بارگذاری

مشاوره طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

سقف کناف

مدل سقف کناف

کناف نام تجاری یک شرکت آلمانی است که پیشتر در ایران فعالیت داشته است. این سقف یکی از آشناترین سقف هایی به شمار می رود که احتمالا چندین بار نام آن را شنیده اید. در واقع این مدل در بین سقف های کاذب قرار می گیرد و می توان آن را به دو شکل متحرک و همچنین ثابت اجرا کرد. طریقه اجرای آن نیز به صورت اتصال هایی است که به سقف انجام می پذیرد.

این اتصالات می توانند گچی و یا غیر گچی باشند. این مدل از سقف ها توانسته اند مزیت ها و ویژگی های بسیار زیادی را به خود اختصاص دهند که در ادامه به بررسی تمامی آن ها بپردازیم. 
سیستم کناف از دو بخش صفحات گچ و المان های سازه ای تشکیل شده است. ابعاد صفحات کناف به صورت استاندارد 240x120سانتیمتر و با ضخامت 9/5 میلیمتری و 12/5 میلیمتری و در سه نوع تولید میشود. 
 

کناف سقف پذیرایی ساده

کناف سقف پذیرایی ساده

بطور کلی کناف سقف در ساختمان به دو دلیل اجرا میشود:

  • به عنوان سقف کاذب برای پوشاندن تاسیسات ساختمان 
     
  • زیباسازی محیط و نورپردازی. 
     

معمولاً در ساختمان های ایران تاسیسات ساختمان مثل لوله های آب و برق از کف ساختمان عبور میکند و عمده استفاده کناف سقف در ایران برای زیباسازی محیط و مخصوصاً نورپردازی آن است. معمولاً در نورپردازی سقف کناف از شلنگی و هالوژن استفاده میشود. همچنین برای اینکه بتوانید این نوع از سقف ها را نصب و اجرا کنید، به مدت زمان طولانی احتیاج نیست. 
البته شاید دانستن این نکته برای شما جالب باشد که می توانید این سقف ها را به هر رنگی که میخواهید در بیاورید. زیرا از قابلیت رنگ پذیری برخوردار هستند. 
 

کناف سقف پذیرایی

کناف سقف پذیرایی

حتما شما هم دوست دارید زمانی که در پذیرایی منزل خود نشسته اید، لذت بسیار زیادی را از طراحی دکوراسیون داخلی خود ببرید. به دست آوردن این حس آنطور که شما تصور می کنید، سخت نیست و با استفاده از این سقف ها قابل دستیابی است. 
اگر یک پذیرایی کلاسیک و یا مدرن را دارید، بهتر است از روش هایی همچون گچ بری دوری کنید. استفاده از سقف کناف بهترین گزینه به شمار می رود. همچنین به دلیل قابلیت رنگ پذیری این سقف ها، میتوانید رنگ آن را متناسب با وسایل خانه خود انتخاب کنید.

نمونه سقف کاذب حمام

نمونه سقف کاذب حمام

کناف یک سیستم یکپارچه و بدون درز است که می توان آن را به راحتی برداشت و در صورت نیاز تعمیر کرد. برای اجرای سقف کاذب کناف صفحات روکش دار گچی به زیرسازی فولادی که خود به سقف بتنی اصلی متصل میباشد پیچ میشود. ساختار کناف سقف از نظر معماری بسیار منعطف بوده و قابلیت اجرای انواع طرح کناف را دارا میباشد.

کناف سقف اشپزخانه و پذیرایی

کناف سقف اشپزخانه و پذیرایی

اگر سبک دکوراسیون آشپزخانه شما مدرن و کلاسیک است، بهترین گزینه برای طراحی آن، استفاده از کناف سقف می باشد. با انتخاب این سقف ها طراحی ویژه ای رای برای آشپزخانه خود رقم بزنید.

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}