بارگذاری

مشاوره طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

طراحی نما

طراحی نما یکی از نکات و بخش های مهمی می باشد که در دکوراسیون داخلی باید به آن توجه شود. یکی از دکوراسیون های داخلی که می توانید برای طراحی نما از آن استفاده کنید استفاده از سبک های رومی می باشد، در این نوع از دکوراسیون ها از سبک های دومی بهتر است از سنگ ها و دکوراسیون های ساده به همراه رنگ های یکدست استفاده کرد، دراین نوع از طراحی ها یکی از بخش های مهم برای طراحی نمای ساختمان این است که این طراحی به صورت اصولی و درست انجام شود، شما می توانید به راحتی برای این نوع از دکوراسیون ها از شرکت های دکوراسیون داخلی استفاده کنید.

آنچه که باید درباره ی طراحی اجرای نما بدانیم

طراحی اجرای نما در یک ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا اولین عنصری است که روی مخاطب اثر میگذارد در نتیجه باید فکر شده و بر پایه اصول و قواعد خاص انجام شود.نمای ساختمان از جمله دید اولیه ای است که افراد نسبت به ساختمان دارند،ایحاد یک نمای زیبا سبب می شود تا حس کنجکاوی در افراد ایجاد شده و افراد را برای ورود به ساهتنان و دیدن داخل آن ترغیب کند. طراحی اجرای نما یک بنا هویت آن را در دید اول به بیننده نشان میدهد بنابراین باید در انتخاب و طراحی آن دقت لازم انجام شود.  

اصول طراحی نما

همانطور که معمولا یک فرد در نگاه اول از روی لباسش قضاوت میشود، در بخش سازه و ساختمان نیز قبل از دکوراسیون داخلی ساختمان، طرح نمای بیرونی مورد قضاوت قرار میگیرد؛ پس هر چه طرح و اجرای نمای بیرون زیبا تر و حرفه ای تر باشد، در نظر بینندگان ارزش بیشتری پیدا می کند.گیرایی و زیبایی ملک و ساختمان شما ارتباط مستقیمی با چشم اندازی دارد که از طراحی نمای ساختمان بعد از اجرا عرضه میشود.

برای انجام و رعایت اصول طراحی نما یکی از بخش هایی که برای دکوراسیون نما می توانید استفاده کنید، استفاده از اصول طراحی مدرن می باشد، در این نوع از روش های طراحی یکی از نکاتی که باید به آن دقت کرد این است که سبک های مدرن نباید بیش از یک الی دو رنگ در آن استفاده شود، در این نوع از سبک های دکوراسیون نما شما می توانید برای طراحی نمای ویلاها نیز از آن استفاده کنید. اصول طراحی نمای ویلا نیز یکی از بخش هایی می باشد که در طراحی باید  به آن دقت شود چرا که در این نوع از سازه ها به دلیل متفاوت بودن ساختار شما می توانید به راحتی از شرکت های طراحی دکوراسیون داخلی کمک بگیرید.

یکی از علت هایی که می توانید برای اصول طراحی نما نئوکلاسیک به شما پیشنهاد می شود تا از شرکت های بازسازی و دکوراسیون داخلی استفاده کنید این است که این شرکت ها تمامی این فرآیند ها را به طور اصولی و درست انجام می دهند و این شرکت از جمله گزینه های بسیار عالی برای شما به شمار می آید.

نورپردازی نمای ساختمان

در زمینه طراحی ساختمان المان های ریز و درشت بسیار زیادی استفاده می شود و برخی از آن ها را ما تنها در زنان روشنایی خواهیم دید و خیلی از این المان ها را در تاریکی شب از دست خواهیم داد از همین رو برای نمایش بهتر نمای ساختمان در شب باید به سراغ نور پردازی برویم،نورپردازی باید به دقت و ظرافت انجام شود،در زمینه طراحی نورپردازی باید دقت شود که نورپردازی به حاشیه رفته و نمای ساختمان بیش از همه جاب توجه کند یعنی شما با وجود نورپردازی باید جذب نمای ساختمان شوید.

روش های متفاوتی برای نورپردازی در ساختمان وجود دارد از جمله:  

  • نورپردازی خشن
  • نورپردازی یکپارچه
  • نورپردازی داخلی و خارجی

در پایان در نورپردازی طراحی نما نباید افراط شود! نه آن قدر شدید که باعث آزار و اذیت ساکنین شود و نه آن قدر کم که ساختمان تاریک شود. بهتر است رنگ نور با رنگ متریال کاملا هماهنگ باشد.

خوانایی نمای ساختمان  

درباره نمای ساختمان باد دقت شود که حتما تمام المان ها در ظاهر ساختمان به وضوح و ساده نمایش داده شده باشند،چیدمان نمای ساختمان و انتخاب رنگ ها باید به گونه ای صورت گیرد که تعداد واحد ها در طبقه مشخص باشد فاصله بندی بالکن و پنجره ها به درستی و واضحی صورت گیرد.

سازگاری نمای ساختمان با اقلیم و آب و هوای منطقه

آب و هوای یک منطقه تاثیرگذارترین عامل در نمای یک ساختنان به شمار می رود علت آن در ارتباط بودن نما آن هم به طور مستقیم با آب و هوا است،گاهی انتخاب اشتباه در جنس و متریال مورد استفاده در نما باعث سریع از بین رفتن نما شده و علاوه بر هزینه های زیاد ممکن است آثار جبران ناپذیر زیادی بر اثر سقوط مصالح موجود ایجاد شود. طراحی نما در واقع پوشش وهویت یک بنا می باشد که سبک آن معمولا مورد نظر کارفرمایان می باشد، اما عواملی مانند اقلیم و کاربری ساختمان در طرح نهایی نما تاثیر گذار است.  

توجه به بافت منطقه و تنوع رنگ

یکی از معدود عیب هایی که معماران در طراحی نما به آن اهمیت نمی دهند برسی بافت منطقه می باشد. برای مثال یک ساختمان آجری  کنار یک ساختمان سنگی اصلآ منظره ی خوشایندی به حساب نمی آید.البته چندان کار سختی نیس فقط در هنگام طراحی و دیزاین نمای ساختمان باید به بافت منطقه توجه کنیم تا ساختمان ما درکنار خاص بودن با ساختمان های کناری هماهنگ باشد.

آموزش طراحی نما

دربخش طراحی اجرای نما مهم تر از طراحی نما، چگونگی اجرا آن است. زیرا در طراحی اگه اشتباهی رخ دهد قبل از مرحله ی اجرا میتوان آن را اصلاح کرد اما در اجرای نما اگر اشتباهی رخ دهدیا قابل درست شدن نیست یا اصلاح آن مستلزم صرف وقت و هزینه مازاد است، پس بهتر است از تجربیات شرکت دکوراسیون ما در این زمینه بهره بگیرید.

فیلم آموزش طراحی نماو پکیج آموزش طراحی نما بسیار زیادی در اینترنت وجود دارد که شما می توانید به راحتی از آن ها برای پیدا کردن نمونه کارها و ایده های متنوع استفاده کنید. برای آموزش ضوابط طراحی نما یکی از بهترین گزینه هایی که می توانید به راحتی از آن برای آموزش استفاده کنید کارآموزی در شرکت های دکوراسیون داخلی می باشد. در این شرکت ها علاوه بر کارآموزی می توانید به راحتی آموزش رایگان طراحی نما را داشته باشد.

برنامه های طراحی نمای ساختمان  

از بین تمام برنامه هایی که برای طراحی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد چند ابزار هستند که بسیار در بین معماران پرطرفدار می باشد.انتخاب یکی از آن ها به عنوان بهترین نرم افزار کار بسیار سختی است از همین رو ما در ادامه درباره نرم افزاری که بیشتر از همه در شرکت ها استفاده می شود صحبت می کنیم.  

طراحی نمای ساختمان با اتوکد

در دنیا طراحی اتوکد یکی از پرکاربردترین نرم افزارها می باشد،این نرم افزار با اینکه مقداری پیچیده تر از سایر نرم افزارهای طراحی می باشداما از دقت بالاتری برخوردار بوده و این موضوع سبب شده تا بسیاری از شرکت های طراحی این نرم افزار را به عنوان پرکاربردترین نرم افزار در دنیای طراحی باشد.به هر حال فرآیند طراحی و اجرای نما با طراحی نما در اتوکد به تنهایی میسر نیست و نکات مختلفی را باید در حین کار در نظر داشت.  

نمونه طراحی نمای ساختمان قبل از پیاده سازی

امروزه با پیشرفت در زمینه طراحی نمای ساختمان سبک های بسیار متنوعی پا به عرصه گذاشته اند که در اینجا چند مورد از آن هایی را که بسیار محبوب و پرطرفدار هستند را برای شما بازگو می کنیم:

طراحی نمای ساخمان شکیل

امروزه طراحی نمای لوکس و مقاوم از مهمترین دغدغه های طراحان ومعماران می باشد. طراحی نما، منظره ی ساختمان را جذاب و دلنشین می کند.علی رغم این که برای داشتن طراحی نمای مناسب باید اصول و قواعدی را رعایت کنیم.

طراحی نما کلاسیک

به تازگی و خوشبختانه در ایران طراحی نما جایگاه خود را بازیافته و به سمت امیدوار کننده ای پیش می رود، طراحی نمای کلاسیک بر گرفته از سبک های ایرانی نظیر طراحی با آجر، پیرنیش و سایه گیر، کاشی و استفاده از نماد های سنگی الگو گرفته از تخت جمشید، شمایلی کاخ مانند می دهد که به شدت زیبا و اصیل است.

طراحی نما مدرن

این روز ها با صنعتی شدن شهرها تمایل قشر جوان به طراحی نمای مدرن بیشتر شده است، طراحی ظاهری مدرن و برگرفته از علم و تکنولوژی باعث شده طراحی نما مدرن طرفداران زیادی برای خود به همراه داشته باشد.

مصالح مناسب برای نمای ساختمان

انتخاب مصالح برای نمای ساختمان یکی از مهم ترین اصول طراحی نما است. اگر می خواهید نمای ایده آل و منحصر به فردی در اختیار داشته باشید باید بدانید چه مصالحی استفاده کنید.

عوامل موثر در طراحی اجرای نما

عواملی مانند؛ مصالح مصرفی متناسب با آب و هوای منطقه و فرهنگ و پیشینه ی تاریخی آن در طراحی و اجرا نما بسیار مهم است زیرا:

 آب و هوا و مصالح

آب و هوای منطقه ی ساخت بنا آیتمی است که که بر روی مصالح انتخابی در بخش اجرای یک ساختمان اثر میگذارد. زیرا هر چقدر هم طراحی اجرای نما زیبا و عالی و بدون نقص باشد اگر در منطقه ی مناسب آب و هوایی با مصالح سازگار با آن منطقه اجرا نشود بعد از گذر زمان دچار نقصان شده و تمام زیبایی خود را از دست میدهد.

فرهنگ و پیشینه ی تاریخی منطقه 

طراحی یک بنا باید متناسب با فرهنگ و همچنین بناهای مجاور آن باشد. مثلا در شهر اصفهان در منطقه ای که تمام بنا ها قدیمی هستند یا به سبک کلاسیک ساخته شدند شما نمیتوانید ساختمانی مدرن برای آن منطقه طراحی کنید زیرا در حالت کلی این تضاد و نا همخوانی جلوه زیبایی نخواهد داشت.

سادگی نمای ساختمان

در طراحی نمای ساختمان های بلند وچند طبقه، خوانایی وساده بودن ساختمان مهم ترین فاکتور به شمار می رود. زیرا تنوع به خرج دادن بیش از اندازه باعث از دست رفتن سادگی ساختمان شما می شود. پیشنهاد می شود برای نمای ساختمانی زیبا از نمای تک رنگ خارجی و یا برای کاهش یکنواخت بودن نما، از یک یا دو المان شاخص استفاده کنید.

طراحی نما یکی از مهمترین کارهایی است که ما در آسال سازه پرگاس انجام می دهیم، طراحی نما چهره ساختمان ها است و ما به آن اهمیت ویژه ای می دهیم.

همانطور که گفته شد طراحی نما، ظاهر ساختمان قبل از وارد شدن به ساختمان را خواهد داشت، پس اگر قصد دارید طراحی داخلی ساختمان را به رخ بیننده بکشید، باید نمای ساختمان را به نحوی طراحی و اجرا کنید که شکوه وعظمت نمای داخل ساختمان و دکوراسیون داخلی را منعکس کند، پس اجرای نمای ساختمان با مسالح با کیفیت و متریال برند، ضمن زیباتر کردن طراحی نما، اصالت ساختمان را ثابت و ارزش آن را نیز بالا میبرد.

طراحی نمای ساختمان مسکونی

یک ساختمان مسکونی بر مبنای سال ساخت و نمای آن قضاوت میشود و از روی سبک نمای آن ساختمان میتوان به سال ساخت آن پی برد. این یعنی اگر نمای آپارتمان و ساختمان مسکونی شما دچار فرسودکی شده و یا سبک آن قدیمی است به راحتی میتوان آن را اصلاح کرد و تنها کار شما طراحی نمای ساختمان مسکونی تان می باشد و تاثیر آن بر نوع نگاه مخاطب بسیار زیاد خواهد بود.  طراحی نمای ساختمان مسکونی میتواند در فروش آن ملک به شدت موثر باشد و شما تنها با هزینه اندکی که برای طراحی نما خواهید کرد میتوانید یک نمای مدرن و جدیدی را برای ساختمان مسکونی خود خلق کرده و نوع نگاه مخاطب را به آپارتمان خود تغییر دهید.

طراحی نمای ویلا

درباه طراحی نمای ویلا و طراحی ویلا باید به این گزینه اشاره کرد که در زمینه این طراحی باید از رنگ های گرم استفاده شود،طراحی نمای آن باید به طوری صورت گیرد که احساس گرما و صمیمت را در افراد ایجاد کند خانه های ویلایی به دلیل کم بودن تعداد طبقاتشان امروزه می تواند به عنوان یک نمادی از گرمای خانواده یاد شده و در طراحی باید به این موضوع دقت شود.

طراحی نمای ساختمان اداری 

برای طراحی نمای ساختمان های اداری باید به المان های موجود در فضای اداری و رنگ های مورد استفاده در این مکان ها بسیار دقت داشت،اماکن اداری به طور کلی به دلیل داشتن رنگ ها سرد و بی روح محیط های خشکی بوده از همین رو در طراحی نمای ساختمانی آن نیز باید این نوع از رنگ ها استفاده شود.

به اطلاع می رساند، شرکت آسال سازه پرگاس با شماره ثبت ۵۰۸۲۷۷ آمادگی دارد طراحی نمای ساختمان و طراحی ساختمان های مسکونی و تجاری را با بروز ترین طرح های کلاسیک و مدرن و یا پست مدرن و همچنین اجرای نما با متریال با کیفیت و برند به انجام برساند.

نرم افزار طراحی نما

شما می توانید برای طراحی نرم افزار های بسیار زیادی در اینترنت وجود دارد یکی از نکاتی که برای افراد مهم می باشد این است که نرم افزار طراحی نمای ساختمان کم حجم اندروید باشد تا موبایل ها بتوانند به راحتی از این نرم افزار ها استفاده کنید؛ بسیاری از افراد برای طراحی نما از برنامه طراحی نمای ساختمان برای کامپیوتر استفاده می کنند چرا که این روش می تواند به راحتی برای شما محیط را در صفحه بزرگ و  باکیفیت نشان می دهد از این رو می باشد که از نرم افزار های کامپیوتری بیشتر استفاده می شود.

شما می توانید به راحتی و با استفاده از این نرم افزار ها طراحی سه بعدی بسیار عالی از دکوراسیون خود داشته باشید.

سایت طراحی نما

برای پیاده سازی اصول طراحی نما شما می توانید از شرکت های طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنید، این شرکت ها در زمینه سفارش طراحی نمای ساختمان نیز فعالیت دارند و به راحتی می توانید از این شرکت های دکوراسیون داخلی برای طراحی نمای ساختمان استفاده کنید. یکی از شرکت های معتبر در این زمینه که می تواند به راحتی به شما کمک کند شرکت آسال سازه پرگاس می باشد، این شرکت در زمینه دکوراسیون داخلی می تواند یکی از گزینه های بسیار عالی می باشد چرا که سابقه بسیار بالایی در زمینه دکوراسیون داخلی دارد.

قیمت طراحی نمای ساختمان از جمله گزینه هایی می باشد که با تماس با این شرکت و دریافت مشاوره طراحی نمای ساختمان به راحتی از آن اطلاع یابید.

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}