بارگذاری

مشاوره بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی

در حالت ایده آل تمرکز شما به عنوان یک پزشک باید روی تشخیص و درمان بیمارانتان باشد. با این حال طراحی  محیط کلینیک شما می تواند به مراجعین شما کمک کند تا آرامش بیشتری داشته باشند  و در نتیجه آنها نسبت به درمانی که ارائه می کنید پذیرا تر می شوند. در اینجا چند راه برای رسیدن به این هدف وجود دارد!

شخصی سازی دکوراسیون کلینیک

عنصری که بیشتر مختص به دکوراسیون کلینیک پزشک است، سفارشی سازی آن است. این بدان معنی است که طراحی و ظاهر کلینیک شما باید مستقیماً با نوع خدماتی که ارائه می دهید مرتبط باشد. به عنوان مثال، یک کلینیک متخصص اطفال می‌تواند رنگ‌های روشن داشته باشد و میزبان اسباب‌بازی‌ها و بازی‌ها باشد، در حالی که کلینیک پزشک ارتوپد باید بر سهولت دسترسی در تمام نقاط داخل کلینیک تمرکز کند. مطب روانپزشک می تواند کمتر بر جنبه سودمندی و بیشتر بر احساس مکان تمرکز کند.

طراحی دکوراسیون مطب روانپزشک می تواند کمتر بر جنبه سودمندی و بیشتر بر احساس مکان تمرکز کند.

از آنجایی که طراحی کلینیک پزشک بستگی زیادی به ماهیت کار دارد، در طراحی کلینیک باید عوامل زیر را در نظر گرفت.

  •  اندازه و مقدار فضای موجود چقدر است؟
  • انتظار دارید در یک روز یا در یک بازه زمانی خاص چند نفر ویزیت شوند؟ (برای برآورد ظرفیت صندلی)
  • آیا تخصصی برای این عمل (مانند دندانپزشکی) وجود دارد؟
  • آیا تجهیزات کلینیک برای تشخیص یا درمان فشرده است؟

 

بهترین ایده برای ورودی کلینیک

ورود به کلینیک شما یک جنبه مهم دارد که برای راحتی تجربه مراجعین شما بسیار مهم است. یک درگاه بزرگ پیشنهاد میشود تا آنها بتوانند به راحتی و با فضای کافی برای شخصی که آنها را همراهی می کند به مطب قدم بگذارند. در صورت امکان، وجود یک رمپ یا نوعی سیستم پشتیبانی باید در نظر گرفته شود، به خصوص اگر پله وجود داشته باشد.

 

طراحی اتاق انتظار برای مطب پزشک

قسمت انتظار احتمالاً بخشی از کلینیک شما است که بالاترین پتانسیل را برای آرامش بیماران شما دارد. به این دلیل است که آنها از تیک تیک ثانیه ها آگاه هستند و فعالانه با محیط اطراف درگیر می شوند. نشستن باید به گونه ای برنامه ریزی شود که تعادل بهینه ای بین راحتی، تامین فضای شخصی و استفاده بهینه از فضای موجود را داشته باشد . روشنایی باید به اندازه کافی باشد تا جنبه های عملیاتی را تسهیل کند، اما نه خیلی روشن، زیرا این امر می تواند به ناراحتی بیماران اضافه کند.

اتاق انتظار بخشی از کلینیک شما است که بالاترین پتانسیل را برای آرامش بیماران شما دارد.

اثاثیه نه تنها باید برای نشستن، بلکه جنبه‌های دیگری مانند نگهداری مطالب خواندنی (مجله، روزنامه، کتاب)، نمایش پوستر و انتشار اطلاعات را نیز در خود جای دهد.

طرح های رنگی بسته به نوع کلینیک باید آرامش بخش، روشن و مطبوع باشند. از آثار هنری با رنگ های آرامش بخش استفاده کنید. داشتن چند گیاه داخلی نیز به تمیزی و آرامش محیط کمک می کند.

 

اهمیت نور در دیزاین کلینیک یا مطب

نور یک جنبه کاملاً مهم در طراحی است و در کلینیک پزشکی از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا باید دو نوع هدف را برآورده کند؛ مفید و همچنین ایجاد تأثیر بصری .

نور یک جنبه کاملاً مهم در طراحی است و در کلینیک دندانپزشکی از اهمیت بیشتری برخوردار است

نور اتاق های معاینه و اتاق های درمان باید روشن باشد. بر اساس نیاز، چراغ های فوکوس نیز قابل نصب هستند. اینها ممکن است در مطب دندانپزشکی یا در کلینیک چشم پزشکی مورد نیاز باشد.

نورپردازی در بخش پذیرش و انتظار می تواند روشنایی کمتری داشته باشد تا حس آرامش را در بین بیماران شما هنگام انتظار ایجاد کند.

اگر کلینیک شما کوچک است یا مناطقی وجود دارد که خدمات متعددی در آنها ارائه می‌شود، می‌توانید چراغ‌هایی را نصب کنید که روشنایی آن بسته به نیاز در یک زمان خاص قابل تنظیم باشد.

 

کلینیک شما مکانی برای شفا و دروازه ای به سوی زندگی بهتر برای بیماران شما است. به طراحی کلینیک خود توجه کنید تا آن را به مکانی آرامش بخش تبدیل کنید که می تواند به بهبود آنها کمک کند.