بارگذاری

با کابینت ممبران بیشتر آشنا شوید

با کابینت ممبران بیشتر آشنا شوید

آشپزخانه را همه به عنوان قلب تپنده خانه می شناسند. از این رو به زیبا بودن و زیبا دیده شدن آن نیز اهمیت زیادی می دهند. یکی از مواردی که در دیزاین آشپزخانه تأثیر فوق العاده ای دارد، انتخاب کابینت آشپزخانه است. یکی از این کابینت ها که توانسته طرفداران زیادی را به خود جلب کند، کابینت های ممبران هستند. بیشتر افراد با شنیدن نام این کابینت ها، کنجکاو می شوند که بدانند کابینت ممبران چیست؟ برای رسیدن به پاسخ این سؤال، توصیه می کنیم ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید. با مطالعه این مطلب می توانید اطلاعات کاملی در مورد این کابینت ها به دست آورده و انتخاب ایده آلی داشته باشید. 


دکوراسیون کابینت آشپزخانه


آشنایی با کابینت ممبران

کابینت های ممبران یکی از انواع جدید کابینت ها می باشند. مقاومت و زیبایی این محصولات، باعث شده تا استفاده از آنها رو به افزایش باشد. این کابینت ها دارای مغزی MDF هستند. در این کابینت ها در لبه مغزی ام دی اف با استفاده از دستگاه های سی ان سی، ابزارهایی زده می شود. سپس لایه ای از ممبران بر روی آن کشیده می شود. منظور از ممبران، همان وکیوم یا روکش پی وی سی است که بر روی چوب طبیعی، نئوپان و یا ام دی اف کشیده شده و باعث می شود ظاهر این مصالح، زیباتر به نظر برسد. برای چسباندن این لایه، از چسب های مخصوص استفاده شده و وکیوم بر روی مغزی قرار می گیرد. نکته ای که در مورد این کابینت ها باید به آن اشاره کنیم این است که در کابینت ممبران ساده به دلیل این که قیمت ممبران بسیار بالا است فقط بخش بیرونی آن با این روکش پوشیده می شود.

مزایای استفاده از کابینت ممبران

مزایای استفاده از کابینت ممبران

حال که به پاسخ این سؤال که کابینت ممبران چیست؟ رسیدید، توصیه می کنیم با مطالعه ادامه مقاله، از ویژگی ها و مزایای استفاده از این محصولات نیز آشنا شوید. اگر قصد دارید در آشپزخانه منزل خود کابینت نصب کنید و یا کابینت های خود را تعویض نمایید مطالعه این بخش شاید راهنمای خوبی برای شما باشد و در تصمیم گیری کمکتان کند. مزایای استفاده از این محصولات به شرح زیر می باشد:

 

 

تنوع زیاد

یکی از مهمترین ویژگی ها و مزایای استفاده از این نوع کابینت ها، تنوع زیاد آنها است. شما می توانید متناسب با دیزاین آشپزخانه و سلیقه خود، طرح ابزارهای موجود بر روی این کابینت ها را انتخاب نمایید. در ضمن باید اشاره کنیم که کابینت های وکیوم یا ممبران علاوه بر تنوع در طرح، دارای کاتالوگ رنگی متنوعی نیز هستند. به همین سبب نیز دست مشتری در انتخاب این رنگ محصول، باز است. 

زیبایی ظاهری 

این کابینت ها دارای ظاهری لوکس هستند و به آشپزخانه نیز نمایی لاکچری می دهند. با توجه به این که امروزه توجه به زیبایی خانه، مورد توجه افراد است زیبایی این کابینت ها به عنوان بزرگترین مزیت آنها به حساب می آید.

امکان اجرای کابینت در طرح های مختلف

چنانچه سبک دیزاین منزل شما، کلاسیک باشد می توانید این کابینت ها را در قالب کابینت های کلاسیک اجرا کنید. اما اگر جزو طرفداران خانه های مدرن با سبک دیزاین مدرن هستید می توانید این کابینت ها را با طرح مدرن طراحی و اجرا نمایید.

مقرون به صرفه بودن

 

بسیاری از افراد با شنیدن این که قیمت کابینت ممبران، مقرون به صرفه است تعجب می کنند. اما باید در پاسخ به تعجب این افراد بگوییم که مقرون به صرفه بودن این محصولات برای آن دسته از متقاضیانی است که به دنبال اجرای کابینت های کلاسیک با چوب طبیعی هستند. قیمت کابینت های چوبی بسیار بالا است، به همین سبب هم طرفداران این کابینت ها به سوی انواع ممبران جلب می شوند. زیرا در مقایسه با چوب، ممبران قیمت پایین تری دارد.

بسیاری از افراد با شنیدن این که قیمت کابینت ممبران، مقرون به صرفه است تعجب می کنند.

نکات مهم در اجرای کابینت ممبران

کابینت ممبران ساده برای اجرا در هر آشپزخانه ای مناسب است؛ اما استفاده از انواع دیگر آن با طرح ظریف، دارای محدودیت هایی می باشند. بنابراین در انتخاب آنها باید نکاتی را مد نظر قرار دهید. باید توجه داشته باشید که از طرحی مناسب استفاده کرده و چسب و روکش مورد استفاده باید دارای مرغوبیت بالایی باشند. همچنین باید به این مسأله توجه کنید که ترمیم و نگهداری از این محصولات، کمی دشوارتر از انواع دیگر است. علاوه بر بالا بودن قیمت کابینت ممبران، پیدا کردن روکش با کد رنگی و طرح یکسان کمی مشکل خواهد بود.