جستجو کردن

جذاب‌ترین سبک دکوراسیون حمام چیست؟

در دکوراسیون داخلی برای حمام می توانید انواع سبک های زیبا و جذاب را انتخاب و اجرا کنید. جذاب‌ترین سبک دکوراسیون حمام اعم از سبک مدرن، سبک کلاسیک و یا نئوکلاسیک هر کدام دارای زیبایی ها و جذابیت های خاص خود هستند. دکوراسیون حمام از دکوراسیون فضای اصلی پیروی می کند زیرا حمام به عنوان یک ریز فضا شناخته می شود. در صورتی که برای این فضا سبک متفاوتی از دکوراسیون را انتخاب کنید باعث می‌شود تا فضا آشفته شود. انتخاب دکوراسیون و دیزاین مناسب با توجه به هر فضا کاربرد آن را افزایش می دهد. دکوراسیون علاوه بر زیبا کردن فضا وظیفه دارد تا به کارآمد شدن فضا کمک کند. با توجه به افزایش قیمت ساخت و ساز و اهمیت استفاده از همه ی فضا، استفاده مفید از فضا در دکوراسیون داخلی بسیار حائز اهمیت است. طراحی های خالی از زیبایی و بلا استفاده در هیچ جایی قابل قبول نیست. نوع طراحی است که نقش یک فضا را پر رنگ تر می کند.

 

 

دکوراسیون حمام‌های ایرانی

در گذشته دکوراسیون حمام نسبت به سایر فضاها اهمیت کمتری برای کارفرمایان داشت. این موضوع در طراحی های غیر حرفه ای بیشتر اتفاق می افتاد. در حال حاضر طراحان حرفه ای و با سابقه دکوراسیون حمام را نیز طبق سبک انتخاب شده برای کل فضای خانه اجرا می کنند. البته قیمت دکوراسیون خانه کوچک و بزرگ بر اساس میزان دیزاین در فضاها مشخص می شود. با توجه به این که حمام به عنوان یکی از فضاهای نیمه خصوصی در خانه است در طراحی آن باید به نکات زیادی توجه کرد. می توان حمام را به سه نوع حمام مستر، حمام معمولی و حمام مهمان تقسیم کرد. این موضوع بسته به طراحی و نقشه معماری تفاوت های زیادی با هم دارند. مساحت و متراژ اصلی فضا در این مورد بسیار تعیین کننده است. در فضاهای مسکونی با مساحت کم، متراژ اختصاص داده شده به حمام نیز مختصر است.

 

جدیدترین مدل دکوراسیون حمام

جدیدترین مدل دکوراسیون حمام در دنیا، به نام “حمام هوشمند” شناخته می‌شود. این حمام با استفاده از فناوری‌های پیشرفته، تجربه کاربری منحصر به فردی را برای کاربران فراهم می‌کند. این حمام با دارا بودن سیستم تهویه هوا حرفه ایی، هوای داخل حمام را همیشه مناسب و مطلوب نگه می‌دارد. همچنین، با استفاده از سیستم تصفیه آب، آب حمام به صورت خودکار تصفیه و در نتیجه از نظر بهداشتی نیز مناسب است.جذاب‌ترین سبک دکوراسیون حمام می تواند همین حمام هوشمند باشد.

 

قابلیت دیگری که در این حمام وجود دارد، سیستم گرمایشی هوشمند است که می‌تواند دمای آب و هوای داخل حمام را به صورت اتومات تنظیم کند. همچنین این حمام، یک پنل کنترل هوشمند دارد که به کاربر این امکان را می‌دهد تا تمامی عملیات حمام را به صورت دستی یا از طریق یک برنامه انجام دهد. در کل، حمام هوشمند یکی از مدل‌های پیشرفته و عالی در دکوراسیون حمام است. این حمام قابلیت‌های متعدد و پیشرفته را دارا می باشد، به همین علت کاربران تجربه‌ای رویایی و لذت بخش را در هنگام استحمام تجربه می کنند.

دکوراسیون مدرن حمام

یکی دیگر از جذاب‌ترین سبک دکوراسیون حمام، سبک مدرن است. در حال حاضر سبک مدرن در طراحی داخلی ترند شده است. در این نوع سبک از ساده ترین رنگ ها برای دیزاین و دکوراسیون حمام استفاده می شود. انتخاب فرم های هندسی بسیار ساده از خصوصیات این نوع طراحی است. انتخاب متریال های جدید و طبیعی بدون طرح های شلوغ بارزترین ویژگی دکوراسیون مدرن حمام است. استفاده از رنگ های خنثی و یا ترکیب دو رنگ در طراحی دکوراسیون حمام های مدرن رایج است. در این نوع طراحی سعی می شود متریال ها تا حد ممکن بدون پوشش های رنگی باشد. آینه ها و کانتر سرویس بهداشتی در این حمام ها از شکل های دایره و مستطیل پیروی می کند و متریال های مانند بتن و سرامیک و سنگ های بدون طرح در اکثر این فضاها دیده می شود. استفاده از اکسسوری و فرنیچرهای شلوغ و رنگی در این سبک جایی ندارد. استفاده از شیشه برای جدارها در حمام های لاکچری و حمام مدرن ترند است.

 

 ویژگی حمام های ایرانی

فرهنگ نقش مهمی در انتخاب سبک برای خانه دارد. حتی در دکوراسیون حمام نیز فرهنگ می تواند نقش داشته باشد. فرهنگ غالبا احساس ما نسبت به رنگ ها را تحت تاثیر قرار می دهند. تاثیری که ما از دیدن فرم ها و لمس کردن متریال ها می گیریم ریشه در تجربیات و فرهنگ ما دارد. البته در سال های اخیر حتی فرهنگ و علاقه ما دستخوش تغییر شده است. انتخاب رنگ های روشن را برای حمام و سرویس بهداشتی در ایران بیشتر مد نظر قرار است تا کوچکترین آلودگی قابل مشاهده باشد. دکوراسیون حمام ایرانی ترکیبی از رنگ های آبی، کرم و یا سفید است.که جزو جذاب‌ترین سبک دکوراسیون حمام است.انتخاب متریال هایی با سطح صاف میتواند انتخاب خوبی باشد. برای خنثی کردن رنگ های سرد و گرم تر به نظر رسیدن از کمدها و قفسه های قهوه ای برای نگهداری حوله ها کمک بگیرید. آینه های بزرگ با نور کافی برای دکوراسیون حمام کوچک مناسب است تا فضا را بزرگتر نشان دهد.

 

مدل حمام‌های لاکچری

جذاب‌ترین سبک دکوراسیون حمام ، دکوراسیون حمام لوکس در فضاهای بزرگ است. بهترین شرکت دکوراسیون در تهران می تواند به خلق یک فضای مجلل کمک کند. برای داشتن یک حمام لاکچری باید فضای حمام و فضاهای سرویس و… مجزا باشد. وان های بزرگ از جمله عناصر این حمام ها است. استفاده از المان های براق در کنار متریال های تیره و سنگ های گران قیمت ویژگی حمام های لاکچری است. اکسسوری های خاص در کنار نورپردازی زیبا به شیک کردن حمام کمک می کند.

 

دکوراسیون حمام لوکس و لاکچری

همچنین کف پوش ها و دیوار پوش ها بهتر است در جذاب‌ترین سبک دکوراسیون حمام متنوع باشد. استفاده از چوب طبیعی با روکش های ضد آب در دکوراسیون این حمام های مجلل استفاده می شود. سنگ مرمر یکی از سنگ های منتخب برای حمام های بزرگ است. نوع شیرآلات، رنگ و سبک مهم است، شیرآلات باید از بهترین برندهای تجهیزات باشند. فضاهای لاکچری دارای نورگیرهای وسیعی هستند که استفاده از گیاهان را ممکن می سازد.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.