خانه

بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه کلنگی

بازسازی خانه های قدیمی

بعد از گذشت مدت زمان مشخصی میزان فرسودگی خانه‌های قدیمی به حدی می‌رسد که زندگی در آن‌ها عملاً غیرممکن می‌شود و اهالی خانه حتی از پس برطرف کردن نیازهای روزمره‌ی خود هم در این فضا بر نمی‌آیند. البته مشکلات تاسیساتی و زیربنایی فقط بخشی از ماجرا هستند و فرسودگی‌های ظاهری هم زیبایی بنا را دستخوش تغییر قرار می‌دهند به طوری که وقت‌گذرانی در این فضا عملاً جذابیتی برای اعضای خانواده نخواهد داشت. با این حال نیازی نیست با صرف هزینه‌های هنگفت به سراغ خرید خانه‌ای جدید بروید؛ چرا که امکان بازسازی خانه قدیمی به زیباترین شکل ممکن و دستیابی به خانه‌ای مدرن و امروزی با پرداخت هزینه‌هایی به مراتب کمتر وجود دارد. البته برای دستیابی به یک نتیجه‌ی مناسب لازم است که بازسازی خانه های قدیمی ایرانی را به یک مجموعه‌ی با‌سابقه و حرفه‌ای نظیر آسال سازه پرگاس واگذار کنید که مجرب‌ترین نیروها را برای پیگیری پروژه‌های گوناگون مشتریان عزیز استخدام می‌کند.

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟

متخصصان ما با شما تماس خواهند گرفت.

بازسازی خانه مسکونی

هر خانه‌ی نوسازی بعد از گذشت چند سال قدیمی و فرسوده می‌شود و برای اینکه همچنان ادامه‌ی زندگی در آن ممکن باشد باید روند بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه برای آن اجرایی شود. بعضی از افراد به محض قدیمی شدن خانه‌ی خود به فکر تعویض آن می‌افتند در حالی که به کمک بازسازی مقیاسی می‌توان به میزان چشمگیری در زمان و هزینه‌های کلی ساخت و ساز صرفه‌جویی کرد. علاوه بر این با این کار خانواده‌ی شما می‌توانند همچنان در محلی که خاطرات شیرین زیادی با یکدیگر دارند زندگی کنند در حالی که از مزیت دسترسی به به فضاهایی کاربردی‌تر که نیازهای مختلف آن‌ها را هموار می‌کند، بهره‌مند می‌شوند. روند بازسازی خانه قدیمی پیچیده و زمان‌بر با چالش‌های مشخص است و هر فردی که قصد انجام این کار را دارد باید به صورت ویژه به آن‌ها توجه کند. علاوه بر این لازم است که ضمن حفظ ظاهر اصلی خانه با استفاده از تکنولوژی‌های جدید احتمال بروز خطراتی مثل تخریب در اثر آتش‌سوزی و زلزله را تا حد امکان کاهش داد. با توجه به این موضوع بستن قرارداد با یک شرکت حرفه‌ای که با نظارت و دقت کامل صفر تا صد پروژه را دنبال کند، کاملاً ضروری به نظر می‌رسد.

بازسازی خانه مسکونی قدیمی

بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد

بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد در مجموعه‌ی آسال سازه پرگاس به واسطه‌ی تغییرات گسترده به گونه‌ای انجام می‌شود که عمده‌ی مشتریان در مرهله‌ی اول از دیدن خانه‌ی جدید خود شگفت زده می‌شوند و تصور می‌کنند به مکان دیگری پا گذاشته‌اند؛ حال اینکه رسیدن به این نتیجه به لطف تلاش شبانه‌روزی افراد تیم در مراحل مختلفی به شرح زیر بوده است:

مرحله‌ی اول: نیازسنجی

در قدم اول کارشناسان ما به صورت حضوری از خانه بازدید می‌کنند و با بررسی‌های دقیق و در نظر گرفتن نظرات و پیشنهادات مشتریان بهترین راهکار را به منظور بازسازی خانه های قدیمی به سبک سنتی یا مدرن ارائه می‌دهند. گاهی اوقات مشتریان صرفاً به دنبال بهبود ارتفاع سقف یا افزایش فضا هستند که این موارد حتماً در روند پروژه در نظر گرفته می‌شوند.

مرحله‌ی دوم: برنامه‌ریزی دقیق

بعد از بررسی نظرات کارفرما و با توجه به احتیاجات خانه برنامه‌ای برای بازسازی خانه قدیمی تهیه می‌شود که تمامی جزئیات مرتبط با بودجه، زمان‌بندی، اجرای طرح و مواردی از این دست تا پایان کار به صورت کاملاً دقیق در آن تدوین شده است.

مرحله‌ی سوم: تقسیم کار بین متخصصان

در این بخش با در نظر گرفتن خدمات مورد نیاز برای بازسازی خانه های قدیمی کاهگلی یا به فراخور سایر پروژه‌ها، کار بین متخصصان مختلف از قبیل معماران، مهندسان ساختمان، طراحان دکوراسیون داخلی و... آسال سازه پرگاس تقسیم می‌شود تا بعد از هماهنگی‌های لازم پروژه به صورت رسمی آغاز شود.

مرحله‌ی چهارم: آغاز بازسازی خانه قدیمی

در این بخش کار بازسازی خانه قدیمی شما به سرعت آغاز می‌شود که تمامی چهارچوب‌های سازه، سیستم آب و برق، ساختار دیوارها و سایر اجزای موجود را در بر می‌گیرد.

مرحله‌ی پنجم: طراحی داخلی

بعد از پیگیری تغییرات و بازسازی‌های فیزیکی نوبت به طراحی داخلی پروژه با در نظر گرفتن نظرات کارفرما و براساس جدیدترین ترندها و استانداردهای روز دنیا می‌رسد. طراحی داخلی ممکن است مراحل مختلفی از قبیل رنگ‌آمیزی، تعویض کفپوش، دیوارپوش و کابینت، نورپردازی‌های جدید و اصولی و خرید متریال‌هایی جدید و به‌روز را شامل شود.

مرحله‌ی ششم: تست تغییرات و تایید نهایی

برای اطمینان از کیفیت پروژه‌ی بازسازی خانه قدیمی، کارشناسان و مهندسان ما در نهایت سیستم‌های برق و آب، تجهیزات گوناگون و سیستم‌های سرمایش و گرمایش را به دقت تست می‌کنند تا از مناسب بودن شرایط منزل برای سکونت صاحبان و کیفیت بالای تغییرات اعمال شده اطمینان حاصل کنند.

بازسازی خانه های قدیمی ایرانی

بهترین گزینه برای افرادی که به زندگی در خانه‌هایی به سبک قدیمی علاقه دارند بازسازی خانه های قدیمی ایرانی است. در این پروژه‌ها ما با در نظر گرفتن علاقه مشتریان خود و استفاده از متخصصان مجرب به سراغ استفاده از مصالحی با الگوهای قدیمی می‌رویم و در روند کار از عناصر و الگوهای طبیعی و خود طبیعت به صورت گسترده الهام می‌گیریم.
به دلیل ارزشمندی این سازه‌ها بیشتر مشتریان از تخریب کامل خانه در حین پروژه واهمه دارند؛ اما ما با اطمینان می‌گوییم که با یک بازسازی اصولی حال و هوای قدیمی خانه همچنان حفظ می‌شود و در عین حال دوام و عمر آن بالاتر می‌رود.

بازسازی خانه های قدیمی ایرانی

بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه

بالا بودن هزینه‌ها بسیاری از افراد را از بازسازی خانه‌های قدیمی منصرف می‌کند اما با پیگیری راهکارهای مشخصی می‌توان هزینه‌ها را تا جایی که امکان دارد کاهش داد و به آرزوی زندگی در خانه‌ای مدرن دست پیدا کرد:

طراحی اصولی

اگر پیش از اجرای بازسازی خانه قدیمی طراحی و پلان به صورت اصولی و با در نظر گرفتن نیازهای خانه انجام شود از تحمیل هزینه‌های غیرمنتظره به کارفرما در روند پروژه جلوگیری خواهد شد.

برنامه‌ریزی صحیح

با برنامه‌ریزی صحیح و تعیین زمان‌بندی ضمن ممانعت از طولانی شدن بیش از اندازه‌ی پروژه می‌توان مراحل بازسازی را در زمان مناسب خود پیش برد و مانع از افزایش هزینه‌ها شد.

استفاده از دیوارهای کاذب برای تفکیک فضا

یکی از روش‌هایی که می‌تواند بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه را ممکن کند، تفکیک فضا با استفاده از انواع دیوار کاذب از جمله دیوار پیش‌ساخته گچی یا مدل کنافی است. هزینه‌ی نصب این مدل دیوارها در مقایسه با دیوارهای ثابت به مراتب پایین‌تر است و در عین حال می‌توان با کمک آن‌ها فضایی دلنشین و زیبا ساخت.

زیباسازی خانه با روش‌های کم‌هزینه

زیباسازی خانه حتماً به صرف مبالغ بالا و هنگفت نیازی ندارد و می‌توان با استفاده از روش‌های مختلف مثل رنگ‌آمیزی، کاغذ دیواری، خرید یک دست مبلمان جدید، تعویض لامپ‌ها یا استفاده از تزئینات دیواری ظاهری جدید به منزل بخشید.

بازسازی خانه های قدیمی به سبک سنتی

بازسازی خانه های قدیمی به سبک سنتی روشی است که در آن با در نظر گرفتن میزان بودجه، سلیقه‌ی کارفرما و پیشنهادات طراحان به سراغ استفاده از المان‌های سنتی و عناصر و الگوهای الهام گرفته شده از طبیعت می‌روند تا ساکنان بتوانند ضمن محافظت از بنای قدیمی خود همچنان از زندگی در آن لذت ببرند. برای این کار ابتدا کارشناسان آسال سازه پرگاس از خانه بازدید می‌کنند و ضمن بررسی شرایط آن از بودجه‌ی شما و قسمت‌های نیازمند تعمیر و بازسازی مطلع می‌شوند. بعد از آن معماران حرفه‌ای مجموعه که با المان‌ها و معماران سنتی آشنایی کامل دارند کار بازسازی را آغاز می‌کنند. در پایان بعد از بازرسی و بررسی‌های دقیق شما هم می‌توانید مشکلات احتمالی را که از دید کارشناسان پنهان مانده‌اند با آن‌ها در میان بگذارید تا درصدد برطرف کردن آن‌ها بربیایند.

بازسازی خانه های قدیمی به سبک سنتی

بازسازی خانه های قدیمی کاهگلی

منازل کاهگلی خانه‌هایی با قدمت بسیار بالا هستند که با گذشت زمان به دلیل فرسایش‌های پیش‌آمده و به منظور هماهنگی با استانداردهای روز نیاز به بازسازی دارند. برای بازسازی خانه قدیمی و کلنگی شما وضعیت آن با حساسیت فراوان مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از آن اقدامات لازم برای طراحی داخلی و خارجی، بهبود میزان انرژی مصرف و تعمیر تاسیسات فرسوده با استفاده از بهترین متریال‌ها انجام می‌شود. بازسازی خانه های قدیمی کاهگلی در کنار حفظ ارزش تاریخی و فرهنگی سازه، قیمت مادی آن را هم افزایش می‌دهد و آرامش و راحتی بیشتری را برای ساکنان به ارمغان می‌آورد تا بتوانند همچنان در فضای دلخواهشان زندگی کنند و در عین حال از امکانات مورد نیاز خود هم بهره‌مند شوند.

مراحل بازسازی خانه های قدیمی

مراحل بازسازی خانه قدیمی در وهله‌ی اول از تخریب حداقلی بر اساس نیاز مشتری و مطابق با طراحی انجام می‌شود. تخریب باید با دقت بالایی صورت بگیرید تا زیرساخت‌های سالم آسیب نبینند. روند تخریب در پروژه‌های گوناگون با یکدیگر متفاوت است و در مواردی بیشتر از حالت عادی طول می‌کشد. بعد از آن روند بازسازی خانه های قدیمی به شرح صورت می‌گیرد:

شروع بازسازی خانه

در این مرحله با توجه به طراحی‌های موجود جای درب و پنجره‌ها مشخص و روند نصب آن‌ها آغاز می‌شود.

اصلاح تاسیسات

بعد از نصب اسکلت اتاق‌ها باید تاسیسات برقی را در صورت نیاز تغییر داد. در صورتی که در روند بازسازی خانه قدیمی کارشناس متوجه شود که کیفیت سیم‌کشی شما مناسب نیست از برق‌کار می‌خواهد که این کار را مجدداً انجام دهد یا در صورت نیاز از تابلو برق جدید استفاده کند. به علاوه در صورت لزوم ممکن است تغییراتی هم در بخش گازرسانی و آبرسانی خانه انجام شود.

بازسازی دیوارها

بعد از اتمام جاسازی تاسیسات و تعویض آن‌ها باید دیوارها را صاف و برای رنگ یا نصب کاغذ دیواری آماده کرد.

بازسازی کف خانه قدیمی

برای اینکه از آسیب کفپوش‌ها جلوگیری شود نصب آن‌ها را بعد از رنگ‌آمیزی و تکمیل دیوارها انجام می‌دهیم تا شما بتوانید از جذابیت ظاهری آن‌ها بدون هیچ‌گونه نقصی در فضای خود لذت ببرید.

تعویض کابینت‌ها

کابینت‌ها با در نظر گرفتن سبک طراحی داخلی به گونه‌ای انتخاب و نصب می‌شوند که با سایر بخش‌های منزل تناسب کافی داشته باشند.

بازسازی سرویس‌ بهداشتی

یکی از اصلی‌ترین بخش‌های بازسازی خانه قدیمی تعمیر و نوسازی سرویس‌های بهداشتی است که با فراهم کردن حس پاکیزگی و تازگی فوق‌العاده میزان رضایت مشتریان را از زندگی در منزل خود افزایش خواهد داد.

نصب کلیه‌ی متریال‌های جدید و اتمام بازسازی

در این مرحله با توجه به قرارداد و بودجه‌ی اختصاص داده شده کلیه‌ی متریال‌ها و لوازم جدید از قبیل سینک ظرفشویی، وان، شیر‌آلات و... نصب می‌شوند یا در صورت سالم بودن موارد قبلی همچنان از آن‌ها استفاده می‌شود تا هزینه‌های شما کاهش یابد.

طراحی داخلی

در صورت تمایل طراح داخلی مجموعه بعد از اتمام بازسازی خانه قدیمی تلاش می‌کند به شما در رسیدن به سبک دلخواهتان در زمینه‌ی دکوراسیون داخلی منزل کمک کند.

عوامل موثر بر هزینه بازسازی خانه های قدیمی

عوامل مختلفی بر روی هزینه‌ی بازسازی خانه های ایرانی تاثیرگذار هستند که برای اطلاع شما در ادامه مورد بررسی قرار گرفته‌اند:

نوع مصالح و متریال‌های مصرفی

هر چقدر کیفیت مصالح و متریال‌های مورد استفاده در بازسازی خانه قدیمی بیشتر باشد، هزینه‌های نهایی شما افزایش پیدا می‌کنند و در عوض سازه‌ای با دوام و عمر مفید بالا در اختیارتان قرار می‌گیرد.

موقعیت پروژه

محل قرارگیری ساختمان شما هم از دیگر عواملی است که بر روی هزینه‌ی بازسازی پروژه اثر می‌گذارد؛ چرا که دسترسی به موقعیت پروژه در مناطق خاصی دشوارتر از سایر مناطق است یا اینکه چالش‌های متعددی را برای کارشناسان ایجاد می‌کند و به این ترتیب هزینه‌های بازسازی خانه قدیمی را افزایش می‌دهد.

حجم پروژه و مساحت سازه

مشخص است که هر چقدر مساحت سازه و حجم پروژه‌ی شما بیشتر باشد، مقدار هزینه‌ای که باید برای بازسازی آن پرداخت کنید بیشتر می‌شود.

وضعیت فیزیکی و فنی خانه

وضعیت فیزیکی و فنی خانه شما از قبیل کیفیت تاسیسات موجود به صورت مستقیم بر روی هزینه‌ی بازسازی اثر می‌گذارند؛ با این حساب مخارج شما در زمان بازسازی خانه های قدیمی کاهگلی در مقایسه با خانه‌هایی که به نسبت جدیدتر هستند، بالاتر می‌رود.

هزینه‌های مرتبط با نظارت و نگهداری

در حین پیشبرد پروژه هزینه‌های مرتبط با نظارت و نگهداری ساختمان از قبیل نیروی انسانی، خرید مواد و تجهیزات و... بر روی قیمت نهایی بازسازی خانه قدیمی اثر می‌گذارند.

حجم تخریب

هر چقدر حجم تخریب در یک پروژه بیشتر باشد، باید هزینه‌های بیشتری را هم برای بازسازی مجدد آن پرداخت کرد.

سفارش بازسازی خانه های قدیمی

بازسازی خانه قدیمی کار پیچیده‌ای است که می‌تواند استرس‌ و فشار زیادی را به شما تحمیل کند؛ به همین جهت توصیه می‌کنیم که روند کار خود به تیم مجرب و کاربلد ما در مجموعه‌ی آسال سازه پرگاس واگذار کنید تا با تکیه بر تجربه‌ی بالا و دانش به روز و غنی خود بتوانیم بهترین نتیجه‌ی ممکن را برای شما به ارمغان بیاوریم. برای سفارش بازسازی منزل قدیمی خود و دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با شماره تلفن 02146049964 تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.
جستجو کردن
جستجو کردن