جستجو کردن

انواع مدل سقف کناف

همه ما در منزل خود به دکوراسیون داخلی بسیار اهمیت می دهیم و این موضوع نه تنها برای خانه بلکه برای هر محیطی که در آن هستیم برقرار است، تمامی افراد دوست دارند تا در محیطی باشند که دکوراسیون و دیزاین زیبایی داشته باشد؛ این زیبایی در روحیه افراد بسیار تاثیر دارد و سبب می شود تا افراد با ورود به آن احساس بسیار عالی و خوبی داشته باشند، دکوراسیون سقف نیز یکی از بخش هایی می باشد که در دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر دارد و یکی از بخش های بسیار مهمی می باشد که باید به آن دقت شود.

سقف های کاذب به منظور پوشش و نمایی برای پوشاندن سقف اصلی و در زیر آن به کار می روند که با نام سقف های کناف نیز شناخته می شوند که این سقف ها به دلیل تنوع زیاد، مورد توجه معماران برای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ها و معماری مدرن قرار گرفته است.

به فضای خالی که در انواع مدل سقف کناف وجود دارد فضای پلنوم گفته می شود که برای بازگشت هوای HVAC، پنهان کردن سیم کشی و لوله کشی و… استفاده می شود.

علاوه بر تنوع در طرح و جنس در هنگام نصب و  اجرای آن ها در ساختمان می توان از روش های گوناگونی بهره برد که در اینجا به معرفی انواع مدل سقف کناف می پردازیم:

⦁ سقف های کناف با قابلیت نور پردازی

یکی از دلایلی که می توان گفت سقف های کناف برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل بسیار مناسب است، قابلیت اجرای نورپردازی در این نوع از سقف ها می باشد سقف های کنافی به دلیل سبک و مقاوم بودن گزینه ی انتخابی بسیاری از طراحان برای معماری و طراحی نمای داخلی سقف ساختمان ها بوده و با کمک قابلیت نورپردازی در این سقف ها، علاوه بر اینکه در زیبایی نمای داخلی ساختمان بسیار موثر است می تواند به میزان نور محیط نیز کمک نماید هم چنین در سالن های تئاتر و نمایش، منزل و محل کار، فروشگاه ها، هتل ها و… از سقف های کنافی با قابلیت نورپردازی به دلیل ظرافت خاصی که دارند بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

 

⦁ سقف های کنافی عایق حرارت و صدا

می توان گفت علاوه بر تنوع سقف های کنافی در طرح، این سقف ها به دلیل عایق بودن در برابر صدا و حرارت دارای محبوبیت می باشند. به طور کلی از نظر معماران داخلی سقفی مناسب است که علاوه بر زیبایی، از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه باشد و سقف های کنافی از این ویژگی برخوردار هستند این سقف ها به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت جلوگیری از انتقال صدا به طبقات بالاتر را داشته که به همین دلیل در ساختمان هایی که دارای آمفی تئاتر برای برگزاری مراسمات می باشند استفاده این نوع از سقف ها گزینه ی مناسبی خواهد بود و به دلیل عایق بودن از نظر حرارتی، در کاهش هزینه های سرمایشی و گرمایشی بسیار مؤثر می باشند.

⦁ سقف های کناف پذیرایی

 

با توجه به اینکه پذیرایی مهم ترین بخش در نمای هر داخلی هر خانه می باشد، اگر شما از آن دسته از افراد هستید که هماهنگی رنگ دیوار با مبلمان و سایر وسایل پذیرایی برایتان مهم است، نباید از هماهنگی سقف با وسایل پذیرایی غافل شوید. یکی از گزینه های مناسب برای شما، استفاده از سقف های کاذب پذیرایی می باشد. از ویژگی بارز این سقف ها، تنوع سقف های کنافی پذیرایی در رنگ و طرح های به کار رفته در آن می باشد.

مدل کناف سقف پذیرایی ساده و شیک

در بین تمام قسمت های که در خانه وجود دارد سقف پذیرایی از جمله مواردی می باشد که بیشتر از همه مورد توجه قرار می گیرد یکی از این علت ها این می باشد که بخش از خانه در دید بسیاری از افرادی می باشد که به همین دلیل باید در دکوراسیون داخلی پذیرایی بسیار دقت شود.
یکی از روش های دکوراسیون سقف پذیرایی استفاده از طرح های شیک و ساده می باشد، در این سبک از طراحی، طراحان با پیاده سازی سقف ساده و صاف می توان یک سقف ساده و شیکی را ایجاد کرد،در این روش از طراحی به طور کلی از رنگ های بسیار روشن که به رنگ سفید نزدیک باشند استفاده می شود.
این نوع از سقف را می توان با استفاده از لوستر های آویزی بسیار زیبا کاملا منحصر به فرد کرد.

راویز کناف سقف پذیرایی مستطیلی

یکی از سبک های طراحی که در چند سال اخیر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد سبک مستطیلی در سقف خانه می باشد،در این سبک از طراحی از طرح های برجسته مستطیل شکل بسیار استفاده می شود، این سبک از طراحی سقف مقداری شلوغ می باشد از این رو بهتر است در هنگام دکوراسیون سقف به این مدل از لوستر های بسیار شلوغ و آویزی استفاده نکنیم، استفاده از لوستر های سقفی و یا استفاده نکردن از لوستر ها می تواند یکی از گزینه های عالی برای این کار باشد.
این نوع از سقف ها به طور معمول دارای جای مخفی برای نور پردازی می باشد از این رو در این نوع از سقف ها  می توان با طراحی نور زیبایی بسیاری را ایجاد کرد.

کناف سقف پذیرایی گرد

از دیگر روش هایی که برای پیاده سازی سقف استفاده می شود، استفاده از سقف های گرد می باشد،این نوع از سقف ها برای خانه هایی که متراژ سقفی کمی دارند بسیار گزینه مناسبی می باشد،برای مکان ها و خانه هایی که می خواهند احساس صمیمیت و گرما را در محیط ایجاد کنند این روش بسیار مناسب است، در این نوع از سقف ها به  دلیل پیاده سازی به صورت دایره در زمینه انتخاب سقف دست شما بسیار باز می باشد شما برای دکوراسیون سقف می توانید از لوستر های سقفی و یا حتی لوستر های آویزی استقاده کنید.
اما پیشنهاد ما این است که حتما لوستر را در این نوع از سقف پیاده سازی کنید تا دکوراسیون سقف شما جلوه بیشتری داشته باشد و دکوراسیون داخلی منزل نیز بسیار بیشتر به چشم آید.

قیمت کناف سقف پذیرایی مستطیلی

در رابطه با قیمت کناف ها در پذیرایی به طور کلی سقف پذیرایی مساحت بسیاری را دارد و به همین دلیل می باشد که قیمت پیاده سازی سقف در پذیرایی از دیگر محیط های خانه بالا تر است ،در رابطه با قیمت سقف کناف اولین موردی که باید در نظر گرفت نوع کناف می باشد هزینه کناف ساده کمتر از طرح دار می باشد،دومین نکته جنس کنافی می باشد که در طراحی سقف مورد استفاده قرار می گیرد هر چه کیفیت محصول بالاتر باشد هزینه آن بیشتر است، یکی دیگر از عواملی که سبب افزایش قیمت می شود دستمزد و هزینه ای می باشد که افراد برای پیاده سازی دریافت می کنند هر چه تخصص تیم بالاتر باشد پیاده سازی مطمئن تر و بهتر می باشد.
در زمینه پیاده سازی کناف سقف برای دکوراسیون داخلی بهتر است از شرکت های بازسازی و دکوراسیون داخلی استفاده کنید، شرکت آسال سازه پرگاس یکی از این شرکت ها می باشد که در این زمینه تخصص بالایی داشته و در زمینه دکوراسیون داخلی تجربه بالایی دارد،این شرکت از نمونه کارهای بسیاری برخوردار است که این نشان دهنده میزان سابقه کار این شرکت می باشد.

قیمت سقف کناف

سقف کناف از جمله انواع سقف هایی می باشد که در ایران بسیار مورد استفاده است و هر ساله قیمت کناف متری از سوی دولت به صورت میانگین معرفی می شود؛ قیمت اجرای کناف در سال ۱۴۰۰ به نسبت قیمت اجرای کناف در سال 1401 از افزایش بسیاری برخوردار می باشد و قیمت اجرا سقف کناف به صورت جداگونه دریافت می شود. یکی از محبوب سقف هی 60 در 60 می باشد و این میزان درخواست باعث شده تا قیمت سقف کاذب ۶۰در۶۰ بسیار از دیگر سقف ها بالاتر باشد.

قیمت کناف سقف نور مخفی به نسبت با دیگر کناف های سقفی متفاوت می باشد چرا که کارکردن و پیاده سازی آن درسقف ها از انواع دیگر سخت تر می باشد از این رو می باشد که برای این نوع از سقف کناف قیمت بالاتری دریافت می کنند، برای خرید و پیاده سازی دکوراسیون سقف شما می توانید به راحتی از شرکت های طراحی و دکوراسیون داخلی کمک بگیرید چرا که در این زمینه شرکت ها تجربه بیشتری داشته و می توانند متناسب با بودجه شما محصول بهتری را ارائه دهند.

قیمت اجرای کناف در تهران به دلیل پایتخت بودن و درخواست بیشتر به نسبت دیگر شهر های ایران مقداری بالاتر می باشد و این افزایش قیمت در شرکت هایی که سابقه بالایی در این زمینه دارند بسیار است.

هزینه اجرای سقف کناف

هر سال لیست قیمت دستمزد اجرای کناف توسط دولت معرفی شده و در دسترس عموم قرار می گیرد اما به طور کلی برای اجرای سقف این قیمت ها بسیار مدنظر نمی باشد چرا که برخی از شرکت ها و یا برخی از افراد به دلیل تجربه و سابقه بسیار بالایی که دراین زمینه دارند ممکن است هزینه بیشتری را درخواست کنند. قیمت سقف کناف از اجرای آن جدا می باشد و تعرفه پیاده سازی کناف سقف نور مخفی نیز متفاوت می باشد و قیمت کناف سقف نور مخفی به نسبت پیاده سازی کناف های مربعی بسیار بیشتر می باشد.

قیمت اجرای کناف در تهران در امسال 60.000 تا 80.000 هزار تومان به ازای هرمتر مربع در نظر گرفته می شود و این هزینه ممکن است تا سقف 100.000 تومان نیز پیشرفت کند و این قیمت برای قیمت هر متر مربع کناف می باشد و ممکن است برای هریک از انواع سقف های کنافی این موضوع متفاوت باشد.

در مواردی می توان از کناف برای تزیین دیوار های داخلی نیز استفاده کرد. تنوع بالای سقف های کناف پذیرایی، پاسخگوی هر سلیقه و نیازی برای زیباسازی نمای داخلی ساختمان های مسکونی می باشد. این سقف ها به راحتی نصب می شوند و قابلیت رنگ زدن  یا چسباندن کاغذ دیواری برروی آن ها، بلافاصله پس از نصب وجود دارد. استفاده از این سقف ها، ظاهری زیبا و مدرن را به خانه و محل کار شما می بخشد.

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

مقاله های مشابه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.