مشاوره طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

سقف کناف

کناف نام تجاری یک شرکت آلمانی است که پیشتر در ایران فعالیت داشته است. این سقف یکی از آشناترین سقف هایی به شمار می رود که احتمالا چندین بار نام آن را شنیده اید. در واقع این مدل در بین سقف های کاذب قرار می گیرد و می توان آن را به دو شکل متحرک و همچنین ثابت اجرا کرد. طریقه اجرای آن نیز به صورت اتصال هایی است که به سقف انجام می پذیرد.

این اتصالات می توانند گچی و یا غیر گچی باشند. این مدل از سقف ها توانسته اند مزیت ها و ویژگی های بسیار زیادی را به خود

 اختصاص دهند که در ادامه به بررسی تمامی آن ها بپردازیم. 
سیستم کناف از دو بخش صفحات گچ و المان های سازه ای تشکیل شده است. ابعاد صفحات کناف به صورت استاندارد 240x120سانتیمتر و با ضخامت 9/5 میلیمتری و 12/5 میلیمتری و در سه نوع تولید میشود. 

 سقف کاذب کناف

سقف کاذب یکی از گزینه های بسیار عالی می باشد که شما می توانید در طراحی دکوراسیون از آن استفاده کنید، یکی از انواع روش ها در طراحی دکوراسیون استفاده از سقف های کاذب می باشد، این نوع از سقف ها را می توانید از نوع سقف های بسیار مقاوم در نظر گرفت چرا که این نوع از سقف ها در ایران بسیار محبوب می باشد. اما اصلا سقف کاذب کناف چیست؟

این سوال را می توان این گونه جواب داد که این نوع از سقف ها از جمله سقف های آماده ای می باشد که در قالب پنل هایی با متراژ های مشخص شده از قبل برای دکوراسیون سقف می باشد، در این نوع از سقف ها یکی از نکاتی که بسیار مهم می باشد کیفیت سقف استفاده شده می باشد چرا که در صورت استفاده از سقف های بی کیفیت شما موظف می باشید تا هزینه مجدد پرداخت کنید.

 

مدل سقف کاذب کناف

سقف های کاذب از طرح های متنوع بسیاری تشکیل شده است، یکی از انواع آن ها که بسیار مورد استفاده می باشد، سقف های کاذب ساده می باشد چرا که این نوع از سقف ها را می توانید به راحتی رنگ کنید و در این نوع از سقف ها به طور کلی سقف های 60 در 60 می باشد که می توانید از آن ها استفاده کنید، بعد از این نوع از سقف ها می توان به سقف کاذب طرح دار اشاره کرد، این نوع از سقف ها از جمله گزینه هایی می باشد که می توانید برای دکوراسیون منزل با متراژ بالا استفاده کنید، این نوع از سقف ها از جمله گزینه هایی است که برای دکوراسیون سقف پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد.

کناف سقف پذیرایی ساده

بطور کلی کناف سقف در ساختمان به دو دلیل اجرا میشود:

  • به عنوان سقف کاذب برای پوشاندن تاسیسات ساختمان  
  • زیباسازی محیط و نورپردازی. 

معمولاً در ساختمان های ایران تاسیسات ساختمان مثل لوله های آب و برق از کف ساختمان عبور میکند و عمده استفاده کناف سقف در ایران برای زیباسازی محیط و مخصوصاً نورپردازی آن است. معمولاً در نورپردازی سقف کناف از شلنگی و هالوژن استفاده میشود. همچنین برای اینکه بتوانید این نوع از سقف ها را نصب و اجرا کنید، به مدت زمان طولانی احتیاج نیست. 
البته شاید دانستن این نکته برای شما جالب باشد که می توانید این سقف ها را به هر رنگی که میخواهید در بیاورید. زیرا از قابلیت رنگ پذیری برخوردار هستند. 
 

کناف سقف پذیرایی

حتما شما هم دوست دارید زمانی که در پذیرایی منزل خود نشسته اید، لذت بسیار زیادی را از طراحی دکوراسیون داخلی خود ببرید. به دست آوردن این حس آنطور که شما تصور می کنید، سخت نیست و با استفاده از این سقف ها قابل دستیابی است. 
اگر یک پذیرایی کلاسیک و یا مدرن را دارید، بهتر است از روش هایی همچون گچ بری دوری کنید. استفاده از سقف کناف بهترین گزینه به شمار می رود. همچنین به دلیل قابلیت رنگ پذیری این سقف ها، میتوانید رنگ آن را متناسب با وسایل خانه خود انتخاب کنید.

نمونه سقف کاذب حمام

کناف یک سیستم یکپارچه و بدون درز است که می توان آن را به راحتی برداشت و در صورت نیاز تعمیر کرد. برای اجرای سقف کاذب کناف صفحات روکش دار گچی به زیرسازی فولادی که خود به سقف بتنی اصلی متصل میباشد پیچ میشود. ساختار کناف سقف از نظر معماری بسیار منعطف بوده و قابلیت اجرای انواع طرح کناف را دارا میباشد.

کناف سقف اشپزخانه

اگر سبک دکوراسیون آشپزخانه شما مدرن و کلاسیک است، بهترین گزینه برای طراحی آن، استفاده از کناف سقف می باشد. با انتخاب این سقف ها طراحی ویژه ای رای برای آشپزخانه خود رقم بزنید.

سقف کاذب کناف قیمت

سقف های کاذب کنافی یکی از گزینه هایی می باشد که می توانید برای داشتن یک دکوراسیون سقف از آن استفاده کنید، برای قیمت گذاری این نوع از سقف ها از بین انواع سقف هایی که برای دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد، قیمت سقف های کنافی ساده به نسبت دیگر سقف ها بسیار مناسب تر می باشد، چرا که این نوع از سقف ها از به نسبت سقف های طرح دار بیشتر خرید و فروش می شوند اما قیمت سقف کاذب طرح دار از این نوع از سقف ها بسیار بیشتر می باشد. 

در میان انواع سازه هایی که در دکوراسیون سقف مورد استفاده قرار می گیرد، سقف های کاذب 60 در 60 می باشد که می تواند یکی از گزینه های بسیار عالی برای خرید باشد، قیمت سقف کاذب ۶۰در۶۰ به طور میانگین برای هر پالت بین 100 تا 150 هزار تومان محاسبه می شود.

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}