بارگذاری

مشاوره طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

آنچه در طراحی و اجرای ویلا حائز اهمیت است

قبل از صحبت در مقوله ی طراحی و اجرای ویلا ابتدا بهتر است تعریف کوتاهی از ویلا داشته باشیم. معمولا ویلا به بناهایی گفته میشود که از چهار طرف به فضای بیرونی نما داشته و وابسته به ساختمان دیگر نیست؛ همچنین معمولادراطراف شهر و درطبیعت ساخته میشوند. امروزه زندگی شهری و آپارتمان نشینی، سر و صدا و آلودگی های ناشی از ازدیات جمعیت در شهرها باعث شده مردم بیش از پیش علاقه مند به داشتن ویلایی دنج ، به دور از هیاهو باشند تا آنجا انرژی از دست رفته خود را باز بیابند. همین امر باعث شده تا صنعت طراحی و اجرای ویلا بیشتر ازگذشته رونق پیدا کند. در طراحی و ساخت ویلاها چندین نکته ابتدایی همیشه مورد توجه قرار میگیرد چرا که این نکات بر روی تصمیم خریدار یا سازنده بسیار تاثیر گذار است.

 اولین نکته حائز اهمیت در طراحی و اجرای ویلامیتواند چشم انداز آن باشد. از آنجایی که معمولا ویلاها به منظور دور بودن از هیاهوی شهری ساخته میشوند درطراحی و اجرای ویلا آرامش و فضای باز در اولیت اصلی قرار دارد. شرکت ما توصیه می کند ویلا ها در متراژهای بزرگ طراحی و اجرا شوند.

طراحی دکوراسیون داخلی یک ویلا دیگر نکته مورد اهمیتی ست که در طراحی و اجرای ویلای مدرن به آن توجه میشود. طراحی دکوراسیون یک ویلا وابسته به سبکی است که برای ساخت آن ویلا انتخاب شده است.

ایده های زیادی در خصوص طراحی دکوراسیون داخلی ویلا وجود دارد. ساخت و اجرای این ایده ها مخارج بالایی دارد برای مثال امکاناتی که درداخل ویلا وجود دارند. یک ویلای ایده آل در کنار جذاب بودن باید موجب رفاه ساکنین باشد البته چیدمان لوازم نیز یک فاکتور اساسی در دکوراسیون ویلا محسوب می شود. در این مقاله به فاکتور های مهم و اساسی در طراحی ویلای شیک و دلبخواه اشاره کردیم.

دکوراسیون داخلی ویلا

دکوراسیون پنجره ویلا

اگر ویلای شما در روبه دریا قرار دارد داشتن  پنجره ای زیبا برای دیدن منظره ی دریا  امری ضروری در طراحی ویلا می باشد. نکته مهم در طراحی و اجرای پنجره ی ویلا  بهتر است از پنجره های بزرگ استفاده کنید. البته اگر می خواهید ویلای شما از نمای بیرون قابل دید نباشد می توان از پرده استفاده کرد.به این نکته توجه کنید که پرده شما نباید از ورود نور به ویلا جلوگیری کند و در عین حال جلوی دید شما از بیرون را نگیرد. همانطور که همیشه ذکر کردیم متعادل بودن در دکوراسیون داخلی مهم است. بزرگی نمای پنجره نباید به چشم میهمانان بیاید تا حواس آن ها را به یک نقطه ویلا پرت کند.

دکوراسیون داخلی ویلا

سبک های مختلف در طراحی و اجرای ویلا

امروزه با پیشرفت صنعت ساخت سبک های گوناگونی برای طراحی و ساخت ویلا ارائه میشود که در اینجا به سه سبک پر کاربرد تر اشاره خواهیم داشت:

  • طراحی و ساخت به سبک مدرن
  • طراحی و ساخت به سبک کلاسیک
  • طراحی و ساخت به سبک تلفیقی

امروزه سبک مدرن در طراحی و اجرای ویلا به دلیل سادگی و مبهم نبودنش و طراحی بدون پیچیدگی که دارد در بین سایر سبک ها بسیار پر طرفدار است.

البته این سبک ها می توانند به صورت مستقل یا تلفیقی در طراحی نما پیاده سازی شوند.

طراحی ویلاهای دوبلکس

در ویلاهای دوبلکس طراحی راه پله ها خیلی به چشم می آید درواقع جذابیت یک خانه دوبلکس به همان دکوراسیون راه پله اش می باشد. اگر ویلای شما دوبلکس است بد نیست به راه پله ها نیز سر و سامانی بدهید.بسیاری از معماران در طراحی کلاسیک راه پله ها از نرده های فلزی و چوبی استفاده می کنند.معمولا در گوشه ای کنار راه پله های گرد یک مجسمه سنگی نیز قرار می دهند که این نوع طراحی، طراحی مدرن راه پله است.

درب ورودی

استحکام و زیبایی دو عنصر جدا نشدنی در طراحی درب ویلا. در طراحی سنتی درب ورودی از درب های چوبی و برای طرح های مدرن درب های آهنی عرف است.

مبلمان را جدی بگیرید

نحوه چیدمان مبلمان و میز قلب یک ویلا است. مبلمان باید فضایی گرم و صمیمانه برای اعضای خانواده به ارمغان بیاورد. در اکثر طراحی ها رنگ متریال و رنگ مبل مطابقت دارند. مبلمان نباید فضای زیادی از اتاق پذیرایی را اشغال کند.

نورپردازی محوطه ویلا

پرنور بودن ملاکی برای زیبایی محوطه شما به حساب نمی آید در واقع از درخشش های ملایم در دکور محوطه ویلا استفاده می شود. اگر در محوطه خود دوربین مدار بسته دارید و بدنبال حفظ امنیت ویلای خود هستید باید نورپردازی متناسب با دید دوربین طراحی شود.

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}