مشاوره طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

مراحل کناف کاری در سقف کناف

نکات اجرایی کناف کاری از جمله گزینه های بسیار مهمی می باشد که باید در دکوراسیون داخلی به آن توجه شود، یکی از بهترین روش ها برای داشتن یک کناف سقف عالی و داشتن دکوراسیون سقف لوکس کمک گرفتن از شرکت های دکوراسیون داخلی می باشد، این شرکت ها از جمله گزینه های بسیار عالی برای این کار می باشند. مراحل نصب کناف سقف پیچیدگی بسیاری نداشته ولی نکات ریز بسیاری دارد که رعایت نکردن آن سبب می شود تا شما برای دکوراسیون و بازسازی سازه خود دوباره هزینه ای را درنظر بگیرید، قیمت کناف کاری برای هر یک از افراد و شرکت ها جداگانه می باشد، هر ساله تعرفه ای برای این بخش از دکوراسیون داخلی در نظر گرفته می شود، قیمت اجرای کناف در سال ۱۴۰۰ بسیار مناسب تر از قیمت در سال 1401 می باشد اما بسیاری از این شرکت ها از این تعرفه پیروی نمی کنند.

قیمت اجرای کناف سقف برای شرکت هایی که سابقه بالایی  در این زمینه دارند می تواند بسیار بالا باشد از این رو است که بهتر است قبل از هرگونه اقدامی از شرکت های طراحی و دکوراسیون داخلی در تهران برای انجام این فعالیت ها مشورت بگیرید.

شناخت و مراحل اجرای سقف کناف

صفحات روکش دار گچی که در تولیدی های کناف به تولید می رسند که هر یک مراحل کناف کاری متفاوتی دارند از نظر مشخصات و موارد استفاده  به شرح زیر می باشند:

 •  صفحات معمولی (Reguler Board) (RG) 
 •  صفحات مقاوم در برابر رطوبت (Moisture Resistant Board (MR)
 •  صفحات مقاوم دربرابر حریق (Fire Resistant Board) (FR)
 •  صفحات مقاوم دربرابر حریق و رطوبت  (Fire & Moisture Resistant Board) (FM)

حال به توضیح هر یک از این صفحات می پردازیم که در کناف کاری و اجرای سقف کناف کاربرد دارند.

صفحات روکش دار گچی ساده RG

برای این نوع از صفحات از یک روکش گچی استفاده می شود که با مقوایی محکم سطج و لبه ی بلند آن ها پوشش داده شده است.  از روکش های گچی ساده به منظور پوشش دیوارهای جداکننده، پوشش دیوارهای سنتی به جای استفاده از گچ و خاک یا گچ کاری، سقف کاذب،طراحی های داخلی مختلف و... استفاده می شود.

صفحات مقاوم در برابر آتش FR

همانند نوع قبلی که روکشی از گچ داشت این مدل کناف نیز روکشی از گچ دارد با این تفاوت که یک لایه از فایبرگلاس نیز در آن وجود دارد که سبب بالا رفتن مقاومت کناف در برابر حرارت و آتش می شود. از موارد استفاده ی این مدل از کناف ها می توان به دیوارهای جداکننده، پوشش دیوارهای سنتی، سقف کاذب و مکان هایی که به مقاومت در برابر آتش نیاز دارند، پوشش ستون ها و تیرهای فلزی و بتونی، مناسب برای طراحی داخلی مجتمع های تجاری و موارد این چنینی اشاره کرد.

صفحات روکش دار گچی مقاوم دربرابر آتش و رطوبت FM

مشخصاتی که این نوع از روکش ها دارند بسیار شبیه به نوع قبلی می باشد، بدین معنا که در روکش گچی آن ها الیاف فایبرگلاس وجود دارد، این الیاف علاوه بر آن که در برابر آتش مقاومت دارند در برابر رطوبت نیز عایق هستند. از آن جایی که این صفحات روکش دار گچی در برابر آتش و رطوبت مقاومت دارند در نتیجه می توان از آن ها برای محیط های حمام، دستشویی و آشپزخانه استفاده کرد.

صفحات مسلح سیمانی Aquapanel

نوع دیگری از صفحات وجود دارند که برای اجرای سقف کناف به کار برده می شوند، این صفحات تشکیل شده از سیمان و فایبرگلاس می باشند و به دلیل ظاهری که دارند عموما برای نماهای خارجی استفاده می شوند، البته برای محیط هایی که درصد رطوبت بسیار بالایی دارند نیز گزینه ی مناسبی می باشند.
برای به کار بردن و اجرای سقف کناف لازم است تا با ابزارهای مختلف به منظور برش دادن به کار برده شوند. در ادامه ترتیب برش صفحاتی که روکش گچی دارند را ذکر خواهیم کرد. 

مراحل نصب کناف سقف

 •  برش کاغذ روی صفحات
 •  شکستن صفحه در امتداد برش
 •  برش کاغذ پشت صفحات
 •  صاف و یکنواخت کردن لبه های برش خورده با استفاده از رنده

پس از این که لبه های برش خورده یک دست شدند در صورتی که هنوز هم ناهمواری هایی در سطح صفحات دیده شود باید لازم است تا از دستگاه پخ زن استفاده کرد. صفحات باید در زاویه ی 22.5 و 45 درجه پخ زده شوند. اما برای صفحاتی که در عرض کم یعنی چیزی حدود 5 تا 20 سانتی متر برش زده شده اند از دستگاه دیگری که برش نواری نام دارد استفاده می شود، از مزیت های این دستگاه این است که قابلیت برش صفحات به صورت منحنی را نیزدارد. اما برای برش دادن نقاط خاصی مثل جای کلید پریز برق از قطعات گردبر که در سایز های مختلف وجود دارند بهره می برند.

مواد و مصالح جنبی بتونه درزگیر

یکی از مراحل کناف کاری و اجرای سقف کناف به کار بردن گچ های ساختمانی است، میزان خالص بودن گچ های ساختمانی با درصد پوشش دهی آن ها ارتباط مستقیم دارد. محصولات گچی که برای اجرای کناف به کار برده می شوند ترکیب 95 درصدی از گچ دارند و 5 درصد باقی مانده ناخالصی هایی مثل کربنات ها و نمک ها می باشند. مواردی که زیر مجموعه ی این مواد محسوب می شوند به شرح زیر است:

 •  بتونه درزگیر KNAUF FUGENFULER
 •  پرفیلکس KNAUF PERLFX
 •  گچ ساتن KNAUF MUL TICOVER
 •  گچ پوشش TOP FINISH

هر یک از موارد گفته شده ی بالا برای اجرای سقف کناف مراحل مختلفی دارند که پس از گذراندن مراحل به مرحله ی اجرا می رسند. ما از توضیح آن ها خودداری کردیم زیرا از حوصله ی مخاطب خارج است اما به ادامه ی مطالب و روش بکارگیری می پردازیم.

نحوه اتصال کناف به سقف

گچی که برای پوشش کناف استفاده می شود را نباید با موادی که موجب تغییر در ساختار آن می شود ترکیب کرد، علاوه بر آن گچ کناف را نباید به جای بتونه درزگیر در ساخت و ساز هایی که به صورت خشک به اجزا در می آیند استفاده کرد. لازم به ذکر است که زمانی که گچ کناف سفت می شود دیگر قادر نخواهید بود با آب به رقیق سازی آن بپردازید یا حتی آن را به هم زد تا بتوان مجددا از آن در کار استفاده کرد. برای میزان مصرف نیز نمی توان مقدار مشخصی ذکر کرد به این دلیل که به نا همواری ها بستگی دارد.
انواع پیچ که در مراحل کناف کاری و اجرای سقف کناف مورد استفاده قرار می گیرند شامل موارد زیر می باشد:

اجرای سقف کناف ساده

 •  پیچ پانل TN25*3.5
 •  پیچ پانل TN35*3.5
 •  پیچ پانل TN45*3.5
 •  پیچ پانل TN55*3.5
 •  پیچ پانل سرمته دار TB25*3.5
 •  پیچ پانل سرمته دار TB35*3.5
 •  پیچ پانل سرمته دار TB45*3.5

پیچ هایی که برای مراحل کناف کاری و اجرای سقف کناف به کار می روند از نوع Black Phospate هستند که به جهت اتصال روکش های گچ دار به سازه های فلزی مورد استفاده قرار می گیرند، طول هر یک از این پیچ ها با سایر مدل های مشابه متفاوت می باشد، به نحوی که از 25 میلی متر تا 55 میلی متر وجود دارند. از پیچ هایی با ضخامت 70 میلی متری به منظور اتصال صفحاتی که روکش گچی دارند با سازه های فلزی استفاده می شوند.

اجرای کناف سقف پذیرایی

اجرای سقف پذیرایی با اجرای سقف سالن ها و یا خانه و مکان های دیگر متفاوت نیست و همه آنان به یک شکل است اما به دلیل اینک اجرای سقف پذیرایی در دیدرس می باشد و محل پذیرایی و میزبانی از مهمانان می باشد بسیار اهمیت بیشتر دارد و باید از ریز بینی های بیشتری استفاده کرد. دراوردن تمیز کاری سقف کناف برای پذیرایی بسیار مهم تر از دیگر جاهای خانه می باشد.

نکات اجرایی کناف کاری

در کناف کاری سقف بسیاری از نکات میب اشد که باید به آن ها بپردازیم، برای کنف کاری باید به المان هایی مانند فاصله آویز ها، سازه، پیچ ها و جا پرده ای که در آینده باید نصب شود و در صورت داشتن کانال آبی به دریچه ی کولر و از همه مهم بودن تراز بود سطوح جای آویز لوستر و... از این قبیل مسائل باید باشیم تا سقف کناف ما زیباتر و تمیز تر به نظر برسد تا نیازی به اصلاحات بعد نباشد.

آموزش صفر تا صد کناف کاری

برای آموزش کنف کاری سقف شما می توانید به صورت کار پیش افرادی که کنف کاری سقف را به صورت تجربی آموخته اند بپردازید به (کار آموزی) و یا نیز می توانید با گذراندن دوره ها آموزشی کناف کاری سقف به شرایط دلخواه خود برسید این روزها با توجه به اینک کنف کاری سقف هزینه کمتری دارد علاقه مندان بیشتری به این خدمات روی می آورند.

کناف سقف چقدر طول میکشد

برای مدت زمان طول کشیدن کناف سقف نمی توان زمان درستی بیان کرد چرا که بستگی به حجم و طول سقف دارد و یا حتی اینک زیر ساخت سقف کنافی چی م باشد نیز یکی از این موارد می باشد اما بعد از مشاوره و متخصص این کار می توانید از اون سوال بپرسید که کنف کاری سقف چقدر طول خواهد کشید.

قیمت اجرای کناف سقف

برای براوورد قیمت اجرای سقف نیز نمی توان به طور دقیق هزینه این پرداخت کرد چرا که اگر زیر ساخت تیرچه باشد و یا گچ بری و... باز هم قیمت اصلی بسیار متفاوت می باشد و اینک از مصالحی برای خدمات کناف سقف استفاده کرد نیز متفاوت است. باز هم برای این امر باید با یک شرکت بازسازی و دکوراسیون سوال بپرسید آن هم بعد از مشاهده ی زیر ساخت.

هزینه اجرای سقف کناف

قیمت اجرای کناف در تهران به نسبت دیگر شهر های ایران بسیار متفاوت می باشد، اجرای کناف سقف یکی از بخش هایی می باشد که باید توسط یک متخصص انجام شود؛ شاید در ابتدا این نوع از پیاده سازی ها بسیار آسان به نظر بیاید اما با این حال باز ها نیازمند رعایت نکات بسیار کلیدی می باشد. برای اجرای سقف کاذب قیمت هر متر مربع کناف را در نظر نمی گیرند بلکه برای آن نیز تعرفه ای مشخص شده است. قیمت اجرای کناف در سال 1401 به نسبت سال 1400 بسیار افزایش داشته است و این تعرفه برای سقف های عادی می باشد و قیمت کناف سقف نور مخفی با سقف عادی کاملا متفاوت می باشد.

شما می توانید به راحتی لیست قیمت دستمزد اجرای کناف را در اینترنت مشاهده کنید، علاوه بر قیمت اجرا می توانید قیمت کناف خام را نیز مشاهده کرده و بسته به متراژتان به راحتی در قیمت کلی برای دکوراسیون سقف را به صورت تخمینی محاسبه کنید.

کناف سقف چقدر طول میکشد؟
در رابطه با پیاده سازی سقف کناف این نوع از سقف ها به دلیل راحتی و آماده بودن به سرعت نصب می شود و شما می توانید این نوع از سقف ها را با سریع ترین زمان در منزل داشته باشید.

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}