مشاوره طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

طراحی مینیمال چیست؟

یکی از مهم ترین طرح هایی که در دکوراسیون داخلی می توان از آن استفاده کرد سبک دکوراسیون مینیمال می باشد. این نوع از سبک ها از جمله سبک های مهمی می باشد که باید در دکوراسیون داخلی از آن استفاده کرد چرا که این نوع از سبک ها از جمله سبک هایی می باشد که در تهران طرفدار زیادی دارد و از جمله سبک های بسیار خاصی به حساب می آید.

در سبک های مینیمالی که استتفاد می شود یکی از نکاتی که باید به آن دقت کرد این است که تعادل در این نوع از دکوراسیون ها باید رعایت شود چرا که این نوع از سبک ها بر پایه تعادل برقرار شده اند. استفاده از هنرهای تجملاتی نیز می تواند یکی دیگر از گزینه هایی باشد که باید به آن دقت شود چرا که این نوع از هنرها می تواند زیبایی بیشتری را به دکوراسیون شما ببخشد.

خانه مینیمال چیست؟

در رابطه با این نوع از دکوراسیون ها در منازل می توان به چند المان و نکته در آن زمینه دقت کرد چرا که این موارد از جمله نکاتی می باشد که می تواند با رعایت کردن آن ها معنی واقعی طراحی مینیمال را در خانه اجرا کرد. یکی از مهمترین بخش هایی که باید به آن توجه کرد رنگ ها می باشد. این نکته از اولین نکاتی می باشد که در طراحی دکوراسیون مینمال مورد توجه می باشد. در رابطه با دیگر موارد می توان به کابینت میینمال و یا حتی فرش مینیمال می تواند از جمله مواردی باشد که باید به آن دقت کرد.

سبک های مینیمال از جمله سبک هایی می باشد که برای طراحی نمای ساختمان استفاده می شود.

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مینیمال

بازسازی و دکوراسیون داخلی، بسیاری از افراد تصور میکنند اگر هزینه هایی را بابت دکوراسیون داخلی بپردازند، این هزینه بیهوده است و احساس میکنند پولشان را صرف کار بیهوده ای میکنند! این در حالی است که برعکس این بازسازی دو مزایای طلایی برای شما به ارمغان خواهد آورد . اول اینکه ساختمانی که عمری از آن میگذرد، قطعا فضای داخلی آن چه اداری یا مسکونی فضایی کسل کننده دارد، اما با تغییر دکوراسیونی که انجام میدهید راندمان و کیفیت کاری و یا زندگی شما به طرز چشمگیری بهبود می یابد.

در دوران پاندمی اکثر مردم به صورت دور کار فعالیت میکنند و یا خانواده ها به طور کلی زمان زیادی را در خانه سپری میکنند، با تغییر دکوراسیون داخلی آرامش به خانه و روح زندگی شما تزریق خواهد شد. علاوه بر این ها در هنگام فروش خانه نیز، هزینه ای که بابت تغییر دکوراسیون داخلی پرداخت کردید، نه تنها اصل پول بلکه دو برابر آن به شما باز خواهد گشت. بسیاری از افراد شغلشان بازسازی است. این بدان معنی است که بازسازی خانه برای شما سود به همراه دارد. 

طراحی سبک مینیمال، معمولا در فضاهای کوچک اجرا میشود. مزیت اجرای طراحی به سبک مینیمال در آن است که میتوان از جز به جز فضاها استفاده کرد. ویژگی طراحی به سبک مینیمال این است که از المان های ساده استفاده میشود و از فضا به بهترین شکل بهره میگیرد. هزینه اجرای سبک مینیمال نسبت به سبک های دیگر بسیار پایین تر است، اما از نظر جلوه بصری کار بسیار فوق العاده و روح نواز انجام میشود.

طراحی مینیمال چیست و کاربرد آن در طراحی دکوراسیون داخلی چه میتواند باشد؟ شاید واژه یا عبارت مینیمال برای شما آشنایی داشته باشد. عبارت مینیموم را زیاد شنیده اید. یعنی کمترین.

خصوصیات سبک مینیمال

در طراحی مینیمال از حداقل ها و ساده ترین آیتم ها استفاده می شود. طراحی مینیمال در اتاق خواب، طراحی مینیمال پذیرایی و حتی طراحی مینیمال سرویس بهداشتی و حمام کاربرد دارد. این نوع سبک طراحی در سال های اخیر بسیار باب شده است و از توجه بسیاری از طراحان داخلی بهره می برد. سبک دکوراسیون داخلی مینیمال یک نوع طراحی داخلیی می باشد که با بسیاری از سلیقه بسیار هموار است. طراحی داخلی مینیمال سادگی بسیار زیادی را دارد همچنین از ترکیب رنگ های خنثی و ملایم شکل می گیرد.

طراحی مینیمال اتاق خواب

در طراحی مینیمال اتاق خواب معمولا از رنگ های روشن و سفید استفاده می شود. دیوارها معمولا سفید می باشد و از ساده ترین نوع پرده استفاده خواهد شد.
در طراحی مینیمال در اتاق خواب معمولا از پنجره های بزرگ استفاده می شود.
تخت خواب برای یک اتاق خواب با طراحی مینیمال باید خیلی ساده و به دور از پیچیدگی باشد و از تخت هایی با خطوط شکسته استفاده گردد.
در طراحی مینیمال معمولا از قاب عکس های ساده و خلوت استفاده می شود به شرطی که باعث شلوغی دیوار نگردد.
اگر به فکر طراحی مینیمال اتاق خواب هستید از کالای خواب ساده و ترجیحا رنگ روشن استفاده نمایید و از طرح های شلوغ و تو در تو استفاده نکنید.

سبک مینیمال در خانه

خانه ای که به سبک مینیمال طراحی می شود بهتر است در آن خانه از لوستر استفاده نکنید یا کمتر استفاده کنید و بیشتر از لامپ های هالوژن و همینطور تک لوسترهای ساده و مدرن استفاده می شود.

سعی کنید برای کف اتاق ها و سالن ها یا اتاق خواب به سبک مینیمال از پارکت استفاده نمایید و حتی المکان از فرش استفاده نکنید و یا از موکت و فرش های بدون طرح و خلوت استفاده نمایید.

سبک مینیمال در طراحی داخلی

سبک مینیمال در اصل همان سبک ساده و دور از شلوغی و پیچیدگی می باشد. در حوزه هنر معمولا در سبک های مینیمال هنرمند اثر خود را با سادگی و خالی از هیاهو خلق می کند. در طراحی داخلی به سبک مینیمال نیز همین مفهوم را شامل میشود، یعنی استفاده ساده از فضا و یک دکوراسیون خلوت و استفاده از کمترین لوازم در این سبک. طراحی دکوراسیون مینیمال بسیاری از المان های دیگر مانند نوع رنگ، نور پردازی، سبک چیدمان خانه، استفاده از چه نوع کاغذ دیواریی و… را نیاز دارد.

سبک مدرن در معماری داخلی

معمولا اکثر طراحی ها به سبک مدرن بیشتر تمایل به سبک مینیمال دارد. میتوانید برای مطالعه و آشنایی بیشتر با سبک دکوراسیون مدرن، مقاله زیر را مطالعه کنید.
یکی از مهمترین مشخصه هایی که در طراحی به سبک مدرن به چشم میخورد استفاده از خطوط ساده و آرامش بخش می باشد و سعی بر این دارد تا از فضا یک محیط زیبا و در عین حال بی آلایش بسازد.


در باره طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن چه میدانید؟


طراحی دکوراسیون اداری و دفتر کار به سبک مینیمال

طراحی دکوراسیون اداری و دفتر کار به سبک مینیمال یکی از بهترین کاربردهای طراحی مینیمال می باشد که در این دوران زیاد از آن استفاده می شود. بیشتر شرکت ها و دفاتر اداری و به خصوص طراحی دکوراسیون برای استارتاپ ها از سبک مینیمال استفاده می کنند چرا که در عین سادگی و آرامش بخش، فضای کار و محیط دفتر کار را نیز بزرگتر جلوه میدهد و به سبک مدرن بسیار نزدیک می باشد.


در این صفحه چند نمونه دکوراسیون اداری اتاق مدیریت مینیمال ببینید.


فرش در سبک مینیمال

فرش مناسب برای سبک مینیمال، فرش یکی از بهترین گزینه های برای طراحی دکوراسیون خانه می باشد با فرش خانه با رنگ های ملایم می تواند فضای دلنشینی فراهم نماید. با طرح ساده و رنگ خنثی فضای مینیمالی برای خود طراحی کنید. 

یکی از راحتترین نوع فرش برای سبک های مینیمال که می توان از آن ها در دکوراسیون های مینیمال استفاده کرد این است که این نوع از سبک از فرش ها علاوه بر اینکه در قالب درست بافت وجود دارد می توانید آن ها را در قالب فرش های ماشینی نیز مشاهده کنید، فرش های ماشینی مینیمال از جمله مواردی می باشد که بسیار در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد، شما می توانید برای خرید فرش مینیمال از فروشگاه های بزرگ استفاده کنید چرا که این نوع از فرش ها در فروشگاه های بزرگ تنوع بیشتری دارند.

فرش مدما

فرش های مدما یکی از انواع فرش هایی می باشد که شما می توانید از این نوع از فرش ها در دکوراسیون داخلی استفاده کنید. این نوع از فرش ها که دولایه می باشند از دو بخش لایه زیرین و رویی تشکیل شده است.

لایه رویی این نوع از فرش ها بخش طرح دار کار می باشد که بسیار طرح های متنوعی دارد و لایه زیرین از جمله لایه هایی می باشد که بر روی لایه زیرین سوار است و در این نوع از فرش ها برای دکوراسیون داخلی به سبک مینیمال استفاده می شود و فرش های مدما از جمله فرش های محبوب در دکوراسیون مینیمال می باشند.

سبک مدرن و مینیمال

مدرن و مینیمالیستی دو مورد از محبوب ترین سبک های طراحی در عصر حاضر هستند. با توجه به ویژگی ها، آنها شباهت های زیادی دارند اما همچنان دو سبک بسیار متمایز باقی می مانند. 
طراحی دکوراسیون مینالیسم معمولا یک طرح ساده و بدون عنصر اضافه ای می باشد که در تمامی نوع تمامیه وسایل به صورت ساده طراحی شده اند. اما در طراحی سبک مدرنتمامیه موارد ممکن از سادگی خارج شود و به سبک تکنولوژی نزدیک شوند. 

انواع سبک مینیمال

سبک های مدرن و مینیمال از جمله سبک هایی می باشند که برای دکوراسیون داخلی با یکدیگر تفاوت بسیار زیادی دارد از جمله تفاوت سبک مدرن و مینیمال می توان به در مبلمان و المان های متفاوت اشاره کرد. این نوع از سبک های مینیمال را باید از سبک های مدرن معاصر جدا کرد چرا که این نوع از سبک ها را در برخی از موارد برای دکوراسیون داخلی منازل با یکدیگر ترکیب می کنند.

سبک مدرن معاصر

این نوع از سبک مدرن در معماری داخلی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و می توان از جمله سبک هایی دانست که تفاوت زیادی با سبک مدرن دارد. در  این نوع از سبک ها به طور معمول می توان از فرش هایی با سبک اسکاندیناوی استفاده کرد و یا می توان در سبک معاصر از تابلو های سبک معاصر نیز استفاده کرد. این نوع از سبک ها از جمله سبک های پرطرفدار دکوراسیون داخلی به شمار می آید.

 

مبلمان سبک مینیمال

ما می‌توانیم عشق خود به مینیمالیسم را در چند کلمه خلاصه کنیم: ساده است، سلیقه‌ای است و از روند فراتر می‌رود در حین سادگی بسیار زیباست. مینیمالیسم به معنای انتخاب مبلمان و لوازم جانبی ساده، خسته کننده یا ارزان نیست. مینیمالیسم به معنای ساده «کمتر، بیشتر است» می تواند به تمرکز اتاق شما بر روی روحیه یا موضوع دلخواه شما کمک کند. با ردیفی از کاناپه‌های صورتی که روی یک زمین سفید قرار گرفته‌اند، آن را زیبا رنگ کنید. آن را دراماتیک کنید، با یک خط بژ و سفید چشمگیر اتاق شما را به دو نیم می کند.

خصوصیات سبک مینیمال

امروزه اکثر مردم با مفهوم مینیمالیسم آشنا هستند، که شامل از بین بردن وسایل و امکانات اضافی و استفاده به ابتدایی ترین شکل آنها است. می توان آن را برای هر چیزی از هنر و سبک زندگی گرفته تا معماری و طراحی داخلی اعمال کرد.

چند مورد مهم در طراحی دکوراسیون مینیمال شامل:

  • ملزومات برهنه
  • خطوط تمیز
  • ترکیب رنگ

طراحی مینیمال چیست؟

 طرح مینیمال طراحی می باشد که در آن همه چیز به ساده ترین شکل ممکن به نمایش در میاید مانند رنگ های خنثی، وسایل ساده بدون عناصر پیچیده می باشد. طراحی دکوراسیون مینیمال شبیه به دکوراسیون مدرن می باشد. ویژگی طراحی دکوراسیون مینیمال معمولاً یک پلان طبقه باز، نور زیاد و مبلمان کاربردی را ترکیب می کند و بر شکل، رنگ و بافت فقط تعداد انگشت شماری از عناصر ضروری تمرکز می کند.

دکوراسیون مینیمال

مینیمالیسم ریشه در یک جنبش هنری در دهه 1960 دارد و بعداً به طراحی و زیبایی شناسی معماری که بیشتر با سادگی، پالت های رنگی خنثی و خطوط تمیز مرتبط است، گسترش یافت.

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}