بارگذاری

مشاوره بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی

بازسازی دکوراسیون داخلی اداری

بازسازی دکوراسیون یکی ‌از انواع خدماتی است که در جهت تعمیرات و مرمت ساختمان‌ها هر چند سال یک بار انجام می‌شود و در طراحی دکوراسیون اداری نیز این تغییرات مستثنی نیست و ساختمان‌های اداری و تجاری نیز به دلایلی که ذکر خواهیم کرد ممکن است نیاز به بازسازی داشته باشد که این موضوع با در نظر گرفتن نیاز افراد، کاربردهای مختلفی خواهد داشت.

کاربرد بازسازی دکوراسیون داخلی اداری

دلیل انجام بازسازی دکوراسیون داخلی اداری آن است که این ساختمان‌ها عمدتاً جنبه تجاری و اداری داشته و برای جذب مشتریان بیشتر و مراجعه‌کنندگان می‌بایست ظاهری آراسته و منظم داشته باشند؛ لذا مسئولان واحدهای اداری و تجاری که در رقابت با تجارت‌های همکار خود هستند، به منظور بالا بردن پرستیژ کاری و حرفه ای نشان دادن نوع کسب و کار و همینطور تاثیر گذاشتن بر تصمیم مراجعه‌کنندگان به همکاری با آن شرکت یا سازمان، با در نظر گرفتن متدهای جدید دکوراسیون اداری و بروز بودن فضای سازمان، منجر به به طراحی مجدد دکوراسیون شرکت خواهد شد.

بازسازی دکوراسیون‌ اداری و تجاری عمدتاً برای ایجاد تغییرات عمده یا جزئی در دکوراسیون دفتر کار، تصمیم به بروز کردن طراحی دکور فروشگاه‌ها، ویترین مغازه‌ها، طراحی مجدد دکوراسیون کلینیک‌های درمانی و آموزشگاه‌ها و ... استفاده می‌شود و طبعاً در صورتی که دکوراسیونی متناسب و حرفه‌ای برای محیط های ذکر شده اجرا شود می‌تواند به طور مؤثری باعث القای انرژی مثبت بر مشتریان و در پی آن سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌تر گردد و  قطعا در نهایت منجر به به رونق کار مسئولان تجارت خواهد شد.

 

بازسازی دکوراسیون اداری

پس از چند مدت نیاز به بازسازی دکوراسیون اداری داریم؟ 

تعیین کردن زمان یا مدت برای طراحی مجدد دکوراسیون داخلی شرکت ها،  ادارات یا سازمان ها به پارامترهای مختلفی بستگی دارد و نمی توان گفت برای مثال بعد از 2سال یا 3 سال می بایست بازسازی صورت گیرد زیرا بستگی به معیارهای مدیران آن سازمان برای ایجاد تغییرات جزئی و یا تغییرات اساسی دارد لذا در ابتدا میبایست هدف آن سازمان از بازسازی دکوراسیون اداری مجموعه مشخص شود.

ممکن است شرکت یا سازمانی در یک برهه زمانی با تغییراتی مواجه شوند. بعنوان مثال، ملحق شدن سهامداران و شرکای تجاری جدید و یا ممکن است برندی جدید به این مجموعه اضافه شود که با توجه به اینکه هر برندی دارای هویت می باشد لذا با ظهور آن منجر به ایجاد یک طراح جدید، رنگ جدید، و...  خواهد شد که در این شرایط مدیران مجموعه ممکن است اقدام به طراحی مجدد دکوراسیون واحد جدید نمایند.

در شرایطی هم ممکن است ساختمان اداری بنای قدیمی باشد که زمان زیادی است که ظاهر آن بازسازی شده و پس از گذشت سالها دچار فرسودگی شود و  در این شرایط ممکن است نیاز به بازسازی دکوراسیون اداری داشته باشد. و یا دیگر مواردی که هر کدام برای خودش دلیلی بر بازسازی دکوراسین اداری می باشد.

علت سرعت بالای فرسودگی یا علائم تخریب دکوراسیون در ساختمان‌های اداری آن است که با توجه به حضور مشتریان و مراجعه‌کنندگان در این ساختمان‌ها، رفت و آمد بیشتری نیز در پی دارد و از طرفی کارمندان، کارکنان یا پرسنل ادارات و شرکت ها، غالباً زمان بیشتری را در محل کار یا اداره خود به سر می‌برند، در نتیجه سرعت استهلاک وسایل و تخریب آن‌ها در اثر استفاده مکرر و طولانی‌تر در محیط‌های اداری و تجاری، سریع‌تر خواهد بود و طی مدت کوتاه‌تری دکوراسیون داخلی آن شرکت یا سازمان نیاز به ترمیم و بازسازی خواهند داشت.

روش‌های طراحی بازسازی دکوراسیون داخلی اداری

طراحی دکوراسیون داخلی اداری را از جنبه اجرا، میتوانیم به دو دسته تقسیم کنیم

 

طراحی دکوراسیون دفتر کار یا اداری باز

 

طراحی دکوراسیون اداری باز و طراحی دکوراسیون اداری به صورت بسته.

طراحی دکوراسیون به شیوه بسته روشی قدیمی و سنتی است که امروزه کمتر موردپسند واقع می‌شود. در مقابل، طراحی دکوراسیون به شیوه باز که بیشتر، استارتاپ ها از این روش در دکوراسیون اداری خود استفاده میکنند، روشی مدرن و امروزی است که ارتباط بیشتر کارمندان با یکدیگر و با مدیران را فراهم می‌کند و محیطی صمیمی بین آن‌ها ایجاد می‌شود‌. در این روش، تسلط مدیران بر کارمندان نیز بیشتر خواهد بود، به همین جهت است که شیوه باز برای بازسازی دکوراسیون داخلی اداری بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرد.

انواع بازسازی دکوراسیون داخلی اداری

انواع بازسازی دکوراسیون داخلی اداری شامل دکوراسیون‌های شیک، کلاسیک، لاکچری و مدرن هست.

در دکوراسیون اداری شیک، نورپردازی یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار می‌باشد. همچنین در این دکوراسیون عمدتاً از رنگ‌های ساده و در عین حال شاد از جمله رنگ سفید و زرد استفاده می‌شود تا بر شادابی محیط بیفزاید. در این سبک می‌توانیم استفاده متناسب از گل و گیاه طبیعی را نیز ببینیم.

در دکوراسیون اداری کلاسیک، استفاده از رنگ‌های گرم، حفظ تقارن و توجه به جزئیات نقش مهمی ایفا می‌کنند. استفاده از مبلمان کلاسیک در این سبک به چشم می‌خورد، مبلمان کلاسیک یا استیل رسمی‌تر از مبلمان مدرن هستند.

در دکوراسیون اداری لاکچری، پارتیشن‌بندی مورد توجه قرار می‌گیرد و رنگ‌های انتخابی عمدتاً رنگ‌های تیره هستند. نورپردازی در این سبک، تلفیقی از سبک مدرن و معاصر می‌باشد. دکوراسیون اداری مدرن بر پایه ایجاد فضایی ساده، استفاده از رنگ‌های یکپارچه و دقت در نحوه چیدمان میز و صندلی کارمندان بنا شده است. این نوع بازسازی دکوراسیون داخلی اداری، دارای طرحی باز همراه با استفاده از نور طبیعی می‌باشد.