مشاوره طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

در حالت ایده آل تمرکز شما به عنوان یک پزشک باید روی تشخیص و درمان بیمارانتان باشد. با این حال طراحی  محیط کلینیک شما می تواند به مراجعین شما کمک کند تا آرامش بیشتری داشته باشند  و در نتیجه آنها نسبت به درمانی که ارائه می کنید پذیرا تر می شوند. در اینجا چند راه برای رسیدن به این هدف وجود دارد!

دکوراسیون مطب ارتوپدی

تزئین فضای مطب پزشکی ارتوپدی شما ممکن است دلهره آور به نظر برسد، به خصوص که این اولین برداشتی است که بر روی بیماران خود می گذارید. ناگفته نماند، بسیاری از امکانات پزشکی عمومی و مطلب پزشکی ارتوپدی مزایایی را که دکور مناسب می تواند ارائه دهد نادیده می گیرد ما به شما کمک میکنیم تا بهترین ایده و خلاقیت در دکوراسیون مطب پزشکی ارائه دهید.

طراحی مطب دندانپزشکی

حوزه پزشکی به طور مداوم در حال گسترش و تغییر است زیرا تحقیقات جدید درک جدید و دیدگاه های جدیدی را در این زمینه ارائه می دهد. زمینه های ارگونومی و طراحی هر دو به ما می آموزند که طراحی بر احساس بیماران افراد مراجعه کننده به مطب تأثیر می گذارد و اکنون پزشکان در مطب های خصوصی خود به آن توجه می کنند. این روزها طراحی دکوراسیون مطب از اهمیت زیادی برخوردار است.

دکوراسیون مطب پزشک قلب

آنچه افراد در اولین ورود به مطب پزشک قلب می بینند و تجربه می کنند می تواند بر کل تجربه آنها تأثیر بگذارد. این روندهای برتر طراحی داخلی مطب پزشک قلب در حال حاضر موجی در دنیای پزشکی قلب ایجاد کرده است شما میتوانید به رنگ ها و نوزپدازی برای اعمال این موضوع توجه فرمایید.

دکوراسیون داخلی اتاق انتظار مطب

اتاق های انتظار در حال تکامل هستند. آنها قبلاً به عنوان اتاق ‌های کسل ‌کننده و کاربردی شهرت داشتند که هدف کمی جز قرار دادن صندلی‌ های ناراحت‌ کننده داشتند. دیگر نه! جایی که بیماران ساعت‌ ها را در مناطق انتظار سپری می‌کردند، جریان ترافیک در ماه ‌های اخیر به ‌دلیل محدودیت ‌های فضا، سرعت قابل‌ توجهی داشته است. پس بسیار مهم است که پزشکان به دکوراسیون اتاق انتظار خود اهمیت دهند.

اصول طراحی مطب

منصفانه است که بگوییم بزرگترین نکته در هنگام طراحی مطب پزشک،مدیریت فضا است. نحوه تنظیم مطب شما تأثیر عمیقی بر تعاملات روزانه کارمندان شما و با مراجعه کننده و بیماران شما دارد. چن نکته قابل توجه در اصول طراحی مطب:

  • رنگ ها
  • فناوری استفاده شده
  • روشنایی و نورپردازی
  • و ... بسیاری موارد دیگر که عدم هماهنگی آن ها باهم موجب ناراحتی مراجعه کنندگان می شود.

شخصی سازی دکوراسیون کلینیک

عنصری که بیشتر مختص به دکوراسیون کلینیک پزشک است، سفارشی سازی آن است. این بدان معنی است که طراحی دکوراسیون و ظاهر کلینیک شما باید مستقیماً با نوع خدماتی که ارائه می دهید مرتبط باشد. به عنوان مثال، یک کلینیک متخصص اطفال می‌تواند رنگ‌های روشن داشته باشد و میزبان اسباب‌بازی‌ها و بازی‌ها باشد، در حالی که کلینیک پزشک ارتوپد باید بر سهولت دسترسی در تمام نقاط داخل کلینیک تمرکز کند. مطب روانپزشک می تواند کمتر بر جنبه سودمندی و بیشتر بر احساس مکان تمرکز کند.

عکس مطب دکتر شیک

از آنجایی که طراحی کلینیک پزشک بستگی زیادی به ماهیت کار دارد، در طراحی کلینیک باید عوامل زیر را در نظر گرفت.

  •  اندازه و مقدار فضای موجود چقدر است؟
  • انتظار دارید در یک روز یا در یک بازه زمانی خاص چند نفر ویزیت شوند؟ (برای برآورد ظرفیت صندلی)
  • آیا تخصصی برای این عمل (مانند دندانپزشکی) وجود دارد؟
  • آیا تجهیزات کلینیک برای تشخیص یا درمان فشرده است؟

بهترین ایده برای ورودی کلینیک

ورود به کلینیک شما یک جنبه مهم دارد که برای راحتی تجربه مراجعین شما بسیار مهم است. یک درگاه بزرگ پیشنهاد میشود تا آنها بتوانند به راحتی و با فضای کافی برای شخصی که آنها را همراهی می کند به مطب قدم بگذارند. در صورت امکان، وجود یک رمپ یا نوعی سیستم پشتیبانی باید در نظر گرفته شود، به خصوص اگر پله وجود داشته باشد.

طراحی اتاق انتظار برای مطب پزشک

قسمت انتظار احتمالاً بخشی از کلینیک شما است که بالاترین پتانسیل را برای آرامش بیماران شما دارد. به این دلیل است که آنها از تیک تیک ثانیه ها آگاه هستند و فعالانه با محیط اطراف درگیر می شوند. نشستن باید به گونه ای برنامه ریزی شود که تعادل بهینه ای بین راحتی، تامین فضای شخصی و استفاده بهینه از فضای موجود را داشته باشد . روشنایی باید به اندازه کافی باشد تا جنبه های عملیاتی را تسهیل کند، اما نه خیلی روشن، زیرا این امر می تواند به ناراحتی بیماران اضافه کند.

عکس مطب دکتر زنان

اثاثیه نه تنها باید برای نشستن، بلکه جنبه‌های دیگری مانند نگهداری مطالب خواندنی (مجله، روزنامه، کتاب)، نمایش پوستر و انتشار اطلاعات را نیز در خود جای دهد.

طرح های رنگی بسته به نوع کلینیک باید آرامش بخش، روشن و مطبوع باشند. از آثار هنری با رنگ های آرامش بخش استفاده کنید. داشتن چند گیاه داخلی نیز به تمیزی و آرامش محیط کمک می کند. در این نوع از مطب ها بهتر است از رنگ های بسیار ملایم مانند آبی و یا صورتی بسیار روشن استفاده شود، این که افرادی که به این محیط می آیند افراد باردار هستند باید دکوراسیون محیطی آن به گونه ای باشد که احساس آرامش و راحتی را برای مادران به همراه آورد.

انتخاب رنگ مناسب در کنار دکوراسیون داخلی خوب می تواند یکی از گزینه هایی باشد که باید به آن دقت شود.

اهمیت نور در دیزاین کلینیک یا مطب

نور یک جنبه کاملاً مهم در طراحی دکوراسیون داخلی است و در کلینیک پزشکی از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا باید دو نوع هدف را برآورده کند؛ مفید و همچنین ایجاد تأثیر بصری . این موضوع که باید در دکوراسیون داخلی خود به نور محیط بسیار اهمیت داد یکی از نکات بسیار مهم در این زمینه می باشد، شما می توانید در این زمینه از نور های زرد استفاده کنید چرا که این نوع از نورها گرما و راحتی را به شما می دهند. اما باید به این نکته که نباید خیلی از این رنگ استفاده کرد دقت کنید.

استفاده بیش از حد از رنگ های زرد سبب می شود تا المان هایی که در دکوراسیون داخلی استفاده می شود رنگ خود را به درستی نمایش ندهند از این رو می باشد که بهتر است این نوع از نور ها با رنگ های سفید ترکیب شوند. 

مطب دکتر عمومی

نور اتاق های معاینه و اتاق های درمان باید روشن باشد. بر اساس نیاز، چراغ های فوکوس نیز قابل نصب هستند. اینها ممکن است در مطب دندانپزشکی یا در کلینیک چشم پزشکی مورد نیاز باشد.

نورپردازی در بخش پذیرش و انتظار می تواند روشنایی کمتری داشته باشد تا حس آرامش را در بین بیماران شما هنگام انتظار ایجاد کند.

اگر کلینیک شما کوچک است یا مناطقی وجود دارد که خدمات متعددی در آنها ارائه می‌شود، می‌توانید چراغ‌هایی را نصب کنید که روشنایی آن بسته به نیاز در یک زمان خاص قابل تنظیم باشد.

کلینیک شما مکانی برای شفا و دروازه ای به سوی زندگی بهتر برای بیماران شما است. به طراحی کلینیک خود توجه کنید تا آن را به مکانی آرامش بخش تبدیل کنید که می تواند به بهبود آنها کمک کند.

دکوراسیون مطب زیبایی

در سال های اخیر تعداد عمل های زیبایی در ایران روز به روز درحال افزایش بوده است، از این ور می باشد که پزشکان زیبایی برای دکوراسیون مطب خود درخواست های بسیاری داده اند، این که مطب یک دکتر زیبایی باید بسیار زیبا و مرتب باشد سبب می شود تا روحیه بیمار نیز بسیار تغییر کند و این موضوع یکی از مواردی می باشد برای بسیاری از افراد مهم می باشد چرا که هرچه زیبایی مطب بیشتر باشد نشان دهنده این است که فرد به محیط اطراف خود بسیار اهمیت می دهد.

در مرحله اول بهتر است که از تابلوی کلینیک شروع کنیم، این موضوع یکی از مواردی می باشد که افراد در نگاه اول با آن روبه رو می شود از این رو می باشد که بسیاری از افراد از افرادی که در این زمینه تخصص دارند کمک می گیرند چرا که این نوع از تابلو ها می تواند بسیار جلب توجه کند.

در ارتباط با دکوراسیون داخلی این محیط بهتر است از مبلمان راحتی استفاده کنید، این موضوع یکی از مواردی می باشد که باید در زمینه دکوراسیون داخلی به آن دقت شود چرا که مبلمان راحت برای بسیاری از مطب ها و کلینیک ها بسیار مهم است. این ها یکی از مواردی می باشد که باید در دکوراسیون داخلی به آن توجه شود.

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}