خدمات ساختمان سازی

خانه

مدیریت پیمان

مدیر پیمان یا به اصطلاح انگلیسی (Management Contracting) موجب نظم و هماهنگی بیشتر در نیروی ساخت می شود زیرا نظارت داشتن بر امور اجرایی از وظایف مدیریت پیمان می باشد.

مدیریت پیمان به این معنی می باشد که افراد که دارای زمین هستند و به نوعی سرمایه گذار می باشند با بستن یک قرار داد با فردی یا افرادی به صورت حقیقی یا حقوقی بسته می شود که طبق آن فرد سرمایه گذار یا مالک زمین کار و پروژه خود را به پیمانکار می سپارد.افرادی که به عنوان پیمانکار انتخاب می شوند تا دیگران با آن ها قرارداد ببندند باید از صلاحیت کافی برخوردار باشند این افراد پروژه را به طور کامل در دست گرفته و تمام مراحل پروژه از جمله مدیریت فنی،مالی،اداری و اجرایی را به اتمام برسانند و کار ار به طور کامل به مالک برگردانند. 

استفاده ازتجربیات قوی پیمانکاران به فرآیند ساخت و سازسرعت می بخشد، نقاط ضعف پروژه را پوشش می دهد و هزینه ها کنترل می شوند. امروزه داشتن یک (Management Contracting) برای پیشرفت در امور کسب وکار،ساخت و ساز و... بسیار حائز اهمیت است.

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟

متخصصان ما با شما تماس خواهند گرفت.

تفاوت پیمانکاری با مشارکت در ساخت

بزرگترین و عمده ترین تفاوت بین این دو نوع قرار داد این است که در پیمانکاری فرد صاحب زمین در ازای دریافت پول و قراردادی که بسته کار را به اتمام می رساند در این شرایط فرد مالک توان مالی داشته و می تواند هزینه ها را پرداخت کند اما در قرار داد های مشارکت در ساخت چون صاحب زمین توانایی پرداخت هزینه ها را ندارد از همین رو بخشی از ملک ساخته شده را به پیمانکار می دهد. استفاده ازتجربیات قوی پیمانکاران به فرآیند ساخت و سازسرعت می بخشد، نقاط ضعف پروژه را پوشش می دهد و هزینه ها کنترل می شوند. امروزه داشتن یک (Management Contracting) برای پیشرفت در امور کسب وکار،ساخت و ساز و... بسیار حائز اهمیت است.

فواید روش مدیریت پیمان

صرفه جویی در هزینه ها در این نوع قرار داد ها پرداخت به صورت تدریجی و با پیشرفت پروژه صورت می گیرد و در این نوع قرار داد های پیمانکاری،پیمانکار موضف است که در منابع و دارایی مالک را حفظ کند و جلب رضایت او اولویت باشد.

کاهش مسئولیت مالک

در این نوع از قرارداد ها بیشتر درگیری هایی که در طول کار برای مالک ممکن است ایجاد شود از بین رفته و تمامی مسائل از جمله اجرای تقشه،پیمانکاران جزء و ارتباط با همسایگان و ایمنی همگی به عهده پیمانکار است.

صرفه جویی در زمان

به علت اینکه کار ار به فرد با تجربه  در زمینه خودش می سپارید سبب می شود تا کارها با شرعت بالاتری انجام شود و اره حل کارهایی که به مشکل برخورد می کند را پیدا کند از همین رو سبب می شود تا در زمان به شدت صرفه جویی شود.

کارایی مدیریت پیمان

چرا حضور پیمانکار در مدیریت پیمان اهمیت دارد: در مدیریت پیمان عدم حضور پیمانکار می تواند خساراتی جبران ناپذیر برای کارفرمایان ازجمله مخارج بالای ساخت وساز، کاهش کیفیت کار، اتلاف وقت و ناهماهنگی نیروی انسانی ایجاد می نماید.

مروری بر مدیریت پیمان

پیمان مدیریت به اختصار یعنی انجام و اجرای تمام کارهای مربوط به یک پروژه ی ساخت و ساز برای یک شخص حقیقی یا حقوقی، به طور مثال فردی خواهان ساخت خانه است و زمین برای ساخت و تمام هزینه های ساخت را تقبل میکند اما انجام پروژه ساخت برای او امکان پذیر نیست و فرد یا شرکتی دیگر را میخواهد تا تمام کارهای اجرایی و ساخت آن را انجام دهد که به آن فرد مدیر پروژه یا پیمانکار گفته میشود.
در مدیریت پیمان تمام کارهای پروژه از شروع کار اعم از مدیریت اجرایی کارها؛استخدام کارکنان، انتخاب مصالح و... در حیطه کاری مدیر پروژه است و پرداخت تمام هزینه با کارفرما است. در مدیریت پیمان طی قراردادی پیمانکار متعهد میشود که طی زمانی مشخص پروژه ی درخواستی را به کارفرما تحویل دهد و در مقابل کارفرما به او دستمزد کار برای پروژه میپردازد.

تعریف مدیریت پیمان

پیمانکار یا شخص، در قبال مدیریت پروژه سودی از مخارج انجام شده را دریافت می کند. منظوراز مخارج یعنی هزینه های تهیه موارد قرارداد و هزینه اجرای پروژه می باشد. ولیکن قبل از مخارج صورت گرفته می بایست طرفین به توافق برسند یا به اصطلاح معامله جوش بخورد. این نوع پیمان کاملا برد برد (win win) بوده و به نفع طرفین قرارداد می باشد. زیرا کارفرما هیچ سودی به پیمانکار نمی دهد. فقط و فقط هزینه های لازم در قرارداد، مدیریت طرح، نیروی انسانی و ماشین آلات را می پردازد. به همین دلیل به صرفه می باشد و مخارج پیمان کمتر است. قابل ذکر است که فرد پیمانکار هیچ هزینه ای برای اجرا پرداخت نمی کند و تعهدات را به گردن نمی گیرد و صرفا جهت داشتن تخصص در مدیریت، سود خود را به طور درصد از کل هزینه های پرداختی دریافت می کند. مدیر پیمان به عنوان نایب کارفرما تمایلی به کارهای سودجویانه ندارد و قصدش جلب کردن رضایت کارفرما می باشد. همانطور که ذکر کردیم مدیر پیمان نقش نایب کارفرما، کارفرما نقش سرمایه گذار را ایفا می کنند.

مزایای مدیریت پیمان

تجربه و آگاهی پیمانکار نسبت به قیمت کالا ها و مصالح کمک شایانی به کاهش هزینه های پروژه خواهد کرد. با وجود مدیر پروژه که پیگیر دائم کارهاست روند پروژه خیلی سریعتر پیش خواهد رفت. و از آنجایی که اتمام هر چه زودتر پروژه به نفع پیمانکار خواهد بود، پیمانکار تمام تلاش خود را برای جلوگیری از اتلاف وقت انجام خواهد داد. مدیریت پیمان این امکان را ایجاد میکند تا در یک تعامل دو طرفه سود قابل توجهی عاید پیمانکار و کارفرما شود. از آنجایی که تمام کارهای پروژه به پیمانکار محول میشود تمام ریسک های احتمالی برعهده ی او خواهد بود.

قوانین قرارداد مدیریت پیمان

در قرارداد مدیریت پیمان یک سمت مدیریت اجرای پروژه ساختمانی را وظیفه دارد و طرف دیگر به ازای مدیریت پروژه مبلغی یا درصدی از هرینه های انجام شده را به پیمانکار پرداخت می کند. این هزینه ها شامل تمام مواردی که در اجرای پروژه هستند خواهد بود. به نسبت قرارداد های مختلف و نوع توافق ممکن است درصد یا هزینه ها متفاوت باشد. در قرارداد پیمان مدیریت، مدیریت پروژه یا مدیریت پیمان در واقع هر کاری که در ارتباط با انجام و تکمیل پروژه اعم از تامین و مدیریت مصالح، تجهیزات، ماشین آلات و کارگاه و هرچیزی که مورد نیاز اجرای پروژه می باشد.
در قرار داد مدیریت پیمان یکی از بخش های مهمی که در این باره وجود دارد در بخشی از قراردارد باید شرح خدمات مدیریت پیمان نوشته شده باشد و علاوه بر آن تمامی وظایف صفر تا صد مدیریت پیمان شرح داده شده باشد، در این صورت است که می توانید یک قرارداد اصولی و درست را داشته باشید و شما می توانید به راحتی نمونه قرارداد مدیریت پیمان درصدی را در اینترنت مشاهده کنید و از آن ها استفاده کنید.

قانون مدیریت پیمان

یکی از بخش هایی که برای قوانین مدیریت پیمان بسیار مهم می باشد این است که درصد مدیریت پیمان ساختمان کاملا مشخص باشد، این موضوع را می توانید یکی از بخش های مهم در قرارداد در نظر گرفت طبق قوانین و مقررات یکی از بخش های مهمی که باید به آن توجه شود این است که درصد پیمان به نسبت با درصد مدیریت پیمان در سال 1401 برابری کند چرا که این موضوع از جمله نکاتی است که به آن دقت نمی شود و افراد بر اساس خواست خود قیمت را می نویسند. مدیریت پیمان در سال ۱۴۰۱ به نسبت درصد مدیریت پیمان در سال ۱۴۰۰ بسیار افزایش داشته است و این یکی از نکات قابل پیش بینی می باشد که رخ داده است. شما می توانید بخشنامه حق الزحمه مدیریت پیمان را به راحتی در سایت های مربوط به این حوزه مشاهده کنید. البته درصد مدیریت پیمان ساخت ویلا به نسبت با دیگر سازه ها متفاوت می باشد. البته شما می توانید از این درصد در حوزه دکوراسیون داخلی نیز استفاده کنید.

درصد متعارف مدیریت پیمان

حق الزحمه ومیزان دستمزد مدیر پیمان برحسب درصد متعارف مدیریت پیمان تعیین و محاسبه می شود. عرف درصد مدیریت پیمان برای قراردادهای مختاف متفاوت می باشد. این دستمزد ها براساس استاندارد ها محاسبه می شوند بنابراین مشکلی در تعیین آن ها نیست. لذا مواردی مانند حجم و نوع پروژه در تعیین و محاسبه دستمزدها موثر می باشند و نقش بسزایی دارند. برای مثال عرف دستمزد مدیریت پیمان بازسازی یک نرخ داشته و عرف مدیریت پیمان ساختمان نرخ دیگری خواهد داشت. برای اطلاع از درصد های اصولی و واقعی شما می توانید به راحتی از سایت هایی که هر ساله این درصد را بیان می کنند مشاهده کنید، یکی از نکاتی که باید به آن در هنگام قرارداد و بستن آن در نظر داشت این است که درصد مدیریت پیمان کاملا مشخص باشد.

انواع قرارداد مدیریت پیمان

پیمان مدیریت (مدیریت پیمان) پیمان مدیریت امانی پیمان دستمزدی پیمان طرح و اجرا پیمان های خاص (Global) پیمان مدیریت با پیمانکار عمومی پیمان کلید در دست (B.O.T) پیمان فاینانس (Finance)

پیمانکاری دکوراسیون داخلی

یکی از انواع پیمانکاری ها،پیمانکاری دکوراسیون داخلی می باشد،در این نوع از پیمانکاری ما می توانیم با مراجعه به شرکت دکوراسیون داخلی حرفه ای و بستن قرار داد پیمانکاری دکوراسیون داخلی طراحی دکوراسیون داخلی خود را به آن شرکت بسپارید. در رابطه با شرکت طراحی دکوراسیون داخلی شما می توانید از بین تمام شرکت های موجود به شرکتی اعتماد کنید که سابقه کاری بالا نمونه های بسیار زیادی از طراحی دکوراسیون داخلی داشته باشد آسال سازه پرگاس تنها شرکتی می باشد که در تمام زمینه های بازسازی و دکوراسیون داخلی سابقه دارد. این شرکت یکی از شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران می باشد که می توانید از آن برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

© تمام حقوق سایت برای شرکت آسال سازه محفوظ مي باشد.
جستجو کردن
جستجو کردن