بارگذاری

مشاوره طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

طراحی و اجرای ویلا

ویلا چیست

قبل از صحبت در مقوله ی طراحی و اجرای ویلا ابتدا بهتر است تعریف کوتاهی از ویلا داشته باشیم. معمولا ویلا به بناهایی گفته میشود که از چهار طرف به فضای بیرونی نما داشته و وابسته به ساختمان دیگر نیست؛ همچنین معمولا در اطراف شهر و درطبیعت ساخته میشوند. 

طراحی ویلا

امروزه زندگی شهری و آپارتمان نشینی، سر و صدا و آلودگی های ناشی از ازدیات جمعیت در شهرها باعث شده مردم بیش از پیش علاقه مند به داشتن ویلایی دنج، به دور از هیاهو باشند تا آنجا انرژی از دست رفته خود را باز بیابند. همین امر باعث شده تا صنعت طراحی و اجرای ویلا بیشتر از گذشته رونق پیدا کند. در طراحی و ساخت ویلاها چندین نکته ابتدایی همیشه مورد توجه قرار میگیرد چرا که این نکات بر روی تصمیم خریدار یا سازنده بسیار تاثیر گذار است.

طراحی ویلا ایرانی

اولین نکته حائز اهمیت در طراحی و اجرای ویلا ایرانی میتواند چشم انداز آن باشد. از آنجایی که معمولا ویلاها به منظور دور بودن از هیاهوی شهری ساخته میشوند درطراحی و اجرای ویلا در ایران آرامش و فضای باز در اولیت اصلی قرار دارد. شرکت اسال سازه پرگاس توصیه می کند به دور از توجه به اندازه ی متراژ ویلا، ویلایی طراحی و دکوراسیون نمایید که بسیار دنج و دل نشین و آرام بخش باشد.

طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا دوبلکس و دکوراسیون داخلی یک ویلا از دیگر نکاتی است که مورد اهمیتی می باشد، در طراحی و اجرای ویلای دوبلکس سبک سبک دکوراسیون داخلی بسیار حائر اهمیت می باشد. در واقع می توان گفت طراحی دکوراسیون یک ویلا وابسته به سبکی است که برای ساخت آن ویلا انتخاب شده است.

طراحی ویلا مدرن دوبلکس

ایده های زیادی در خصوص طراحی ویلا مدرن دوبلکس وجود دارد. ساخت و اجرای این ایده ها مخارج بالایی دارد برای مثال امکاناتی که در داخل ویلا وجود دارند مانند استخر، سونا، جکوزی و بسیاری از این قبیل می تواند بسیار هزینه ساز تلقی شود. یک ویلای ایده آل در کنار جذاب بودن باید موجب رفاه ساکنین باشد البته چیدمان لوازم نیز یک فاکتور اساسی در دکوراسیون ویلا مدرن دوبلکس محسوب می شود.

ویلا کلاسیک مدرن

اگر ویلای شما در روبه دریا قرار دارد داشتن  ویو زیبا برای دیدن منظره ای زیبا امری ضروری در طراحی ویلا کلاسیک مدرن می باشد. نکته مهم در طراحی و اجرای ویلا بهتر است از پنجره های بزرگ استفاده کنید. البته اگر می خواهید ویلای شما از نمای بیرون قابل دید نباشد می توانید از پرده استفاده نمایید. به این نکته توجه کنید که پرده شما نباید از ورود نور به ویلا جلوگیری کند و در عین حال جلوی دید شما از بیرون را نگیرد. همانطور که همیشه ذکر کردیم متعادل بودن در دکوراسیون داخلی مهم است.

سبک های مختلف در طراحی و اجرای ویلا

امروزه با پیشرفت صنعت ساخت سبک های گوناگونی برای طراحی و ساخت ویلا ارائه میشود که در اینجا به سه سبک پر کاربرد تر اشاره خواهیم داشت:

  • طراحی و ساخت به سبک مدرن
  • طراحی و ساخت به سبک کلاسیک
  • طراحی و ساخت به سبک تلفیقی

ویلای مدرن دوبلکس

امروزه سبک مدرن در طراحی و اجرای ویلا به دلیل سادگی و مبهم نبودنش و طراحی بدون پیچیدگی که دارد در بین سایر سبک ها بسیار پر طرفدار است. البته این سبک ها می توانند به صورت مستقل یا تلفیقی در طراحی نما پیاده سازی شوند. ویلاهای مدرن امروزه طرفداران بسیاری در اطراف شهر ها پیدا کرده است.در رابطه با طراحی نمای ساختمان برای ویلاها باید به شدت به جزییات توجه شود تا میزان لوکس بودن آن ساختمان بیشتر نمایش داده شود.

طراحی ویلاهای دوبلکس

در ویلاهای دوبلکس طراحی راه پله ها خیلی به چشم می آید درواقع جذابیت یک خانه دوبلکس به همان دکوراسیون راه پله اش می باشد. اگر ویلای شما دوبلکس است بد نیست به راه پله ها نیز سر و سامانی بدهید.بسیاری از معماران در طراحی کلاسیک راه پله ها از نرده های فلزی و چوبی استفاده می کنند.معمولا در گوشه ای کنار راه پله های گرد یک مجسمه سنگی نیز قرار می دهند که این نوع طراحی، طراحی مدرن راه پله است.

طراحی باغ ویلا لاکچری

استحکام و زیبایی دو عنصر جدا نشدنی در طراحی ویلا می باشد در طراحی سنتی ویلا عموما از ورودی های باغ استفاده می کنند که این امر بسیار در زیبا سازی ورودی ویلا تاثیر گذار می باشد. در ویلایهای مدرن تر اساسا درب ورودی با پارکیتگ و باغ ویلا همرخوانی دارد که این امر نیز مزایا خود را دارد ولی ما  پیشنهاد می کنیم برای زیباتر شدن از باغ سازی ها در پشت ویلا لذت ببرید.

مبلمان در طراحی دکوراسیون ویلا

نحوه چیدمان مبلمان و میز قلب یک ویلا است. مبلمان باید فضایی گرم و صمیمانه برای اعضای خانواده به ارمغان بیاورد. در اکثر طراحی ها رنگ متریال و رنگ مبل مطابقت دارند. مبلمان نباید فضای زیادی از اتاق پذیرایی را اشغال کند.

نورپردازی محوطه ویلا

پرنور بودن ملاکی برای زیبایی محوطه شما به حساب نمی آید در واقع از درخشش های ملایم در دکور محوطه ویلا استفاده می شود. اگر در محوطه خود دوربین مدار بسته دارید و بدنبال حفظ امنیت ویلای خود هستید باید نورپردازی متناسب با دید دوربین طراحی شود.

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}