شما و نمایانگر سلیقه ی شما در چیدمان فضا برای افراد و میهمانان است؛ پس انتخاب سبک در این فضا بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که علاوه بر کاربردی بودن فضای نشیمن جهت استراحت و گذراندن اوقات فراغت باید نمایانگر سلیقه شما نیز باشد.

 

یکی از محبوب ترین سبک‌های طراحی داخلی و دکوراسیون در فضای نشیمن، سبک دکوراسیون مدرن است؛ چرا که علاوه بر کاربردی بودن فضا، زیبایی را به فضای نشیمن خانه ی شما اضافه میکند.

 

اگر قصد آشنایی با این سبک را دارید و یا می خواهید سبک دکوراسیون مدرن را در فضای نشیمن و پذیرایی منزلتان جای دهید با ما در آسال سازه پرگاس در ادامه ی این مقاله همراه باشید.

 

چگونه فضای نشیمن خانه را با استفاده از اصول سبک مدرن، دکوراسیون کنیم؟

چیدمان آزاد در دکوراسیون داخلی

چیدمانی یکپارچه و آزاد داشته باشید!

با استفاده از یک چیدمان باز و اصولی در فضای نشیمن، قادر به ایجاد حس یکپارچگی در فضا هستید. سعی کنید از عناصر محیطی در دکوراسیون خانه در فضای نشیمن نیز استفاده کنید، به این صورت که فضای آشپزخانه و غذا خوری و نشیمن به صورت یکپارچه بنظر برسد.

 

این امر سبب بزرگنمایی بیشتر فضا در دکوراسیون نشیمن خواهد شد. برای چیدمان آزاد، از چیدمان چند دست مبلمان خودداری کنید؛ چرا که با این کار فقط فضای خانه را بسته خواهید کرد.

 

یکی از بخش های مهم در سبک های دکوراسیون منزل را می توان سبک دکوراسیون مدرن در نظر گرفت.

چیدمان عمودی در  دکوراسیون داخلی

از چیدمان عمودی کمک بگیرید!

دقت در چیدمان عمودیو یا استفاده از خطوط عمودی در دکوراسیون داخلی در محیط کمک به بزرگنمایی و یکپارچگی فضا خواهد کرد؛ به این معنا که اگر در منزلتان از سقف بلندی برخوردار نیستید، بهتر است در انتخاب اجزای مبلمان از مبلمانی با ارتفاع کم و با فاصله کم از زمین استفاده کنید؛ و یا از رنگ های یکسان در دیوار و سقف استفاده کنید تا با ایجاد خطای دید، ایجاد فضایی یکپارچه کنید.

 

نورپردازی در دکوراسیون داخلی

نور طبیعی را به فضا وارد کنید!

ورود نور طبیعی در فضای نشیمن مدرن از المان های اصلی سبک مدرن در دکوراسیون داخلی محسوب میشود. جریان یک هوای تازه فضای نشیمن و استفاده از قاب پنجره‌های بزرگ شیشه‌ای و یا در های کشویی باعث خوشایند کردن احساس کاربر و مخاطب در دکوراسیون فضا خواهد شد.

 

استفاده از رنگ های متناسب در دکوراسیون داخلی

در نشیمن های کوچک از رنگ های خنثی استفاده کنید!

در نشیمن های دارای ابعاد کوچک، انتخاب رنگ های خنثی و ترکیب رنگ ها با تناژ رنگی گرم و ملایم مانند بژ و کرم سبب بزرگنمایی و یکپارچگی محیط می شوند.چون رنگ‌های روشن باعث انعکاس بیشتر نور خواهند شد.

 

همچنین برای روح بخشی بیشتر به فضا می‌توانید از عناصر دکوراتیو مانند پوشش های دیواری و یا اکسسوری های خاص استفاده کنید و یا اینکه با استفاده از یک رنگ شاخص در کنار رنگ های خنثی  باعث شوید تا فضا از یکنواختی در بیاید، اما نکته حائز اهمیت آن است که باید از رنگ های مکمل و یا رنگ های مختص به سبک مدرن مانند بژ، آبی درباری و سبز پرشین استفاده کنید. این موضوع می تواند در دکوراسیون داخلی تاثیر زیادی داشته باشد.

 

چیدمان مبلمان در دکوراسیون داخلی

از یک ست مبلمان طرح مدرن استفاده کنید!

مبلمان های طرح مدرن در انواع مختلفی در بازار عرضه می شوند که با توجه به سلیقه ی مورد نظرتون می توانید از این مبلمان ها استفاده کنید.

 

در سبک مدرن چیدمان مبلمان باید راحت، کاربردی و بدون الگو و تزئینات باشند و چیدمان مبلمان به گونه ای انجام شود تا کاربردی باشد و تمامی افراد بتوانند از آن استفاده کنند و به راحتی قادر به گفتگو باشند.

 

سبک دکوراسیون مدرن یکی از سبک هایی می باشد که در دکوراسیون داخلی مورد استفاده است.

استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی

از استفاده مصالح طبیعی غافل نشوید !

استفاده مصالح طبیعی مانند چوب به فضا گرما و حس طبیعت را می‌بخشند و جز مصالح پایدار نیز هستند.

از مصالح طبیعی در مبلمان، تی وی وال در فضای نشیمن، دیوار پوش ها و یا عناصر فضا می توان در ابعاد متناسب با فضا استفاده کرد و دکوراسیونی مدرن در نشیمن ایجاد خواهد کرد.

 

استفاده از اکسسوری در دکوراسیون داخلی

از استفاده عناصر دکوراتیو غافل نشوید!

عناصر دکوراتیو کاربردی مانند آینه و کنسول می تواند علاوه بر کاربردی واقع شدن به زیبایی فضا نیز کمک کند؛ فقط کافیست که آینه و کنسولی سبک مدرن با طراحی ساده انتخاب کنید.

 

از فضاها نهایت استفاده را داشته باشید!

برای استفاده حداکثری از فضا می توان از فضاهای ذخیره سازی توکار استفاده کرد و به راحتی به لوازم مورد استفاده در فضای نشیمن نظم داد؛ برای مثال جایی برای تعبیه باکس تلویزیون و لوازم مرتبط با آن در تی وی وال و یا میز تلویزیون در نظر بگیرید.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.