جستجو کردن

خانه

دکوراسیون سقف

دکوراسیون سقف

خیلی از خانه های قدیمی و یا ساختمان های جدید بعد از مدت زمانی نیاز به بازسازی دارد. این بازسازی ممکن است به دلیل کهنه شدن و قدیمی شدن ساختمان و یا احساس نیاز افراد به تغییر باشد. شاید یک برنامه ریزی کوچکی برای این تغییر در دکوراسیون در نظر گرفته باشید مانند تغییری کوچک در کف آشپزخانه و یا ساختمان اما در اجرای کار تصمیم می گیرید کل کابینت ها را نیز تغییر دهید و یا یک جزیره نیز در آشپزخانه خود اضافه کنید و به اینصورت تغییرات درخواستی شما زیاد می شود و به نسبت بودجه ای که از ابتدا در نظر داشتید فراتر می رود.  
برای اجرای بازسازی ساختمان خود شما به یک برنامه ریز نیاز دارید تا بر اساس بودجه ی شما زیباترین دکوراسیون منزل و یا زیباترین دکوراسیون ساختمان اداری را برای شما بوجود بیاورد. 

بازسازی سالن پذیرایی و نشیمن از جمله دیگر بخش هایی می باشد که باید به آن در دکوراسیون داخلی دقت شود، علاوه بر آن برای هزینه طراحی داخلی شما می توانید از طریق شرکت های دکوراسیون داخلی نرخ طراحی داخلی را به دست آورید.

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟

متخصصان ما با شما تماس خواهند گرفت.

انواع سقف در دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون داخلی، انتخاب مناسب‌ترین نوع سقف یکی از جنبه‌های حیاتی است که می تواند به شدت بر احساس اشخاص و زیبایی فضاها تأثیرگذار باشد. انواع مختلف سقف از جمله سقف‌های شیشه‌ای، سقف‌های چوبی، سقف‌های کناف، سقف‌های کاذب، سقف‌های آیینه کاری و ... هرکدام با ویژگی‌ها و استفاده‌های خاص خود، باید متناسب با سلیقه‌ی مالکان انتخاب می‌شوند. در ادامه معروف ترین و پرکاربردترین نوع سقف ها را باهم بررسی می کنیم.

دکوراسیون سقف پذیرایی

دلیل با اهمیت بودن پذیرایی خانه این است که یکی از بخش هایی است که با ورود هر فردی به خانه دیده می شود و بسیار جلب توجه می کند. استفاده از لوسترهای زیبا و دکوراسیون سقف خانه متناسب با چیدمان خانه سبب می شود تا دکوراسیون سقف خانه بسیار مورد توجه قرار گرفته و حتی جلوه بیشتری ایجاد کند. در دکوراسیون سقف پذیرایی از تجملات بیش از حد استفاده نکنید! استفاده بیش از حد از المان های متفاوت در سقف باعث می شود تا دکور خانه به درستی دیده نشود و از سوی دیگر بعد از مدتی کوتاه برای افراد خانه خسته کننده و آزار دهنده باشد، طراحی سقف باید در عین سادگی دارای المان های بسیار ظریف باشد تا با دقت به آن توجه شود.

هماهنگی سقف با سبک طراحی داخلی

هماهنگی دکوراسیون سقف با سبک طراحی داخلی یک مسأله بدیهی و بسیار مهم است که به شدت بر جلب توجه و ایجاد زیبایی تأثیرگذار است. هنگامی که سقف با دقت و وسواس زیاد انتخاب شده باشد و با سبک طراحی داخلی هماهنگی داشته باشد ناخودآگاه این هماهنگی باعث می شود که شخص تصور کند نظم و هماهنگی زیادی در خانه وجود دارد. در طراحی داخلی مدرن، از سقف‌های با پوشش‌های ساده و منظم استفاده می‌شود یا در سبک‌های کلاسیک و سنتی باید از سقف های زیبا و با تزئینات فراوان استفاده کنیم.

تاثیر ارتفاع سقف در طراحی دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون داخلی، ارتفاع سقف را باید مدنظر داشته باشد. یکی از تأثیرات اصلی ارتفاع سقف در طراحی داخلی، ایجاد حس فضایی بزرگتر یا کوچکتر است. ارتفاع سقف بلند می‌تواند محیط را باز و بزرگتر نشان دهد، از طرف دیگر، ارتفاع سقف پایین می‌تواند حس محیط صمیمی و کوچک را ایجاد کند. ارتفاع سقف همچنین بر توزیع نور و تأثیر آن بر فضا موثر است. در سقف‌های بلند می‌توانید از لوسترهای بزرگ استفاده کنید زیرا می تواند به خوبی نور را به طور یکنواخت در فضا پخش کند و محیطی روشن و پرانرژی‌ ایجاد کند، در حالی که سقف‌های پایین‌تر می‌توانند نور را به صورت محدودتر منتقل کنند.

تاثیر رنگ سقف در طراحی فضای داخلی

از رنگ سقف هم نباید به عنوان یکی از طیف های رنگی بکاررفته در دکوراسیون داخلی و علی الخصوص دکوراسیون سقف، غافل شد. هر رنگی که بر روی سقف انتخاب شود، می‌تواند تأثیرات مختلفی بر احساس و انرژی فضاها ایجاد کند. برای محیطهای کوچک و با ارتفاع سقف پایین، استفاده از رنگ‌های روشن، مانند سفید یا آبی روشن می‌تواند محیط را بزرگ‌تر نشان دهد و همینطور در روحیه افراد هم بی تأثیر نخواهد بود. در مقابل، در محیط های بزرگ، انتخاب رنگ‌های تاریک‌تر مثل مشکی یا رنگهای نئونی می‌تواند، فضایی گرم و دلنشینی ایجاد کند.

تأثیر نورپردازی در دکوراسیون سقف

نقش نورپردازی غیر قابل انکار است و بیشتر بار زیبایی سقف، بردوش نورپردازی است. این وجه کار به قدری مهم است که طراحان دکوراسیون روی آن مانور میدهند و سعی می کند با لوستر یا چراغ های مخفی در سقف، این نقش را پررنگ تر کنند. با استفاده از نورپردازی از بالا یا از کنار سقف می‌توان یک نوع تجسم افقی و عمقی در فضا ایجاد کرد و تا احساس افزایش ارتفاع به افراد خانه القا شود. استفاده از نورهای رنگی و مهتابی باعث می شود جذابیت بصری افزایش یافته و نورهای نرم و ملایم در دکوراسیون سقف، محیط را دلپذیرتر و آرامبخش تر می کند.

ایده های ارزان برای دکوراسیون سقف

در دکوراسیون سقف به علت اینکه هزینه تزئینات سقف در برخی موارد بسیار سنگین می شود و در بعضی موارد که سیستم های برق کشی سقفی مشکل ایجاد میکنند، مجبور به استخدام یک برقکار هم می شوید و این هم هزینه را دوبرابر می کند. به خاظر همین هزینه ها است که بسیاری از افراد تنها برای سقف خانه، دکوراسیون های سطحی را انتخاب می کنند در ادامه درباره چند نمونه از راهکارهای کاهش هزینه دکوراسیون سقف را توضیح خواهیم داد:

استفاده از پنجره های سقفی در طراحی سقف

این پنجره‌ها که بعضی موارد بزرگ و بعضی موارد کوچک طراحی می شوند، یک آرامش عجیب و انس با محیط بیرون را به ساکنان القا می کند. علاوه برآن امکان مشاهده آسمان، درختان و مناظر زیبای دیگر را نیز فراهم می‌سازد. از جمله مزایای بارز استفاده از پنجره‌های سقفی در طراحی سقف، افزایش طبیعی نور محیط است. در طول روز ورود نورطبیعی خورشید و در طول شب منظره ماه و ستاره ها فضا را با انرژی می‌کند. در زندگی های شهرنشینی و آپارتمانی امروزی که فضای خانه ها بسار کوچک است و بعضا از نور خورشید نیز محروم هستند این روش می تواند مشکل را تا حدزیادی مرتفع کند و به سلامت روحی و جسمی افراد خانه کمک کند.

جمع بندی

در حوزه دکوراسیون سقف، انتخاب بهترین شرکت برای اجرای این پروژه مسئله‌ای اساسی و چالش‌برانگیز است. در شهر تهران، شرکت آسال سازه پرگاس با استفاده از تجربه‌ای چند دهه‌ای و دارا بودن تیمی مجرب از متخصصان، به عنوان یکی از برجسته‌ترین شرکت‌ها در این حوزه شناخته شده است. این شرکت به طور دائم در طراحی و اجرای دکوراسیون سقف‌های متنوع فعالیت داشته و موفق به ایجاد تجربیات منحصر به فردی برای مشتریان خود شده است. آسال سازه پرگاس با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها و استفاده از مصالح ساختمانی و به موقع تحویل دادن پروژه ها، رضایت تمامی کارفرماها را جلب کرده و یکی از انتخاب‌های برتر برای دکوراسیون سقف در تهران به شمار آید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.